Lideri Japana i Indije odbacili Bajdenovu tvrdnju da su njihove zemlje ksenofobične

Straks92

Stara legenda
Moderator
Poruka
77.837

Lideri Japana i Indije odbacili Bajdenovu tvrdnju da su njihove zemlje ksenofobične​


Japan i Indija danas su odbacili tvrdnje američkog predsednika Džoa Bajdena koji ih je nazvao „ksenofobičnim“ zemljama, zbog toga što ne prihvataju imigrante.

Bajden je to izjavio prekjuče, tokom svoje turneje za prikupljanje sredstava za predstojeću predsedničku kampanju.
Japan je saopštio da Bajdenova procena nije zasnovana na tačnom razumevanju politike te zemlje, dok je Indija odbacila njegov komentar tvrdnjom da je ona najotvorenije društvo na svetu.
Bajden je svrstao Japan i Indiju u ksenofobične zemlje, zajedno sa Rusijom i Kinom, pokušavajući da tako objasni teškoće njihovih ekonomija i da ih uporedi sa snagom SAD kao nacijom imigranata.

Japan i Indija su deo Kvada, neformalnog partnerstva predvođenog SAD koje uključuje i Australiju i koje se suprotstavlja sve snažnijoj Kini u Indo-Pacifiku.
Pre samo nekoliko nedelja Bajden je primio japanskog premijera Fumija Kišidu u zvaničnu posetu, kada su dvojica lidera ponovo afirmisala svoj „nesalomljiv savez“ i složili se da treba da ojačaju bezbednosne veze naspram pretnji Kine u Indo-Pacifiku.
Indijski premijer takođe je bio u državnoj poseti Vašingtonu prošle godine, kada su sa njim razgovarali poslovni i politički lideri.
Bela kuća je saopštila da Bajden nije hteo nikog da uvredi i da je samo naglašavao da su SAD zemlja imigranata, i da nije imao nameru da podrije odnose sa Japanom.

Japanski državni zvaničnik rekao je danas da je Japan upoznat sa Bajdenovom konstatacijom kao i razjašnjenjem koje je usledilo. On je rekao da je nesrećna okolnost da deo Bajdenovog govora nije zasnovan na tačnom razumevanju japanske politike i da Japan razume da je Bajden to rekao kako bi naglasio da je prisustvo imigranata američka snaga.
Jpanasko-američki odnosi su „jači nego ikad“ kao što je premijer Kišida pokazao tokom posete SAD u aprilu, rekao je zvaničnik.
U Nju Delhiju indijski ministar za spoljne poslove S. Daišankar danas je takođe odbacio Bajdenovu opasku ukazujući da je Indija najotvorenije društvo na svetu.
„Nisam nigde u svetu video tako otvoreno, pluralističku i raznoliko društvo. Mi ne samo da nismo ksenofobični mi smo najotvoreniji, najpluralističkiji i na mnogo načina društvo sa najvećim razumevanjem na svetu“, rekao je on.

On je takođe ukazao da je rast BDP u Indiji sedam posto i rekao da treba porediti koliki je privredni rast u drugim zemljama. Američka privreda je porasla za 2,5 odsto 2023. prema vladinim podacima.

https://www.danas.rs/svet/lideri-ja...vu-tvrdnju-da-su-njihove-zemlje-ksenofobicne/

Nešto i sumnjam da postoji velika navala da se živi u tim državama kao u slučaju SAD i EU.
 
Nešto i sumnjam da postoji velika navala da se živi u tim državama kao u slučaju SAD i EU.
ja sam upoznao amera koji je sljakao u japanu, pa onda ustedi i trosi pare po tajlandu i tako u krug
u indiju idu ovi mantrasi.meditanti - dobra i indija, samo zeznute su zaraze, fasujes malariju samo tako. imao jedan englez, pricao mi, nije naivno uopste
„Nisam nigde u svetu video tako otvoreno, pluralističku i raznoliko društvo. Mi ne samo da nismo ksenofobični mi smo najotvoreniji, najpluralističkiji i na mnogo načina društvo sa najvećim razumevanjem na svetu“, rekao je on.

On je takođe ukazao da je rast BDP u Indiji sedam posto i rekao da treba porediti koliki je privredni rast u drugim zemljama.
u americi mogu sve najbolje da kazem o njima, vredni pod broj 1, njihova je buducnost, to je u pravu ovaj, sve sto vredi ode u brics

idu kompanije kao apple u indiju, a sta ce pojedinci, pa indija je najbrojnija zemlja na svetu [stigla je kinu valjda vec], ne fale joj ljudski resursi
 
Poslednja izmena:

Lideri Japana i Indije odbacili Bajdenovu tvrdnju da su njihove zemlje ksenofobične​


Japan i Indija danas su odbacili tvrdnje američkog predsednika Džoa Bajdena koji ih je nazvao „ksenofobičnim“ zemljama, zbog toga što ne prihvataju imigrante.

