"Vreme je da povučemo taj potez" Ursula fon der Lajen objavila plan od kog strahuju neke članice EU

doppler

Poznat
Moderator
Poruka
9.940
Evropska unija bi trebalo da iskoristi dobit od preko 200 milijardi dolara od zamrznute ruske imovine za finansiranje vojne opreme za Ukrajinu, izjavila je u sredu predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, piše Politiko.
1709152822646.png


Komisija se dugo zalagala za korišćenje te dobiti. SAD vrši pritisak da se sva imovina zapleni i preda Ukrajini, ali neke zemlje EU-a strahuju da bi takav potez mogao izazvati previranja na finansijskim tržištima.

Ovo je prvi put da je Fon der Lajen predložila korišćenje zarade ostvarene tom imovinom za kupovinu municije za Ukrajinu.
- Vreme je za početak razgovora o korišćenju neočekivane dobiti od zamrznute ruske imovine za zajedničku kupovinu vojne opreme za Ukrajinu - rekla je zastupnicima u Evropskom parlamentu.

Ukrajinska vojska puca na ruske položaje kod Avdijevke 26. decembra 2022.


Drže se na sigurnom​


Krajem januara zemlje članice pristale su da premeste prihode od ruske imobilizovane imovine u Evropi na poseban račun, a sada se drže u briselskom sigurnosnom depozitariju Euroclear.

Očekuje se da će Komisija predložiti plan korišćenja dobiti za podršku Ukrajini sredinom marta, rekla su dva zvaničnika za Politiko govoreći pod uslovima da ostanu anonimni.

- Ne može biti većeg simbola i veće koristi od tog novca da Ukrajina i cela Evropa budu sigurnije mesto za život - rekla je Fon der Lajen i dodala:

Ukrajinska vojska na obuci na severu zemlje 8. novembra 2023.
- Na kraju krajeva, ovde se radi o tome da Evropa preuzima odgovornost za vlastitu sigurnost.

Dok ruska invazija ulazi u treću godinu, ukrajinskoj vojsci ponestaje topovske municije jer zapadna obećanja se ne ispunjavaju, što je nateralo Komisiju da traži alternativne načine prikupljanja novca za kupovinu vojne opreme.
- Cena nesigurnosti - cena ruske pobede - daleko je veća od bilo koje uštede koju bismo sada mogli napraviti. Zbog toga je vreme da Evropa pojača svoja davanja - rekla je predsednica Komisije, piše Politiko.
https://www.blic.rs/vesti/svet/ursu...-plan-od-kog-strahuju-neke-clanice-eu/pcs8ce0


Ipak će ukrasti i Ruske pare. Rade ono što znaju najbolje.
Ovim će napraviti još jedan opasan presedan.
Šta mislite kako će se ovo odraziti na finansijska tržišta i da li će i kako Rusija odgovoriti?
 
Evropska unija bi trebalo da iskoristi dobit od preko 200 milijardi dolara od zamrznute ruske imovine za finansiranje vojne opreme za Ukrajinu, izjavila je u sredu predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, piše Politiko.
Pogledajte prilog 1506597

Komisija se dugo zalagala za korišćenje te dobiti. SAD vrši pritisak da se sva imovina zapleni i preda Ukrajini, ali neke zemlje EU-a strahuju da bi takav potez mogao izazvati previranja na finansijskim tržištima.

Ovo je prvi put da je Fon der Lajen predložila korišćenje zarade ostvarene tom imovinom za kupovinu municije za Ukrajinu.
- Vreme je za početak razgovora o korišćenju neočekivane dobiti od zamrznute ruske imovine za zajedničku kupovinu vojne opreme za Ukrajinu - rekla je zastupnicima u Evropskom parlamentu.

Ukrajinska vojska puca na ruske položaje kod Avdijevke 26. decembra 2022.


Drže se na sigurnom​


Krajem januara zemlje članice pristale su da premeste prihode od ruske imobilizovane imovine u Evropi na poseban račun, a sada se drže u briselskom sigurnosnom depozitariju Euroclear.

Očekuje se da će Komisija predložiti plan korišćenja dobiti za podršku Ukrajini sredinom marta, rekla su dva zvaničnika za Politiko govoreći pod uslovima da ostanu anonimni.

