Вјерују ли адвентисти и Јеховини свједоци у васкрсење?

Eto ide ti tesko jer ne zelis istinu razmisli o tome zasto
kada iskreno budes trazila Boga istinu nacices ga i razumeces

Ja sam proucavala Bibliju pa je znam i razumem i ceo zivot je drugima objasnjavam...
To je način na koji su tebe indoktrinirali. Ako ne prihvatiš njihova tumačenja
to znači da ne želiš istinu. Intelektualno i emotivno su te ucenjivali. Tu nema
iskrenosti ni sa tvoje, ni sa njihove strane.
Kod mene to ne pali.
 
Ti si indoktrinirana i zbog tog zla koje imas u sebi ne moze ti i nece Bog otkriti istinu
resi ga se na vreme
Bog samo dobrim ljudima otkriva istinu
ti dokazujers da nisi takva jer nista ne razumes
zivis u mraku
Dobri ljudi koji po forumu vređaju druge ljude? Emotivno i intelektualno
druge ljude ucenjuju? Nikakvo dobro u tome ne vidim.
 
Kako mozes da pitas takve gluposti?
Temelj nase hriscanske vere je vaskrsenje.

VASKRSENJE je temelj svake hriscanske vere.
dakle jel moram da napises da sU JEHOVINI sVEDOCI HRISCANI I DA VERUJEMO U VASKRSENJE KAKO JE PREMA BIBLIJI
ali da li verujete da je nesvesno ili svesno posle smrti?
 
ali da li verujete da je nesvesno ili svesno posle smrti?
Koliko je meni poznato,adventisti veruju da je covek svesan sve dok je ziv,kada umre Bog uzima zivotnog duha natrag dok se telo raspada u prahu zemaljskome sto ce reci da covek ide u nepostojanje...Mojim recima,evidencija za svakog ljudskog bica postoji jedino "u Bozjoj arhivi"gde je na neki nama ljudima neshvatljiv nacin "zapisan" bukvalno svaki postupak,svaka misao,svaka rec svakog coveka.
Za ovaj status u Bbliji se kaze da su to mrtvi koji "spavaju"u prahu zemaljskome i upravo taj termin koristi i sam Isus Hristos kada je govorio o smrti Lazara.
I za kraj - mrtvi u ovakvom nesvesnom stanju cekaju vaskrsenje koje ce se desiti TEK kada se Isus bude vratio po drugi put.
 
Адвентизам заправо учи да је Бог умро али не само по човјечанској природи у Исусу Христу већ у потпуности и по божанству.
"In the council of peace it was the Father's plan that Christ should die and rise again for the redemption of sinners. At the same time Jesus Himself chose this, with no constraint but that of love. The Father reawakened Him to life and to divine consciousness at the resurrection. Had not the Father raised Him, Christ would have forever remained quiescent in the tomb.

Ellen White makes two significant statements on this:

This does not mean that Christ's deity was conscious while in the tomb and ultimately brought about His own resurrection of the body. Such a thing would have made Christ's death unreal, and the whole sacrifice of the Son of God a deception by having a human body that died while His deity remained consciously alive.


"
http://www.sdanet.org/atissue/books/mangod/manch5.htm

Дакле по адвентизму Христово божанство није било свјесно и живо док је Христос био у гробу. Значи било је несвјесно и МРТВО. Божанство Исуса Христа је умрло. И обратите пажњу шта се каже. Да Отац није интервенисао ХРИСТОС БИ ЗАУВИЈЕК ОСТАО МРТАВ. И као Бог и као човјек. Значи Исус Христос није Бог већ је Очево створење настало прије 1970+ година када је Отац поново екс нихило створио клона Исуса Христа.
Kazes ZAPARAVO....

Sto znaci da ces u daljem tekstu lagati kao i obicno vadeci izvan kontesta.

Gde u tekstu kaze da je Hristovo Bozanstvo umrlo.
 
Zadnja rečenica.
Opet si lagao.
Nema tamo ni reci o umrlom bozanstvu niti postoji takvo ucenje.
Vec svesnosti bozanstva.

