Za Tadica ,Cedu i one koji se hvale da su Djindjicevi naslednici

Nemogu da verujem da stvarno ima "takvih" koji veruju da je ZLOBO kriv sto su USA na kosmetu.Ljudi jeste Vi normalni,pa zasta imate Glavu tj. mozak ako ga imate! SHVATITE "uvek je Interes u pitanju" postavlja se pitanje kako se -nositi-sa tudjim interesom u svojoj zemlji pogotovu ako je taj neko jos i jaci od Vas! E onda se postavlja pitanje koliko je vasa "Pismenost" ucenost jaka da se zastiti vas nacionalni uticaj tj svest da ne biste podlegli uticajnoj sveri jaceg jer onaj ko je JACI on pise zakone,pravila igre i on pise ISTORIJU a slabiji samo prozivljava sto mu ovaj jaci dozvoli! Vidite Djindjic je mozda bio ovo ili ono ali u svakom slucaju je stitio interese SRBIJE i sad je MRTAV. Pitajte se onda zasto i ko ima vajde? A pitajte se sta je prikazano javnosti,zamun,zvezdan itd. kucici koji se bacaju u vodu za neciji interes,znate koliko srbija ima zvezdana i zemunaca pa ja mislim svaki grad Srbije ima svoje zemunce itd. pa nemojte se zaludjvati ali on zoran je bio OPASAN po nekoga jer je mogao povuci masu na pogresnu stranu sto se tice necijih interesa. CIJIH ??? pitajte se sami ako znate da vidite malo dalje od stranacke maste koju vas uce.
 
Читам овде како неки говоре, да је Ђинђић још жив, како би сад Косово и даље било српско! А ја таман почео да мислим да смо ми Косово изгубили још 1999-те! Па ми није јасно како то, ако може да ми објасни неки од ових чедоиста?
 
Harizma, znanje, pamet.
:):)
Moram da se nasmejem. Ja te pitam za politiku, a ti pominješ harizmu, znanje i pamet.
Da li možeš da objasniš šta si zapravo mislio?
U čemu se ogledala Zoranova harizma i kako je to uticalo na njegovu politiku i uopšte na političku scenu Srbije?
U čemu je to Zoran pokazao znanje i pamet? Da li u Srbiji manjka ljudi sa znanjem i pameću? Da li je imati znanje i pamet dovoljna kvalifikacija za bavljenje politikom?
 
:):)
Moram da se nasmejem. Ja te pitam za politiku, a ti pominješ harizmu, znanje i pamet.
Da li možeš da objasniš šta si zapravo mislio?
U čemu se ogledala Zoranova harizma i kako je to uticalo na njegovu politiku i uopšte na političku scenu Srbije?
U čemu je to Zoran pokazao znanje i pamet? Da li u Srbiji manjka ljudi sa znanjem i pameću? Da li je imati znanje i pamet dovoljna kvalifikacija za bavljenje politikom?

Znanje bi trebalo da bude jedna od kvalifikacija za politiku ali na zalost nema znanja na danasnjoj sceni. Da, srbiji fali i znanja i pameti, jer da je pametna ne bi se desavalo ovo sto se desava. Zoranova harizma se ogleda u njegovoj odlucnosti da sve povuce napred i da ga preate, da uradi sve sto drugi nece (KOSTUNIJE), da isporuci Milosevica, sve je to moralo da se uradi i on je to uradio. Eh gde bi smo mi bili da je Zoran ziv.............. Smeo je da uradi i kaze ono sto drugi nisu smeli ni da pomisle. Takav nam neko treba, da radi nesto konkretno a ne da je ne obavesten ili da se zamlacuje glupostima kao neki...........
 
Znanje bi trebalo da bude jedna od kvalifikacija za politiku ali na zalost nema znanja na danasnjoj sceni. Da, srbiji fali i znanja i pameti, jer da je pametna ne bi se desavalo ovo sto se desava. Zoranova harizma se ogleda u njegovoj odlucnosti da sve povuce napred i da ga preate, da uradi sve sto drugi nece (KOSTUNIJE), da isporuci Milosevica, sve je to moralo da se uradi i on je to uradio. Eh gde bi smo mi bili da je Zoran ziv.............. Smeo je da uradi i kaze ono sto drugi nisu smeli ni da pomisle. Takav nam neko treba, da radi nesto konkretno a ne da je ne obavesten ili da se zamlacuje glupostima kao neki...........
Po Vujakliji harizma = dar, milošta, naročit duhovni dar za neko zvanje ili službu u hrišćanskoj opštini (besednički, čudotvorni i dr.)

