Лаж да већина Срба сматрају Караџића и Младића херојима

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.607
Ауторска: Већини Срба нису Караџић и Младић хероји. Зашто лаж да јесу се промовише? Неки викнули на утакмици не значи ништа. Нисам нашао велико истраживање о овоме, требало би да се спроведе. Сад кад је например Караџић у огромним боловима, то не интересује већину Срба.
 
Pa vecinu Srba zabole i za Karadzica, i za Mladica, i za Kosovo, ako si na to mislio.

Zabole ih i za Svetog Savu, i za pravoslavlje i Crkvu, i za Zivojina Misica.

U narativima ce da pricaju i trtljaju da im je to bitno, dok su im u realnom zivotu bitne samo pare.
 
Pa vecinu Srba zabole i za Karadzica, i za Mladica, i za Kosovo, ako si na to mislio.

Zabole ih i za Svetog Savu, i za pravoslavlje i Crkvu, i za Zivojina Misica.

U narativima ce da pricaju i trtljaju da im je to bitno, dok su im u realnom zivotu bitne samo pare.
Већина Муслимана би ти итекако ставили до знања да им је Насер Орић херој. Ти што се спрдаваш са Српством не чини то тебе добрим човеком, напротивм.
 
Meni su oni veći heroji od Arkana al se Arkan i dalje više veliča od njih...
Oni bi zaista bili heroji da se nije desio zločin u Srebrenici. Ne znam koja je njihova direktna uloga u svemu tome, ali zasigurno su učestvovali u zataškavanju tog zločina.
 
Poslednja izmena:
Већина Муслимана би ти итекако ставили до знања да им је Насер Орић херој. Ти што се спрдаваш са Српством не чини то тебе добрим човеком, напротивм.
Mora samo da se precizira u kom kontekstu mislis, i da li mislia samo u narativima po kojima i mi trtljamo na Krstarici ovde 20 godina.

U narativima- da, ovo su jedni od najbitnijih narativa za Srbe, trubljenje o nekim nacionalnim herojima, srpstvu, i o cemu li sve ne jos.

U realnom zivotu, to blage veze sa mozgom nema, i Srbima je u realnom zivotu dupe zinulo samo i iskljucivo za- pare.

Cak, to se vidi i ovde na Krsti, gde imas masu elitistickih nacionalista koji samo trube o necijem socijalnom i materijalnom statusu.
 
Ауторска: Већини Срба нису Караџић и Младић хероји. Зашто лаж да јесу се промовише? Неки викнули на утакмици не значи ништа. Нисам нашао велико истраживање о овоме, требало би да се спроведе. Сад кад је например Караџић у огромним боловима, то не интересује већину Срба.
Ne možeš stavljati u istu ravan Karadžića i Mladića. Jedan je političar a drugi vojni komandnat vojske koja se uspješno borila protiv četiri armije u ratu u BiH.

Bar što se tiče Mladića poznata je i istinita tvrdnja njegovih vojnika i oficira da je tokom oslobađanja Trnova, gdje su muslimani ubili više od stotinu srpskih civila a spalili crkvu u ubili svezanog sveštenika Nedeljka Popovića, učestvovao u borbama na prvoj liniji. Izdao je naređenje da se u slučaju opkoljavanja njegovog oklopnog vozila iz tenka gađa direktno u njega jer nije želio da kao komandnat bude živ zarobljen.

Većina ljudi se plaši čak i praska petarde ali uraditi to što je tada uradio general Mladić je junaštvo, tu nema dvojbe.

Nije Mladić tek tako ušao kao legenda u VRS, trebalo je to zaslužiti.
 
U anketama tipa na ulici, preko telefona i slično retko ko će se izjasniti šta misli zapravo. Većina će izabrati opciju ne talasaj i ne zameraj se. Pa tako imamo rezultat da 80% ne daje Kosovo a kada bi trebala neka mobilizacija za to odziv bi bio jadan. Isto važi za Karadžića, Mladića i RS.
 