Bajden je to izjavio prekjuče, tokom svoje turneje za prikupljanje sredstava za predstojeću predsedničku kampanju.
Japan je saopštio da Bajdenova procena nije zasnovana na tačnom razumevanju politike te zemlje, dok je Indija odbacila njegov komentar tvrdnjom da je ona najotvorenije društvo na svetu.
Bajden je svrstao Japan i Indiju u ksenofobične zemlje, zajedno sa Rusijom i Kinom, pokušavajući da tako objasni teškoće njihovih ekonomija i da ih uporedi sa snagom SAD kao nacijom imigranata.

Japan i Indija su deo Kvada, neformalnog partnerstva predvođenog SAD koje uključuje i Australiju i koje se suprotstavlja sve snažnijoj Kini u Indo-Pacifiku.
Pre samo nekoliko nedelja Bajden je primio japanskog premijera Fumija Kišidu u zvaničnu posetu, kada su dvojica lidera ponovo afirmisala svoj „nesalomljiv savez“ i složili se da treba da ojačaju bezbednosne veze naspram pretnji Kine u Indo-Pacifiku.
Indijski premijer takođe je bio u državnoj poseti Vašingtonu prošle godine, kada su sa njim razgovarali poslovni i politički lideri.
Bela kuća je saopštila da Bajden nije hteo nikog da uvredi i da je samo naglašavao da su SAD zemlja imigranata, i da nije imao nameru da podrije odnose sa Japanom.

Japanski državni zvaničnik rekao je danas da je Japan upoznat sa Bajdenovom konstatacijom kao i razjašnjenjem koje je usledilo. On je rekao da je nesrećna okolnost da deo Bajdenovog govora nije zasnovan na tačnom razumevanju japanske politike i da Japan razume da je Bajden to rekao kako bi naglasio da je prisustvo imigranata američka snaga.
Jpanasko-američki odnosi su „jači nego ikad“ kao što je premijer Kišida pokazao tokom posete SAD u aprilu, rekao je zvaničnik.
U Nju Delhiju indijski ministar za spoljne poslove S. Daišankar danas je takođe odbacio Bajdenovu opasku ukazujući da je Indija najotvorenije društvo na svetu.
„Nisam nigde u svetu video tako otvoreno, pluralističku i raznoliko društvo. Mi ne samo da nismo ksenofobični mi smo najotvoreniji, najpluralističkiji i na mnogo načina društvo sa najvećim razumevanjem na svetu“, rekao je on.

On je takođe ukazao da je rast BDP u Indiji sedam posto i rekao da treba porediti koliki je privredni rast u drugim zemljama. Američka privreda je porasla za 2,5 odsto 2023. prema vladinim podacima.

https://www.danas.rs/svet/lideri-ja...vu-tvrdnju-da-su-njihove-zemlje-ksenofobicne/

Nešto i sumnjam da postoji velika navala da se živi u tim državama kao u slučaju SAD i EU.
Japan ne zeli migranten ni mijesanje sa drugim nacijama, to nije nista novo.
 
Biće da je to BRCS. Indija na dve stolice ko Turska i Arabija. :lol:

Japan i Indija su deo Kvada, neformalnog partnerstva predvođenog SAD koje uključuje i Australiju i koje se suprotstavlja sve snažnijoj Kini u Indo-Pacifiku.
ma kakvi, indija je vezana sa rusijom, za tursku se ne zna, ali saudija isto ode za rusijom, pa traze od kineza da finansiraju njihov megalomanski projekat, grad buducnosti, jel mislis da amer vise moze ista da zatrazi od njih? ja mislim da ne moze, sad se princ moli u kremlju.
a taj kvad prvi put cujem za to
znam za AUKUS... aham, sad sam skontao... bas citam https://en.wikipedia.org/wiki/Quadrilateral_Security_Dialogue#:~:text=The Quadrilateral Security Dialogue (QSD,by talks between member countries. nema od toga nista, ni kvada ni skvada
According to academic Jeremy Garlick, publishing in early 2024, the Quad had not yet achieved much in practice.[204]: 109  Academic Jeffrey Crean concludes that as of 2024, the Quad had yet to find common ground or a coherent strategic approach.[205]: 172  Crean writes that while Quad members have various conflicts with China, those conflicts arise in significantly different areas or with regard to different issues and this has been an obstacle to unified action.[205]: 172 
After Quad & AUKUS, US Forms "The Squad" to Counter Chinese Aggression
South Korea Considers Joining AUKUS Pillar II
nema vise indo-pacifik, samo pacifik, i front protiv kine, znaci filipini
ocitace im rusi lekciju kao i japanu, nece ostaviti kima samog da se aka sa ovima, kada vec tramp nije zavrsio posao

a indija je vise u kvadu da spijunira za briks, nema od skvada nista reportira indus briksu redovno, ali aukus ce da bude zafrknut, vlazni snovi evrotlantista za pacifik
 
