Srpska žena je heroj

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
336.680
Ako te Srbija muči, brine, izaziva nervozu, strahove, i čini da gubiš smisao života, da zapadaš u depresiju i da ne vidiš izlaz
.........postoji samo jedan savet koji daje rezultate: ugledaj se na srpsku ženu.

Srpska žena je heroj. Ovo nije feministička priča, ovo su činjenice:

Osvrni se okolo i videćeš armiju fenomenalnih i dalje nasmejanih, lepo obučenih i doteranih žena koje uspevaju da, uprkos svemu, pronađu smisao,
zagrle decu, skuvaju ručak, odu na posao, srede gajbu i odu na počinak, sanjajući, poput junakinja romantične literature, da je sutra novi dan i da će biti bolje.

Srpska žena je maštovita, i sa njom je uvek ceo svet: i kineska pijaca za nju može da bude Peta avenija, turske gaće na pijaci su za nju Viktorija Sikret,
razgaženost prošlogodišnjih cipela zabašuriće tako što stavlja jači karmin, a tašnu prepunu računa za struju i infostan, nosiće sa osmehom.

Srpska žena ume da od 300 grama mesa napravi musaku za četvoročlanu porodicu, ume da izmisli kolač od dva jajeta, i da buketom zimskih ruža razbije sivilo dana.
Srpska žena izmišlja život, i zbog toga je prava umetnica. Čak i kad gleda turske serije, to je zato što tamo još uvek nisu zaboravili na one tri slatke reči.

Ako niste shvatili, srpska žena se ne predaje. Ona će da izmisli more na Adi Ciganliji, umesiće sva južna ostrva od hleba, isheklaće sve paket aranžmane
na koje nije otišla, i tegle ajvara slagaće kao što druge žene slažu nakit.

Jer, ona je ukapirala.
Od samog života, mnogo je važnija njegova interpretacija.

Mirjana Bobić - Mojsilović
 
Што би рекли млађи, кринџ, што бисмо рекли ми старији, патетика...Мирјану волим, али тај осмех српске жене много кошта.
Научене смо да се смејемо кад нам је најтеже, а ми се смејемо цео живот.
И мука нам је од пуне торбе рачуна, од разгажених и истрошених ципела, и желимо да видимо та дивна острва, а не да их од теста правимо.
 
Српска жена је свуда иста, на исти се начин бори са проблемима...али је у Србији најтеже остати нормалан :lol:
Ma, i nije tako teško kako mi to sve nekad percipiramo. Život može biti prosto stalna borba da se bude srećnim. Meni od Srbije lepše i bolje zemlje nema-verovatno jer je prosto osećam svojom, ali da treba poći, otići i obići još sveta-toplo preporučujem.
Radneš malo ovde, malo onde, usput vidiš šta se događa tamo negde, kako žive drugi neki ljudi, kakve lepote oni imaju i žele da pokažu.
Vučić i ja smo isti horoskopski znak, pa oboje idemo negde isključivo da radimo. Nema letovanja, zimovanja, proletovanja... Rad, pa onda i sloboda!
 
Ma, i nije tako teško kako mi to sve nekad percipiramo. Život može biti prosto stalna borba da se bude srećnim. Meni od Srbije lepše i bolje zemlje nema-verovatno jer je prosto osećam svojom, ali da treba poći, otići i obići još sveta-toplo preporučujem.
Radneš malo ovde, malo onde, usput vidiš šta se događa tamo negde, kako žive drugi neki ljudi, kakve lepote oni imaju i žele da pokažu.
Vučić i ja smo isti horoskopski znak, pa oboje idemo negde isključivo da radimo. Nema letovanja, zimovanja, proletovanja... Rad, pa onda i sloboda!
Како коме. Некима уме да буде баш тежак.
 
Како коме. Некима уме да буде баш тежак.
Mene su uvek zanimale osobe koje šalju neko svetlo svetu, kao M.B.M.
Nijednu njenu knjigu nisam čitala, mada jesam kupila.
Pojavno mi je dovoljna!
Ne trpim dobro mračnjake.
Jeste teško i može biti teško, ali čovek je Božija mašinerija.
Svetu i životu se treba radovati uprkos svemu.
Ti sjajno i lepo pišeš, ali oseća se, bar na ovoj temi-neka nelečena tuga od strane tebe.
Prosto bih te zagrlila kao sestra.
Nema potrebe, i pogrešno je tražiti loše u dobrom.
 
