Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zsuki,srećan put kod Macana!
Za razgovor sa Editom-nemam reči...ipak i oni koje dižemo u nebesa su samo obični smrtnici kojima se,kao i nama potkradaju greške....
čuj-laboratorija pogrešno uradila??A gde je ona koja je dala uput da se primiš i da te odrade (uuuuu,al je ovo zazvučalo :) )...na kraju,što kažeš,njen potpis stoji tu...
no,zar ne reče da piješ glucofage?
Padar-odlično za Komisiju...rekoh li ja da ne treba na sve drvlje i kamenje :) (sorry,moram malčice), nego,da ti nama lepo kreneš sad u postupak,pa uskoro da pijemo za debelu vetu.O.K.?
Vrteško vašarasta,srećno sutra!
Ikice,pozdrav trudnice :)
Devojke,samo napred!
Matorka,i ja sam 2x radila kod dr Trninić-Pjević.Samo reči hvale iako su neuspešna oba postupka bila.
 
hvala na savetima. svega se nesto plasim cak sam nocas i povracala dal je od depherelina ili ne ne znam. Izvinite ako vam postavljm glupa pitanja i pozdrav za sve

Ma ne brini Jelo, znas kako se kaze- Ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori. Zato ti sobodno pitaj sta god te interesuje, zato smo tu. Ja i dan danas zapitkujem i to poprilicne nebuloze, ali taman prevazidjem jednu fazu, kad eto nove i opet milion pitanja. Samo hrabro i pozitivno razmisljaj! CMOK
 
Mali pariz, ima li neko objašnjenje zašto nisu uspele vto? Kakav imate problem? Kakvi su njihovi komentari bili?

za to ti nikad niko neće reći razlog.
Da znaju zašto neuspeva ne bi bilo neuspešnih VTO.Uvek se brane statistikom-samo pokušavati,i samo pokušavati.
Naš problem ...hm...ne znam,krenuli smo od jako lošeg spermograma,sad sam i ja na terapiji za IR,hipotireozu,imam mutaciju na MTHFR-ali i prepisanu terapiju za to,i tak...što više pokušaja VTO,fasujem po neku falinku...hahahaha...ali,doći će i naše vreme,kad se i onaj koji nije ni u čijoj vlasti bude pitao.
Jelo,ja lično poznajem ženu koja je sa pregradom u materici prirodno ostala trudna,posle dužeg vremena...tek na porođaju uoče da ima pregradu,a krenuli prirodno da je porađaju,pa je prebaciše na carski,i Buda sad ima 2,5 g.
 
ja kad odem u betaniju i kad vide moju dijagnozu odma se sete operacije pa kad mi urade ultra zvuk sve nesto gledaju i iscudjavaju se. ne slaze im se ono sto su videli na uz i sto je bilo na operaciji pa ja zato mislim da su kod mene male sanse da uspe vto
 
Jednoroga materica nije materica sa pregradom.
Ovakva materica je potpuno sposobna za obavljanje svoje funkcije,znaci da se trudnoca i porodjaj odvijaju normalno.
Moja majka je rodila mene i brata prirodno,bez lecenja.
 
Jednoroga materica nije materica sa pregradom.
Ovakva materica je potpuno sposobna za obavljanje svoje funkcije,znaci da se trudnoca i porodjaj odvijaju normalno.
Moja majka je rodila mene i brata prirodno,bez lecenja.

Pitanje je bilo da li neko nekog zna sa anomalijom...prim.rečeno,i ja napisah,a nisam jednačila te dve stvari.
ne znam šta je tvoja majka imala,ali moja prijateljica nije baš imala normalan porođaj...
Jelo,moramo biti pozitivne,iz prostog razloga-nemamo pojma dokle traje naša lična borba...
 
