Zasto u srbiji ima toliko onih koji smatraju da je za vreme Slobe bilo bolje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I znaci za vreme Slobe se bolje zivelo?

Malo morgen.

Nego ratnim profiterima i svercerima bilo siroko oko guse.

za vreme slobe se bolje zivelo i vise naroda je imalo novac. pogotovo da ga trosi na zimovanja i letovanja.

ko sto rekoh kopaonik je za vreme slobe bio krcat od polovine decembra do kraja februara. a danas - je jad i beda.

svako voli da ide na zimovanje. svako voli da ide na letovanje. ili skoro svako. al poenta je da danas to sebi moze da priusti daleko manje ljudi nego sto je moglo 90tih.

mogu da ti nadjem negde stare slike iz 90tih sa kopaonika da vidis kako je bilo uvece sve krcato po lokalima, u konacima nisi mogao da prodjes od ljudi i porodica sa malom decom, a sinoc oko 11-12 u celom krugu konaka nije bilo 20 ljudi .

jad i beda .


i ko sto rekoh jesu neki gosti otisli u zapadna skijalista, al porodice sa decom tamo ne idu , zato sto kolima ako ides put je dug, vozis najmanje ceo dan, a ako ides avionom kostace te samo karte i aerodromske takse za porodicu koliko celo zimovanje na kopaoniku.

i nije kopaonik skup koliko se prica. u vikend naselju krevet je 10 evra. ski pass za 7 dana je sada malo vise od 70 evra. ski opremu mozes da iznajmis za nedelju dana za 2 do 3 hiljade dinara. kompletnu. imas maxi i idea-u u kojima su cene mozda nesto skuplje nego u beogradu. u kaficima i restoranima cene su iste kao u beogradu manje vise.

u francuskoj primera radi ski pass je 200 evra za 7 dana . vise nego duplo skuplji.

ali opet nema gostiju.

zato sto je danas najveca beda u srbiji ikada i zato sto narod nema para.

proslog vikenda je kopaonik zabelezio najveci broj prodatih ski passova u istoriji skijalista. znaci narod IMA ZELJU DA DODJE - ALI NEMA PARE.

Mogu da skupe ljudi eventualno pare za 1 dan skijanja i to je sve.

7 dana skijanja na kopaoniku, je za najmanje 90% gradjana srbije - nedosanjani i nedostizan san. na zalost.
 
Poslednja izmena:
pa zato i nemate leba da jedete jer DS hoce da vam stvori atmosferu zivota kakvu ste imalli devedesetih. :D vama koji kukate

A protesta ima jer je Dacic suise blag i nece da poslaje zandarme da rasteraju tu bagru neradnicku.

Neka meni stvori bilo ko takvu atmosferu ja mu poklanjam 50 000 eu u keshu,odma.

Pa gde da ih rasteraju,kad su ih sa posla vec rasterali?

Bagru neradnicku....ccc.......ovim si sve dovoljno rekao.........radnice.
 
pa zato i nemate leba da jedete jer DS hoce da vam stvori atmosferu zivota kakvu ste imalli devedesetih. :D vama koji kukate

A protesta ima jer je Dacic suise blag i nece da poslaje zandarme da rasteraju tu bagru neradnicku.

Чекај јел се ти то шалиш или гладне раднике који протестују називаш багром ?

Па изгледа да ти живиш у Јутутути. :lol:


JUTUTUNSKA JUHAHAHA


U kraljevstvu Jutututu
Kralj trinajsti Balakaha
Obećao svom narodu
Da će dati juhahaha.
Samo neka budu verni,
Nek vojuju o svom kruhu,
Neka ćute i nek žmure,
Nek plaćaju juhuhuhu.
Poslušni su Jututunci,
Plaćali su juhuhuhu,
Ćutali su, žmurili su,
Vojevali o svom kruhu.
A prolećem svakog goda
Popne s' na breg Balakaha,
Pa poviče gromoglasno:
Dobićete juhahaha!
U kralja su jake prsi,
Grlat li je Balakaha,
Kad poviče, brda s' ore -
Juhahaha, haha, haha!
Svi se grotom smejat stanu,
Sve se trese brat do brata,
A od smeha, teška smeha,
Za trbuh se i kralj hvata.
A šta im je tako smešno?
Il' je smešan Balakaha?
Il' su smešni Jututunci?
Il' je smešno "juhahaha"?
Sve troje je dosta smešno,
Ponajviše Balakaha,
Kad ozbiljno, milostivo,
Progovori: Juhahaha! Srećni su ti Jututunci,
Srećan li je Balakaha,
Kad ih tako razveseli
Prazna rečca: Juhahaha!