Oni bi zaista bili heroji da se nije desio zločin u Srebrenici. Ne znam koja je njihova direktna uloga u svemu tome, ali zasigurno učestvovali u zataškavanju tog zločina.
I bez toga bi bili zločinci. Karadžić 1991 reče "muslimani će nestati ako bude rata" otvoreno pretio u Skupštini bivše SR BiH,nekoliko meseci kasnije,komunistički general mladić veli "gadjaj tamo,tamo nema mnogo srba",kada je komandovao neselektivnim bombardovanjem Sarajeva.
 
Meni su oni veći heroji od Arkana al se Arkan i dalje više veliča od njih...
Аркана одавно нисам чуо међу Србе да га виде као хероја.
Mora samo da se precizira u kom kontekstu mislis, i da li mislia samo u narativima po kojima i mi trtljamo na Krstarici ovde 20 godina.

U narativima- da, ovo su jedni od najbitnijih narativa za Srbe, trubljenje o nekim nacionalnim herojima, srpstvu, i o cemu li sve ne jos.

U realnom zivotu, to blage veze sa mozgom nema, i Srbima je u realnom zivotu dupe zinulo samo i iskljucivo za- pare.

Cak, to se vidi i ovde na Krsti, gde imas masu elitistickih nacionalista koji samo trube o necijem socijalnom i materijalnom statusu.
У ком контексту ти видиш твоје небулозе што игноришеш да је већини Муслимана херој геноцидни Насер Орић и већини Хрвата геноцидни Готовина херој?
 
I bez toga bi bili zločinci. Karadžić 1991 reče "muslimani će nestati ako bude rata" otvoreno pretio u Skupštini bivše SR BiH,nekoliko meseci kasnije titov general mladić veli "gadjaj tamo,tamo nema mnogo srba",kada je komandovao neselektivnim bombardovanjem Sarajeva.
Nisam upućen u ratna dešanja na prostore bivše Jugoslavije, izuzev '99. godine, ali sigurno je bilo zločina na sve strane. Rat budi ono najgore u ljudima.
 
U anketama tipa na ulici, preko telefona i slično retko ko će se izjasniti šta misli zapravo. Većina će izabrati opciju ne talasaj i ne zameraj se. Pa tako imamo rezultat da 80% ne daje Kosovo a kada bi trebala neka mobilizacija za to odziv bi bio jadan. Isto važi za Karadžića, Mladića i RS.
Кад се правилно пита нема врдања. Колико вам је стало да истакнете да су вам Караџић и Младић хероји, например живот? Тако треба и о Косову питати.
 
Meni su oni veći heroji od Arkana al se Arkan i dalje više veliča od njih...
Ovo je priča tjelohranitelja generala Mladića koju je izrekao u intervjuu na Ćirilici
Kada je čini mi se kod Sanskog Mosta vođena borba sreli smo jednu oklopnu brigadu tenkova kako ukopana čeka instrukcije komandnata brigade. Mladić ga je pozvao i pitao šta tu radi a on je odgovorio "Ne možemo dalje naprijed, imamo jake snage ispred sebe.
Kada smo sutradan naišli opet sa vozilom gneral Mladić naredi da se zaustavi vozilo i opet pozove komandnata. Pita ga "Pa ti si još uvijek na istim pozicijama, imaš li kakvo pojačanje da pozoveš da krenete naprijed?
Nemam, imamo samo Arkana ispred mene dva tri kilometra koji se već dva dana bori tamo sa svojima.
Tada je Mladić zagalamio na komandanta oklopne brigade:
Sram te bilo, on se tamo sa puškama bori već dva dana a ti tu planduješ sa oklopima, odmah da ste se pokrenuli da mu pomognete!!!

Kakav god da je bio Arkan, kukavica nije bio. Bio je hrabar borac.
 
У ком контексту ти видиш твоје небулозе што игноришеш да је већини Муслимана херој геноцидни Насер Орић и већини Хрвата геноцидни Готовина херој?
U istom kontkestu gde se trabunja za sve nacionalne ratne heroje u ratovima gde su stvarane drzave.