Da li pravoslavci Hristovo utelovljenje zovu TAJNOM?

Posto nam to ne bi kazao,reci cu ja.

Zovu.

A zasto?

Zato sto niko ne moze da objasni utelovljenje Hristovo.

Tako i ti ne mozes nikome da sudis o tome.
Osim kada ne bi bila tajna.
Ali kazete da jeste

Hristos kaze, znak je da cu biti u utrobi groba 3 dana.
Vi kazete neee .

Bio je u paklu...

Pobijate Hrista.

To je zlo.
 
Адвентисти и ЈС су двије најпознатије вјерске заједнице које вјерују у тзв. сан душе. Наиме то је учење да су мртви након смрти несвјесни, да спавају и да нема бесмртне душе која је свјесна послије смрти. Међутим ово учење негира васкрсење људи и основу хришћанске религије. Ово учење нам говори да послије смрти од човјека ништа не остаје. Долази до 100% реалне дезинтеграције људског бића. Човјек постаје ништа. На крају времена мртви ће устати међутим по овом учењу, иако то представници овог учења никада неће признати, не устају они мртви који су заспали већ њихови идентични клонови. Онај првобитни човјек је 100% нестао кад је умро а пробудио се његов клон. То није васкрсење већ поновно екс нихило стварање. Адам је створен из ничега али он није васкрсао већ је тад први пут створен. Тако ће, по овом учењу, бити поново створени клонови мртвих људи.

Ево на једном примјеру. Ја сам Маки и умро сам. Престао сам у потпуности постојати. Никад се нисам пробудио већ Бог ствара клона са мојим сјећањима. Назовимо га Клон Маки. Између Макија и Клон Макија не постоји никаква онтолошка повезаност. Маки није Клон Маки. Он можда има сјећања Макија али то нисам ја. Ја сам 100% нестао кад сам умро.

Адвентисти дословно имају документ гдје ово и признају на посредан начин.
"Of course, there are many aspects of the physical resurrection that we do not understand. But of one thing we can be sure: Our “resurrection” does not depend on the safekeeping of the present material substances of our bodies. It depends on the power of our Creator to safeguard our identity and to re-create us at a given moment with a new (perfect) body that will never need any cosmetic surgery or antiaging pills. We have no idea how God is going to perform this miracle. But the God who could create life here to begin with certainly has the powe rto re-create the earth and fill it with the people whose identities have been safeguarded in the divine memory. Our hope is not based on anything we can verify with our intellect or our senses. The resurrection involves a realm of existence far beyond anywhere science can take us. But it is based on the fact that Christ has conquered death. As a result, the death of the believer is but a temporary “sleep” from which he or she will be raised and given eternal life."
https://documents.adventistarchives...BQ*MTcwNTk2NDUxNC4xLjAuMTcwNTk2NDUyMC4wLjAuMA..

Чак су ставили васкрсење под наводнике. Дакле Бог по адвентизму код Себе чува наш идентитет и онда то ставља у ново тијело. То је клонирање а не васкрсење. Ако ја хипотетички учитам своја сјећања у неки суперкомпјутер постоје два одвојена бића са мојим сјећањима. Један ја и једно биће у компјутеру. Ако то биће ставим у неко материјално тијело то биће није постало ја. Ја сам идаље одвојен иако дијелимо иста сјећања. Тако и по овом учењу. Нема васкрсења већ клонирање. Нема континуитета постојања којег има ако постоји свјесна бесмртна душа која остаје активна и послије смрти.

Па ви видите да ли је ово хришћанско учење.
Opet laganje...

Prvo vi ucite da je vaskrsenje tajna.
Sto znaci vi ne znate sta se tu dogadja.

Drugo.
Naravno da ostaje.
Ceo nas genetski zapis, nasa memorija i ksrakter ide Bogu.

Sto se tice vaskrsenja istog coveka?

