Žena stub porodice i doma?

...ma kakve moralne vrednosti kad vam testosteron udari u glavu... zato ste i agresivni, gubite ktiterijume i imate veliki ego...zene sa viskom testosterona jednako su agresivne i imaju veliki ego kao i muskarci :D

gresis, nije bas tako..
Recimo meni kad testeron udari, opet necu da budem sa ruznom :D. Testeron je nebitan, svi ti hormoni itd, su samo ***** palac. Samo izgovori. Isto kao i kod zena sto su hormoni samo izgovori.
 
bila si inspektorka
vise nisi
uff
dolazim do saznanja da imas barem 35 godina
dakle, sto mi nisi privlacna, nije stvar tvoje profesije vec tvojih godina :lol:
ps: ako si dobre platezne moci, ako si odrzana, sise cetvorkaI(moze i silikonske) i taj rad...javni se na PM, ko zna....

Ali, ali....:sad2:
Nemoj tako, ja sam jedna cvrsta zena, nije to zajebancija, godisnje test fizicke spreme, kuperov test, potisak sa klupe, podizanje trupa, sunozni preskoci, pa specijalno fizicko obrazovanje, poluge...surovo. Ali niste me nije tako bolelo kao sto su me zabolele ove tvoje bezdusne reci :sad2:

:malav:
 
...ma kakve moralne vrednosti kad vam testosteron udari u glavu... zato ste i agresivni, gubite ktiterijume i imate veliki ego...zene sa viskom testosterona jednako su agresivne i imaju veliki ego kao i muskarci :D

veruj da mi veoma dobro uspeva
iako mislim da mi je libido i vise nego veliki i nekada mi i smeta, tj nekada bih voleo da sam manje pic-kopacenik :P
ima jedno malo poprcljivo zgebce u komsiluku
i izaziva me i izaziva
ali se nedam
stvarno
nema preko 17-18 godina
ako ima i toliko
ali stvarno necu
 
veruj da mi veoma dobro uspeva
iako mislim da mi je libido i vise nego veliki i nekada mi i smeta, tj nekada bih voleo da sam manje pic-kopacenik :P
ima jedno malo poprcljivo zgebce u komsiluku
i izaziva me i izaziva
ali se nedam
stvarno
nema preko 17-18 godina
ako ima i toliko
ali stvarno necu

koga si ti nasao brate da lazes ovde na forumu.. :lol:
Protip: Laganje na forumu, bespredmetno
 
:zcepanje: :zcepanje::zcepanje:
Fala ti za ovo smejanje :D

Odakle ti, leba ti, ideja da svoj stav proglašavaš za univerzalni stav kompletnog muškog roda? Misliš da tako zvučiš ubedljivije? :D Jok.
To što si ti negde nekad ispušten na glavu je samo tvoja stvar, pa nađi ženu koja može da meša malter, zna sa cevkama, kopa, ore i diže kauč jednom rukom, nije da nema takvih. Ili prosto oplodi sam sebe i reši sve probleme. Što ti treba odobravanje širokih forumskih masa?

ejjj al ja sve ovo umem i mogu i + imam sposobnost da radjam :)
jesam li ja super zensko (ili sad spadam u muskarce)?:zper::zcepanje:
 
iskreno, nisu mi najjasniji tvoji postovi
vidim dosta smajlija, pretpostavljam da su smesni/duhoviti
ali dalje mi stvarno nisu jasni
cenis da sma ja za-jr-ban u zivotu pa otuda moje frustracije
iako je procena laicka, nista drugo iz mojih postova jedna zena ni ne bi mogla da protumaci
dalje, stvarno nemam pojma o cemu pises

Iskreno...i ja sam skontala da ti to ne mozes da shvatis. Zato sam i rekla da pitas sta ti nije jasno ako vec pokusavas da ih shvatis a ne ide ti.

Zao mi je...ali i ovo sa smajlijima si promasio :confused: Navela sam njihovu ulogu u nekom prethodnom postu, ali naravno da mi nije tesko to i da ponovim.
Oni imaju za cilj da iskazu koliko je moje odusevljenje zakljuccima nekih ljudi jer se recima to ni u kom slucaju ne moze adekvatno opisati. :)

Ja nigde nista nisam procenjivala. Ne znam odakle ti to (podseti me).
(Premda, imam obicaj da rec za*ebavas skratim na zaj*...Posto je rec upotrebljena u kontekstu mislila sam da su male sanse da se pogresno protumaci...Al' dobro...Razjasnismo i to ;))

Meni je posle tvog prvog odgovora bilo jasno da ti ne razumes ono sto ja napisem i zato sam ti i rekla da ubuduce razmislis pre nego sto odgovoris na nesto sto ne razumes.



 
Poslednja izmena:
Iskreno...i ja sam skontala da ti to ne mozes da shvatis. Zato sam i rekla da pitas sta ti nije jasno ako vec pokusavas da ih shvatis a ne ide ti.

