Savremena žena i pas. Dekoracija ili ljubimac?

Све ок, сем болдованог. И те како гризу и гребу кад им приђеш, а оне не желе.
Nisam imala tih iskustava do sada.🙂
Naravno,mogu i one ugristi i ogrebati,ali govorim o onim koje su se bas odomacile.
Ja sam imala macku,i cak kad joj namjerno diras kandze nece te ogrebati,ako te poznaje.Naravno,sad ako je bas maltretiras,pokazace zube i ona.
Ali za pse nikad nisam sigurna sta misle 🙂
 
Nisam ljubitelj pasa.Imam fobiju od njih od djetinjstva.U blizini moje kuce je bila suma u kojoj su se skupljali psi lutalice i pri povratku iz skole uvijek bi se isprijecio copor pasa.Sjecam se da smo kao djeca obilazili okolo jer nije bilo drugog puta do kuce.A nisu uopste bili bezazleni.
Isto tako u ulici je bio i par agresivnih dalmatinaca od kojih nisi mogao proci da ne skoce na tebe.
Ovi mali psi su simpaticni,ali isto tako znaju biti dosadni.Takodje smatram da su psi velika i obaveza,a drzanje psa u stanu mi je nepojmljivo.
Razumijem ko ima dvoriste i uslove,ali stan nije za zivotinje i iz razloga sto u zgradi nisi sam.
Od svih kucnih ljubimaca,najvise volim macke.
S njima se mozes igrati,gnjaviti ih,mekane,pufnaste,nece te ujesti.
Ali i one mi nisu za stan.
Oko njih nema ni pretjeranih obaveza,same se snadju za hranu,prenociste,ne setas ih...
Zapravo,to bi i trebalo tako...pustis macku u dvoriste,ona ima svu slobodu,a tu si ti da joj nekad pripomognes sa hranom,pomazis je...
A ne sad da joj pravis krevet u kuci,izvodis je u setnju,kupujes granule,oblacis dzempere.
Mačke su nevjerne, idu za onim ko ih nahrani.
 
Mačke su nevjerne, idu za onim ko ih nahrani.
Ja bas imam suprotno iskustvo sa mackama.
Uvijek,ali uvijek su se vracale kuci.
Lutale su okolo,da li ih je ko hranio,ne znam,ali uvijek su dolazile nazad.
I znale su da me prate npr.do prodavnice,ili da izadju pred mene kad se vracam iz izlaska,kao psi.Bas su pokazivale vjernost.Vrlo su pametne zivotinje.Ali ih zato ne mozes nikad natjerati da rade ono sto nece.
Mi smo npr.nasoj macki u garazi pravili mjesto za spavanje,sve super,ali ona tu nece i nema te sile da je natjera.
I tacno su znale sta smiju,sta ne i kod koga smiju.🙂
 
Nisam imala tih iskustava do sada.🙂
Naravno,mogu i one ugristi i ogrebati,ali govorim o onim koje su se bas odomacile.
Ja sam imala macku,i cak kad joj namjerno diras kandze nece te ogrebati,ako te poznaje.Naravno,sad ako je bas maltretiras,pokazace zube i ona.
Ali za pse nikad nisam sigurna sta misle 🙂
Ne postoji mačka koja ne počne da prede ako želim da je mazim. Odmah. Ko da im dugme neko pritisnem. :)
 
Nisam imala tih iskustava do sada.🙂
Naravno,mogu i one ugristi i ogrebati,ali govorim o onim koje su se bas odomacile.
Ja sam imala macku,i cak kad joj namjerno diras kandze nece te ogrebati,ako te poznaje.Naravno,sad ako je bas maltretiras,pokazace zube i ona.
Ali za pse nikad nisam sigurna sta misle 🙂
Ни за једну животињу не знаш шта мисли. Не знамо чак ни за људе са којима можемо да комуницирамо.
 
Od svih kucnih ljubimaca,najvise volim macke.
S njima se mozes igrati,gnjaviti ih,mekane,pufnaste,nece te ujesti.
Гњавити их не можеш ама баш никако. „Гњавити” у смислу мазити можеш, али и то само онолико колико то ЊИМА прија. Чим се задовоље, ма ћао. Памтим неку мачку луталицу коју сам баш „угњавио” и почела се измицати. Нисам одустао, шапом ми је склонила руку. Наставио сам и онда ме је „грицнула” али тај покрет је заиста био фасцинантан. Страховито брз, попут змије, гриц за мој прст али тако прецизно дозирано да ми је зубима тек дотакла прст, ма ни огреботину нисам имао од тога. То ме баш задивило јер је било прилично јасно: Немој. Е, стварно немој. НЕМОЈ! Да сам наставио, сигуран сам да би ме изгребала, стварно ујела или тако нешто, а тако и треба. Мачка од кила меса ће то увијек урадити у таквој ситуацији, а пса од 50 кила ишутираш а он дође па ти се цвилећи умиљава око ногу. Прилично јадно. Мени је пас (колико год да и њих волим) нека врста предегенерисаног вука који је одавно прешао линију нормале, зато и волим „непослушне” псе. Баци штап чау-у, шарпланинцу и сл, има само да те погледа типа: А? Штап? Мени не треба, ако ти треба иди ти па га донеси, ти си га и бацио, за разлику од пасмина које једва чекају да ти нешто учине, да те послушају и тако добију мало хране из џепа. То код мачака не пије воду.
 
