Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na žalost, u Srbiji se na tu temu žene moraju same dosta raspitati. U sam proces vto se ulazi olako, bez urađenih svih analiza.
Nije dovoljno samo odraditi histeroskopiju, famozne hormone, nepotrebni amh na osnovu kog žene odbacuju komisije i ako se posle pokaže u privatnoj praksi da odlično reaguju na stimulaciju i testove na viruse i bakterije.
Preskače se ASA test koji definiše tip veštačke oplodnje kao i analiza NK ćelija koje upravo mogu imunološkim mehanizmom da dovode do spontanog pobačaja.
I onda tako do u nedogled ponavljaju ženama veštačke, drukaju hormonima kao da su u pitanju bombonice, a o količini utrošenog novca da ne pričamo.
Suprug i ja smo imali u februaru neuspesnu Vto u Feroni. Imali smo od ranije uradjen ASA test, nisam se ni setila da im dam...sta znaci "odredjuje tip vestacke oplodnje"?

Cula sam se sa dr. Kopitović posle, pa mi je rekla da odradim NK ćelije iz krvi....ja sam se iznenadila, mislila sam da je endometrijum relevantan kod NK celija...a eto, oni rade taj nalaz jedini za koje znam, pa eto... ocito NK nalaz iz krvi ipak ima svoju funkciju.

Inace, ako moze savet....jel normalno imati ciklus produzen posle VTO? Danas mi je 12 dan i bas ne izgleda kao da ce da stane...
Takodje, grudi me bole najstrašnije do mere da sam se istripovala jer sam pre dve godine imala neku operaciju - vadjena mi je limfna zlezda i fibroadenom. A ta zlezda nije bila bas sjajna...jel normalno da grudi i ispod pazuha uzas bole posle VTo?
 
Suprug i ja smo imali u februaru neuspesnu Vto u Feroni. Imali smo od ranije uradjen ASA test, nisam se ni setila da im dam...sta znaci "odredjuje tip vestacke oplodnje"?

Cula sam se sa dr. Kopitović posle, pa mi je rekla da odradim NK ćelije iz krvi....ja sam se iznenadila, mislila sam da je endometrijum relevantan kod NK celija...a eto, oni rade taj nalaz jedini za koje znam, pa eto... ocito NK nalaz iz krvi ipak ima svoju funkciju.

Inace, ako moze savet....jel normalno imati ciklus produzen posle VTO? Danas mi je 12 dan i bas ne izgleda kao da ce da stane...
Takodje, grudi me bole najstrašnije do mere da sam se istripovala jer sam pre dve godine imala neku operaciju - vadjena mi je limfna zlezda i fibroadenom. A ta zlezda nije bila bas sjajna...jel normalno da grudi i ispod pazuha uzas bole posle VTo?
Ako je urađen ASA test pokazao da postoje anti-tela muškarca na spermatozoide, žene na njegove spermatozoide, a terapija nije pomogla, onda se ne radi standardna VTO, već druga metodologija.

Da sam na tvom mestu, javila bih se dr Kopitović. Biće da se nisi hormonski ustabilila.

NK ćelije iz krvi se u BG-u rade na Institutu za imunologiju u KCS. Sa uputom se ništa ne plaća. Objasniće ti već oni.
 
Ako je urađen ASA test pokazao da postoje anti-tela muškarca na spermatozoide, žene na njegove spermatozoide, a terapija nije pomogla, onda se ne radi standardna VTO, već druga metodologija.

Da sam na tvom mestu, javila bih se dr Kopitović. Biće da se nisi hormonski ustabilila.

NK ćelije iz krvi se u BG-u rade na Institutu za imunologiju u KCS. Sa uputom se ništa ne plaća. Objasniće ti već oni.
Pozdrav,
Evo samo da napišem zbog drugih ženica da se NK ćelije NE MOGU uraditi na KCS na institutu za imunologiju; nije se nikad ni radilo.
 
Pozdrav! :hvala: Suprug i ja skoro 3 godine pokusavamo začeće. Upravo smo ponovo radili spermogram i hormone i sve je u redu. Ginekolog mi kaze da sto manje razmisljamo o brigama i da stres utice. Takodje, napomenuto nam je da se drzimo plodnih dana(u predhidnom periodu se nismo baš striktno pridrzavali da odnos bas svaki mesec bude u plodnim danima) i da ako ne bude nista, onda na polikliniku na "neke druge analize" . Ja imam 34, a suprug 40 god. Da li imate neki savet za trudnoću? Čega bismo još trebali da se pridržavamo? Ako je potrebno, mogu proslediti rez.analiza. Hvala unapred!
 
Takođe, zanima me koju biste kliniku za VTO u NS-u preporučili da odemo i da se posavetujemo? Izvinjavam se još jednom, nova sam na forumu kao i u celom ovom procesu. Napominjem da mi ginekolog nije preporucio nista od analiza osim tih navedenih, a neki mi kazu da postoji jos (test na glukozu, itd.)
 
Dr Kopitović ti je prilično specijalizovanih za te stvarčice i starije trudnice.
A AMH neka te ne sekira.
Kakvi su ti hormoni generalno?
S tim što, ne postoji niko od njih ko ima uspeh zagarantovan.
Generalno su dobri.. bili. Trenutno estradiol nije, 2 dan ciklusa. Pojavila se cista. Sto smatram da je posledica nepucanja folikula.
Ostalo je sve u redu. Prolaktin je nesto iskako, no moja pozicija je dosta stresna i odgovorna i moguce je da mi on varira.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top