Zao mi je...ali i ovo sa smajlijima si promasio :confused: Navela sam njihovu ulogu u nekom prethodnom postu, ali naravno da mi nije tesko to i da ponovim.
Oni imaju za cilj da iskazu koliko je moje odusevljenje zakljuccima nekih ljudi jer se recima to ni u kom slucaju ne moze adekvatno opisati. :)

Ja nigde nista nisam procenjivala. Ne znam odakle ti to (podseti me).
(Premda, imam obicaj da rec za*ebavas skratim na zaj*...Posto je rec upotrebljena u kontekstu mislila sam da su male sanse da se pogresno protumaci...Al' dobro...Razjasnismo i to ;))

Meni je posle tvog prvog odgovora bilo jasno da ti ne razumes ono sto ja napisem i zato sam ti i rekla da ubuduce razmislis pre nego sto odgovoris na nesto sto ne razumes.




Stvarno ne razumem
Jedino sto sam razumeo da ti rec zaj*bavas skracujes sa zaj*
Taj kontekst gde si tu recenici, na svojstven nacin skratila, je ipak imao mogucnost 2 puta, zaje-ban i zaje-bavas

Nego, pojasni ostalo sta si htela reci....
 
Stvarno ne razumem
Jedino sto sam razumeo da ti rec zaj*bavas skracujes sa zaj*
Taj kontekst gde si tu recenici, na svojstven nacin skratila, je ipak imao mogucnost 2 puta, zaje-ban i zaje-bavas

Vidim da se ti sigurno zaj*. Za ostale nisam sigurna.
Eeeeee...:)
Pa da...moze zaj* biti: zajeban (kao sto si naveo), zajebana, zajebano, zajebani, zajebavam, zajebavas(kao sto si naveo), zajebavate, ali moze i zajam, zajecarski, zajebatorka, zajebavanje, zajebanog...i tako...ALI, kontekst je isto zajeban igrac i ne da da ga svako zajebava, tako da je u onoj recenici JEDINO prisustvo reci "zajebavas"(od svih ovde navedenih) ispravno:
Vidim da se ti sigurno zajebavas. [To sam htela kaZti.]
Vidim da se ti sigurno zajeban. [Meni ovo nista ne znaci.]
Nego, pojasni ostalo sta si htela reci....
Ono sto sam ja rekla je pojasnjeno do ĐŽ...znaci, nema dalje. Ti ako nisi u stanju to da shvatis, zao mi je. To je ujedno i ocigledan pokazatelj da nisi dovoljno dorastao temi o kojoj se ovde diskutuje i zato ne bi trebalo da iznosis cinjenice o istoj a jos manje da nipodastavas ono u sta se ne razumes.​
 
Poslednja izmena:
u vezi ovih statistika koje sam naveo o stanju muske populacije u drustvu voleo bih da neko napravi statistiku oceva koji imaju iskljucivo zensko potomstvo.
znam nekoliko, doduse malo starijih ljudi, oceva koji su jedini muskarci u porodici i, svi do jednog, ali svi do jednog imaju srcane bolesti.

a nije li slucajnost da toliki muskarci imaju srcane bolesti, pa cak i oni koji imaju i samo musko potomstvo???
mogao si da progooglas malo i nadjes da su muskarci podlozniji srcanim oboljenjima kao i da je postotak infarkta miokarda znatno veci kod muskaraca nego kod zena. i postoji prosto objasnjenje i za to-zene stite hormoni i zato je % srcanih bolesti manji u odnosu na muskarce. a isto vazi i za osteoporozu-zene su podloznije jer kad udju u menopauzu prestaju da se luce hormoni koji su do tada normalno bili prisutni zbog svoje funkcije, a koliko muskaraca ce da ima osteoporozu? vrlo mali broj.
tako da postoji i drugo racionalno resenje osim ustaljenog da su zene krive sto su muskarci bolesni...:mrgreen:
 
a nije li slucajnost da toliki muskarci imaju srcane bolesti, pa cak i oni koji imaju i samo musko potomstvo???
mogao si da progooglas malo i nadjes da su muskarci podlozniji srcanim oboljenjima kao i da je postotak infarkta miokarda znatno veci kod muskaraca nego kod zena. i postoji prosto objasnjenje i za to-zene stite hormoni i zato je % srcanih bolesti manji u odnosu na muskarce. a isto vazi i za osteoporozu-zene su podloznije jer kad udju u menopauzu prestaju da se luce hormoni koji su do tada normalno bili prisutni zbog svoje funkcije, a koliko muskaraca ce da ima osteoporozu? vrlo mali broj.
tako da postoji i drugo racionalno resenje osim ustaljenog da su zene krive sto su muskarci bolesni...:mrgreen:

pa katish, problemi srca i uopste kraci zivot su pokazatelji loseg kvaliteta zivota i to je generalno usvojeno.
muski zivalj tesko zivi po tim rezultatima a i po smrtnosti na poslu i samoubistvima.
sve to treba uzeti u obzir ako cemo da budemo fer.