Covek se 100% promeni totalno koliko se secam svakih 5 god.
Totalno tvoja koza, kosa, celije se menjaju potpuno za to vreme potpuno nanovo..
Tako si se ti vec 5 ili 6 puta promenio i odavno nisi onaj kakav si se rodio.
Uvek si drugi materijalno.
Kada covek umre, promenio se 10 do 20 puta.
Totalno svaki put nov.

Reci nam kojeg tebe ce u pravoslavlju to Bog da vaskrsne od ovih 10 ili 20 tebe?
 
Poslednja izmena:
Problem je sto pravoslavni ne veruju Bozjem pismu, ne veruju Bogu, ne veruju pisvcma biblije ne veruju apostolima ne veruju Hristu.

Inace im biblijski izraz spavanje ne bi bilo strano.
Natavno rec je o alegoriji.
Spava jer ce ustati, vaskrsnuti.
Inace je covek u nrsvesnom stanju, ne postoji kako kaze Bozja rec.

Ja nemam nista protiv njihovog ucenja.
Ali nemojte da govorite da sledite Hrista i apostole da ste pravi hriscani?
Vec vi sledite grcke filozofe koje su sledili oci.

Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.
 
CELA NOVOZAVETNA CRKVA JE VEROVALA DA JE SMRT KAO SPAVANJE BEZ SVESTI A PRAVOSLAVCIMA JE TO STRANO ??

Onda (Stefan) klece na kolena i povika iza glasa: Gospode!
Ne primi im ovo za greh. I ovo rekavsi umrije( original ZASPA)
Dela 7,60.

A potom ga videse jednom vise od 500 brace, od kojih mnogi žive i sad a neki pomrese (original ZASPASE) 1Korincanima 15,6.
Dakle oni koji pomrese (orginal ZASPASE) u Hristu, izgubise…
1 Korincanima 15,8.

Jer ako po Adamu svi umiru (original SPAVAJU) , tako će po Hristu svi oziveti… 1 Korincanima 15,22
.

Evo am kazujem tajnu: jer svi neccemo pomreti (original ZASPATI) a svi ćemo se pretvoriti… 1 Korincanima 15,51.

Neću vam zatajiti pak braco za one koji su umrli(original ZASAPALI) da ne zalite kao ostali koji nemaju nade. Jer ako verujemo da Isus umre I vaskrse, tako će Bog I one koji su umrli (original ZSAPALI) u Isusu dovesti snjim. Jer vam ovo kazujem recju Gospodnjom da mi koji živimo I ostanemo za dolazak Gospodnji nećemo preteci onih koji su pormli ( original ZASPALI ) 1 Solunjanima 4,13-15.

Jer odkako oci pomrese ( original teksta ZASPASE) … 2 Petrova 3,4.


OD SVIH MESTA U POSLANICAMA SAMO NA JEDNOM MESTU I NAS TEKST Vuk Karadjic, SLEDI ORIGINAL:

Jer nas Bog ne postavi za gnjev, nego da dobijemo spasenje kroz Gospoda svojega Isusa Hrista, koji umre za nas da mi , stražili ili SPAVALI, zajedno sa njim živimo.
1 solunjanima 5.9,10.





ISUS NAZIVA PRVU SMRT SPAVANJEM:

Evndjelisti spominju četiri puta u evandjeljima osobe koje su bile umrle, da je Isus rekao da one SPAVAJU.
Dakle ne samo pisci svetoga pisma pod nadahnucem Duha svetoga, nego i sam Isus kada je živeo u telu na zemlji, upotrebljava istu simboliku za smrt.

…Jer devojka nije umrla ne go SPAVA… Matej 9,24.

…Devojka nije umrla nego SPAVA…Marko 5.39.

…Nije umrla nego SPAVA … Luka 8,52.


Sva tri spominjanja simbola SPAVA odnose e na istu osobu, Jairovu cerku.
Ona je bila doslovno umrla narikace su bile tu.
Iako su mu se pre toga rugali za naziv koji je Isus dao smrti, spava. Uskoro posle toga nisu vise.