Zabole me za ratne heroje koji su stvarali Drzave i nacije.

To nije ni priblizno bitna stvar za civilizaciju u kojoj zivim.

Moze da bude bitno jedino za neke velike Drzave i nacije, ali za ove nase prcoljke, gde je potpuno nebitno koje si nacije, bitno je to sto ti je Zapad dao civilizaciju- apsolutno me zabole za bilo koje nacionalisticko trabunjanje u narativima kroz istoriju.

Tuzno je sto hiljade ljudi uzima pare za bulznjenje o nebitnim istorijskim stvarima doduse, koje se otimaju porezom od mene, i daju tim parazitima.
 
I bez toga bi bili zločinci. Karadžić 1991 reče "muslimani će nestati ako bude rata" otvoreno pretio u Skupštini bivše SR BiH,nekoliko meseci kasnije,komunistički general mladić veli "gadjaj tamo,tamo nema mnogo srba",kada je komandovao neselektivnim bombardovanjem Sarajeva.
Посета Изетбеговића и Дивјака конц логору за Србе у Сарајеву ти није злочин, паметном доста. Има Срба у конц логору који су их видели 1992, конц логор се затворио тек 1994. Па онда Изетбеговићева подршка геноцидном манијаку Насеру Орићу који је са Муслиманима поклао све Српско у 52 Српских села око Сребренице.
 
U anketama tipa na ulici, preko telefona i slično retko ko će se izjasniti šta misli zapravo. Većina će izabrati opciju ne talasaj i ne zameraj se. Pa tako imamo rezultat da 80% ne daje Kosovo a kada bi trebala neka mobilizacija za to odziv bi bio jadan. Isto važi za Karadžića, Mladića i RS.
Ne važi, ne znate ništa o ratu ni o tome šta on predstavlja u realnosti. Zato i iznosite takve ocjene i tako griješite.
 
U istom kontkestu gde se trabunja za sve nacionalne ratne heroje u ratovima gde su stvarane drzave.

Zabole me za ratne heroje koji su stvarali Drzave i nacije.

To nije ni priblizno bitna stvar za civilizaciju u kojoj zivim.

Moze da bude bitno jedino za neke velike Drzave i nacije, ali za ove nase prcoljke, gde je potpuno nebitno koje si nacije, bitno je to sto ti je Zapad dao civilizaciju- apsolutno me zabole za bilo koje nacionalisticko trabunjanje u narativima kroz istoriju.

Tuzno je sto hiljade ljudi uzima pare za bulznjenje o nebitnim istorijskim stvarima doduse, koje se otimaju porezom od mene, i daju tim parazitima.
Ти си комплексаш. Само великим нацијама је по теби дозвољено да славе ратне хероје остали да ћуте.
 
Кад се правилно пита нема врдања. Колико вам је стало да истакнете да су вам Караџић и Младић хероји, например живот? Тако треба и о Косову питати.
Slažem se, kada je u pitanju Kosovo uvek treba postaviti pitanje da li ste za njegovo vraćanje ratom. Sva ostala pitanja u vezi tog slučaja nemaju smisla. Isto važi za ujedinjenje Srbije i RS.
 
Poslednja izmena:
Slažem se, kada je u pitanju Kosovo uvek treba postaviti pitanje da li ste za njegovo vraćanje ratom. Sva ostala pitanja u vezi tog slučaja nemaju smisla. Isto važi za ujedinjenje Srbije i RS.
Увек треба питати и кад су хероји у питању да ли им је и по цену живота стало до њих.
 
Ти си комплексаш. Само великим нацијама је по теби дозвољено да славе ратне хероје остали да ћуте.
Neka slavi ko sta hoce.

Ja ti ovde pricam sta ti je bitno u realnom zivotu.

U realnom zivotu, i za sve te tvoje muslimane i Hrvate, i za tvoje Srbe, sve njih zabole za sve tvoje heroje, i bitne su im samo pare, standard, materijalni i socijalni status,

Naravno, svako od njih ce u narativima da trabunja o nekim nacionalnim herojima.

