Ухвати партнера на бебу...

Ja ne poznajem nikoga ko se tako ozenio ili udao. Možda su samo glumili da su neke emocije tu.
Znam ljude koji su u braku koje je trudnoca ubrzala ali su to svakako planirali.
Tipa, znam devojku koja je htela da završi fakultet pa onda da rodi dete... Ali verenik je suptilno predložio da bi bilo sjajno da imaju dete.
Ona je mislila u budućnosti, a on odmah.
Desio se poremećaj planova, ali je to dugogodišnja ljubav i samo je bilo pitanje kad će da se venčaju.
Stvar je prošla kao bosa po trnju jer nisu ni svadbu mogli da prave zbog Korone, desile su se neke veoma gadne stvari... a najbolja stvar od svega je da je njihov brak dobar, i svi volimo to dete kao oči. Ona je u međuvremenu završila fakultet sa svim pohvalama, sve desetke, sve kako treba... ali državi takav kadar ne treba, ima već kadrove koji joj odgovaraju. Ali, Bože, samo zdravlja i života, i na tome veliko hvala!
 
Poslednja izmena:
Узимам у обзир да смо завршили са браковима под присилом, ваљда.
У чему је разлика да ли су те оженили тата или проводаџија, или те неко присили због бебе?
Уговорени брак или крес шема са бебом као исходом, нема љубави у оба случаја.
Само неки науче да живе са тиме, неки се разведу.
Ti i ja nismo saglasne oko toga šta je ljubav.

Za mene ljubav počinje tek kad se šokiramo slabostima muž/žene, a ipak ostanemo u braku jer shvatamo da ipak ima kvalitete koji su vanvremenski.
A to ne može da se spozna ni kroz 10 godina zabavljanja, samo kroz zajednicu, od jutra do mraka skupa.
 
Ti i ja nismo saglasne oko toga šta je ljubav.

Za mene ljubav počinje tek kad se šokiramo slabostima muž/žene, a ipak ostanemo u braku jer shvatamo da ipak ima kvalitete koji su vanvremenski.
A to ne može da se spozna ni kroz 10 godina zabavljanja, samo kroz zajednicu, od jutra do mraka skupa.
Ух, стварно нисмо сагласне...зар треба да се удам, па да чекам да покаже мане и врлине?
Како га онда изабереш?
Ја мислим да томе служи забављање, и само ако је права љубав можеш да истолеришеш његове мане, и у вези и у браку.
 
Била у таквој ситуацији, заправо, мислили смо да јесмо...ја чекам посао, треба да ми јаве. А касни ми.
Садашњи муж, тада дечко, каже да би он чувао бепца, али да ће бити како ја одлучим. Моја прва реакција је била каква беба, посао ми је битнији...а онда сам преломила, биће посла и касније, чуваћемо бебу.
И сутрадан добијем, баш смо се некако разочарали.
Али добила сам посао у наредних пар дана, макар нешто...а после пар година стигла и беба.
Ja imam jos smesniji scenario sa mojom dusicom
Nama je puko kondom na prvi sex :rotf: i to smo skontali kad je vec sve bilo da se plasticno izrazim svrseno :lol: a znamo se tipa 4-5 dana u tom momentu :rotf:
On je bio u fazonu pa dobro ako bude bebe dobrodosla je.... uopste se on potresao nije....ja sam bila u fazonu :pljus: i popila pilulu za svaki slucaj :lol:
Pa sam ga zezala da je pokusao da me uhvati na bebu :rotf: jer sam ja odlican ulov upickumaterinu
 
Ух, стварно нисмо сагласне...зар треба да се удам, па да чекам да покаже мане и врлине?
Како га онда изабереш?
Ја мислим да томе служи забављање, и само ако је права љубав можеш да истолеришеш његове мане, и у вези и у браку.
Ti si Mina srećnica onda.
Uostalom, život nosi svakakve neočekivane događaje, ne može sve da se vidi tokom zabavljanja.
Svakakve igranke život priredi u kojima ni sama ne znaš kako ćeš regovati.
 