Šta je Isus rekao za Lazara njegovog prijatelja kada je bio umro prvom smrcu?

Lazar nas prijatelj ZASPA, nego idem da ga PROBUDIM.
Onda mu rekose ucenici njegovi: Gospode, ako je ZASPAO ustace.
A Isus im rece za njegovu smrt a oni su misleli da govri sa spavanje sna.
Tada im kaza upravo: Lazar je umro.

Jovan 11,11-14.


Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji emailA vama je tototalno strano?
 
Opet laganje...

Prvo vi ucite da je vaskrsenje tajna.
Sto znaci vi ne znate sta se tu dogadja.

Drugo.
Naravno da ostaje.
Ceo nas genetski zapis, nasa memorija i ksrakter ide Bogu.
Taman za kloniranje. Da ti hipotetički sva svoja sjećanja snimiš na USB i onda to ubaciš u robota jel postaješ ti taj robot? Ili ste ipak dva različita bića samo sa istim sjećanjima?

Sto se tice vaskrsenja istog coveka?

Covek se 100% promeni totalno koliko se secam svakih 5 god.
Totalno tvoja koza, kosa, celije se menjaju potpuno za to vreme potpuno nanovo..
Tako si se ti vec 5 ili 6 puta promenio i odavno nisi pnaj kakav si se rodio.

Kada covek umre, promenio se 7 do 10 puta.
Totalno svaki put nov.

Reci nam kojeg tebe ce u pravoslavlju to Bog da vaskrsne od ovih 7 ili 10 tebe?
Pa jel prestao taj pomenuti čovjek postojati tokom tih "promjena"? Promjena ćelija ne utiče na kontinuitet ljudske duše koja se ni ne sastoji od ćelija i tkiva. Uvijek postoji nešto što je u kontinuitetu i što ne prestaje postojati. To je ono što vama fali. Kontinuitet postojanja jednog čovjeka. Gubite to kad "mrtvi spavaju poslije smrti".

Problem je sto pravoslavno ne eruju Bozjem pismu, ne veruju Bogu, ne veruju pisvima biblije ne veruju aüostolima ne veruju Hristu.
:D

Inace im spavanje ne bi bilo strano.
Natavno rec je o alegoriji.
Spava jer ce ustati, vaskrsnuti.
Inace je covek u nrsvesnom stanju, ne postoji kako kaze Bozja rec.
Hvala na potvrdi moje poente. Dakle čovjek poslije smrti ne postoji nestao je 100% i nakon tzv. vaskrsenja taj čovjek više ne ustaje jer njega nema već ustaje njegov identični klon sa njegovim memorijama uploadanim u novo tijelo.

Ja nemam nista protiv njihovog ucenja.
Ali nemojte da govorite da sledite Hrista i apostole da ste pravi hriscani?
Vec vi sledite grcke filozofe koje su sledili oci.

Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.
Hm...kome li vjerovati? Apostolskim učenicima ili adventnim pionirima iz 1800ih? Teško pitanje.
 
CELA NOVOZAVETNA CRKVA JE VEROVALA DA JE SMRT KAO SPAVANJE BEZ SVESTI A PRAVOSLAVCIMA JE TO STRANO ??

Onda (Stefan) klece na kolena i povika iza glasa: Gospode!
Ne primi im ovo za greh. I ovo rekavsi umrije( original ZASPA)
Dela 7,60.

A potom ga videse jednom vise od 500 brace, od kojih mnogi žive i sad a neki pomrese (original ZASPASE) 1Korincanima 15,6.
Dakle oni koji pomrese (orginal ZASPASE) u Hristu, izgubise…
1 Korincanima 15,8.

Jer ako po Adamu svi umiru (original SPAVAJU) , tako će po Hristu svi oziveti… 1 Korincanima 15,22
.

Evo am kazujem tajnu: jer svi neccemo pomreti (original ZASPATI) a svi ćemo se pretvoriti… 1 Korincanima 15,51.