Jovan Jovanović Zmaj
 
ali opet nema gostiju.

zato sto je danas najveca beda u srbiji ikada i zato sto narod nema para.

Nije Tihi, bas je na TV-u bilo pre neki dan, Kopaonik je postao preskup. Niko nije lud da daje vece pare ako moze manje. Istina, manje ljudi danas uopste moze da ode na zimovanje, ali ipak...

Nego sad pokusali da snize cene, al' 'oces - "kasno Janko na Kosovo stize".
 
najbolji reprezent kvaliteta zivota je rad ugostiteljskih objekata i turistickih centara.

svako voli da sedne u kafanu restoran kafic sa drustvom da jede i pije. svako voli da odmara . i ako su kafane punije znaci narod ima para, ako su prazne znaci da je teska beda i da nema.

to je cinjenica.

danas neki bolje zive nego 90tih, al vecina ogromna mnogo losije.
 
Ne kazem da je neko po stranackoj pripadnosti automatski los ili dobar. Sve ja to razumem.

Ali me zanima zasto u Srbiji ima toliko imbosa koji i dan danas pricaju kako je bilo bolje za vreme slobe !!! Zar je toliko tesko shvatiti najosnovnija pravila drustvene odgovornosti. A takvih nema malo... vala malo malo pa istrci neki imbos koji kuka za slobinim vremenima kada je sve bilo mnogo bolje !! :eek:

U cemu je fol?

Najgore je sto takvi tvrde da se upravo od postenog rada bolje zivelo za vreme Slobe.

Aj da je neki krimos u pitanju.. nego recimo neki nejaki penzos, neki radnik... i sl...

ma ne mogu da razumem to...

I dan danas... kada su nam ukinuli vize... kada je standard najbolji od raspada SFRJ... da da i sad u sred krize!!

U cemu je fora? :eek::eek::eek:

bas cu da pratim temu.
ni meni to nikako nije jasno.
 
Ne kazem da je neko po stranackoj pripadnosti automatski los ili dobar. Sve ja to razumem.

Ali me zanima zasto u Srbiji ima toliko imbosa koji i dan danas pricaju kako je bilo bolje za vreme slobe !!! Zar je toliko tesko shvatiti najosnovnija pravila drustvene odgovornosti. A takvih nema malo... vala malo malo pa istrci neki imbos koji kuka za slobinim vremenima kada je sve bilo mnogo bolje !! :eek:

U cemu je fol?

Najgore je sto takvi tvrde da se upravo od postenog rada bolje zivelo za vreme Slobe.

Aj da je neki krimos u pitanju.. nego recimo neki nejaki penzos, neki radnik... i sl...

ma ne mogu da razumem to...

I dan danas... kada su nam ukinuli vize... kada je standard najbolji od raspada SFRJ... da da i sad u sred krize!!

U cemu je fora? :eek::eek::eek:

Ima ljudi i ja ih poznajem koji jesu bolje ziveli za vreme slobe. Ja licno nisam, Mada ne mislim da je to vreme bilo izrazito lose. Para mozda nie bilo ali nekih drugih stvari jeste. Drustvo je bilo humanie nego danas. Medjuljudski odnosi su bili na visem nivou. Nie bilo ovoliko stresa, guzve u gradu. Vazduh je bio cistiji, leta toplija i tako...
 
Nije Tihi, bas je na TV-u bilo pre neki dan, Kopaonik je postao preskup. Niko nije lud da daje vece pare ako moze manje. Istina, manje ljudi danas uopste moze da ode na zimovanje, ali ipak...

