Zena je emancipovana kad je zenstvena!

Nekima je svaka tema gde postoji sukob misljenja - provokatorska.



Na forum dolazimo da RAZMENJUJEMO ISKUSTVA i SUKOBLJAVAMO MISLJENJA.

Za ostalo idemo u crkvu.

Jao molim te...Postavljas nekad i normalne teme, s naglaskom na nekad, ali uglavnom su unapred konstruisane tako da znas da ce se zene pobuniti.I to i zelis.Pa kao forum sluzi za razmenu misljenja...i te kakvog misljenja...:roll: Kao i ona kako zovete svekrve, po imenu il mama...tako nesto.Kao nisi ocekivao onakve odgovore, kako da ne, i onda si poceo da kritikujes zene kako su nekulturne i nemaju postovanja prema svekrvama.Dakle, jos jednom takvom temom sam dopustila da mi oduzmes i ovih 5 min...Previse.
 
Ne bih rekla...mislim da on pravi kontrast izmedju emancipovana i nezna, slatka, fina...sama rec emancipovana i mene nervira...nekako mi se cini da je prevazidjena u danasnje vreme...Elem ne smatra on emancipovanu zenu muskobanjastom vec lukavom, prepredenom, opasnom...daleko od secera kako mnogi muskarci zele da vide zene, oni vole da nas vide kao slatkise koji ih ne iznenadjuju i to sto smo emancipovane nema veze sa neznoscu, to njih buni i tu grese, nikako da rasclane pojmove...pogresno koristi reci:heart:

mozda ne znas sta tacno znaci pa te zato nervira?

Emancipacija:

Emancipacija predstavlja oslobodjenje od staresinstva i starateljstva, odnosno sticanje nezavisnosti tokom razvoja.
Termin je cesce u upotrebi u vezi sa sticanjem statusne i akcione nezavisnosti zena u savremenom drustvu.

preuzeto sa http://www.psihoterapija.rs/emancipacija.html

ako malo izguglas mozes pronaci jos sijaset zanimljivih varijanti emancipacija, savetujem guglanje engleskog termina. emancipation.

nema na cemu.
 
Emancipacija je samo nadogradnja, zensko prilagodjavanje novonastalim uslovima. Znaci, nista lose, cak stavise. U prevodu, nisu emancipovanje zene po difoltu ruzne, grube i nepristupacne. Niti imaju male sise :)

Ali, onim homobalkanikusima kojima je zenstvena zena egal onom "sedim kod kuce, kuvam za svog muzjaka, donosim mu pivo, nista ne pitam i hodam na prsticima da ne iznerviram alfa gazdu", verujem da je veliki problem kad sretnu emancipovanu zenu, koja trazi jednakog partnera, i oko koje moras i ti da se potrudis, a ne samo ona oko tebe. Tu nastaje problem, jer takav muskarac, osim hvatanja na viku i galamu, nema u principu mnogo toga da ponudi.
Pravim muskarcima emancipacija ne moze da smeta, moze samo da im godi jer ce lakse naci sebi ravnu partnerku.
 

Back
Top