Sukice, javi seeeeee!


evo me ženee :zper:
vratila se od Dr Bensedina ahahahahah. E pa stvarno svaka mu čast. Koji je on kuler :zper:
koliko sam bila nervozna posle Edite, toliko me on smirio. Pregledao mi je svu moju papirologiju,genetika, trombofilija, IR, brisevi i slična čuda... pričala sam mu o mojoj golgoti sa IR, kaže on, pa što se vi toliko uzbuđujete oko toga???????? Kaže da metformin i IR ne utiče bitno na samu procedudu IVF, da velika istraživanja ne pokazuju statistički značajne razlike u stopi trudnoće između žena koje piju i koje ne piju metformin tokom IVF. Jedino što će možda biti pozitivno, je što se od metformina poboljšava metabolizam jajnika, pa ću možda bolje reagovati ma stimulaciju...ali ja pošto sam ja i do sad dobro reagovala, nikom ništa. Kaže pijte vi samo lepo met, neće da vam škodi i nez nerviranja.
Dogovorili smo se da od sledećeg ciklusa ipak pijem kontracepciju, pa naredni ciklus krećemo u postupak ako ne bude cisti. :bye::klap:
 
Poslednja izmena:
evo me ženee :zper:
vratila se od Dr Bensedina ahahahahah. E pa stvarno svaka mu čast. Koji je on kuler :zper:
koliko sam bila nervozna posle Edite, toliko me on smirio. Pregledao mi je svu moju papirologiju,genetika, trombofilija, IR, brisevi i slična čuda... pričala sam mu o mojoj golgoti sa IR, kaže on, pa što se vi toliko uzbuđujete oko toga???????? Kaže da metformin i IR ne utiče bitno na samu procedudu IVF, da velika istraživanja ne pokazuju statistički značajne razlike u stopi trudnoće između žena koje piju i koje ne piju metformin. Jedino što će možda biti pozitivno, je što se od metformina poboljšava metabolizam jajnika, pa ću možda bolje reagovati ma stimulaciju...ali ja pošto sam ja i do sad dobro reagovala, nikom ništa. Kaže pijte vi samo lepo met, neće da vam škodi i nez nerviranja.
Dogovorili smo se da od sledećeg ciklusa ipak pijem kontracepciju, pa naredni ciklus krećemo u postupak ako ne bude cisti. :bye::klap:

Sve će to biti ok :klap: :zag:
 
Sukice sretno draga,a o ulozi meta u toku postupka ne znam puno ali znam puno zena koje su samo uz pomoc tog leka zatrudnele sasvim prirodno posle dugo godina cekanja,to je sve prica za sebe.Moja kuma ceka blizance koje je napravila u kucnoj radinosti:zper: posle par godina a terapija joj je bio upravo taj lek tako da ne znam kako je ta navodno statistika toliko losa jer dosta je zena samo uz pomoc njega zatrudnelo.Inace ja sam bila na uz i sve je za sad ok,i dalje sam na terapiji utrogestanima od kojih imam uzasne mucnine ali nekako izdrzavam,druga bebica kaze zaostaje za prvom 4 dana u razvoju ali doktor kaze da je to sve ok za sad,sve vas ljubim i pozdravljam,sledece nedelje idem na dabl test i nadam se da ce on biti ok:worth:
 
Sukice sretno draga,a o ulozi meta u toku postupka ne znam puno ali znam puno zena koje su samo uz pomoc tog leka zatrudnele sasvim prirodno posle dugo godina cekanja,to je sve prica za sebe.Moja kuma ceka blizance koje je napravila u kucnoj radinosti:zper: posle par godina a terapija joj je bio upravo taj lek tako da ne znam kako je ta navodno statistika toliko losa jer dosta je zena samo uz pomoc njega zatrudnelo.Inace ja sam bila na uz i sve je za sad ok,i dalje sam na terapiji utrogestanima od kojih imam uzasne mucnine ali nekako izdrzavam,druga bebica kaze zaostaje za prvom 4 dana u razvoju ali doktor kaze da je to sve ok za sad,sve vas ljubim i pozdravljam,sledece nedelje idem na dabl test i nadam se da ce on biti ok:worth:

