Nada u vaskrsenje

anajade

Elita
Poruka
15.501
Postoje cudesna obecanja u Bibliji o tome da Bog nama ljudima nudi vecni zivot kroz uskrsnuce.

Уједанпут, у тренућу ока у последњој труби; јер ће затрубити и мртви ће устати нераспадљиви

53. Јер ово распадљиво треба да се обуче у нераспадљивост, и ово смртно да се обуче у бесмртност.



54. А кад се ово распадљиво обуче у нераспадљивост и ово се смртно обуче у бесмртност, онда ће се збити она реч што је написана: Победа прождре смрт.


Не дивите се овоме, јер иде час у који ће сви који су у гробовима чути глас Сина Божијег,

Kada se apostol Pavle pojavio pred kraljem Agripom, govorio je o nadi u vaskrsenje i rekao:

Шта? Зар ви мислите да се не може веровати да Бог мртве подиже.

Ovo.pitanje se moze postaviti svima nama.

Zasto bi se vama cinilo neverovatnim da Bog vaskrsava mrtve?
Samo iskreno.
 
Bog je svemoguć tako da mu je da Vaskrsne nekog iz Mrtvih p. dim
uostalom imaš primer Isusa Hrista
ne radi se o tome šta je Bogu moguće nego šta je logično i prirodno a šta nije....ako tvoja duša po smrti prestaje do postoji sem u Božijijoj memoriji sve do suda a onda se vaskrsne telo onda to vaskrsnuto telo nema kontinuitet sa tobom...to nisi ti...to je nešto što ima tvoja sećanja i tvoj način razmišljanja..to je tvoj klon...zašto bi bog pravio nova tela, novu zemlju, novo nebo (zanimljivo je kako su se religiozni ljudi kad je otkriven kosmos prešaltovali da nebo znači duhovni svet dok su antički ljudi a među njima i pisci Biblije, mislili bukvalno na nebo)? pa valjda bi napravio sve iz prve kako treba da je hteo....

ta priča o vaskrsenju mrtvih je urbana legenda Jevreja iz vremena života Isusovog...Isus nigde o tome nije pričao nego je ispričao priču o ubogom Lazaru i bogatašu u raju i paklu...kad Isus kaže vaskrsenje on po meni misli na prelazak iz materjalnog u duhovni svet po smrti čoveka a ne na vaskrsenje u telu kako farisej Pavle tumači u skladu sa svojim prethodnim farisejskim shvatanjima
 
ne verujem u zombi apokalipsu i u to da umrle Bog drži na hard disku do suda i zombi apokalipse....to su Pavle i kompanija preuzeli iz učenja fariseja...
Za mene je Hristova poruka da se u ovom životu treba roditi dva puta.
Jednom fizički, drugi put duhovno. I to drugo rođenje smatram vaskrsenjem.
Tumačenja da će Bog ponovo da napravi tela, pa u njih da učita softver,
ne razlikuju se ni malo od ideja transhumanista. Ničeg tu duhovnog nema.
 
Bog je svemoguć tako da mu je da Vaskrsne nekog iz Mrtvih p. dim
uostalom imaš primer Isusa Hrista
1794699_1544529052543381_6920815555238199552_n.jpg

NADA POSLEDNJA UMIRE......
 
ta priča o vaskrsenju mrtvih je urbana legenda Jevreja iz vremena života Isusovog...Isus nigde o tome nije pričao nego je ispričao priču o ubogom Lazaru i bogatašu u raju i paklu...kad Isus kaže vaskrsenje on po meni misli na prelazak iz materjalnog u duhovni svet po smrti čoveka a ne na vaskrsenje u telu kako farisej Pavle tumači u skladu sa svojim prethodnim farisejskim shvatanjima
Jeste u telu. :neutral: Da bi svet video duhovnim očima, onakvim kakav on zaista jeste,
ne smeta ti telo. Zapravo onda i telo dobija drugačiji kvalitet, jer ne strada više od
greha. Onako kako ja to vidim, tada imaš izbor. Da ostaneš ovde i živiš ovaj život,
samo potpuno drugačijim kvalitetom ili da pređeš u duhovni svet.
 