Dok im je dup.e samo zinulo za pare.

Ne samo dupe, citav njihov vrednosni sistem se zasniva na materijalnom i socijalnom statusu.

Zabole me za njihove narative.
 
Neka slavi ko sta hoce.

Ja ti ovde pricam sta ti je bitno u realnom zivotu.

U realnom zivotu, i za sve te tvoje muslimane i Hrvate, i za tvoje Srbe, sve njih zabole za sve tvoje heroje, i bitne su im samo pare, standard, materijalni i socijalni status,

Naravno, svako od njih ce u narativima da trabunja o nekim nacionalnim herojima.

Dok im je dup.e samo zinulo za pare.

Ne samo dupe, citav njihov vrednosni sistem se zasniva na materijalnom i socijalnom statusu.

Zabole me za njihove narative.
Ти си написао да само велике државе имају право да славе ратне хероје. То је комплексашки написано од тебе. Мени би било драго и да живот оде например у нуклеарном рату али да се Запад затре, ни Караџић ни Младић ме не интересују. Ја волим поетичну праву правду, нема је боље од, да се Запад затре.
 
Ти си написао да само велике државе имају право да славе ратне хероје. То је комплексашки написано. Мени би било драго да се Запад затре, ни Караџић ни Младић ме не интересују. Ја волим поетичну праву правду, нема је боље од те.
Ne.

Napisao sam da su mozda samo oni bitni za civilizaciju u kojoj zivis.

Tipa, ovi u Amrici koji su napravili americki ustav, bez koga ti danas ne bi imao tvoj srpski Ustav, itd.

Da se Zapad zatre ti ne bi bilo drago, osim ako volis da zivis u pecini, sto sumnjam da je tacno.

Tako da, i to je samo tvoj narativ, kao i ove za Karadzica i Mladica.

A mene bas zabole za te narative.

Idite da zivite po sumama i pecinama, pa ce neko mozda poceti da uzima za ozbiljno te vase narative i reci.
 
Ne znate šta je rat i kakav pakao sa sobom nosi, to nije ljudska dimenzija bivstvovanja, to je krug pakla i bezumlja. To je sve bilo teško kontrolisati i odgovarati za svaku jedinicu na ratištu.

Moja prijateljica je sa 11 godina zarobljena u zaseoku gdje je izbjegla kod bake i djeda da bi se sakrila. Muslimani su zauzeli zaseok i djed je pokušao da ih zadrži dok baka i ona pobjegnu. Ubijen je na kućnom pragu. Baka je izbacila kroz prozor prije nego su baku ubili a obzirom da je imala 11 godina stigli su i nju i odveli je sa sobom. Danima su je silovali i smijali se, samo se sjeća da je jedan od muslimanskih vojnika rekao "Pa kako možete ona je još dijete" na šta su odgovorili "gledaj ti svoja posla"
Nakon desetak dana ugrabila je trenutak kada se jedan od njih oblačio i uzel pušku, ubila ga i pobjegla. Hodala je danima po šumi, jela neke bobice i pokrivala se lišćem. Kada je naša vojska slučajno pronašla zaboravila je da govori. Prebačena je na VMA u Beograd gdje je provela dva mjeseca bez da je riječ progovorila.
Kada je otav saznao da je neko dijete preživjelo i došao da vidi da slučajno nije njegova kćerka progovorila je "Tata!!!"

Kako je teško srpskom vojniku koji se naslušao tqkvih slučajeva da zarobi a ne ubije neprijateljskog vojnika nakon takvih zvejrstava.
Bilo je i Srba koji su slično radili muslimanima.
Danas je čovjek Amar Reko koji je spasio 140 Srba sigurne smrti u Goraždu persona non grata jer je teretio tadašnju muslimansku vlast da je izdala naredbu da se civili pobiju koju je on odbio.

Voditi takve vojske na svim stranama je bilo teško breme i mnogo govori o tome da je krivica ipak individualna.
 

Back
Top