hello Melanijice, poljubac za tvoje dve bebice :heart::heart:
šta kažu kada ćeš prestati da uzimaš utrogestan? sr.nje što ti je loše od njega...:roll:

a ovo za statistiku, šta da ti kažem, statistika su ipak samo brojevi, što ne znači da se ne dešavaju upravo takve stvari što si navela. :zper:
Inače dr je naveo istraživanja koja se odnose na IVF i metformin, i to da razlika koja postoji nije statistički značajna...učila sam statistiku naučnih istraživanja na faksu pa znam da naučnici smatraju značajnom samo onu razliku koje prevazilazi određen postotak ili broj, no sve je to nebitno - meni puno znači i to da metformin reguliše ciklus, i poboljšava metabolizam jajnika - šta ćeš više ahahahhahah
i da, rekao je i to, da se dešava da ženama koje piju metformin, nakon što se reguliše ciklus, javi i trudnoća prirodnim putem!! eto, pa videćemo ko će pre uspeti, mi ili dr Bensedin ahahahahhaha. Sad imam jedan lep vodeći folikul, za par dana ovulacija, pa se spremam da zaskočim mužića za vikend :zper::zper::gace::brus::cmok2::manikir: :heart:

ljubim
 
Hej Sukice cveticu, pa bas lepe vesti, bas se radujem. Samo ti navali na domacu radinost, pa da lepo posle pocepas sve te nalaze, a mozes ih i negde sacuvati pa kad te jednog dana budu nervirala deca, samo im pokazes kako se njihova mama za njih borila.
Melanijice, bas mi je drago sto ste dobro ti i tvoje krofnice! Reci mi u kojoj nedelji ces raditi double test? Jel ti uzimas utrogestane oralno ili vaginalno. Ja uzimam vaginalno 3x2 i jos progesteron depo 250mg na sesti dan, tako su mi prepisali u Jevremovoj.
Cmokic za sve drugarice i njihove male mrvice!
 
Bravo Zsuki,tebe tvoj dr maneken baš zna opustiti...
eh,i ja sam prenosila svoje iskustvo sa dr Šumarac,ali me dočekaše na forumima sa rečima da se ja to tešim,a žena lepo kaže da IR ne ometa začeće,ali,ako je izražena,kakvu sam ja imala ,može da izazove spontani.pre trudnoće čini da jajnici budu policistični i daju slab kvalitet j.ćelije...To što neke žene i prirodno ostanu trudne nakon nekog vremena korišćenja metformina,ide u prilog tome što su nam lekari i pričali...kvalitet jajne ćelije se poboljšao!
Samo napred curo,ovaj put ima da bude pravi!
 
Majo koji problem je imala tvoja mama

Jednorogu matericu.Rodila nas bez problema,al je zato imala uzasno bolne menstruacije.Od kojih sam ja imala maltene traumu od stresa koliko je njoj bilo lose nekoliko dana mesecno.Spasio je doktor koji se na zalost ubio pre desetak godina,u pitanju je vrlo poznat dr iz Berograda...
A i u mojoj knjizi iz ginekologije i akuserstva pise da se bez problema moze izneti trudnoca sa takvom matericom.
 
Jednorogu matericu.Rodila nas bez problema,al je zato imala uzasno bolne menstruacije.Od kojih sam ja imala maltene traumu od stresa koliko je njoj bilo lose nekoliko dana mesecno.Spasio je doktor koji se na zalost ubio pre desetak godina,u pitanju je vrlo poznat dr iz Berograda...
A i u mojoj knjizi iz ginekologije i akuserstva pise da se bez problema moze izneti trudnoca sa takvom matericom.

meni su rekli ako ostanem trudna da budem spremna na spontani i da cu tesko izneti trudnocu. Al posle svakog spontanog da cu imati vise sanse da narednu trudnocu iznesem. Al ja ni da ostanem trudna!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top