Meni je uzasno smesno

topmodelsica:
Ali jesi li chuo shta je isprichao Cossack za fakultete u Americi i u Juznoj Koreji kako su laki.Da su nashi fakulteti tako laki i sportisti bi ih zavrshavali uporedo sa kolima i sa devojkama i sa treninzima.

Nisu laki veruj mi to su nase price. Jedino sto su tamo ljudi stimulisani da rade i uce. Recimo u americi ukupno na predmetu mozes da skupis 100 bodova to je ukupan broj bodova. Kroz testove, kolokvijume, izlaganja, seminarske radove skupljas do 40% od zavrsne ocene a na krajnjem ispitu 60%. Dakle oni ti tamo posalju poruku "Ako danas budes ucio posle predavanja 2 sata ovo sto je profesor ispricao sledeci cas mozes da skupis 5 bodova" , 5 po 5 i na kraju skupis 40. Da se ne lazemo testovi su ozbiljni i kod njih se leti sa fakulteta ako te uvate da varas. Dakle oni ti kazu zapravo "Ako budes svaki dan ucio redovno po malo, skupices 40 bodova, da bi prosao ispit na zavrsnom ce ti trebati samo 20 za nisku ocenu a mozes i za vise" Jednostavno sistem stimulacije.

Nijma je lakse zato sto uce redovno, uci svaki dan po 3 sata, jer na svake dve nedleje ima test i zna da mu je svaki bod vredan.

A mi nemamo tu stimulaciju, i onda cekamo kraj decembra da sednemo da ucimo za kod koji pocinje 10 Januara, i ucimo 18 sati na dan i cudimo se sto tako prolazimo.
 
sinmbad:
Latice oni su bar živeli u miru i u nekakvoj stabilnosti a ovo je kao bolje, samo sam se iznervirao bezveze i opet svako tera svoje i nemoj da ti pada na pamet da opravdavaš ove lopove sa starim kreditima :twisted:


Nepravdam ja nikog. Samo pokusavam da ti kazem da su svi lopovi. Daleko od toga da onda nisu krali. Ne mogu da verujem da neko jos uvek veruje u sarenu lazu. Stvari nikada nisu onakve kako izgledaju. Uvek ima nesto iza.
 

Back
Top