Zena je emancipovana kad je zenstvena!

Ubija zenstvenost i oslobadja iz vas ono sto (pravim) muskarcima nikako ne prija.

slazem se da emancipacija ubija zenstvenost..donekle..
da bi se izborile sa nametnutim, malkice ogrube..

priznajem ja sam emancipovana i nezenstvena..ali selektivno..

a veoma sam zenstvena i ne razmisljam uopste o emancipaciji kad je alfa muzjak pored mene..samo sposoban, jak i dominantan muskarac izvlaci iz mene ono najsuptilnije,najneznije..pa sam prava la prrrrrrrrrrrrrrr..

a oni drugi - sami me svojim stavom stave u gard..nemam zelju da se takmicim ni sa kim..al nemam zelju ni da sebe srozavam da bi se oni osecali muzevno..
ili jesi ili nisi lav..

a za manjak zenstvenosti - kriva je gej ideologija..
nisu se zene promenile i emancipovale,nego su muskarci postali mekani i slabi..
ne svi..samo oni koji u svom okruzenju ne vide zenstvene zene..
 
Poslednja izmena:
E vidis Vazdusata u tome je problem: FIZICKI ne mozete sve da postignete, ma koliko se trudile....

Bar velika vecina ne (teme se uvek odnose na PROSEK a ne na pojedinacne slucajeve koji bas potvrdjuju parvila)

Sta podrazumevas pod sve? Ja nikada nisam zelela SVE vec samo ono sto mene zanima a to nikako nije sve...ali balavce gajiti sama necu ili ako ih budem gajila sama onda cu makar biti samohrana majka...ne volim da imam nekog forme radi, cebenceta radi, mazenja radi...vecini nas je potreban srodan partner, neko sa kim delimo pogled na svet, ko nam je slican...ne treba nama muskarac muskarca radi vec nam je potreban prijatelj, oslonac, ljubavnik...kako mozemo da prihvatimo nekog momka kao sve nase ako bi nam on zamerio sto smo se skolovale ili trenirale ili putovale...zar nas ne bi toliko postovao da nam pomogne, pazi sto pre zavrsimo pre idemo na veceru ili sto smo bolji zajedno u sportu to je nasem detetu nedeljno popodne zanimljivije ili sto vise timski prevazilazimo probleme to smo uspesniji, dve ravnopravne glave misle bolje i brze od jedne nadmocne a druge pokorne...niko ne moze meni da oduzme zenstvenost jer smo sve mi zenstvene, ukoliko se tebi licno taj vid zenstvenosti ne dopada radi se o licnom ukusu...
 
Pa to je zenstveno sto si navela...

Zenstvenost je i OSETITI sta muskarcu prija, podrzavati ga i ne dokazivati u svakom momentu ravnopravnost.
opet si pomesao loncice:mazi:
zena je zenstvena kad je zenstvena, a emancipovana kad je emancipovana:mrgreen:
samo kokoske ne osecaju sta prija muskarcu, i ne umeju da podrzi muskraca koga vole..to opet, nema veze ni sa emancipovanoscu ni sa zenstvenoscu..
joj vidim da cu morati da te uzmem na jedan kraci kurs:zper:
 
Emancipacija nije isto sto i androginizacija (pretvaranje u musku varijantu).
Kad je zena emancipovana ona je pre svega zena (zenstvena, pametna, osecajna, brizna, kakve zene i jesu), a pri tom emancipovana (svesna svoje snage, koja nije razaracka, svesna svog intelekta, koji ne koristi da ponizava druge, svesna svoje vrednosti, kojom ne meri druge).
To je emancipovana zena.
Ali treba biti kompletan muskarac pa to prepoznati.
 
opet si pomesao loncice:mazi:
zena je zenstvena kad je zenstvena, a emancipovana kad je emancipovana:mrgreen:

Pa i ja BAS TO TVRDIM, nisam pomesao loncice!

Kad je zenstvena - je zenstvena, a kada je emancipovana - onda je emencipovana.

samo kokoske ne osecaju sta prija muskarcu, i ne umeju da podrzi muskraca koga vole..to opet, nema veze ni sa emancipovanoscu ni sa zenstvenoscu..

Onda je jako puno kokosaka medju zenama....

