Srpska žena je heroj

Ama, Mina, nebitno je ko je kome predavao. Mogu misliti kojim povodom dodje sestra da te zameni na radnom mestu i da li bih ja mogla da odem u Nemacku da zamenim sestru jer sam slatka njenim pacijentima.

Moj najbolji profesor je okoreli SPS-ovac. On jeste bio dobar profesor ali je istovremeno on produkt omladine komunista i mnogi ljudi su pretrpeli debelo da bi on bio gde jeste i mnogi su otisli iz drzave jer se pozicije kod nas nasledjuju.

Ne mozete biti protiv vlasti a za one koji koriste vlast za svoju vajdu.
I da nije Vucic, i kada je bio Tadic isto je bilo jer se dopustalo decenijama da nam cerke djenerala drve o Vrujcima.
Ili o cemu god...i Duska je cerka djenerala, Jadranka je cerka djenerala.
Nebitno je da li Jadranka zna da potrefi notu, poenta je koga je istisla, ko je nadrljao da bi one bile gde jesu.

Makar Jadranka zna da peva. Bobicka mrvu talenta nema a svira o ovoj zemlji decenijama.
Verujem da njoj valja jer ona kakva je nigde ne bi bila na ovoj poziciji u drustvu. Zato i jeste bahata.
Што се тиче факултета, деценијама су породичне фирме и сви смо тога свесни.
Нажалост, и деца су тога свесна, и немају мрву жеље да остану овде и пробају да промене ствари.
Поента је да заиста сви имамо један живот, моје дете је одлучило да га не протраћи овде на борбу са ветрењачама и има моју пуну подршку у томе.
Мислим да је моја генерација последња која је имала нека идеолошка стремљења и велику дозу патриотизма.
Нисмо били довољно паметни да на време схватимо ово о чему пишеш.
 
Mi ne moze da se resimo tog smrada koji nam se uvukao jos od posle ww2 na ovamo
Daj sve na vezu, daj sve na foru, daj sve sad odmah, ma daj sve! Beskrupuloznost i totalno odsustvo empatije koje vlada vec evo ga cirka 80god.... Koliko je to generacija zatrovano i unazadjeno
Jjebo ih i kominizam i post komunizam i neuspeli pokusaj socijalizma, onda ona kvazi demokratija od par meseci, pa neo komunizam koji nam sad buja
I produkti tih ljudi su nam vladali i vladace, kad kazem vladaju mislim na sve vodece fukncije, od sefa u marketu do velikog nam vodje
I nece biti bolje sve dok taj uzegli smrad ne isperemo sa sebe....sto ce se desiti kad pomru sve generacije zahvacene tim modelom razmisljanja...znaci nikad...

Nemas strucnjaka ni u jednoj oblasti...
I to nije sad, to je tako decenijama
Sad je samo izbilo ko kad nakupljeni pritisak probije branu, pa sad iskace problem i udara te u facu kad vidis da te vozi srilancanin koji ne zna jezik i ne zna gde je doso mucenik
Ne znam koga vise da zalim, da l njih koji su od muke dosli, ili nas koji cemo najjebati sa tom najezdom nestrucnih lica

Znas kako, sto bi moja baba rekla "sve - sve al' za dete da nemas dinar je najgore".
I to je taj bezobrazluk koji nas par vidi jer nismo totalno zanesene svojim likom u ogledalu.

Postoje dve najgore stvari na svetu za mene, ne dao bog nikome da deci nije dobro i da kao roditelj ne mozes decu da zastitis.
Sa ta dva niko ne sme da trguje zarad klikova, lajkova i slicnih sranja.
Nema tu srpskih heroja vec bi svaka majka na svetu (pocev sada od Gaze koju si spomenula) sebe podmetnula da joj ne diraju dete. Svaka majka, odakle god dolazila.

Mira siri propagandu tih koje si u postu opisala. I sve je tacno tako.
 