- Ne može biti većeg simbola i veće koristi od tog novca da Ukrajina i cela Evropa budu sigurnije mesto za život - rekla je Fon der Lajen i dodala:

Ukrajinska vojska na obuci na severu zemlje 8. novembra 2023.
- Na kraju krajeva, ovde se radi o tome da Evropa preuzima odgovornost za vlastitu sigurnost.

Dok ruska invazija ulazi u treću godinu, ukrajinskoj vojsci ponestaje topovske municije jer zapadna obećanja se ne ispunjavaju, što je nateralo Komisiju da traži alternativne načine prikupljanja novca za kupovinu vojne opreme.
- Cena nesigurnosti - cena ruske pobede - daleko je veća od bilo koje uštede koju bismo sada mogli napraviti. Zbog toga je vreme da Evropa pojača svoja davanja - rekla je predsednica Komisije, piše Politiko.
https://www.blic.rs/vesti/svet/ursu...-plan-od-kog-strahuju-neke-clanice-eu/pcs8ce0


Ipak će ukrasti i Ruske pare. Rade ono što znaju najbolje.
Ovim će napraviti još jedan opasan presedan.
Šta mislite kako će se ovo odraziti na finansijska tržišta i da li će i kako Rusija odgovoriti?

Istu ovu sliku je postavio @Mstislav kao pozdrav "okupatoru" :D
 
Je li može neko da mi objasni šta znači to da se koristi zamrznuta imovina?

Koliko ja znam, zamrznuto znači sa je neotuđivo. Drži se u zatočenom i zaštićenom stanju.

Zamrzavanje nije konfiskacija.
EU samo treba proglasiti zakon o konfiskaciji ruske imovine i sve će biti zakonito. Međutim, s obzirom koliko je Rusija napravila materijalne štete u Ukrajini, bilo bi bolje da se ta bivša ruska imovina iskoristi za obnovu Ukrajine u poslijeratnom razdoblju.
 
EU samo treba proglasiti zakon o konfiskaciji ruske imovine i sve će biti zakonito. Međutim, s obzirom koliko je Rusija napravila materijalne štete u Ukrajini, bilo bi bolje da se ta bivša ruska imovina iskoristi za obnovu Ukrajine u poslijeratnom razdoblju.

Nema potrebe, obnovice to Rusija o svom trosku kad ih oslobodi ;)
 
Zamrzavanje nije konfiskacija.
Ниси пажљиво читао, Урсула тражи баш конфискацију. Илити отимачину.
Отимачини су прибјегавали кроз историју разни силници, ништа ново. Предуслов је да је онај који отима у стању то урадити. Отимачина од оног који није нејачак се није кроз историју показала добром идејом. Отимачина од оног који има нуклерани арсенал, гдје би употребом тек пар процената тог арсенала могли Урсулину отаџбину претворити у прах и пепео, дефинитивно не би била добра идеја.
 
EU samo treba proglasiti zakon o konfiskaciji ruske imovine i sve će biti zakonito. Međutim, s obzirom koliko je Rusija napravila materijalne štete u Ukrajini, bilo bi bolje da se ta bivša ruska imovina iskoristi za obnovu Ukrajine u poslijeratnom razdoblju.
Samo cu tudje da proglasim za svoje i sve ce biti zakonito !!!....mislim da nema vecih bolida na svijetu od napacenih Kroasana...
 
Evropska unija bi trebalo da iskoristi dobit od preko 200 milijardi dolara od zamrznute ruske imovine za finansiranje vojne opreme za Ukrajinu, izjavila je u sredu predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, piše Politiko.
Pogledajte prilog 1506597

Komisija se dugo zalagala za korišćenje te dobiti. SAD vrši pritisak da se sva imovina zapleni i preda Ukrajini, ali neke zemlje EU-a strahuju da bi takav potez mogao izazvati previranja na finansijskim tržištima.

Ovo je prvi put da je Fon der Lajen predložila korišćenje zarade ostvarene tom imovinom za kupovinu municije za Ukrajinu.
- Vreme je za početak razgovora o korišćenju neočekivane dobiti od zamrznute ruske imovine za zajedničku kupovinu vojne opreme za Ukrajinu - rekla je zastupnicima u Evropskom parlamentu.

Ukrajinska vojska puca na ruske položaje kod Avdijevke 26. decembra 2022.


Drže se na sigurnom​


Krajem januara zemlje članice pristale su da premeste prihode od ruske imobilizovane imovine u Evropi na poseban račun, a sada se drže u briselskom sigurnosnom depozitariju Euroclear.