Ne znam,ali meni macka sasvim odgovara po karakteru.😀
Mene fascinira sto ona tacno zna kakav je ko,i sta kod koga prolazi.
Mi dok smo imali macku kao kucnog ljubimca,nismo joj dali u kucu.
Medjutim,ona je stalno pokusavala da udje.Moja pokojna baba je jednom gadjala papucom i nju kad vidi samo izdaleka,odmah okrece nalijevo krug i vise i ne pokusava da udje u kucu.
A mene ili sestru kad vidi,posto zna da joj necemo nista,iako i mi galamimo i prijetimo 🙂,ona se zakuje sapama i nema sanse da je odvojis od poda i izneses napolje.Na kraju joj popustis.I ona tacno zna da ce tako biti.
Macke su jako pametne.Uvijek kazem da je steta sto ne pricaju.Mislim da bi se od njih svasta pametno moglo cuti.😀
 
Мене фрустрирају фотографије жена са псима офарбаним у бојама њиховог аутфита.
Е, то је њима модни додатак и такве бих оплавила на кеца.
Колико ненормалан мораш да будеш да фарбаш куче у жуто или розе...или онај кретен што је офарбао пса у боје Пикачуа :roll:
 
Својевремено сам видио оглас које је гласио отприлике овако:
„Њемачки овчар, 4 године стар, одазива се на име Донован, вишеструки освајач награда BOB, CAC, CACIB, украден је синоћ из нашег дворишта. Награда сваком ко нам јави било коју корисну информацију да га пронађемо.”
Јбт, одрастао пас од 50 кила, наосвајао се којекаквих награда, и умјесто да покида оне који му преко ограде уђу у двориште, њега украли! :dash:
 
Тај је био воспитан, читај издресиран да буде фин и леп. Убили су инстинкте у њему.
Нека дође да украде оно наше чудо...поштара је ухватила за ногавицу, вукла, вукла и извела из дворишта, само није умела да залупи капију за њим :rotf:
Свекар је причао да су се и он и поштар смејали до суза...
 
Тај је био воспитан, читај издресиран да буде фин и леп. Убили су инстинкте у њему.
Нека дође да украде оно наше чудо...поштара је ухватила за ногавицу, вукла, вукла и извела из дворишта, само није умела да залупи капију за њим :rotf:
Свекар је причао да су се и он и поштар смејали до суза...
Па сваки авлијанер који имало држи до себе мора да бар наплаши поштара, то је традиција. ;):lol:
 
@Lagerta
IMG-1112828cdcfa74a899b5f5402a566471-V.jpg
 
ubili su je veterinari svojom greskom
napukao joj je ligament na nozi, ali je mogla da funkcionise i sa tim, setale smo izmedju 5 i 10km dnevno i tek na kraju te setnje bi noga pocela da joj drhti
veterinar je predlozio operaciju jer je imala 7 godina i bila na polovini zivota, kako bi imala kvalitetan zivot sa punom aktivnoscu
najavili su nam da ce operacija i rehabilitacija da kostaju oko 2000eu
prihvatimo i odvedemo je
cenu sam navela jer za takvu sumu nisu uradili banalnu stvar pre operacije, obicnu analizu krvi od 5eu kako bi ustanovili da nema slucajno srcanog crva ili parazita od zarazenog krpelja, kojeg je nazalost imala i oni su ga sa totalnom anestezijom samo rasejali po vitalnim organima
operacija je uspela,a pacijent je posle godinu dana umro u najstrasnijim mukama od upale mozga
nas dve smo se borile kao lavovi da je iscupamo iz kandzi smrti
hranila je bukvalno kasikom, pojila iz flase jer zbog paralize jezika nije mogla da uvuce hranu i vodu, drzale joj pravac kad je izvedemo jer je izgubila koordinaciju i hodala samo u krug na desno
na kraju sam morala da zovem veterinara da je uspava
zbog toga imam uzasnu grizu savesti
Ali koji si izbor imala? Morala si to da učniš. Grozno, ali nekada nemaš izbora. ❤️
 
Moram da dodam, imam mačke celog života, i mačkara sam, od pasa me je bio strah, slatki ali neka hvala, sve dok pre godinu i po dana suprug nije resio da po svaku cenu uzme ni manje ni vise malinou. Svađali smo se najstarašnije zbog toga....sada, ja ne znam ovo biće je neverovatno, pričali su mi ljudi da će tako biti, nisam verovala, pas, pa to je čudo! Stvarno razmisljam da mu dam ključ od stana 🤣
 

Back
Top