Samo prati razvode brakova pa ce ti se samo kazati...(A gde su tek oni koji se ne razvode nego TRPE?)

joj vidim da cu morati da te uzmem na jedan kraci kurs:zper:

Da ti mene uzmes na kurs? :hahaha:

To tek onda kada se budes tri puta udavala, 150 x svalerala i imala petoro (priznate) dece. :sad2:

Dotle mi mozes drzati kurs samo iz politike. :mrgreen:

:cmok:
 
Je li ono na slici Kat von D? I treba li da ilustruje ženstveno ili neženstveno čeljade?
Da, ni meni nije jasno. Moguće je da je poenta upravo u nedoumici koju ona ostavlja po pitanju ženstvenosti.

Što se mene tiče, gledajući špice i sve to gde se pojavljuje bez neke posebne akcije, mogu da kažem da njena pojava, stajling i besprekorna šminka izgledaju veoma interesantno i privlačno, tako da mi deluje ženstveno. Ma čak joj je i glas segzi.
Ali, s obzirom na to da ženstvenost podrazumeva i neke druge manifestacije osim izgleda, zaključio sam da je prilično histerična, te da je uspela da se razmazi bez obzira na to što bi trebalo da predstavlja arhetip osobe koja je i pored teškog detinjstva i života koji je nije milovao uspela teškim radom zahvaljujući svojim sposobnostima da se izbori za svoje parče Beverli hilsa.
E to, kako se ponaša, to mi nije baš ženstveno.

Kad već uzeh da pišem, da kažem još nešto -
oduvek sam se dičio obaveštenošću i širokim spektrom informacija kojima raspolažem. Mislio sam da to dugujem nekim posebnim osobinama koje mi je priroda dodelila, ali sam nedavno shvatio da je uzrok toj pojavi mnogo banalniji.
Naime, sve što znam dugujem dosadnom životu koji živim i neobičnoj veštini baratanja daljinskim upravljačem koju sam razvio živeći takav život.
Eto, možda mi je jedini talenat taj da na neki način anticipiram kanal i momenat kada ću na trenutak zaustaviti besomučno akanje daljinca da bih upio beskorisnu informaciju.

Tako sam se slučajno zatekao i na pomenutoj emisiji, baš u trenutku dok su tetovirali momka koji je nekad bio žensko.
Tu sam iz prve ruke mogao da saznam o razlikama između muškog i ženskog načina razmišljanja.
Reče čovek da dok je bio žensko nije mogao da razmišlja kako treba. Da je bio dezorjentisan. Da mu je sve bilo zbrkano, glava puna svakojakih misli. Da naprosto nije znao gde je levo.
Tek kad je promenio pol, kad je počeo da uzima testosteron, stvari su mu se razbistrile i oči mu se otvorile. Kaže da mu je sada sve jasno, da nema nedoumica i blesavih pitanja.

Znam, znam... Nije to primer ni za šta. On je već osećao da ni po čemu nije žena i sve to.
Ali mi je bilo interesantno ovo što je ispričao, a što se i inače navodi kao ono što razlikuje način razmišljanja muškaraca i žena.
 
kad je počeo da uzima testosteron, stvari su mu se razbistrile i oči mu se otvorile. Kaže da mu je sada sve jasno, da nema nedoumica i blesavih pitanja.
a da patentiras to? zamisli samo tu reklamu: zbunjena zena u supermarketu ne moze da se odluci izmedju dve vrste detrdzenta, misli zbrkane, ona mozga... ne ide... i tu se pojavljuje julijan sa najnovijim resenjem za zbrkanost misli u zena tarararaaa-instant testo (mislim bilo bi glupo da bude instant testis, ali budi slobodan da razradis i tu ideju), testosteron u prahu roze boje-da ne bude zabune za zene je zar ne? zena ispija instant testo roze boje, resava tesku dilemu, izljubi julijana i srecno odleprsa do rafa sa tamponima sa zalihom novog leka, jer tek tu treba doneti komplikovanu odluku.
 
a da patentiras to? zamisli samo tu reklamu: zbunjena zena u supermarketu ne moze da se odluci izmedju dve vrste detrdzenta, misli zbrkane, ona mozga... ne ide... i tu se pojavljuje julijan sa najnovijim resenjem za zbrkanost misli u zena tarararaaa-instant testo (mislim bilo bi glupo da bude instant testis, ali budi slobodan da razradis i tu ideju), testosteron u prahu roze boje-da ne bude zabune za zene je zar ne? zena ispija instant testo roze boje, resava tesku dilemu, izljubi julijana i srecno odleprsa do rafa sa tamponima sa zalihom novog leka, jer tek tu treba doneti komplikovanu odluku.