Neću vam zatajiti pak braco za one koji su umrli(original ZASAPALI) da ne zalite kao ostali koji nemaju nade. Jer ako verujemo da Isus umre I vaskrse, tako će Bog I one koji su umrli (original ZSAPALI) u Isusu dovesti snjim. Jer vam ovo kazujem recju Gospodnjom da mi koji živimo I ostanemo za dolazak Gospodnji nećemo preteci onih koji su pormli ( original ZASPALI ) 1 Solunjanima 4,13-15.

Jer odkako oci pomrese ( original teksta ZASPASE) … 2 Petrova 3,4.


OD SVIH MESTA U POSLANICAMA SAMO NA JEDNOM MESTU I NAS TEKST Vuk Karadjic, SLEDI ORIGINAL:

Jer nas Bog ne postavi za gnjev, nego da dobijemo spasenje kroz Gospoda svojega Isusa Hrista, koji umre za nas da mi , stražili ili SPAVALI, zajedno sa njim živimo.
1 solunjanima 5.9,10.
Пошто перфидно и непоштено оптужујеш Православну Цркву да је фалсификовала текст Библије да видимо да ли си у праву. Цитати су из превода Синода СПЦ:
"Онда клече на кољена и повика иза гласа: *Господе, не урачунај им гријех овај! И ово рекавши, усну." (Дјела 7:60).

"13. Нећемо пак, браћо, да вам буде непознато шта је са онима који су уснули, да не бисте туговали као они *који немају наде. [*Еф 2, 12.]
14. Јер ако вјерујемо да Исус умрије и васкрсе, тако ће и Бог оне који су уснули у Исусу довести с Њим.
15. Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који будемо живи о доласку Господњем, нећемо претећи оне који су уснули.
" (1 Солуњанима 4:13-15).

"И говорити: Шта *је с обећањем Доласка његова? Јер откако се оци упокојише све стоји тако од почетка стварања." (2 Петрова 3:4).

Ето толико о томе да Православна Црква крије да се смрт у Новом Завјету назива сном. Ко вам је крив што користите застарјели Караџићев превод.
 
Taman za kloniranje. Da ti hipotetički sva svoja sjećanja snimiš na USB i onda to ubaciš u robota jel postaješ ti taj robot? Ili ste ipak dva različita bića samo sa istim sjećanjima?


Pa jel prestao taj pomenuti čovjek postojati tokom tih "promjena"? Promjena ćelija ne utiče na kontinuitet ljudske duše koja se ni ne sastoji od ćelija i tkiva. Uvijek postoji nešto što je u kontinuitetu i što ne prestaje postojati. To je ono što vama fali. Kontinuitet postojanja jednog čovjeka. Gubite to kad "mrtvi spavaju poslije smrti".


:D


Hvala na potvrdi moje poente. Dakle čovjek poslije smrti ne postoji nestao je 100% i nakon tzv. vaskrsenja taj čovjek više ne ustaje jer njega nema već ustaje njegov identični klon sa njegovim memorijama uploadanim u novo tijelo.


Hm...kome li vjerovati? Apostolskim učenicima ili adventnim pionirima iz 1800ih? Teško pitanje.
Maki prijatelju,nije valjda da si upravo pokusao da ljudskom logikom demantiras jasno izrecene Biblijske stavove ?
...nemoj se ljutiti ali ovako mi deluju oni ateisti koji se sprdaju sa Svetiom Pismom stoga se dobro proracunaj dali ti ovakav stav ide u prilog kao vernika ?
 
Poslednja izmena:
Ucenje o vaskrsenju je nespojivo sa Platonovim ucenjem da je dusha besmrtna.
Jer besmrtno ne treba vracati u zivot

a sta se desava sa mrtvima Biblija isto kaze
"mrtvi nista ne znaju....
“Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate,
jer im se spomen zaboravio. I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je,
i više nemaju dela nigde ni u čemu što biva pod suncem”
(Propovednik 9:5, 6).