Ja imam jos smesniji scenario sa mojom dusicom
Nama je puko kondom na prvi sex :rotf: i to smo skontali kad je vec sve bilo da se plasticno izrazim svrseno :lol: a znamo se tipa 4-5 dana u tom momentu :rotf:
On je bio u fazonu pa dobro ako bude bebe dobrodosla je.... uopste se on potresao nije....ja sam bila u fazonu :pljus: i popila pilulu za svaki slucaj :lol:
Pa sam ga zezala da je pokusao da me uhvati na bebu :rotf: jer sam ja odlican ulov upickumaterinu
Да те нема, требало би те измислити...па како се све теби деси :rotf:
А било би добро да си сад већ пар месеци будућа мама :heart:
 
Ti si Mina srećnica onda.
Uostalom, život nosi svakakve neočekivane događaje, ne može sve da se vidi tokom zabavljanja.
Svakakve igranke život priredi u kojima ni sama ne znaš kako ćeš regovati.
Знам то, па ја ни после оволико година нисам сигурна ни у шта. Али, некако је та наша љубав успела да преброди свашта нешто до сада...баш свашта, кад мало боље размислим :lol:
 
Ja imam jos smesniji scenario sa mojom dusicom
Nama je puko kondom na prvi sex :rotf: i to smo skontali kad je vec sve bilo da se plasticno izrazim svrseno :lol: a znamo se tipa 4-5 dana u tom momentu :rotf:
On je bio u fazonu pa dobro ako bude bebe dobrodosla je.... uopste se on potresao nije....ja sam bila u fazonu :pljus: i popila pilulu za svaki slucaj :lol:
Pa sam ga zezala da je pokusao da me uhvati na bebu :rotf: jer sam ja odlican ulov upickumaterinu

Zamisli facu Zmaju da mu kažeš da ideš na porodiljsko :zcepanje:
 
Ti i ja nismo saglasne oko toga šta je ljubav.

Za mene ljubav počinje tek kad se šokiramo slabostima muž/žene, a ipak ostanemo u braku jer shvatamo da ipak ima kvalitete koji su vanvremenski.
A to ne može da se spozna ni kroz 10 godina zabavljanja, samo kroz zajednicu, od jutra do mraka skupa.

Ako pod zabavljanjem podrazumevaš vezu gde svako živi u svom stanu/kod svojih, a da ne žive zajedno, onda da.
 
Да те нема, требало би те измислити...па како се све теби деси :rotf:
А било би добро да си сад већ пар месеци будућа мама :heart:
Ne moze minka tako, ne daj boze ispostavi se da je neki kreten i sta posle, samohrana majka, ne daj boze nikome...
Drugi problem je sto posle ja ne bih znala je li sa mnom iz ljubavi ili jer oseca obavezu, pa da budem ko ova mucenica iz uvodnog posta, ne bih ja to podnela

Ne bih verovatno bila trudna jer nisu bili plodni dani, vrv ne bi bilo nista, ali ja sam htela da se osiguram da mirno spavam
 
Ne moze minka tako, ne daj boze ispostavi se da je neki kreten i sta posle, samohrana majka, ne daj boze nikome...
Drugi problem je sto posle ja ne bih znala je li sa mnom iz ljubavi ili jer oseca obavezu, pa da budem ko ova mucenica iz uvodnog posta, ne bih ja to podnela

Ne bih verovatno bila trudna jer nisu bili plodni dani, vrv ne bi bilo nista, ali ja sam htela da se osiguram da mirno spavam
Е, то је питање...како можеш да живиш са том сумњом целог живота?
 
Е, то је питање...како можеш да живиш са том сумњом целог живота?
Pa to ti kazem, zato ja licno biram pilulu i mirna mi savest
Necu bre da me posle dete pita gde je tata kad ce doci taj vikend da ga vidi, supickumaterinu
Radije biram da nemam dece nikad nego da namenski sjebem nekoga i budem samohrana majka i gledam dete kako pati
To su stoke samozive koje to rade namerno
 
Знам то, па ја ни после оволико година нисам сигурна ни у шта. Али, некако је та наша љубав успела да преброди свашта нешто до сада...баш свашта, кад мало боље размислим :lol:
O tome pričam, ljubav je kad se prebrodi, opet uz ogradu od ekstrema jer niko ne treba da trpi psihopate. Ako trpi, to je onda već komplenentarna patologija.
 