Mi ne moze da se resimo tog smrada koji nam se uvukao jos od posle ww2 na ovamo
Daj sve na vezu, daj sve na foru, daj sve sad odmah, ma daj sve! Beskrupuloznost i totalno odsustvo empatije koje vlada vec evo ga cirka 80god.... Koliko je to generacija zatrovano i unazadjeno
Jjebo ih i kominizam i post komunizam i neuspeli pokusaj socijalizma, onda ona kvazi demokratija od par meseci, pa neo komunizam koji nam sad buja
I produkti tih ljudi su nam vladali i vladace, kad kazem vladaju mislim na sve vodece fukncije, od sefa u marketu do velikog nam vodje
I nece biti bolje sve dok taj uzegli smrad ne isperemo sa sebe....sto ce se desiti kad pomru sve generacije zahvacene tim modelom razmisljanja...znaci nikad...

Nemas strucnjaka ni u jednoj oblasti...
I to nije sad, to je tako decenijama
Sad je samo izbilo ko kad nakupljeni pritisak probije branu, pa sad iskace problem i udara te u facu kad vidis da te vozi srilancanin koji ne zna jezik i ne zna gde je doso mucenik
Ne znam koga vise da zalim, da l njih koji su od muke dosli, ili nas koji cemo najjebati sa tom najezdom nestrucnih lica

Znas kako, sto bi moja baba rekla "sve - sve al' za dete da nemas dinar je najgore".
I to je taj bezobrazluk koji nas par vidi jer nismo totalno zanesene svojim likom u ogledalu.

Postoje dve najgore stvari na svetu za mene, ne dao bog nikome da deci nije dobro i da kao roditelj ne mozes decu da zastitis.
Sa ta dva niko ne sme da trguje zarad klikova, lajkova i slicnih sranja.
Nema tu srpskih heroja vec bi svaka majka na svetu (pocev sada od Gaze koju si spomenula) sebe podmetnula da joj ne diraju dete. Svaka majka, odakle god dolazila.

Mira siri propagandu tih koje si u postu opisala. I sve je tacno tako.
 
Znas kako, sto bi moja baba rekla "sve - sve al' za dete da nemas dinar je najgore".
I to je taj bezobrazluk koji nas par vidi jer nismo totalno zanesene svojim likom u ogledalu.

Postoje dve najgore stvari na svetu za mene, ne dao bog nikome da deci nije dobro i da kao roditelj ne mozes decu da zastitis.
Sa ta dva niko ne sme da trguje zarad klikova, lajkova i slicnih sranja.
Nema tu srpskih heroja vec bi svaka majka na svetu (pocev sada od Gaze koju si spomenula) sebe podmetnula da joj ne diraju dete. Svaka majka, odakle god dolazila.

Mira siri propagandu tih koje si u postu opisala. I sve je tacno tako.
Svaka majka upravo tako
I nema veze ni koja nacija, ni koja vera, svaka majka
I ovo isticanje da je srpska zena/majka nesto iznad drugih je sve samo nije patriotizam
To je cist sovinizam u ulozi propagande koju vrse nasi trenutni vladari i svi njihovi piuni, ukljucujici i bobicku
I kad se promene vladari i pocnu neke nove mantre da se poturaju narodu, ta ce zajedno i sa tim novim trendom da skuplja klikove

Ljudi zaboravljaju da je nama na vlasti ekipa koja je ultra desna, radikalno sovinisticka i nacisticki nastrojena, koja je vec dva rata napravila na ovim prostorima ('91 i '99) upravo propagirajuci fraze iz ove teme
Mislim da ljudi nisu ni svesni koliko je sve ovo opasno da se ponovo forsira

Nisi patriota ako bacas fraze o superiornosti svoje nacije, upravo si suprotno, istorija je to dokazala, ali se istorija ponavlja uvek i to vise puta na zalost
 
Svaka majka upravo tako
I nema veze ni koja nacija, ni koja vera, svaka majka
I ovo isticanje da je srpska zena/majka nesto iznad drugih je sve samo nije patriotizam
To je cist sovinizam u ulozi propagande koju vrse nasi trenutni vladari i svi njihovi piuni, ukljucujici i bobicku
I kad se promene vladari i pocnu neke nove mantre da se poturaju narodu, ta ce zajedno i sa tim novim trendom da skuplja klikove