E alal ti vera!!!!!!!:lol: Pravo u centar... Bona od mene
 
a da patentiras to? zamisli samo tu reklamu: zbunjena zena u supermarketu ne moze da se odluci izmedju dve vrste detrdzenta, misli zbrkane, ona mozga... ne ide... i tu se pojavljuje julijan sa najnovijim resenjem za zbrkanost misli u zena tarararaaa-instant testo (mislim bilo bi glupo da bude instant testis, ali budi slobodan da razradis i tu ideju), testosteron u prahu roze boje-da ne bude zabune za zene je zar ne? zena ispija instant testo roze boje, resava tesku dilemu, izljubi julijana i srecno odleprsa do rafa sa tamponima sa zalihom novog leka, jer tek tu treba doneti komplikovanu odluku.
Alale, ovaj tvoj komentar mogu da pripišem jedino trenutnom disbalansu estrogena i progesterona koji se u žena periodično dešava.

Daj, malo se koncentriši i primeti da nisam iznosio svoje mišljenje ili tvrdnju, davao recepte ili ideje.
Naprotiv, u poslednjem pasusu sam napisao nešto što ukazuje na to da je pozicija iz koje momak tvrdi to što tvrdi o svojoj percepciji veoma specifična.

Ali ok, bolje je da mene nagaziš nego da se bez razloga istreseš na nekom s kim živiš. To podržavam.
 
eto cim zena krene kreativno da razmislja i u nestandardnom pravcu razvija jednu krajnje komercijalnu ideju, odmah joj se pripise PMS, hormonski disbalans i ujedanje bliznjih smrc :( od tebe sam vise ocekivala, cak sam razmisljala da ti pomognem u razradi marketinskog dela, ali kad si tako musicav nista od dila
 
Kako definisete zenstvenost?


Emancipacija zene ne iskljucuje zenstvenost. Naprotiv!

Nisam bas ubedjena da su nase bake i prabake seljanke bile zenstvenije od danasnjih zena.

Nije emancipacija zlo samo po sebi, vec ono sto dolazi kao nus-produkt, a to je da mnoge zene u zelji da se emancipuju kopiraju muskarce i tu se gubi ta zenstvenost.

Najgora izvitoperenost emancipacije je agresivnost kod zena. To je ono najstrasnije. Zene su postale agresivne u poslu, u kontaktu sa muskarcima, u izrazavanju osecanja, u pokusaju da one budu "lovci", a ne "lovina" u vecitoj musko-zenskoj igri..

Jednostavno, feminizam je doneo dosta dobroga zenama, ali je stvorio i neke devijacije ( kod pojedinih) koje ne smeju da postanu opste mesto..pravilo ponasanja.

Mislim da je danas zenstvenost na ceni vise nego ikada. Samo ne razumem kako to mnoge zene ne uvidjaju i same..:)
 
Juliane, apsolutno mi je jasno da je detalj o momku koji je bio devojka samo prepričavanje dela epizode emisije o poslovno – privatnim iskustvima gorenavedene žene, čija je slika na ovoj temi pobudila radoznalost dela forumaša, tako da ne polazim od toga da ima bilo kakvih zlonamernih insinuacija o kognitivnom funkcionisanju žena i muškaraca. U tom smislu treba shvatiti i moj odgovor. E, tako, ispoljavam svoj talenat za očigledno - mirnodopski okvir komunikacije.

Dobro, jasno je da njegova konfuzija nije bila posledica činjenice da je rođen kao žensko, već činjenice da je transseksualac.

Ali, ovo:
što se i inače navodi kao ono što razlikuje način razmišljanja muškaraca i žena.
Ozbiljno? Ko to tvrdi? Ne znam da li se slabo krećem među ljudima, ali mi se čini da prvi put čujem za ovako nešto.

I mislim da nam Blajbinger neće reći zašto je stavio sliku Kat von D u pokušaju da... šta god da pokušava. U svakom slučaju, stereotipe vezane za pojam ženstvenosti teško da će uspešno ilustrovati bilo čijom slikom.
 
Problem je sto Blajbi misli da je emancipovana zena automatski muskobanjasta, agresivna, neugledna, dlakava i sto nema velike sise.:mrgreen:

Ne bih rekla...mislim da on pravi kontrast izmedju emancipovana i nezna, slatka, fina...sama rec emancipovana i mene nervira...nekako mi se cini da je prevazidjena u danasnje vreme...Elem ne smatra on emancipovanu zenu muskobanjastom vec lukavom, prepredenom, opasnom...daleko od secera kako mnogi muskarci zele da vide zene, oni vole da nas vide kao slatkise koji ih ne iznenadjuju i to sto smo emancipovane nema veze sa neznoscu, to njih buni i tu grese, nikako da rasclane pojmove...pogresno koristi reci:heart:
 

Back
Top