Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hello Matorka, simpatičan ti nik :zper:
Evo i ja sam radila jednu od mojih VTO u Genesisu, pa da ti ispričam moje utiske.
Ja sam se pre nego što sam dogurala do VTO, lečila kod dr Kopitović jedno godinu dana, možda i više. Zahvaljujući njoj, koja je već nakon prvog pregleda znala šta mi fali i šta treba dalje da radim, uradila laparoskopsku operaciju jajnika, nakon koje su mi se ustalili ciklusi i po prvi put u životu sam imala ovulacije. Sa 30 god. Svi dotadašnji ginekolozi su me godinama kljukali raznim tabletama i samo odmogli mom problemu. Znači Kopitovićki svaka čast.
Naravno da sam nakon takvog iskustva sa njom za VTO odabrala Genesis, jer sam želela da mi ona bude alfa i omega tokom postupka. Mene jako nervira kada lekarima svakog puta moraš da prepičavaš svoj problem od kulina bana, naročito što su naši problemi uglavnom složeni, pa se ne može sve reći u dve rečenice....a oni uglavnom nemaju vremena ni živaca da te slušaju, pa prekinu tvoju priču, a možda ne čuju neki važan detalj....
Tada 2009, kada sam ja radila prvu VTO, ciklus se bogami podešavao prema datumima. To praktično znači da piješ kontracepciju duže ili kraće, kako bi uskladili tvoj ciklus sa doktorkinim slobodnim vremenom. Naravno to nije ništa strašno, ciklus se pomera možda dva dana. Osoblje u genesisu MORA da bude ljubazno, i često im to i uspeva, sem jedne sestre ahahahahahahahah ali nju ignorišeš i baš te briga.
Meni je smetao taj osećaj da me usklađuju sa dr, mada iskreno ne znam koliko ta usklađivanja utiču na sam ishod VTO...verujem da ne utiču, jer ih onda ne bi radili...
meni je recimo prvi uz rađen tek 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dana stimulacije. nemam pojma zašto. ja sam pitala dr zar to nije malo kasno, rekla je da nije. Vidim da sad rade uz ranije. Ali pored svih ovih stvari, ja sam od 7 jajnih ćelija imala 6 embriona dobrog kvaliteta, ne mogu reći da nisu dobro odradili svoj deo posla. Terapiju sam primala svaki dan u isto vreme, bez čekanja, uvek su mi pokazali šta i koliko mi daju, šta pišu u listu lekova, dali su mi da vidim embrione pre transfera, ležala sam tamo posle transfera 4-5 sati.
Meni je Kopitovićka odgovarala sa svojim temperamentom, brza je i odlučna, daje utisak sigurnosti. I uvek je zauzeta, uvek nedge juri. Te predavanja, seminari, sastanci, hitni slučajevi u bolnici...
I za Crnogorac kažu da je dobra, meni je ona malo usporena, ali je možda opreznija i temeljnija, ipak nema iskustvo Kopitovićke. Koliko znam one sarađuju tokom postupka.

Oooooooooo baš sam se raspisala. Da sumiram. Utisci o Gensisu - pozitivni. :zcepanje::zcepanje:
 
Ej, pa vi ste stvarno divne :zag:
Zsuki,
da, kažeš zanimljiv mi nick, meni nije jer imam 36 god:sad2:, to je samo realan nick :dash:
Pa, ne reče mi najlepši deo, jel uspela vto? Imaš li dečice?
Hvala ti mnog na iscrpnom izveštaju. Još se presabiram šta i kako, tako da ću ti naknadno postaviti još neka pitanjca što me interesuje.
Nama do sad nisu otkrili neki problem, ali zbog mojih godina sam odlučila da ne čekam više i da pokušamo pomoću vto da dođemo do trudnoće.
Da vam ne govorim da me je strah da mi ne vrate tuđe embrione, ne ubrizgaju tuđu spermicu...svašta sam čitala. :dash: Verovatno su takva razmišljanja normalna kad žena ulazi u ovakav postupak. Ali meni uvek padaju svakojake misli na pamet.
Cure, nadam se da će uskoro neko objaviti novu trudnoću.
:bye:
 
