Zasto mislite da dobro procenjujete ljude?

Prvi utisak je definitivno presudan, narochito ako je losh. Imam tu loshu osobinu da analiziram ljude oko sebe, i chesto me zbog toga kritikuju prijatelji i moji bliznji, posebno zato shto su retki ljudi koji me u startu odusheve. Zbog toga se trudim ponekad da zanemarim taj losh prvi utisak, i da tom nekom pruzim novu shansu. Ali retko se desi da promenim mishljenje.
 
Ne mogu da se pohvalim da mogu sa 100% sigurnoscu da procenim ljudi,ali se oslanjam na metod "uporedjivanja".Jednostavno sam primetila da kada nekog novog upoznam i podseca me na nekoga koga vec znam(imala sam prilike da u zivotu upoznam puno ljudi iz raznih krajeva YU i razlicitih obrazovanja) ispostavi se da nema greske u proceni.Odmah znam sa kime imam posla.Kuriozitet:moje dve najbolje drugarice i najbolji drug rodjeni su istog datuma samo razlicitih god. i upoznala sam ih u razlicitim periodima svog zivota...
 
jok... on je mushko a do tog saznanja verovatno nije doshao "brzo"... pominju se oni koji ne donose zakljuchke "brzo"... pa mogu zene dosta toga i upravo "brzo"... i kraj tada nastupa "brzo"...
george, zamisli, upravo sam pre par minuta dobila pp u kom stoji da sam bash "brza"... mislish da je tu neshto paranormalno? :)
 

Back
Top