A ti kažeš da se Zoranova harizma ogleda u isporučenju Miloševiću - protivzakonitom aktu koji je doveo do toga da umesto da se sudi Miloševiću za nedela koja je počinio Srbiji i njenim građanima, isporučen je tamo da bi se suđenjem njemu zapravo sudilo Srbiji. Pre svega takav postupak nema veze sa harizmom, a o bilo čemu drugom pozitivnom možda bi i moglo da se diskutuje.

Čuo si od nekoga reč harizma kakoje pominje hvaleći Zorana, a sam nemaš pojma šta to znači.

Šta je Zoran konkretno uradio, naravno uz pomoć Čede Jovanovića, Dragana Veselinova, Zorana Živkovića, Baneta Ivkovića i ostalih izuzetno nesposobnih ljudi? Isporučio Miloševića? Još nešto približno dobro?

Šta je konkretno on lično uradio kako bi oživeo srpsku privredu?
 
Ne postoji jekavica. Taj oblik izgovora se naziva samo ijekavica. "Je" ili "ije" se koriste u zavisnosti od toga koji je raspored ostalih glasova u reči. Onima koji su se samo služili ekavicom, koja je jednostavnija, je teško osetiti kad se koji tip ijekavice koristi. Dvadeset godina sam govorio ijekavicu i vrlo dobro je poznajem.
Iskrivljivanje ijekavice su napravili Hrvati i to uvrstili u književni hrvatski jezik.
Primer: Za reč "snijeg" hrvati kažu "snjeg", za "lijepo" kažu "ljepo". Znači oni su reči u kojima se ispred "ije" nalaze glasovi "n" i "l" skratili i sveli na jedan glas, "nj" i "lj", što je nepravilno i za šta se npr. u Bosni u SFRJ iz srpsko-hrvatskog, kako se tada zvao srpski jezik, dobijala jedinica k'o kuća.

Ikavicu govore Srbi u velikom delu zapadne Bosne, u gotovo celoj Hercegovini, u Dalmaciji i Dalmatinskoj Zagori. Ikavica je izgovor kojim se služio Stefan Nemanja kao rođeni Hercegovac iz neretvljanske doline. Da li će se neko ovde usuditi da dovede u pitanje nacionalnu pripadnost Stefana Nemanje?


Hajde, lepo je od tebe što si se potrudio da ovoliko napišeš, ali priajtelju dragi, ti o ovoj tematici skoro da nemaš pojma.

1. Postoji i ijekavica i jekavica. Jekavica se govori u Dalmatinskoj zagori i Lici (naseljenim Srbima). Neke od specifičnosti jekavice su da se ne koristi palatalizacija i druge gramatičke norme koje postoje u ijekavici. Npr. oni kažu "na nogi" a ne "na nozi" i slično...

2. Hvati ne kažu ni snjeg ni mljeko nego upravo Srbi koji ne govore ijekavicu nego jekavicu, tako kažu.
A ijekavica ima reči koje se izgovaraju bez i kao što je reč medvjed. Auuu, čoveče sve si pobrkao.

3. Srbi nigde ne govore ikavicu, već isključivo ako žive u nekom mestu zajedno sa Hrvatima, pa su poprimili od njih. Ikavica je specifična samo za južne krajeve, kao što i npr. Hrvati u Hrvatskom zagorju govore ekavicu, pa kažu seno, a ne sijeno i sl. mada u poslednje vreme pod uticajem zvanične politike počinju i oni da više koristi hrvatski "novogovor"...

Sve u svemu, moraću da ti preporučim nekoliko knjiga o jeziku :)
 
Pa koliko ja vidim ovo sto prica Djindjic nije Tadiceva i Cedina prica vec vise Kostunicina.

Postoji vreme i mesto za jedne priče, a postoji vreme i mesto za neke druge priče. Taktika, u zavisnosti od onoga ko je s druge strane, od trenutne situacije u zemlji, od trenutne situacije i odnosa sa spoljnim elementima...

Tu je razlika.
 

Back
Top