ne radi se o tome šta je Bogu moguće nego šta je logično i prirodno a šta nije....ako tvoja duša po smrti prestaje do postoji sem u Božijijoj memoriji sve do suda a onda se vaskrsne telo onda to vaskrsnuto telo nema kontinuitet sa tobom...to nisi ti...to je nešto što ima tvoja sećanja i tvoj način razmišljanja..to je tvoj klon...zašto bi bog pravio nova tela, novu zemlju, novo nebo (zanimljivo je kako su se religiozni ljudi kad je otkriven kosmos prešaltovali da nebo znači duhovni svet dok su antički ljudi a među njima i pisci Biblije, mislili bukvalno na nebo)? pa valjda bi napravio sve iz prve kako treba da je hteo....

ta priča o vaskrsenju mrtvih je urbana legenda Jevreja iz vremena života Isusovog...Isus nigde o tome nije pričao nego je ispričao priču o ubogom Lazaru i bogatašu u raju i paklu...kad Isus kaže vaskrsenje on po meni misli na prelazak iz materjalnog u duhovni svet po smrti čoveka a ne na vaskrsenje u telu kako farisej Pavle tumači u skladu sa svojim prethodnim farisejskim shvatanjima
mrzi me da čitam..preopširno je
 
Како гласи једанаести члан Символа вере?

„Чекам васкрсење мртвих“.

Шта значи то: „Васкрсење мртвих“?

То значи да ће Бог Својом силом учинити бесмртним не само наше душе, већ и наша тела. И то значи да ће свака бесмртна душа бити према својим делима одевена у своје бесмртно тело?

https://spc.rs/хришћанско-православно-исповедање-в/
 
Sta kaze dalje srpska pravoslavna crkva
Како ће Бог васкрснути мртве?

Својом речју, исто онако као што је створио свет Својом речју, исто онако као што је васкрсао једну умрлу девојку и умрлог младића и Лазара, својом речју. Исто ће се догодити и приликом општег васкрсења: „Мртви ће чути глас Сина Божјег и оживети“ (Јн. V, 25
 
Ne treba postaviti pitanje šta je to vaskrsenje mrtvih. Ako nije do tebe,
nego do Boga, šta te briga šta je. Nećeš ti nekoga vaskrsavati. Bolje
je postaviti pitanje šta je to čekanje.. Šta će ta reč uopšte tu..
Ja bih rekla
''Nadam se vaskrsenju mrtvih''
Jer čekanje nekako zvuči kao da ne postoji deo koji ti treba da uradiš,
da bi Bog uradio svoj deo. Eto tako samo čekaš..
 
Како гласи једанаести члан Символа вере?

„Чекам васкрсење мртвих“.

Шта значи то: „Васкрсење мртвих“?

То значи да ће Бог Својом силом учинити бесмртним не само наше душе, већ и наша тела. И то значи да ће свака бесмртна душа бити према својим делима одевена у своје бесмртно тело?

https://spc.rs/хришћанско-православно-исповедање-в/
Ne mozes biti besmrtan bez ove sile koja ce ti se da pa taman da si rotsild na kvadrat.
 
Ja mislim da bog čeka da se groblja skroz popune i da nema mesta gde više da se saranjujemo pa će dići sve mrtve jer dosta su trunuli pod zemljom, a kad ih digne iz mrtvih ja ne znam dal će ih on revitalizovati i vratiti na fabrička podešavanja ili će svi kosturi sa crvima hodati, nije spcificirao u bilbiji. Isus kada je vaskrsao on se tek oladio bio.
 
Ne treba postaviti pitanje šta je to vaskrsenje mrtvih. Ako nije do tebe,
nego do Boga, šta te briga šta je. Nećeš ti nekoga vaskrsavati. Bolje
je postaviti pitanje šta je to čekanje.. Šta će ta reč uopšte tu..
Ja bih rekla
''Nadam se vaskrsenju mrtvih''
Jer čekanje nekako zvuči kao da ne postoji deo koji ti treba da uradiš,
da bi Bog uradio svoj deo. Eto tako samo čekaš..
Tako i treba nadas se imas veru u njegovo obecanje.Pa kako bude.
 

Back
Top