Nego sad pokusali da snize cene, al' 'oces - "kasno Janko na Kosovo stize".

nije tacno da je preskup.

jeste skup grand Club A i mozda Konaci.

evo otidji na www.ski-france.com tamo imas listu svih francuskih skijalista i apartmana za izdavanje pa mi nadji krevet u francuskoj sad u februaru ispod 30 evra dan. mislim da nema.

A kod nas ko sto vidis mozes da zimujes u ekstra uslovima za 10 evra dan . U Francuskoj ski pass 200 evra a na kopu 70 evra. A gde je put do francuske - gorivo avionske karte ?

Al imas u vikend naselju 3 km ispod centra , gomilu vikendica i apartmana gde je spavanje 10 evra po krevetu u proseku.

I jel 10 evra po krevetu mnogo ?

Ja mislim da nije. Pa u mrtvoj Crnoj Gori nemas krevet ispod 10 evra u canju i sutomoru a da ne pricamo za druga mesta.

Al poenta je da ljudi nemaju pare. Da je velika kriza i beda.

Zato je prazno.
 
У Србији НАЈВИШЕ ИМА ГЛАДНОГ И БЕДНОГ НАРОДА.

Довољно је рећи ЧИЊЕНИЦУ да је преко 700 000 толико гладно да са кантицом чека у реду за кутлачу неког бућкуриша да би се прехранило.

Ти људи немају никакву будућност, нити плату, нити социјално, нити стаж, нити пензионо и пензију.

ЗНАЧИ - НИКАДА НИЈЕ БИЛО ГОРЕ.

ЖИВИМО У НАРУЧЕНОМ ГЕНОЦИДУ НАД МИЛИОНИМА ГРАЂАНА СРБИЈЕ... КОЈИ СЕ ИЗ ДАНА У ДАН СПРОВОДИ ВЕОМА УСПЕШНО ЗАХВАЉУЈУЋИ МАЛОМ ПРОЦЕНТУ ОНИХ КОЈИ СУ СЕ ПРОДАЛИ И КОЈИ ДАНАС ИМАЈУ ЛОВЕ...ово је далеко трагичније време од оног за време СМ (иако њега никада нисам подржавао јер је комуњара).
 
pa i ja kazem da nikad nije bilo gore. al neki IMBOSI tvrde suprotno - naravno bez argumenata.

Pa ljudi u celoj Srbiji radi samo 1.7 miliona ljudi.

Ostalih 5 miliona su nezaposleni, deca i penzioneri. Penzionera mislim da ima 2 miliona sto znaci da imamo najmanje 1.5 miliona nezaposlenih.

Znaci nezaposlenost nam je skoro 50% . Skoro svaki drugi radno sposoban stanovnik ove zemlje -nema posao. I ti ljudi treba da jedu , i oni treba da se obuku, ugreju .... Sve to za njih placa neko drugi - njihovi najblizi.

I onda cak i ti koji rade za 1000 evra, kada izdrzavaju u proseku 2 dece 1 nezaposlenog i 1 penzionera tj 4 coveka, kad se podeli njihova plata od 1000 evra onda to bude 250 evra po glavi.

I jasno je onda zasto je Kopaonik poluprazan i zasto ljudi ne idu na zimovanje

JER JE VELIKA BEDA I JER NEMAJU PARA
 
nije tacno picolo. mnogo je lakse bilo zaraditi pare 90tih nego danas - postenim radom kroz privatan biznis.

ajde objasni ti meni zasto na kopaoniku nema gostiju , a uvek ih je pre bilo cak i za vreme sankcija ?

gde su otisle te porodice sa malom decom sto su punile kopaonik ?

u Val Dizer, ,Salmonije i Livinjo nisu sigurno....

kazem ti skuplja je sad ski oprema bilo gde u svetu nego kod nas bilo da se kupi ili iznajmi.

izdaju ljudi sto drze ski servise ski opremu za 7 dana za 1800 dinara . makar neki dinar da uzmu.

a u svajcarskoj i francuskoj ne mozes da rentiras opremu za 7 dana ispod 200 evra.

i opet nema gostiju....

jer je u srbiji danas teska beda i nemastina
 
Poslednja izmena:
da imali smo sopstvenu ledinu i par drveta da jedemo koru s njih hahaha