Cao svima!Samo da Vam se pohvalim da sam danas prosla komisiju u NF.Sad samo da me iz Fonda pozovu i krecem sa postupkom.Prezadovoljna sam organizacijom u Frontu.Sve pohvale,svaka im cast.Oni su za Klinicki centar izmisljena ustanova.Sve pohvale za sestre i lekare iz Fronta.Brzi,fini,opusteni,organizovani.Svaka cast!:klap:
 
Cao svima!Samo da Vam se pohvalim da sam danas prosla komisiju u NF.Sad samo da me iz Fonda pozovu i krecem sa postupkom.Prezadovoljna sam organizacijom u Frontu.Sve pohvale,svaka im cast.Oni su za Klinicki centar izmisljena ustanova.Sve pohvale za sestre i lekare iz Fronta.Brzi,fini,opusteni,organizovani.Svaka cast!:klap:

Oooo Padar pa sad si me jako obradovala, NAPOKON ti se posrecilo! Epa posle toliko muka zasluzila si da ti na dalje ide sve lako i da nas obradujes prolecnim bebama! Veliki CMOKIC!
 
Nego Sukice, jesi li se ti pripremila za Macana, nista ne pises??? Drzimo figice draga, ja i Skituljko, i odmah hocemo izvestaj kao je bilo. Nadam se da nije omatorio i da je jos uvek zgodan!
Matorka, pa nećemo sad da se vredjamo, mozemo Sukica i ja da se naljutimo! Salim se, nick je interesantan, ali daleko smo mi od matoroće, sad smo bre žene u najboljim godinama! Ja sam ranije stalno govorila da jedva čekam da napunim 35 godina. To su mi nekako najlepše godine za ženu, ali nemam ništa ni protiv 36, važno je da izgledam kao devojčica a tako se i osećam! Ja bih na tvom mestu umesto Matorka napisala Žena u najboljim godinama! CMOKIĆ!
I da se pohvalim da ne mogu da zakopčam nijedne pantalone!
 
Nego Sukice, jesi li se ti pripremila za Macana, nista ne pises??? Drzimo figice draga, ja i Skituljko, i odmah hocemo izvestaj kao je bilo. Nadam se da nije omatorio i da je jos uvek zgodan!
Matorka, pa nećemo sad da se vredjamo, mozemo Sukica i ja da se naljutimo! Salim se, nick je interesantan, ali daleko smo mi od matoroće, sad smo bre žene u najboljim godinama! Ja sam ranije stalno govorila da jedva čekam da napunim 35 godina. To su mi nekako najlepše godine za ženu, ali nemam ništa ni protiv 36, važno je da izgledam kao devojčica a tako se i osećam! Ja bih na tvom mestu umesto Matorka napisala Žena u najboljim godinama! CMOKIĆ!
I da se pohvalim da ne mogu da zakopčam nijedne pantalone!

ahahahahhahahahahahahaha IKICE, crkoh od smeha :zcepanje:
dobro ti ovo za pantalone! baš sam pre neki dan srela komaricu i odmah sam joj rekla kako joj je lep stomak ahahahahahahah koji se naravno još ne vidi, ali ja ga vidim! :zper::zper:

Matorka da si odmah promenila ime, nemoj da ti ikica i ja damo ahahahaha, ja se osećam kao devojčica :cool:

Matorka meni nažalost do sad nije uspelo, imam tri IVF iza sebe, upravo se spremam za 4 pokušaj, radim u Segedinu u Klinici Kaali, kod jednog zgodnog doktora ahahahahhaa.

Evo spremamo se za četvrtak, danas kupim rezultate papa i vs, sutra idem kod genetičara po kariotipe, i da nahvatam Editu da malo porazgovaram sa njom pre nego odem kod macana....trobmofiliju nemam, ne sećam se dali sam vam to pisala.

