Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mala,sta velis ti na ovo-ovaj E2 i pocetak stimulacije sutra? :think:
Znam da sam rekla da necu da mislim,ali eto......tvoj iskusan odgovor puno znaci,pa kakav god da je,pucaj ;)

duša si ti...
moj odgovor je da će sve to biti dobro.Ne razmišljaj puno,sad im se prepuštaj,znaju oni šta rade!
matorka...ne vezuj se za tuđa iskustva...nikad se ne zna,ja sam samo navela šta sam šitala,nije moje lično iskustvo,s verom,samo napred,a ako te vrate i budeš morala ponovo nalaze...pa Bože moj,bolje i nalaze ponavljati a ne postupke,zar ne?
 
Ikice ja uzimam oralno utrogesran 3 puta po dve na osam sati i svaki cetvrti dan ampule progesterona,da ih uzimam vaginalno ne bi mi bilo sigurno toliko muka a ovako me zeludac ubija a spavam ko sasava od njega,radicu dabl test u 12 nedelji plus jedno cetiri dana,svima saljem :cmok2::cmok2::cmok2:

Hvala Melania. Dok sam uzimala oralno utrogestan meni je mnogo padao pritisak i bas mi je bilo lose. Vaginalno je malo lakse, al je dosadno, jel stalno curka, pa non stop tripujem i zavirujem. Jos malo pa cemo prestati da ga uzimamo, ali ja sam ipak sigurnija kad sam pod terapijom. Cmok za tebe i bebe!
 
Pozdrav svima,ja sam Snezana iz Novog Sada .radila sam HSG
i ustanovljena mi je dijagnoza....distalna okluzija tuba...
Predlazu mi IVF, ali ko mi garantuje da ce to uspeti,sa takvim
jajovodima.Zanima me ,jel neka od vas radila IVF u Novom Sadu,
s obzirom da mi je 41 godina,mislim da su mi sanse jako male.
Imam novca samo za jednu vantelesnu oplodnju,ali ustvari neznam ni
koliko kosta,i dali mogu,ako neuspe refundirati novac,makar od lekova.
Volela bih da mi neka od vas odgovori na ovo moje pismo,posto vidim
da ste dosta upucene u IVF. HVALA UNAPRED

OCAJNA NOVOSADJANKA
 
Zdravo svima,redovno citam vasa iskustva koja su mi pomogla da krenem u postupak VTO!Odlucih da se registrujem i podelim problem sa vama.
Na programu sam u N.Frontu,krajem marta,pocetkom aprila,pijem Cikloproginovu i
nemam nikakve probleme osim hormonskih bubuljica po rukama.
Da li je neko trenutno u Frontu na programu,mozda smo se sretale?:)
 
Pozdrav svima,ja sam Snezana iz Novog Sada .radila sam HSG
i ustanovljena mi je dijagnoza....distalna okluzija tuba...
Predlazu mi IVF, ali ko mi garantuje da ce to uspeti,sa takvim
jajovodima.Zanima me ,jel neka od vas radila IVF u Novom Sadu,
s obzirom da mi je 41 godina,mislim da su mi sanse jako male.
Imam novca samo za jednu vantelesnu oplodnju,ali ustvari neznam ni
koliko kosta,i dali mogu,ako neuspe refundirati novac,makar od lekova.
Volela bih da mi neka od vas odgovori na ovo moje pismo,posto vidim
da ste dosta upucene u IVF. HVALA UNAPRED

OCAJNA NOVOSADJANKA

Caos Snezo. Nemoj da si očajna. Ne znam sta znači tvoja dijagnoza, ali za ivf uopste nije bitno stanje jajovoda. Jajne celije se vade iz jajnika. Neverujem da mozes dobiti refundaciju. Eventualno ako radis u nekoj super firmi, pa ti oni plate. Ivf kosta oko 2500 evrica
, ali sve zavisi od terapije koju ces dobiti.
 
Pozdrav svima,ja sam Snezana iz Novog Sada .radila sam HSG
i ustanovljena mi je dijagnoza....distalna okluzija tuba...
Predlazu mi IVF, ali ko mi garantuje da ce to uspeti,sa takvim
jajovodima.Zanima me ,jel neka od vas radila IVF u Novom Sadu,
s obzirom da mi je 41 godina,mislim da su mi sanse jako male.
Imam novca samo za jednu vantelesnu oplodnju,ali ustvari neznam ni
koliko kosta,i dali mogu,ako neuspe refundirati novac,makar od lekova.
Volela bih da mi neka od vas odgovori na ovo moje pismo,posto vidim
da ste dosta upucene u IVF. HVALA UNAPRED

OCAJNA NOVOSADJANKA

Cao draga, prvo da ti pozelim dobrodoslicu,a onda da krenem sa dogovorima. Ja sam radila svoju prvu VTO u NS na Betaniji ali na zalost nije uspela. Drugu sam radila u Jevremovoj u Beogradu i uspela je i sada sam 11-ta nedelja trudnoce. Mislim da na sajtu RZZO imas cene svih postupaka IVF,ICSI itd, pa mozes pogledati. Ne zelim da te obeshrabrim ovim odgovorom, jer je mnogim devojkama uspela VTO bilo da su radile na Betaniji, bilo u Genezisu. Obzirom da ces sama placati postupak, mislim da treba polako da iscitas ovaj forum od pocetka i prikupis sva iskustva zena koje su bile u postupku, pa tek onda da doneses odluku. Na zalost, niko ti ne moze garantovati da ce postupak IVF uspeti iz prve, ali to ne znaci da ne treba da se boris. Mislim da novac ne mozes refundirati, ako nisi u postupku koji finansira drzava, znaci- sve sama placas. Zao mi je sto je tako i sto ta starosna granica postoji, ali ne gubi nadu, daj Boze da opet pomere granicu bar za 2-3 godine, jer su pre par meseci pomerili sa 38 na 40 godina. Nadam se da sam ti bar malo pomogla i jedino sto te mogu savetovati je da budes pozitivna, sakupis dovoljno snage i krenes u postupak! CMOK
 
