"Vreme je da povučemo taj potez" Ursula fon der Lajen objavila plan od kog strahuju neke članice EU

To se najviše odnosi na Rusiju. Ne misliš valjda da im je najveća teritorija na svetu pala s neba?
Što se tiče konkretnog slučaja vrednost toga što su oteli Ukrajincima i naneli joj štetu uveliko premašuje tih 200 milijardi.
Ona je te teritorije osvajala u ratovima,naravno da nije palo sa neba.A istorija Evrope je čisto pljačkaška,lopovska i genocidna.Imali su kolonije po Africi i Aziji i crpile neverovatno bogatstvo sa tih teritorija.Što se tiče slučaja zvanog Ukrajina,istorijski podaci nam govore da je Ukrajina Ruska zemlja i to je čista stvar,ne vidim potrebu da se iko meša u taj slučaj.
 
Je li može neko da mi objasni šta znači to da se koristi zamrznuta imovina?

Koliko ja znam, zamrznuto znači sa je neotuđivo. Drži se u zatočenom i zaštićenom stanju.

Zamrzavanje nije konfiskacija.

Prvo zamrznes pa konfiskujes. Onda izgubis Ukrainu plus vratis konfiskovano.
:)
 
Evropska unija bi trebalo da iskoristi dobit od preko 200 milijardi dolara od zamrznute ruske imovine za finansiranje vojne opreme za Ukrajinu, izjavila je u sredu predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, piše Politiko.
Pogledajte prilog 1506597

Komisija se dugo zalagala za korišćenje te dobiti. SAD vrši pritisak da se sva imovina zapleni i preda Ukrajini, ali neke zemlje EU-a strahuju da bi takav potez mogao izazvati previranja na finansijskim tržištima.

Ovo je prvi put da je Fon der Lajen predložila korišćenje zarade ostvarene tom imovinom za kupovinu municije za Ukrajinu.
- Vreme je za početak razgovora o korišćenju neočekivane dobiti od zamrznute ruske imovine za zajedničku kupovinu vojne opreme za Ukrajinu - rekla je zastupnicima u Evropskom parlamentu.

Ukrajinska vojska puca na ruske položaje kod Avdijevke 26. decembra 2022.


Drže se na sigurnom​


Krajem januara zemlje članice pristale su da premeste prihode od ruske imobilizovane imovine u Evropi na poseban račun, a sada se drže u briselskom sigurnosnom depozitariju Euroclear.

Očekuje se da će Komisija predložiti plan korišćenja dobiti za podršku Ukrajini sredinom marta, rekla su dva zvaničnika za Politiko govoreći pod uslovima da ostanu anonimni.

- Ne može biti većeg simbola i veće koristi od tog novca da Ukrajina i cela Evropa budu sigurnije mesto za život - rekla je Fon der Lajen i dodala:

Ukrajinska vojska na obuci na severu zemlje 8. novembra 2023.
- Na kraju krajeva, ovde se radi o tome da Evropa preuzima odgovornost za vlastitu sigurnost.

Dok ruska invazija ulazi u treću godinu, ukrajinskoj vojsci ponestaje topovske municije jer zapadna obećanja se ne ispunjavaju, što je nateralo Komisiju da traži alternativne načine prikupljanja novca za kupovinu vojne opreme.
- Cena nesigurnosti - cena ruske pobede - daleko je veća od bilo koje uštede koju bismo sada mogli napraviti. Zbog toga je vreme da Evropa pojača svoja davanja - rekla je predsednica Komisije, piše Politiko.
https://www.blic.rs/vesti/svet/ursu...-plan-od-kog-strahuju-neke-clanice-eu/pcs8ce0


Ipak će ukrasti i Ruske pare. Rade ono što znaju najbolje.
Ovim će napraviti još jedan opasan presedan.
Šta mislite kako će se ovo odraziti na finansijska tržišta i da li će i kako Rusija odgovoriti?
Урсула огромном броју кривичних дела (само да споменем Фајзер) додаје још једно. Када забраздиш, нема назад. Све корпорације у Русији чија ће имовина реципрочно бити заплењена, тужиће њу лично за надокнаду штете.
 
Rusija je proglašena za otpadničku državu. Ona nema nikakva prava. Izopćena je iz društva.
Из "друштва из ћошка". Нико од њих неће са њима да седи за истима столом, а остатак "кафане" хоће.
 
Ne razumeš, čitaj pažljivije.

Ne uzima se Ruski novac (bar ne još) već se uzima zarada od njega. Novac je uložen, investiran negde... (berza, šta već...) i donosi zaradu (dobit) od kamate. To će da se uzme, glavnica se ne dira.
Значи ја преузмем твој орочени рачун, не пипнем твоју главницу, али уредно ти узимам камату?
Да ли се слажеш са тиме?
 
Значи ја преузмем твој орочени рачун, не пипнем твоју главницу, али уредно ти узимам камату?
Да ли се слажеш са тиме?
Slaže se Srbija još od 1918.
Nama Švabovi duguju dosuđene ratne odštete za WWI plus kamate
 
Значи ја преузмем твој орочени рачун, не пипнем твоју главницу, али уредно ти узимам камату?
Да ли се слажеш са тиме?

Mislim da to nije oročeno, bar ne piše da jeste. Obična zaplenjena imovina.
 
Je li može neko da mi objasni šta znači to da se koristi zamrznuta imovina?

Koliko ja znam, zamrznuto znači sa je neotuđivo. Drži se u zatočenom i zaštićenom stanju.

Zamrzavanje nije konfiskacija.
Ako se radi o kriminalnoj organizaciji se imovina moze oduzeti. Mislim da nije potrebna rasprava o tome da li je Rusija kriminalna ogranizacija ako svako ko kritikuje Putina pada sa prozora, umire od mucenja u zatvoru ili je otrovan.
 
Je li može neko da mi objasni šta znači to da se koristi zamrznuta imovina?

Koliko ja znam, zamrznuto znači sa je neotuđivo. Drži se u zatočenom i zaštićenom stanju.

Zamrzavanje nije konfiskacija.
doslo se do kraja i sada se u ocajanju koriste sva sredstva za jos koji dan zivota.
NA OVAKVE KRAJNJE POTEZE SE NE ODLUCUJE ONAJ KOJI SEBE VIDI U BUDUCNOSTI U OVOM SVETU.
Tako cini ocajnik koji se hvata za "izduvan dusek" u vodi....................ZNAK DA JE ZAPAD POTUCEN DO NOGU.
Koliko su glupi, oni to na ovaj nacin , nehoticno, objavljuju svetu.
Da nisu pali u paniku mozda bi i smislili nesto pametnije...........ovako, koprcaju se u zivom pesku i zato sve brze tonu.
 
U Srbiju uđe 700 miliona evra penzija iz Nemačke svakog meseca. Država već 30 godina opstaje samo zahvaljujući devizama iz inostranstva.
To samo znači da su ljudi iz Srbije pošteno zaradili svoje penzije.

Sa druge strane robski rad u nemačkoj jedino Srbima nije plaćen
 
To samo znači da su ljudi iz Srbije pošteno zaradili svoje penzije.

Sa druge strane robski rad u nemačkoj jedino Srbima nije plaćen
Osim što to nije tačno. Moj rođak je primao penziju iz Nemačke do kraja života jer je od 1942 do 1944 bio u radnom logoru u Francuskoj. Nije plaćeno možda jedino onima koji nisu znali da mogu da naplate.
 

Back
Top