Zasto mislite da dobro procenjujete ljude?

a da, kako bih to mogao zaboraviti:)

hahaha ovde cu umreti na vas dvoje ne msmejem se naglas ali je smesno
sto banovaste suncevu svetlost taman se pojavi neko zanimljiv i sujetan.
pa evo necu ovde da pisem ali posle mnogo analize zakljucial sam neke stvari koje su bile tako ocigledne a nisam zelela da vidim. ja ne posedujem neke parapsiholoske moci izrazene mada desi se nekad neko zanimljivo desavanje ail to ne zavisi od moje volje kao i svima. ne mogu da citam ljude bash dobro mozda u nekim situacijama konkretnim ali bas kad vidim osobu da sve znam ovo ono nije.
 
Ja bas lose procenjujem ljude. Vecina osoba koje poznajem, ma sta tvrdile, takodje lsoe procenjuje ljude. Nisu ljudi tako lako provaljivi, iako nisu ni tako komplikovani kao sto misle...

Elem, da odgovorim na pitanje sa pocetka: ne znam zasto zene govore da dobro procenjuju, ali sam primetila da mnoge zenske osobe vise vole da pricaju nego da rade. U smislu, da se dosta hvale o svojim kvalitetima, umesto da ih pokazuju. (npr. ako si jaka i samosvesna zena koja ima svoje "ja" to niada neces reci, vec pokazati. A mnoge govore takve stvari. Ne znam zasto. Mozda da se obodre? Mozda jer bi zelele da budu bas takve kako pricaju?)
 
Ја не процењујем добро људе.

Прва грешка. Полазим од себе.
Када пробам то да савладам, онда уловим себе да особу поредим са људима које већ познајем. Има пар сличних особина, па кажем... аха... то је тај тип човека...
И тако... грешка за грешком...:roll:

Грешка је заправо у брзоплетости.
Потребно је пуно времена да би смо некога упознали.
 
Потребно је пуно времена да би смо некога упознали.

Mislim da je ovim sve receno. Ona(j) ko kaze, ili, jos gore, veruje, da moze da proceni osobu za 3 minuta mora da je... ogranicen(a). Hocu da kazem, ipak govorimo o ljudskim bicima, njihovim karakterima, ponasanju, itd. U vecini slucajeva, nece vam se to pred ocima javiti za 3, a bogami ni za 33 minuta. 8-)
 
Mislim da je ovim sve receno. Ona(j) ko kaze, ili, jos gore, veruje, da moze da proceni osobu za 3 minuta mora da je... ogranicen(a). Hocu da kazem, ipak govorimo o ljudskim bicima, njihovim karakterima, ponasanju, itd. U vecini slucajeva, nece vam se to pred ocima javiti za 3, a bogami ni za 33 minuta. 8-)
Pa niko nije odredio minutazu koja je u pitanju za procenu.Misli se uopsteno,posle 10 sati,10 dana,10 meseci...da li ste u stanju da osetite neku osobu...Kad kazem osetite mislim na njegovu/njenu dusu :) da razjasnim,da ne bude zabune
 
Čisto sumnjam da bilo ko može proceniti nekoga brzinom munje ;-) "Daj mi 5min sa nekim i reći ću ti kakav je"...Ma da :roll:
Čista kocka, igra verovatnoće i statistike...
Jednostavno imaju kalupe u koje se uklapaju određeni profili tipa ličnosti i tako štancuju, pa kako se ko uklapa u taj profil, tako ga i ocenjuju...
Treba vremeee da nekog dooobro proceniš...nismo uvek isti, ne reagujemo isto sa svima....bla,bla,bla...:razz:
 
Čisto sumnjam da bilo ko može proceniti nekoga brzinom munje ;-) "Daj mi 5min sa nekim i reći ću ti kakav je"...Ma da :roll:
Čista kocka, igra verovatnoće i statistike...
Jednostavno imaju kalupe u koje se uklapaju određeni profili tipa ličnosti i tako štancuju, pa kako se ko uklapa u taj profil, tako ga i ocenjuju...
Treba vremeee da nekog dooobro proceniš...nismo uvek isti, ne reagujemo isto sa svima....bla,bla,bla...:razz:
Jeste,ako nekoga upoznate na dan kad je uzasno lose raspolozen,desava mu se svasta,tuzan je i depresivan,ne znaci da je takav svaki dan i da je takav namcor i inace. Zato ne verujem u to da je prvi utisak najbitniji kao ni u ljubav na prvi pogled i nemam predrasude prema ljudima,svakome dam sansu..
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?

Ja ne mislim da dobro procenjujem ljude
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?

Ne mogu brzo da procenim ljude. Potrebno je vreme da steknem neko svoje misljenje o nekoj osobi.
 
Pa dobro, gde su sad ove sto tvrde da dobro procenjuju ljdue, da nam kazu svoju tajnu?

nema tu tajni vec sposobnost da prepoznash zlo ili dobro u nekome... svi zrachimo nekom energijom pitanje je mozesh li da prepoznash tu energiju... meni se recimo josh nikada nije desilo da nekog pogreshno procenim ili makar ne u nekoj bitnoj meri... i verujem da nam nije potrebno ne znam kakvo znanje da nakon par susreta vec provalimo da li sa nekom osobom imamo zajednichki jezik ili ne...
 

Back
Top