Poslednja izmena:
indija koja ima fantastican rast, zasto bi se konfrontirala sa kinom? za cije americke babe zdravlja?
samo ih spijunira u skvadu za brics, cim zavrsi taj posao objavljuje da zajedno sa rusijom i kinom ucestvuje u pravljenju nuklearke na mesecu
neformalnog partnerstva
akcenat je na neformalnom, nista oni nisu postigli, gasili se, paa se reaktivirali, mrka kapa, samo ako vidis koji su sve likovi, meklejn, klintonka, djulijani itd, jedino je aukus aktuelan
 
Poslednja izmena:
Izvali glupost, no to nije bilo s Indijom, nego Kinom, Rusijom i Japanom. Rusija je oko 80% ruska, Kina oko 93% kineska, a Japan 98% japanski.

Rusija je u ratu, to je specifično, no sve te zemlje imaju centralni narod. U SAD su to bili euro-Amerikanci, no oni su spali od 86% na 58%- i budale se još tom raduju. Ideologija da uvoz bitno drugačijih znači boljitak je ludost, to vidimo svugdje- sve zemlje s bitno drugačijima relativno brzo propadaju, a ako neke "čiste" kraće vrijeme stagniraju- nije država zbog ekonomskog rasta, nego zbog naroda te države.

I ako manje raste Japan od Burkine Faso- pa što onda?
Ili manje od SAD- dobar komad rasta ekonomije SAD je Potemkinovo selo, od statusa dolara do raznih petljavina povezanih s tolikom nizom varijabli da bi trebala knjiga da se nabroje.

Najbitnije- i Kinez i Japanac može izaći i prošetati a da ga ne napadaju horde nekakvih stranaca iz Afrike ili bliskog istoka. I znaju da imaju budućnost, dok je budućnost euro-američke radničke i srednje klase tmurna, a ovi kao Biden su jedino marionete nihilizma.

Postojala je američka nacija, no vi idioti ste ju uništili u zadnjih 50+ godina.
 
ja sam upoznao amera koji je sljakao u japanu, pa onda ustedi i trosi pare po tajlandu i tako u krug
u indiju idu ovi mantrasi.meditanti - dobra i indija, samo zeznute su zaraze, fasujes malariju samo tako. imao jedan englez, pricao mi, nije naivno uopste

u americi mogu sve najbolje da kazem o njima, vredni pod broj 1, njihova je buducnost, to je u pravu ovaj, sve sto vredi ode u brics

idu kompanije kao apple u indiju, a sta ce pojedinci, pa indija je najbrojnija zemlja na svetu [stigla je kinu valjda vec], ne fale joj ljudski resursi


Moj drug bio pola zime u Indiji


Toplo lepo a sve tri put jeftinije nego kod nas kaze
 
indija koja ima fantastican rast, zasto bi se konfrontirala sa kinom? za cije americke babe zdravlja?
samo ih spijunira u skvadu za brics, cim zavrsi taj posao objavljuje da zajedno sa rusijom i kinom ucestvuje u pravljenju nuklearke na mesecu

akcenat je na neformalnom, nista oni nisu postigli, gasili se, paa se reaktivirali, mrka kapa, samo ako vidis koji su sve likovi, meklejn, klintonka, djulijani itd, jedino je aukus aktuelan
Ma da li se ti to zezas?
 
Tesko.

Izrael, Japan, J.Koreja su demokratije, pa ipak, ne pada im na pamet da primaju u dvoriste i Kurtu i Murtu. Niti ce.
To sam i napisao. Kad se spomene rasizam niko ne pomisli na Kinu, Japan i Indiju. Svima kroz glavu prodje KKK i nacisti po Evropi iako je sad skroz kontra. Po SAD i EU su to neke marginalne i poražene grupe a ovo su državne politike. Bliski istok i Afrika isto idu u tom pravcu. :lol:
 
Dojadice i njima paraziti kojekakvi, uostalom vec neke evropske zemlje poostravaju kriterijume za iste. Rusjaci se dakle dzabe nadaju da ce Evropska Civilizacija propasti tek tako. ;)
Belci zbog svoje rasističke prošlosti hoće da se iskupe pa primaju sve dok ostale rase tu vide priliku za osvetu. Naseljavaju te prostore a svoje čine zatvorenim. Ne vidim da će se to promeniti.
 
Madjarska , Poljska, Ceska, Slovacka, Hrvatska , Baltik...... dobrim delom i Danska .... dakle ne bas svi.
Danska i Hrvatska. :lol:
Pa u Hrvatskoj je takav odliv da sve više uvoze razne Azijate da im razvoze hranu. Pre neki mesec neki njihov podivljao zbog toga. Ostala Srednja Evropa nema toliko iseljavanja pa još može da uvodi zabrane. Balkan isto kao Hrvatska ima da uvozi Pakije da voze buseve, rade na gradjevini...
 

Back
Top