Sad nemamo ni to. Bukvalno.
Shvatam tvoju poentu, i teško je dati objektivnu ocenu, ali imaj u vidu da sadašnji režim uveo žešću medijsku cenzuru, nego što je bilo za vreme Slobe.
Isto se kralo... ne, korekcija, danas političari više kradu nego u vreme Slobe.
Stoga, ima sasvim dovoljno razloga da ljudi pričaju da je bilo bolje za vreme Slobe.
To ne znači da je zaista tako i bilo. ;)
 
Sad nemamo ni to. Bukvalno.
Shvatam tvoju poentu, i teško je dati objektivnu ocenu, ali imaj u vidu da sadašnji režim uveo žešću medijsku cenzuru, nego što je bilo za vreme Slobe.
Isto se kralo... ne, korekcija, danas političari više kradu nego u vreme Slobe.
Stoga, ima sasvim dovoljno razloga da ljudi pričaju da je bilo bolje za vreme Slobe.
To ne znači da je zaista tako i bilo. ;)


evo prostog dokaza da je bilo bolje

2000te prosecna plata je bila danasnjih 50 evra a danas je plata prosecna 300 evra

hleb je 2000te kostao 3 dinara, mleko 3-4 dinara, jogurt 5 dinara, burek 6 dinara

danas hleb kosta 30-40 dinara, mleko 60-70 dinara, jogurt 80 dinara a burek 70 dinara

ko sto vidis plata je porasla u proseku 6 puta a cene su porasle u proseku 12 puta sto znaci da se za prosek platu danas moze kupiti DUPLO MANJE hleba mleka jogurta i bureka nego 2000te godine

Da ne pricamo koliko su se tek povecale cene struje , komunalija, registracije automobila i slicno!

Ovo je DOKAZ CRNO NA BELO da se danas zivi DUPLO GORE nego 2000te godine, jer se za prosek platu moze kupiti DUPLO MANJE hrane nego tada!

I KAKO LJUDI DA IMAJU ZA ZIMOVANJE ONDA?

Pa nemaju pare da se ishrane i plate racune a kamoli da zimuju.
 
nije tacno picolo. mnogo je lakse bilo zaraditi pare 90tih nego danas - postenim radom kroz privatan biznis.

ajde objasni ti meni zasto na kopaoniku nema gostiju , a uvek ih je pre bilo cak i za vreme sankcija ?

gde su otisle te porodice sa malom decom sto su punile kopaonik ?

u Val Dizer, ,Salmonije i Livinjo nisu sigurno....

kazem ti skuplja je sad ski oprema bilo gde u svetu nego kod nas bilo da se kupi ili iznajmi.

izdaju ljudi sto drze ski servise ski opremu za 7 dana za 1800 dinara . makar neki dinar da uzmu.

a u svajcarskoj i francuskoj ne mozes da rentiras opremu za 7 dana ispod 200 evra.

i opet nema gostiju....

jer je u srbiji danas teska beda i nemastina

Данас је у Србији НЕМОГУЋЕ да се бавиш било каквом ситном производњом или бизнисом - н е м о г у ћ е ... И ТО ЈЕ СИСТЕМСКИ НАМЕРНО НАПРАВЉЕНО ДА БУДЕ НЕМОГУЋЕ, то знам јер сам се недавно распитивао да отворим производно-продајни објекат ... апсолутно немогуће чак и када бих успео да не плаћам обавезни рекет Динкићевим разбојницима... једноставно НЕМОГУЋЕ... и то су неки стручњаци јавно и рекли да је намера државе да све ситне произвођаче и продавце УНИШТИ, значи намера је да постанемо бесловесни робови који ће за разне Мишковиће и другу банду радити за 100 и 200 евра...:dash::dash::dash:
 
Данас је у Србији НЕМОГУЋЕ да се бавиш било каквом ситном производњом или бизнисом - н е м о г у ћ е ... И ТО ЈЕ СИСТЕМСКИ НАМЕРНО НАПРАВЉЕНО ДА БУДЕ НЕМОГУЋЕ, то знам јер сам се недавно распитивао да отворим производно-продајни објекат ... апсолутно немогуће чак и када бих успео да не плаћам обавезни рекет Динкићевим разбојницима... једноставно НЕМОГУЋЕ... и то су неки стручњаци јавно и рекли да је намера државе да све ситне произвођаче и продавце УНИШТИ, значи намера је да постанемо бесловесни робови који ће за разне Мишковиће и другу банду радити за 100 и 200 евра...:dash::dash::dash:

znas zasto je nemoguce?

