Zasto mislite da dobro procenjujete ljude?

Ne mislim, znam da loše procenjujem ljude. I to u onom smislu da u startu pristupim "peace, brate, peace" i ti si "cool do jaja", pa se vremenom (negde se ono meri mesecima , negde godinama), shvatim da sam omašila i da sam dala u startu visoku ocenu.Ocena nekad na kraju bude i poražavajuće niska pa me prosto blam da samoj sebi priznam- kako to nisam videla sve ovo vreme...
Mislim da mi se obrnuto nikad nije desilo- da nekog prihvatim sa rezervom i "gardom" jer sam ga tako "pročitala" pa da posle vidim da sam se za*ebala...:-?
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?

Bas nesto ne cuh neku zenu da tako kaze,al' ajd ako ti tako kazes...:)
Intuicija mi nije losa,al misljenje u pocetku zadrzavam za sebe...

Nije lose dodati pitanje koliko smo procijenili forumase-ice,pa da vidimo...
Ne bi bilo lose...:lol:
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?


Ja ne procenjujem ljude .. ja ih upoznajem. Iskustvo me je naučilo da sam u proceni pogrešila u 80% slučajeva ....hehehhe ....
 
meni treba dobrih par godina da kazem da nekog poznajem, uopste ne pokusavam da procenim u startu. ne interesuje me jer nisam igrac koji skace na prvu loptu - nema kod mene ni euforije ni mrznje, tesko me razocarati. drzim distancu i ne zurim nigde a vreme ranije ili kasnije pokaze i lose i dobro, pa sad ili mogu sa time ili ne mogu. ne volim trpanja ljudi u koseve uopste i verujem u teoriju ledenog brega.
 
Ne mislim, znam da loše procenjujem ljude. I to u onom smislu da u startu pristupim "peace, brate, peace" i ti si "cool do jaja", pa se vremenom (negde se ono meri mesecima , negde godinama), shvatim da sam omašila i da sam dala u startu visoku ocenu.Ocena nekad na kraju bude i poražavajuće niska pa me prosto blam da samoj sebi priznam- kako to nisam videla sve ovo vreme...
Mislim da mi se obrnuto nikad nije desilo- da nekog prihvatim sa rezervom i "gardom" jer sam ga tako "pročitala" pa da posle vidim da sam se za*ebala...:-?

....identican slucaj....:(
 
Zaključak: ne zanimaju te puno, nisi uspeo ni da ustanoviš koliko si eventualno pogrešio u proceni..... oni koji te zanimaju vremenom su dobili neke osobine koje nisi uočio u startu. A prvi utisak itekako ne mora da bude ispravan. A može, mada vrlo retko.....

Nisi me bas razumela..ne da me ne zanimaju..vec nisu u mom zivotu..''lose sam procenio'' neke dugogodisnje ''prijatelje''..odnosno oni su se vremenom promenili..pokupili neke osobine...koje nisu imali..pre 20 i kusur godina..;)
 
I dalje nisam dobio odgovor zasto je zenski pol tako ubedjen da dobro procenjuje, ja to nisam primetio, samo mozda vise pricati o procenama...No, sacekajmo, da vidimo sta ce druge cure sa ovog foruma da kazu :)

p.s. Naravno ima i onih zena koje to ne tvrde, da ne pomislite da to kazem za sve...

Zato sto je takva izjava jedan od diskretnijih nacina da kazu koliko su pametne i pronicljive, a tesko je tu cinjenicu proveriti.
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?

Zato sto mogu da predvidim tok nekog x desavanja u kome ucestvuje y osoba na osnovu procene te y osobe
Jel to dosta?
 
Zanima me sledece - mnogo puta sam cuo kako jedna devojka/zena kaze drugoj: - Mogu da procenim osobu za 3 minuta sa 99 posto tacnosti ( parafraziram ), i pri tome to kazete onako pune sebe :) kao da se medjusobno takmicite u tome ko to bolje radi. I muskarci imaju obicaj da komentarisu druge ljude, njihove postupke itd., ali iz usta nekog muskarca nikada necete cuti ovu izjavu. Dakle, zasto to mislite?
Ne mogu da procenim tom brzinom, ali procene su mi 95% tačne.
Nekad mi je dovoljan jedan razgovor sa nekim, a nekad mi nije dovoljno ni 30 ( ali ovo je u domenu onih 5% ).
Nazovimo to talentom.:lol:
 
I ja dobro procenim ljude, i to na prvom upoznavanju. Ne bih znala da definišem neke parametre za procenjivanje (ono kao: kad čovek razmišlja - gleda levo, kad smišlja laž - gleda desno), već idem na neki opšti utisak. Jednom me je suprug kritikovao zbog tog mog stava prema ljudima stečenog na "prvu loptu", pa sam se trgla i ponovo stavila pod lupu neke naše poznanike. Zaista, delovalo kao da sam se prevarila i pogrešno procenila, ali vreme je pokazalo da je prvi utisak ipak bio onaj pravi. Od tada više ne sumnjam i puštam instinktu da radi za mene.
 

Back
Top