ja moj slucaj sa ocevima i zenskim potomstvom navodim ne kao naucnik, vec onako, kao svedok i tu zaista ne trebas da budes naucnik da shvatis da takav covek zivi pod stalnim stresom i sve mora sam fizicki i psihicki.

ajde reci mi, jel je lako izdrzati trostruko dzvanjkanje u kuci od strane bica koje nisu sposobna ni sraf da odvrnu a kamo li da donesu kis'o kupus iz podruma?


yebeno je to katish, sto sve sto zena oko sebe vidi, sve je muskarac napravio a onja se ponasa kao da je to sve palo sa marsa, nema pojma za sistem, kako je to nastalo, koliko je rada i znoja ulozeno, kako sve radi i funkcionise, al se ponasa ko da je bog to tako stvorio i da joj to pripada bez da se makar malo zahvali, postuje zrtvu.

ne ide mi to u glavu i opste se ne slaze sa slikom o zeni kao neznoj i empaticnoj osobi
 
mogu da zakljucim samo sledece:
-ili smo mi zene azdaje nevidjene, gore i od samog Hitlera cim tolike neduzne muskarce ispoubijasmo (stresirajuci ih jel te, ali svaka pojedinacno),
-ili ste vi muskarci toliko nezna, pogubljena stvorenja (da se ne izrazim drugacije), cim dozvoljavate sve to.

ovde koliko vidim svi ste dovoljno jaki da radite na njivi, u rudniku, stvorite civilizaciju, stvorite sve o cemu zena moze samo da sanja, a opet jedno fizicki nejako stvorenje - ZENA je u stanju da vas unisti.
Meni to ne lici na snagu-kao ni trazenje opravdanja u tome da su zene ovakve i onakve.
Naravno da ste nas vi stvorili takvima dragi muskarci, kao sto smo mi od vas napravile obicne, prepune stresa, srcane bolesnike.
Za one koji nece shvatiti poentu posta:
Ovo moze da se nadoveze na post o statistickim podacima koliko muskaraca, u odnosu na zene, nije moglo da se suoci sa zivotom pa je izvrsilo samoubistvo. Toliko o snazi. A procente ste sami vi muski dali.
 
Drage forumašice i forumaši,

koliko verujete u ovu narodnu floskulu?

Da li je ona istinita u potpunosti ili nije?

Da li ovo uloga koju je priroda odredila ženi, pre svega društvo u kome se nalazi, ili je to pre svega njen izbor?

Ja mislim da jeste, ne samo zbog toga što je ona ta koja je majka i koja po prirodi stvari upućenija u gajenje i podizanje dece, već i zbog toga što društvo u kome živimo još uvek očekuje od žene pre svega da se ostvari kroz zasnivanje porodice, a tek posle na neki drugi način.
Mislim da je danas mnogo više nego pre to njena volja da li će se ostvariti kroz porodicu, ali da je žena stub porodice, moje mišljenje je da jeste.

Šta vi kažete?

P.S. Ako je tema slična nekoj od postojećih, molim moderatore da je spoje.

Ja mislim da bi za mene bilo prilicno ogranicavajuce ako bi me neko sveo samo na stub porodice i doma. Dakle, to svakako ne bi bio moj izbor. A mislim i da savremeno drustvo omogucava savremenoj zeni da se ostvari onako kako ona zeli - bez ogranicavanja samo na ulogu supruge i majke.

e da, pu prva!

Ovo jos nikad nisam uradila na forumu :lol:

Žena bez obzira da li je domaćica, advokatica, direktorica, prevodilica, doktorica,..... ako je udata i ima decu treba da bude stub porodice. Neće valjda deca da budu stub porodice, naravno da je to uloga roditelja, a posebno majke.
 
I ovo je tacan statisticki podatak
Ali mislim da smo se udaljili od teme

Danas ja pricam sa kolegom sefom oko toga kako se on i zena organiizuju oko kucnih poslova posto i ona radi, a on kaze - pa kuva uvece, a za sredjivanje po kuci mozemo da platimo zenu, jer nije fer da sve spadne na nju - moram da je cuvam za starost (misleci, kako sam ja to iz tona shvatila, da u starosti treba da brine o njemu)
Na kraju zakljucak - ja sa mojim poslovima ne mogu nista da radim po kuci

A sef mi je stono kazu bas ok lik
I nesto ja posle razmisljam - da li je zena pored toga sto je supruga, majka, domacica, radnica uz to i sluzavka, a mi diskutujemo da li je stub porodice
Za mene je diskusija zavrsena
Izgradnja rudnika nije temelj porodice, ali briga o deci jeste
Ne umanjujem musku ulogu, on treba da bude glava kuce i da njegova bude ona koja jeste poslednja, kad se postize konsenzus
Ali reci da su zene nezahvalne prema muskarcima, a zaista nose veliki teret na plecima, je krajnje nerealno
Jer ne zaboravimo, u Americi se domacica priznaje kao zanimanje koje i kosta
 

Back
Top