zato sto imamo najvece poreze u evropi, imamo kurs dinara koji je precenjen 3 puta u odnosu na realan, imamo najskuplje gorivo u regionu, najkorumpiraniju birokratiju i kad sve to saberes ti ne mozes da proizvedes proizvod koji je jeftiniji od uvoznog, jer rezim DS-a subvencionise kurs dinara tako da je on 3 puta nizi od realnog sto automatski svu uvoznu robu cini jeftinijom 3 puta nego sto bi to bilo realno. I sta onda - onda se domaca roba ne prodaje, niko je ne kupuje jer je skupa , i firme se zatvaraju radnici idu na ulicu i imas najvecu nezaposlenost u evropi.
 
За препоставку је да се под именицом имбоси подразумевају следећи :

- Они који су добили 1000 евра.
- Они који верују да је запoслено 200.000 становника Србије само у задњих годину дана.
- Они који су у ЕУ ушли још 2006-2007.г. бар по причама досманлија.
- Они који су извршили недозвољену отимачину тућег власништва, то јест приватизацију друштвених предузећа, после чега су се прави власници нашли на улици јер су предузећа једноставно угашена, машине и инфраструктура продата....
- Они који верују да је од 2000-те године до данас изграђено на стотине килолметара најквалитетнијих ауто-путева а на хиљаде магистралних.
- Страна улагања су достигла фантастичну цифру од 1 (једног) евра дневно.
- Отворено је на хиљаде малих приозводно-продуктивнох предузећа који доносе на милионе и милијареде евра у Србију.
- Они који су заглупљени пропагандом да је Србија у Азији и да треба да се под генијалним вођством идиота прикључи Европској Унији

и тако даље.

Нажалост, таквиh патлиџанџија у Србији било је до недавно доста, али тај део заглупљене популације је у драстичном паду и дају се реалне препоставке да ће изумрети.
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: 27E
To je Tihi zato sto se nije placao porez. E, pa, ta vremena su zauvek prosla.

Prsla si ko lajsna.

Prvo kazes da nije moglo da se zaradi ni 5 maraka,a sad da se nije placao porez :hahaha:

Pa ako se nije placao porez,koliko je napr zaradjivao moj cale koji je u regularnoj firmi imao dnevni pazar vise stotina maraka......ajde bre idi popravljak kompjuter lopatom:mrgreen:
 
znas zasto je nemoguce?

zato sto imamo najvece poreze u evropi, imamo kurs dinara koji je precenjen 3 puta u odnosu na realan, imamo najskuplje gorivo u regionu, najkorumpiraniju birokratiju i kad sve to saberes ti ne mozes da proizvedes proizvod koji je jeftiniji od uvoznog, jer rezim DS-a subvencionise kurs dinara tako da je on 3 puta nizi od realnog sto automatski svu uvoznu robu cini jeftinijom 3 puta nego sto bi to bilo realno. I sta onda - onda se domaca roba ne prodaje, niko je ne kupuje jer je skupa , i firme se zatvaraju radnici idu na ulicu i imas najvecu nezaposlenost u evropi.

Tacno. Ali tvrditi da se za vreme Slobe zivelo bolje, cista je propaganda ne znam u koje svrhe.

Posten covek i sad i tad je ziveo lose i tu je tacka.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tacno. Ali tvrditi da se za vreme Slobe zivelo bolje, cista je propaganda ne znam u koje svrhe.

Posten covek i sad i tad je ziveo lose i tu je tacka.

pa jeste se zivelo bolje jer ti je trebalo mnogo manje novca za hranu struju komunalije i registracije automobila.

dao sam ti primer

hleb 3 dinara mleko 4 jogurt 5 dinara a prosecna plata 50 evra ili 100 maraka

a danas hleb 30 dinara, mleko 60-70, jogurt 80 dinara a prosecna plata 300 evra.

ko sto vidis danas za prosecnu platu, mozes da kupis mnogo manje hrane nego tada.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top