Padar, Jelena bravoooooooo čekamo dalje detaljne izveštaje. Padar izgleda da ćemo ti i ja zajedno čekati betu i radovati se naravo :super::super:
 
Sad su me zvali iz Genezisa,dobri su mi rezultati krvi,idem u subotu po šemu za stimulaciju.​
:vatromet: :vatromet: :vatromet:

Bravo i cestitaaaaammm!!!!!!:ok:
Ja juce bila na UZ u Genesisu i sve je bilo onako kako si Jelena rekla.Na UZ vidjene ciste,poveli me u sobu,presvukla se,anesteziolog me bocnuo i gotovoooooo :DNista nije bolelo,hvala Bogu.Jedino sto nisam dobila nikakve antibiotike da pijem,a ni da stavljam.E sad,ne znam da li su mi dali nesto venski:think: Posto sam prehladjena,pa vec pijem dovicin,malo mi je lakse po tom pitanju.

Matorka,srecno na komisiji.Vec si procitala ovde dosta komentara za Genesis!Ja ne bih nista dodala,osim da sam i ja zadovoljna i da mi se dr Kopitovic dopada.

Ikice,prelep izvestaj,a verujem i dozivljaj :klap: Neka je sa srecom i uzivajteeee!!!!

Jelo....ah te ciste....Nadam se da ce puci sama.Drzim fige :D

Zsuki,svasta sam lepo cula o Kali u Segedinu i dr Zadoriju.Jesi li i ti kod njega?Neka ti Segedin bude srecan i dobitan!!!

Komaricans,pozdrav za trudnicu :D

Kisss za sve :bye:
 
Bravo i cestitaaaaammm!!!!!!:ok:
Ja juce bila na UZ u Genesisu i sve je bilo onako kako si Jelena rekla.Na UZ vidjene ciste,poveli me u sobu,presvukla se,anesteziolog me bocnuo i gotovoooooo :DNista nije bolelo,hvala Bogu.Jedino sto nisam dobila nikakve antibiotike da pijem,a ni da stavljam.E sad,ne znam da li su mi dali nesto venski:think: Posto sam prehladjena,pa vec pijem dovicin,malo mi je lakse po tom pitanju.

Matorka,srecno na komisiji.Vec si procitala ovde dosta komentara za Genesis!Ja ne bih nista dodala,osim da sam i ja zadovoljna i da mi se dr Kopitovic dopada.

Ikice,prelep izvestaj,a verujem i dozivljaj :klap: Neka je sa srecom i uzivajteeee!!!!

Jelo....ah te ciste....Nadam se da ce puci sama.Drzim fige :D

Zsuki,svasta sam lepo cula o Kali u Segedinu i dr Zadoriju.Jesi li i ti kod njega?Neka ti Segedin bude srecan i dobitan!!!

Komaricans,pozdrav za trudnicu :D

Kisss za sve :bye:

Baš mi je drago da je sve proteklo ok.:klap:
Šta su ti rekli za dalju terapiju? Kad krećeš sa stimulacijom?
 
a cista ako ne pukne sama onda se mora ici na punkciju ili sat? Hvala vam svima na odgovorima divne ste

Jelo,tako ispada da ne gine punkcija.Ja sam prvo imala jednu koja se sa 3cm smanjila na 1,5 pa je dr rekla,ok,ne treba punkcija,ima dovoljno mesta da se stvore folikuli.Pa su se posle pojavile 3 umesto one jedne....uzas....
Gde ti je cista?Na jajniku,u jajniku....?
 
Dada...i sa suprefactom smo pocele u isto vreme :) ! Pratila sam te ja pre,nego sam se ukljucila tek sad zbog ove moje frke sa cistom,al to je sad gotovo i sada mozemo obe miiiirno dalje :D

Padar,jeeeeeeeeeejjjejjjjeeeeej....srecnoooo!!!!
 
