Analiza prefiksa SUB

Jezik je intuitivan, ili ti ide ili ti ne ide

Ako ti ne ide, nabubaj napamet
Meni iz matematike u srednjoj je san bio imati dva s točkom, to su u pomoećrskoj davali za nas siročad koji nismo mogli mršavu dvicu navući.
Što se tiče hrvatskog i engleskog, nisam uvijek imao 5/5 kao u osnovnoj, ali nakon srednje i bezbrojnih neopravdanih, bilo je dovoljno da pred ispit pola sata prelistam i bila je petica kao kuća.

Sve je to krasno, ali avaj, pojam postoji odavno i nije se tako zvao. Bogme nije. :D
Kao što rekoh, treba da prođe neko vreme dok se reč ne procesuira od strane veća staraca jezičkih mudraca. U međuvremenu, ljudi koji nisu jezički specijalci (iako su medicinski), da ne bi pogrešili, često se boje da sami izjednače, i po principu što je sigurno - sigurno odluče se da ostave subklinički.
U međuvremenu ih je neko ispravio pa ti sad supklinički zvuči pogrešno. A zapravo, niti je pogrešno, niti neprirodno.
Slična fora je sa evrom. Mnogi izgovaraju, pa čak i naglase 25 eura, iako je to odmah, čim se pojavio evro rešeno.

Kao što rekoh, treba da prođe neko vreme dok se reč ne procesuira od strane veća staraca jezičkih mudraca. U međuvremenu, ljudi koji nisu jezički specijalci (iako su medicinski), da ne bi pogrešili, često se boje da sami izjednače, i po principu što je sigurno - sigurno odluče se da ostave subklinički.
U međuvremenu ih je neko ispravio.
Slična fora je sa evrom. Mnogi izgovaraju, pa čak i naglase 25 eura, iako je to je odmah, čim se pojavio evro rešeno.
Subklavija nikad neće postati supklavija jer je totalno debilno i kosi se sa latinskim i izvornim imenom i svim anatomskim strukturama.
Ako je za utehu.

U međuvremenu ih je neko ispravio pa ti sad supklinički zvuči pogrešno. A zapravo, niti je pogrešno, niti neprirodno.
Slična fora je sa evrom. Mnogi izgovaraju, pa čak i naglase 25 eura, iako je to odmah, čim se pojavio evro rešeno.
Kineska, žuta, kratkonoga jazavice, drži se mandarinskog, pametnija si.

Ja svakako neću da prihvatim supklinički. Ne znam kako da vam objasnim i koliko to smešno zvuči iz mog ugla.Bukvalno eto kao da izmisle da se hleb zove hlep.
Inače , subklinički znači da postoji poremećaj, bolest , ali bez znakova / simptoma bolesti.

8mht8j.jpg

Jednačenje po zvučnosti, kada se dva glasa, u ovom slučaju bezvučni, nađu jedan pored drugog u pisanju, izgovoru, glas b prelazi u p. U slučaju kada bi se ponovio glas p ,kao subperiodizacija, jer bi onda bilo supperiodizacija, tada se ne primenjuje ovo pravilo. . Inače, pravilno je supklinički i supklavijalna areterija prema tom pravilu o jednačenju suglasnika.
auuuuuuuuuuuuuuuu :eek:

ja sam se izgubio kad k prelazi u p :mrgreen:

Back