Od mirjane i njegog proseravanja mi se serre oduvek
Kao i uvek i ovaj tekst je zivi dokaz da ona od niceg pokusava da napravi nesto cime ce provuci paznju i opet zaraditi na ovcama
Zivi blam za sestru koja je susta suprotnist a mnogo mudrija i strucnija, ali mudri ljudi cute i rade svoj posao, ne jure paznju gostovanjima u tok sou emisijam i kiosk romanima
 
Od mirjane i njegog proseravanja mi se serre oduvek
Kao i uvek i ovaj tekst je zivi dokaz da ona od niceg pokusava da napravi nesto cime ce provuci paznju i opet zaraditi na ovcama
Zivi blam za sestru koja je susta suprotnist a mnogo mudrija i strucnija, ali mudri ljudi cute i rade svoj posao, ne jure paznju gostovanjima u tok sou emisijam i kiosk romanima
Ona je gospođa za nas, nešto je makar napravila. Daj mi tvoju neku knjigu da čitam!
Kako možeš pljuvati tako, a gotivim te kao Forumaša, na bilo koga ko je kreator?
Ćuti tamo, smrdi u svom špajzu. Trebalo bi te biti sramota da ljagaš sunarodnicu ili komšinicu divnog duha.
Kako, bre, možeš???
Volim te, ali, odakle ti taj detest?
 
Ona je gospođa za nas, nešto je makar napravila. Daj mi tvoju neku knjigu da čitam!
Kako možeš pljuvati tako, a gotivim te kao Forumaša, na bilo koga ko je kreator?
Ćuti tamo, smrdi u svom špajzu. Trebalo bi te biti sramota da ljagaš sunarodnicu ili komšinicu divnog duha.
Kako, bre, možeš???
Volim te, ali, odakle ti taj detest?
ma, ti se zezaš, jel da?
 
i ja
dvaput sam pročitala da proverim jel sam lepo videla
i na kraju zaključila ono što sam odavno već- ona se obraća glupacima i na taj način zarađuje; što joj ne služi na čast, jer ona nije glupa, samo je proračunata
Ona se obraća dušama sličnim svojoj. Nikakvim glupacima.
Srce me boli jer mi je jutros otac rekao da je GOSPOĐA Rudan bolesna.
Ne čitam ni nju, a imam par kupljenih knjiga.
Budi, bre, na prvom mestu čovek!
Te žene su umesto da lelujaju okolo prelepe u prelepim haljinama, svoje vreme izdvojile da pišu iz srca.
Da pljunem na ikoga ko je nešto kanio da stvori, osećala bih se groznom osobom.
Sramota bi me bilo da dišem.
 
Ona se obraća dušama sličnim svojoj. Nikakvim glupacima.
Srce me boli jer mi je jutros otac rekao da je GOSPOĐA Rudan bolesna.
Ne čitam ni nju, a imam par kupljenih knjiga.
Budi, bre, na prvom mestu čovek!
Te žene su umesto da lelujaju okolo prelepe u prelepim haljinama, svoje vreme izdvojile da pišu iz srca.
Da pljunem na ikoga ko je nešto kanio da stvori, osećala bih se groznom osobom.
Sramota bi me bilo da dišem.
Što ja nisam čovek ako sam provalila šibicarsku prevaru?
I meni je žao što je Rudan bolesna.
Na neki način žao mi je i što se toliko potresaš oko Mojsilovićke.
 
Ali ako zanemarimo mišljenje o Bobicki ništa ona pogresno nije rekla. Možda je malo patetično,ali je živa istina da se nase žene snalaze za mnogo stvari koje su u nekim sredinama normalne. Da velika većina majki "ne voli' meso,recimo. Da se žrtvuje,sklapa,rasklapa,prekraja jer mora.
 
Ali ako zanemarimo mišljenje o Bobicki ništa ona pogresno nije rekla. Možda je malo patetično,ali je živa istina da se nase žene snalaze za mnogo stvari koje su u nekim sredinama normalne. Da velika većina majki "ne voli' meso,recimo. Da se žrtvuje,sklapa,rasklapa,prekraja jer mora.
Kao i sva druga sirotinja na planeti. Al koristiti tu očiglednu činjenicu da natrpaš nekoliko tupavih rečenica da bi zaradila pare na klikove, a izdaješ se za književnicu, to je već prevara.
 

Back
Top