Ljudi zaboravljaju da je nama na vlasti ekipa koja je ultra desna, radikalno sovinisticka i nacisticki nastrojena, koja je vec dva rata napravila na ovim prostorima ('91 i '99) upravo propagirajuci fraze iz ove teme
Mislim da ljudi nisu ni svesni koliko je sve ovo opasno da se ponovo forsira

Nisi patriota ako bacas fraze o superiornosti svoje nacije, upravo si suprotno, istorija je to dokazala, ali se istorija ponavlja uvek i to vise puta na zalost
Sad sam morala opet da pogledam sta je zena napisala.
Nije isticala srpsku majku u odnosu na druge nacije, nikakav patriotski pamflet nije. Zena je napisala da ako si sheban i depresivan zivotom u srbiji, pogledaj sta zene rade i trgni se.

E sad. Ja ne vidim te zene. Nasminkane, sredjene i srecne. Bar ne kod tih koje su prisiljene da prave magiju da bi prehranile porodicu. Te su mozda kod ovih kojima je nesreca ako treba da nose cipelu od prosle godine.
Ali magiju koju moraju da izvode itekako vidim. I ne znam kako postizu. Niti kako su to nase majke uspjele.
Nase porodice su bivale protjerivane, ostale bez domova neke i po dva puta i ostali mentalno i fizicki jaki i uspjeli se othraniti.
A danasnji mlad covjek place jer mu kovid ne da ode u kafanu, jer manikirka nema termin.
Ujedno ismijava ljude koji ljetuju u Paraliji, paradajz turiste. I nikada nije dovoljno bogat da kupuje jeftino. Dok ove madjionicarke vrlo moguce ne idu u lov po trznim centrima, nego kupe osnovno.
 
Mislim da je to, da prostiš, jedenje demonskih govana i čisto romantizovanje siromaštva i bede. Naravno da se snalazimo sa lakoćom jer je u pitanju višegeneracijsko iskustvo.

Ali u tome nema ništa lepo niti pohvalno i to iz nekoliko razloga.

Prvo jer žene jedu pileća leđa da bi deci ostavile batak.

Drugo jer jedu leđa da bi muž dobio belo meso.

I ne sećam se maminog osmeha dok tegljači torbu koju je ponela sa sela, dok se drnda prepunim međugradskim busom, da bismo imale šta da jedemo narednih sedam dana. Jer ne možeš jesti beton.

Ne sećam se njenog karmina jer od plate nije mogla kupiti karmin već samo jogurt i 100g kafe. Osim ako plata ne legne petkom u dva, do ponedeljka je bila bezvredna.

Ali sećam se jednih cipela koje sam delila sa sestrom, srećom pa smo bile različite smene.

Sećam se mamine psorijaze, gotovo generalizovane, jer je ludela od briga i stresa.


Da, žena nastavlja, jer je mama. A mama ne sme da se preda, jer ako se mama preda ništa drugo ne preostaje.
jasno mi je da se tvoja i moja razmisljanja drasticno razlikuju jer promatramo svet u razlicitim referentnim sistemima
za mene siromastvo i beda nisu materijalisticke nego dusevne kategorije

u mom multikulti gradu se, mozda bas zbog prisutnosti extrema, lakse uocavaju razlike ljudi sa dusom, ljudi visoke zivotne energije i onih drugih

zena sredovecna recimo arapskog porekla, sa maramom, odeca jeftina, cipele isto skromne ide sa onim ogromnim kolicima sa tockicima za nabavku, il sama il sa nekoliko decice.. oci joj sijaju, zraci jednostavno zivotom i ljubavlju, srce puno, sta ces vise u zivotu :D

sa druge strane more skockanih utegnutih fizicki lepih il manje lepih ljudi, al praznog pogleda, staklastog, nema sjaja, nema zivota.. mozda tek na tren kad se vikendom olese od koksa il alkohola, kad tek tako indukovano uspeju da nesto osete

mislim da je prilicno jasno za generaciju, dve koliko ce ovaj svet kvalitativno biti drugaciji. po prirodnom zakonu zivot uvek nadje svoj put.
 

Back
Top