Psalmist je napisao da kad osoba umre, ‘iz nje iziđe duh, i vrati se u zemlju svoju:
taj dan propadnu sve pomisli njene’
(Psalam 146:4).

dakle jasno kaze duh napusta telo a ne dusha

a duh se vraca Bogu
Propovednik 12:7 Tada se prah vraća u zemlju, gde je i bio, a duh se vraća pravom Bogu, koji ga je dao.

jer dusha je i telo i duh, ceo covek
U Bibliji se ljudi nazivaju dushama

a duh ozivljava

Isus jasno kaze:
Jovan 6:63
Božji duh daje život, telo ga ne može dati. Reči koje sam vam govorio potiču od duha i daju život.
 
Poslednja izmena:
Пошто перфидно и непоштено оптужујеш Православну Цркву да је фалсификовала текст Библије да видимо да ли си у праву. Цитати су из превода Синода СПЦ:
"Онда клече на кољена и повика иза гласа: *Господе, не урачунај им гријех овај! И ово рекавши, усну." (Дјела 7:60).

"13. Нећемо пак, браћо, да вам буде непознато шта је са онима који су уснули, да не бисте туговали као они *који немају наде. [*Еф 2, 12.]
14. Јер ако вјерујемо да Исус умрије и васкрсе, тако ће и Бог оне који су уснули у Исусу довести с Њим.
15. Јер вам ово казујемо ријечју Господњом да ми који будемо живи о доласку Господњем, нећемо претећи оне који су уснули.
" (1 Солуњанима 4:13-15).

"И говорити: Шта *је с обећањем Доласка његова? Јер откако се оци упокојише све стоји тако од почетка стварања." (2 Петрова 3:4).

Ето толико о томе да Православна Црква крије да се смрт у Новом Завјету назива сном. Ко вам је крив што користите застарјели Караџићев превод.
A u cemu je razlika zaspa i usnu?

Znaci ti potvrdjujes da su adventisti biblijski u pravu kada kazu da je umrli nesvestan, on spava u prahu zemaljakom.

Bravooo .

Nismo uzalud diskutovali
 
Poslednja izmena:
Taman za kloniranje. Da ti hipotetički sva svoja sjećanja snimiš na USB i onda to ubaciš u robota jel postaješ ti taj robot? Ili ste ipak dva različita bića samo sa istim sjećanjima?


Pa jel prestao taj pomenuti čovjek postojati tokom tih "promjena"? Promjena ćelija ne utiče na kontinuitet ljudske duše koja se ni ne sastoji od ćelija i tkiva. Uvijek postoji nešto što je u kontinuitetu i što ne prestaje postojati. To je ono što vama fali. Kontinuitet postojanja jednog čovjeka. Gubite to kad "mrtvi spavaju poslije smrti".


:D


Hvala na potvrdi moje poente. Dakle čovjek poslije smrti ne postoji nestao je 100% i nakon tzv. vaskrsenja taj čovjek više ne ustaje jer njega nema već ustaje njegov identični klon sa njegovim memorijama uploadanim u novo tijelo.


Hm...kome li vjerovati? Apostolskim učenicima ili adventnim pionirima iz 1800ih? Teško pitanje.
Nisi nam kazao koji ce taj TI vaskrsnuti kada se tvoje telo do tvoje starosti 100% promenilo 15 do 20 puta?

Koji od tih 15 do 20 puta?

Bog moze ponovo da stvori istu materiju koja je istrunula.
Jov kaze da ce on u dan vaskrsenja ponovo imati te iste oci iste bubrege.

Bog ce stvoriti ponovo tu istu materiju.


Job 19,25Ali znam sigurno, da jf moj Otkupitelj živ i da će onda stati nad prahom.
Job 19,26Tada će ova moja koža opet biti oko mene, iz svojega vlastitog mesa gledat ću Boga.
Job 19,27Jeste, ja i ti, ja ću ga gledati; moje vlastite oči vidjet će ga, ne neki stranac; to je sva čežnja srca mojega.

Bog ce stvoriti svakog istog od iste materije.

Citaj vise pismo i znaces to.
 

Back
Top