Zasto mislite da dobro procenjujete ljude?

Zato sto se oslanjamo na intuiciju? :lol: Ne znam... i ja sam do pre nekoliko godina mislila da odlicno procenjujem ljude... a onda sam shvatila da sam i kod najblizih previdela neke osobine koje bi neko drugi primetio iz aviona... pa sam prestala to da tvrdim.

Problem je u tome sto kada prorade emocije razum a samim tim i intuicija oslabe. Sto su one vece slabija je i procena.
 
DOBRO PROCJENJUJEM LJUDE.
KADA NE POSTOJE ZAHTJEVI NI KORIST OD ODREĐENE OSOBE,TADA MOŽEMO DA SAGLEDAMO OBJEKTIVNO TU OSOBU.
INTUICIJA I SAMOKRITIČNOST SU NAJBOLJI UČITELJI ZA PROCJENU LJUDI.

NAJVAŽNIJE OD SVEGA JE DA VI POKUŠATE DA VOLITE TU OSOBU KAO ČOVJEKA.

Ovo mi se dopada sto si napisala, ali zasto mislis da treba da pokusamo da volimo "tu osobu"? Stavljam pod navodnike jer ne znam sta tacno mislis pod tim. Je l svaku osobu koju analiziramo? Zbog cega?
 
Ako te kod osobe interesuje koliki mu je novčanik, koliko je lep i da li je galantan, i ne treba ti više od 5 minuta......

Naravno da sve žene dobro procenjuju za 5 minuta.....
Kako bi inače bilo toliko velikih , a nesretnih ljubavi......Bila bi jedna i dugotrajna.....

Patak, ja tebe po obicaju slabo kapiram. Ovo je bila ironija, je l tako? Ozbiljno pitam.

Inace, pitanje nije o materijalnom pa ne znam sto pominjes...
 
nema tu tajni vec sposobnost da prepoznash zlo ili dobro u nekome... svi zrachimo nekom energijom pitanje je mozesh li da prepoznash tu energiju... meni se recimo josh nikada nije desilo da nekog pogreshno procenim ili makar ne u nekoj bitnoj meri... i verujem da nam nije potrebno ne znam kakvo znanje da nakon par susreta vec provalimo da li sa nekom osobom imamo zajednichki jezik ili ne...

Zajednici jezik nema sa tim nikakve veze. Mogu da se super slazem sa nekim, a da se ispostavi da je on *****... Sta cemo sad?

Tacno je da svako zraci nekom energijom, ali to zavisi od trenutka, dana, godine, doba u menstrualnom ciklusu, vazdusnog pritiska i drugih oklonosti. Ok, preterujem, ali "zracenje" se lako menja.

Ono sto ljudi na prvi pogled ocenjuju jeste necije oblacenje i komunikativnost, sto, kao sto svi znamo (znamo li?) ne govori bas mnogo o nekoj osobi.

Evo, mene je slabo ko procenio na prvi, drugi, peti pogled. Posle tri godine poznanstva mi kazu da uopste nisam onakva kako su mislili. A znam da nisam jedina.
 
Zajednici jezik nema sa tim nikakve veze. Mogu da se super slazem sa nekim, a da se ispostavi da je on *****... Sta cemo sad?

Tacno je da svako zraci nekom energijom, ali to zavisi od trenutka, dana, godine, doba u menstrualnom ciklusu, vazdusnog pritiska i drugih oklonosti. Ok, preterujem, ali "zracenje" se lako menja.

Ono sto ljudi na prvi pogled ocenjuju jeste necije oblacenje i komunikativnost, sto, kao sto svi znamo (znamo li?) ne govori bas mnogo o nekoj osobi.

Evo, mene je slabo ko procenio na prvi, drugi, peti pogled. Posle tri godine poznanstva mi kazu da uopste nisam onakva kako su mislili. A znam da nisam jedina.

zajednichki jezik ima veze u smislu da li zelimo dalje kontakt sa tom osobom ili ne... recimo, nakon dva susreta (poslovna) sa jednom zenom zakljuchila sam da se radi o zeni sa kojom nemam z.j. odnosno dodirnih tachaka usled kojih bi moglo da se razvije i prijateljstvo... i bila sam u pravu jer vec par meseci nas veze samo posao... vezano za primer koji si navela rekla bih samo da ne vidimo ono shto ne zelimo da vidimo... kada nam se neko fizichki veoma svidja a ima i ponashanje ok ne zelimo da vidimo njegove loshe strane... a i teshko je priznati sebi samom da nam lezi neko ko je losh chovek, da se sa takvim (kao shto ti vec reche) slazemo...
 

Back
Top