Jelo :heart: Ma, do sad su mi uvek hormoni bili ok i sad baš kad mi je bitno nisu ok. FSH mi je 8,8 a lh 16,5 p ame je baš strah da će me odbiti. Isto sam se tako uplašila da je možda i pcos, ali koliko znam da to nije jedini simptom, a mislim da ostalih nemam.
Hvala vam svima na podršci, divne ste, i čim budem nešto znala javljam vam.
Ikice, pa ti si trudna?? :orkestar: Divno, nova sam , pa nisam skontala ko je u kojoj fazi!
 
posle duzeg vremena, samo da se javim.
Nisam dugo pisala, ali sam citala, navijala, plakala, radovala se sve ovo vreme prateci sta se desava...
Ja se cetvrti put spremam u postupak. Depo
Depherelin sam primila jos 13 Januara i sutra ukoliko je supresija ok krecem sa stimulacijom. Osmog dana stimulacije treba da budem u Pragu.
Sve je ovo pomalo stresno, posle dva meseca jurenja kojekakvih analiza, sada treba da jurim hotel, karte za put, ima li tamo lekova ili da vucem odavde, i sve sto prati put. Ipak se nadam da ce sve to vredeti, jer doktorka uliva poverenje.
Kad vec pomenuh analize, otkrili mi neku promenu MTHFR, ali kazu nije nista strasno, ima neke veze sa vitaminom B. Ma ja sam odlucila da se ne opterecujem previse, radim sta mi se kaze i nadam se najboljem.
Mali Pariz, tebi hvala najvise na nesebicnoj pomoci i savetima sve ovo vreme. Nadam se da cu i ja tebi barem malcice pomoci kada se vratim iz Praga...
Ljubim vas sve:heart:
 
Hej Mijakiiii, pa dugo te nije bilo, bas diiivno stio si opet tu. E bas sam se obradovala kad si se javila. Znaci, priblizio se i taj dan. Samo polako i stalozeno, sve ce biti u redu. Nadam se da ces nam se javljati iz Praga sa vestima kako napredujes. Ja drzim fige u najvece i navijam za vas dve "international grls"-Sukica i Mijakica. E da moras promeniti ime u Mijakica pre nego sto krenes,donosi srecu, a i bas slatko zvuci! CMOOOOOK

E da draga Matorka, ja sam ti sada prava trudnica, evo bas sedim i krkam ooogromne kolicine voca! I tebi zelim isto, sto pre! Kiss
 
Jelo :heart: Ma, do sad su mi uvek hormoni bili ok i sad baš kad mi je bitno nisu ok. FSH mi je 8,8 a lh 16,5 p ame je baš strah da će me odbiti. Isto sam se tako uplašila da je možda i pcos, ali koliko znam da to nije jedini simptom, a mislim da ostalih nemam.
Hvala vam svima na podršci, divne ste, i čim budem nešto znala javljam vam.
Ikice, pa ti si trudna?? :orkestar: Divno, nova sam , pa nisam skontala ko je u kojoj fazi!

meni je ta komisija izgledala kao obicna formalnost. Ne znam jesam li pre usla ili izasla
 
Jel neko od vas isao na bolovanje kad krene stimulacija ili ste radile svo vreme

Ja sam radila dok sam primala samo Suprefact,kad sam trebala da počnem sa stimulacijom uzela sam go,ali se ispostavilo da imam cistu koju su punktirali pa mi je stimulacija bila pomerena do juče.Ne znam da li možeš da tražiš bolovanje od svog lekara ako ne možeš da radiš i primaš terapiju
 
Jelo, nadam se da će i meni biti tako. Hoće li mi odmah reći da li je ok, ili tek kad mi stigne pošta znam konačan odgovor?
Kako se ti sad osećaš? Hoćeš uzeti bolovanje pre i posle vto ili...?

Reci ce to odmah jesi li prosla ili ne. Ja sam odlicno a za bolovanje ne znam sta da radim. Radim u tri smene dizem teske stvari... a oper mi puno da idem na bolovanje cim krene stimulacija
 
Ja sam radila dok sam primala samo Suprefact,kad sam trebala da počnem sa stimulacijom uzela sam go,ali se ispostavilo da imam cistu koju su punktirali pa mi je stimulacija bila pomerena do juče.Ne znam da li možeš da tražiš bolovanje od svog lekara ako ne možeš da radiš i primaš terapiju

ja primam diferelin i za sada radim i ako nestane cista krecem sa stimulacijom 7.2
 
Ne verujem da to što i dižeš teške stvari može uticati, više može nervoza, sekirljivost, problemi....samo budi smirena, pozitivna....i naravno, raspitaj se od nekog drugog ko zna više i ima iskustva. Ja bih ti radije preporučila da ne radiš dan-dva pred vto i posle toga koji dan.
U svvakom slučaju javljaj nam šta se dešava, a mi ti držimo pesnice!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top