Sunčanje

38imak

Domaćin
Poruka
4.257
Podstaknut pricom o osiromasenom uranijumu, i histeriji oko Cernobila; otvaram temu o przenju na suncu, koje mnogi nazivaju 'Suncanje'.:ceka:

Volite li da se suncate, i da li shvatate koliko je to nezdravija stvar nego masa losih stvari iz ishrane, ili nekih losih zivotnih navika koje imate? :ceka:

Przenje na 40+, kojom se izlaze ljudski najveci organ- kozu, je drustveno prihvatljivo, cak i pozeljno, ali je zdravstveno potpuni uzas. :ceka:

Zbog cega postoji ta razlika, i jeste li svesne da je stara narodna 'Ko se sunca krije, bolje da ga nije', potpuna laz i zdravstveni analfabetizam? :ceka:

P.S. Da, suncanje je gore za vase zdravlje od DU i Cernobila 1986-e. Izazvalo je ko zna koliko vise hiljada puta smrti od te 2 stvari.

Izvinjavam se na politickoj konstrukciji teme, ja ne umem drugacije da se izrazavam :ceka:

Ako treba, prebacite temu :ceka:
 
Zbog cega postoji ta razlika, i jeste li svesne da je stara narodna 'Ko se sunca krije, bolje da ga nije', potpuna laz i zdravstveni analfabetizam? :ceka:
Prava istina je da su pecine jedini odgovarajuci habitat za coveka i covecanstvo, i da su nasi prapreci ispali najvece budale sto su ih napustili, a mi se jos ponosimo time.
Mozda su neandertalci ostali u njima i sad su supernapredna rasa...
 
Imam traume iz detinjstva od sunčanja. 😁 Kod moje majke je bilo na plaži " lezi sad na stomak", "okreni se" , " sad se opet okreni", sad ovako, sad onako, sačuvaj Bože kakvo maltretiranje! I dan danas ona se čvari na peškiru, a ja samo voda i hlad. Kad bi mogao hlad da bude i u vodi, bilo bi idealno.
 
Volite li da se suncate, i da li shvatate koliko je to nezdravija stvar nego masa losih stvari iz ishrane, ili nekih losih zivotnih navika koje imate? :ceka:
Ne volim sunčanje. U solarijumu sam bila svega dva ili tri puta kao tinejdžerka zbog, kao, nekih bitnih dešavanja.
Volim dan napolju, ali me ne zanima nikakvo potamnjivanje svoje kože.
Grabim debeli hlad i uživam u lepom vremenu, ali...
Nisam ni pored mora da bih mogla da obilazim plaže često. Neka sam brdska duša, duša šume i trave. U prelepoj Zelenici sam mesecima radije trčala redovno u brda i družila se sa kornjačama i ptičicama.
Imam veoma svetao ten i sunčanje mi je opasnost da nekoliko dana provedem u mazanju jogurtima, kiselim mlekom i sl. da bih sanirala opekotine čak i pod svim obećanjima krema za sunčanje da je 50 SPF moćna zaštita.
 
Mozda ja umisljam ali mi se cini da sunce nije prije ovako przilo. Moglo se biti vani,dok smo bili djeca nikad niki nije bjezao od sunca. Sad na 20+ przi kao da ujeda.
Bukvalno! Napada glavu!
Hajde, malo kad koža istrpi tog sunca, ok je još, ali i na glavu se nekako strovaljuje kao da mu je cilj da sprži svakome mozak.
Nije naša klima bila ovakva ranije. Ne držim nikakve teorije zavere, ali i Sunce se izmenilo.
 
Ne izlažem se na +40. Ali se izlažem. Kada smo na moru naravno kreme za sunčanje sa faktorom. Hladovina i zastori.
Inače provodimo dosta vremena na otvorenom. Nismo neki ljubitelju čvarenja na direktnom suncu.
 
Изрека Ко се сунца... настала је давно, давно, у време када људи нису имали појма шта је озонски омотач, али су капирали благодети сунца.
Сад знамо шта је, али смо га истањили.
Обожавам сунце, лето и врућине, али се уредно склањам кад је најјаче и кад буквално сврдла кроз кожу.
 
Изрека Ко се сунца... настала је давно, давно, у време када људи нису имали појма шта је озонски омотач, али су капирали благодети сунца.
Сад знамо шта је, али смо га истањили.
Обожавам сунце, лето и врућине, али се уредно склањам кад је најјаче и кад буквално сврдла кроз кожу.
Pravi omotac je bio samo prepotopni... jako sunce nikad nije bilo blagotvorno... u proslosti su ljudi (verovatno?) izgledali daleko starije nego danas sa recimo 38 godina, jer su ceo dan provodili napolju i suncali se radeci teske poslove...
 
Podstaknut pricom o osiromasenom uranijumu, i histeriji oko Cernobila; otvaram temu o przenju na suncu, koje mnogi nazivaju 'Suncanje'.:ceka:

Volite li da se suncate, i da li shvatate koliko je to nezdravija stvar nego masa losih stvari iz ishrane, ili nekih losih zivotnih navika koje imate? :ceka:

Przenje na 40+, kojom se izlaze ljudski najveci organ- kozu, je drustveno prihvatljivo, cak i pozeljno, ali je zdravstveno potpuni uzas. :ceka:

Zbog cega postoji ta razlika, i jeste li svesne da je stara narodna 'Ko se sunca krije, bolje da ga nije', potpuna laz i zdravstveni analfabetizam? :ceka:

P.S. Da, suncanje je gore za vase zdravlje od DU i Cernobila 1986-e. Izazvalo je ko zna koliko vise hiljada puta smrti od te 2 stvari.

Izvinjavam se na politickoj konstrukciji teme, ja ne umem drugacije da se izrazavam :ceka:

Ako treba, prebacite temu :ceka:
Sunčanje je dobro jer prilikom izlaganja tela sunčevim zracima dolazi do stvaranja vitamina D u samom ljudskom telu. Ne treba preterivati sa sunčanjem da ne bi došlo do crvenila na koži, ali u svakom slučaju je zdravo. Svako otprilike zna kako mu koža reaguje na Suncu pa je shodno tome i tretira raznim kremama za sunčanje.
 
Sunčanje je dobro jer prilikom izlaganja tela sunčevim zracima dolazi do stvaranja vitamina D u samom ljudskom telu. Ne treba preterivati sa sunčanjem da ne bi došlo do crvenila na koži, ali u svakom slučaju je zdravo. Svako otprilike zna kako mu koža reaguje na Suncu pa je shodno tome i tretira raznim kremama za sunčanje.
Da, ali vrlo kratko i ne mora celo telo..
Nikako pečenje celog tela na +30, 35, 40 satima. Jako je štetno za kožu.
Ne volim da se sunčam , jedino da plivam. Na plaži praktično ne postojim. :lol:
 

Back
Top