Poslednja izmena:
Drage moje curke, prije svega da Vas sve zajedno pozdravim i svima odam duboko postovanje i divljenje za ovako divne i pozitivne vibracije koje ovdje sirite. Svaka Vam cast i samo tako nastavite.
Nova sam u ovoj prici, pa mi je stosta i jasno i nejasno...no tek sam na samom pocetku sa samim postupkom, pa se nadam da cu u ovom moru dobronamjernih i korisnih postova naci i ono sto mi bude nejasno. Samo da Vam kazem da su me sve Vase visoke bete obradovale do neba! A onima koje jos nisu....ma ima da budu, zato smo tu, zar ne! Ljubac svima!
 
Devojke imam jedno pitanje
Ja sam u ponedeljak prestala da koristim Mikroginon tbl(kontraceptivne pilule) a koristim Suprefact od 6.1. danas sam dobila menstruaciju, a u subotu treba da krenem sa stimulacijom,da li mi neko može pomoći da li je to normalno? Sad sam skroz u frci,zvala sam Genezis kažu da je to zato što sam prestala da pijem tbl. i da dođem u subotu pa će mi dr sve objasniti.Ko će dočekati subotu!!!!!!!!! Pomagajte,ja sam skroz sad u panici.Poslednja menstruacija je bila 16.12.:rida:
 
Devojke imam jedno pitanje
Ja sam u ponedeljak prestala da koristim Mikroginon tbl(kontraceptivne pilule) a koristim Suprefact od 6.1. danas sam dobila menstruaciju, a u subotu treba da krenem sa stimulacijom,da li mi neko može pomoći da li je to normalno? Sad sam skroz u frci,zvala sam Genezis kažu da je to zato što sam prestala da pijem tbl. i da dođem u subotu pa će mi dr sve objasniti.Ko će dočekati subotu!!!!!!!!! Pomagajte,ja sam skroz sad u panici.Poslednja menstruacija je bila 16.12.:rida:

To je sasvim normalno, tako je i meni bilo, ne brini, sve je dobro!
 
Devojke imam jedno pitanje
Ja sam u ponedeljak prestala da koristim Mikroginon tbl(kontraceptivne pilule) a koristim Suprefact od 6.1. danas sam dobila menstruaciju, a u subotu treba da krenem sa stimulacijom,da li mi neko može pomoći da li je to normalno? Sad sam skroz u frci,zvala sam Genezis kažu da je to zato što sam prestala da pijem tbl. i da dođem u subotu pa će mi dr sve objasniti.Ko će dočekati subotu!!!!!!!!! Pomagajte,ja sam skroz sad u panici.Poslednja menstruacija je bila 16.12.:rida:

ehej Jelena! počelo je počelooooo!!!
to bi značilo da ti ustvari na 4 dan ciklusa krećeš sa stimulacijom, jel? koliko se sećam i ja sam u genesisu počinjala 3, 4 dan. Ništa se ti ne brini, svakako primaš suprefakt, pa ti jajnici miruju dok krenu sa silnim bocama. hehe i ja sam tada paničila upravo zbog toga, dobro se sećam!
U segedinu sam počinjala 2 dana ciklusa. Svi oni imaju neke svoje šeme, ne brini, biće to ok, svakako će ti proveravati folikula, pa će oduzimati i dodavati hormone ako treba!!
Sve će biti gotovo za čas posla! ljubim!
 
ajoj,a ja danas bila kod moje slavne Edite... pa j...lud zbunjenog! kaže ona da druga dr nije trebala da mi smanji dozu metformina, nego da ga i dalje pijem dva puta po 850 mg. Došlo mi da je pitam, a šta da sad nisam došla da vas gnjavim???? da li sam trebala da gledam u pasulj? s oproštenjem i njen potpis i pečat stoji na toj otpusnoj listi.... rekla sam joj i da taj dan nisam baš puno jela,kaže nebitno, pa ne možete svaki dan da birate hranu :dash:

na pitanje da li ja sad imam IR ili ne i nisam dobila baš precizan odgovor, nego okolo naokolo. pitam je šta da kažem sutra u Kaali, kaže da sam zbog pcos dobila da pijem metformin, a da je nalaze ogtt pogrešno uradila laboratorija....

malo sam poludela. inače kariotipi su nam u redu.

sutra izveštaj od macana :zper:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top