Očekuje se da će Komisija predložiti plan korišćenja dobiti za podršku Ukrajini sredinom marta, rekla su dva zvaničnika za Politiko govoreći pod uslovima da ostanu anonimni.

- Ne može biti većeg simbola i veće koristi od tog novca da Ukrajina i cela Evropa budu sigurnije mesto za život - rekla je Fon der Lajen i dodala:

Ukrajinska vojska na obuci na severu zemlje 8. novembra 2023.
- Na kraju krajeva, ovde se radi o tome da Evropa preuzima odgovornost za vlastitu sigurnost.

Dok ruska invazija ulazi u treću godinu, ukrajinskoj vojsci ponestaje topovske municije jer zapadna obećanja se ne ispunjavaju, što je nateralo Komisiju da traži alternativne načine prikupljanja novca za kupovinu vojne opreme.
- Cena nesigurnosti - cena ruske pobede - daleko je veća od bilo koje uštede koju bismo sada mogli napraviti. Zbog toga je vreme da Evropa pojača svoja davanja - rekla je predsednica Komisije, piše Politiko.
https://www.blic.rs/vesti/svet/ursu...-plan-od-kog-strahuju-neke-clanice-eu/pcs8ce0


Ipak će ukrasti i Ruske pare. Rade ono što znaju najbolje.
Ovim će napraviti još jedan opasan presedan.
Šta mislite kako će se ovo odraziti na finansijska tržišta i da li će i kako Rusija odgovoriti?
Oće da ozakone kradju !
Da operu pare preko preprodaje oružja !
Klasična mafijaška i lopovska posla
Da li neko razmišlja da če rusija iči u svoja naplaćivanja prvo pravnim putem , posle fizičkim , ako treba !
 
Je li može neko da mi objasni šta znači to da se koristi zamrznuta imovina?

Koliko ja znam, zamrznuto znači sa je neotuđivo. Drži se u zatočenom i zaštićenom stanju.

Zamrzavanje nije konfiskacija.

I otimanje naše južne pokrajine nije legalno, ali ih to ne sprečava da rade.

Ispade da o demokratiji najviše kukaju oni koji o demokratiji ne znaju ništa.
 
Je li može neko da mi objasni šta znači to da se koristi zamrznuta imovina?

Koliko ja znam, zamrznuto znači sa je neotuđivo. Drži se u zatočenom i zaštićenom stanju.

Zamrzavanje nije konfiskacija.
Nejasno je, tekst nije precizan...da li se radi o ruskoj zamrznutoj efektivi, ili pak o DOBITI kroz tu efektivu...bilo kako bilo, klasicna kradja je u pitanju...
 
Ipak će ukrasti i Ruske pare. Rade ono što znaju najbolje.
Aha, hoće sigurno.
Kao što će Makron da pošalje NATO gejeve u Ukrajinu.

Ovim će napraviti još jedan opasan presedan.
Presedan je već napravljen sa takozvanom državom "kosovo" - i to je oteto...
Samo što Rusija nije Srbija, a Putin nije BoTa.
 
Zameraju komunistima zaplenu privatne imovine a ovo je pokusaj neceg jos goreg od toga.
Demokratija i nepovredivost imovine, kako to jako zvuci a kako se lako tome okrecu ledja.
Pa šta očekuješ od zapadnih licemera i lažova?
Kukaju o teritorijalnom integritetu Ukrajine a otimaju Srbiji teritoriju i proglašavaju
je za nezavisnu državu.
Ridaju i plaču o međunarodnom pravu, a pišaju otvoreno po Rezoluciji 1244 SB.
Smradovi najobičniji, pa njihova ogledala mora da su sva upljuvana - ako uopšte
smeju da pogledaju sebe u ogledalu...
 
Je li može neko da mi objasni šta znači to da se koristi zamrznuta imovina?

Koliko ja znam, zamrznuto znači sa je neotuđivo. Drži se u zatočenom i zaštićenom stanju.

Zamrzavanje nije konfiskacija.
zamrzne se dok se ne odluči šta će sa njome, naravno nekom donetom odlukom ili zakonom
 
Samo cu tudje da proglasim za svoje i sve ce biti zakonito !!!....mislim da nema vecih bolida na svijetu od napacenih Kroasana...
Naravno! Nisu ni Rusi pitali nikoga za dopuštenje smiju li napasti i osvajati Ukrajinu. Zato ni njih nitko neće pitati što s novcem koji im je oduzet.
 

Back
Top