Pa to ti kazem, zato ja licno biram pilulu i mirna mi savest
Necu bre da me posle dete pita gde je tata kad ce doci taj vikend da ga vidi, supickumaterinu
Radije biram da nemam dece nikad nego da namenski sjebem nekoga i budem samohrana majka i gledam dete kako pati
To su stoke samozive koje to rade namerno
Ti imaš sve preduslove za dobar brak. Baš zato što si spoznala slabosti svojih roditelja.
Uostalom, pa šta i ako se raziđete?
Nije svaki razvod tragičan po decu.
Čak i tamo gde je jedan od roditelja mentol, drugi može da kompenzuje ako se odluči da se bavi detetom, a ne bivšim partnerom.
Deca su fantastično pametna i sve shvataju. 😉
A ti ne moraš da ponoviš roditeljsku priču. Sama biraš. 🍀🙂
 
Нису имали чиме да га уцене, пристао је због бебе на крају. Он је дете разведених родитеља, можда је био болећив, откуд знам... Како се иначе ожениш након пар виђања?
Moj kum se sa suprugom počeo zabavljati početkom novembra. Za bukvalno dvije sedmice mu je pomogla da spremi slavu, za jedno mjesec je prešla kod njega, do kraja godine je zaprosio. Odmah iduće godine dobili bebu. Evo ih skoro 5 godina zajedno, imaju još jedno dijete. Ništa im ne fali. Inače ako bi bio sa nekom u vezi neko vrijeme dijete bi me radovalo. Pa taman i neplanirano. Ali ako bi to bila kombinacija ili nešto neobavezno ništa od braka. Priznao bi ja dijete, plaćao što treba ali brak ne.
 
Пре неки дан сам се чула са другарицом, присетиле смо се неких догађаја из времена када је Исус ходао земљом...
Елем, њу је дечко преварио док су били на паузи и, десило се....девојка остане трудна, било је ту свега и свачега, претњи њене фамилије ако је не ожени, уцена, суза, преклињања...и реши он да је ожени.
Види се са овом мојом да јој саопшти одлуку, све јој се заклињући на љубав, али мора, ето, беба стиже.
Сећам се да смо обе биле у шоку...да ли у 20. веку то још увек постоји?
Сада је већ 21. век, и чујем да се такве ствари још увек дешавају...скоро сам чула пример да је студенткиња затруднела са типом од тридесетак година, она би да завршава факултет, он би да се жени, притиска је да роди.
Зашто, људи?
Зашто на силу брак?
И како живиш са неким знајући да се није добровољно заклео на вечну љубав, и да воли то дете, не тебе???

Sto sam starija, nekako, sve sam bliza ideji da je zivot da se zivi.
Za prosutim mlekom ne vredi plakati. Analizirati u beskraj, nema vajde od toga.

Da li se neko voli ili ludacki privlaci, mi to ne znamo pa neka smo sto puta bivse. Ili neka smo sestre, majke...otkud znam sta ko oseca u krevetu...

Ono sta znam, ono sta mislim da znam, to je da je ljubav nerazumna i da nekada neki delovi nas, juuuuznooo od mozga i razuma, znaju bolje.
Ljudi su zivotinje, ja sam zivotinja i kod mene odluke mahom donose stomak i telo. Razum...gotovo nikada.

Zanimljivo je da su mi takve odluke mahom bile dobre.
Tako da...mozda taj covek jeste "uhvacen na bebce" ali ko zna zasto je svemir namenio da se bebce rodi. Mozda im je seks bio...fantastican, mozda im je nesto taj seks kazao...

Mislim da ne treba pristajati na blage emocije i meni licno je gora opcija da me neko odabere jer sam razumom posmatrano bolje resenje.
Ovako, iz strasti je, neka probaju, ko zna, zivot je lutrija, brak je sreca...pa ognjem i macem.

Mene je muz zaprosio nakon tri meseca veze, tri meseca...mojoj najboljoj drugarici se raspala veza od 15 godina, ziveli su skupa 6 godina!
Eno ga, ima bebu sa drugom...neka mu je zivo i zdravo, mozda je pronasao sta je trazio, nemam ja pojma. Mozda ce i ona pronaci na jednu noc nekog i ostati sa njim.
Muzevljeva drugarica je dobila dete iz treceg pokusaja sa polupoznatim molerom, nije u dva braka mogla imati dece...i naisao je nekakav pastuv, sta li je.
U jednom momentu sudbine pocnu da se ostvaruju.
 
Ti imaš sve preduslove za dobar brak. Baš zato što si spoznala slabosti svojih roditelja.
Uostalom, pa šta i ako se raziđete?
Nije svaki razvod tragičan po decu.
Čak i tamo gde je jedan od roditelja mentol, drugi može da kompenzuje ako se odluči da se bavi detetom, a ne bivšim partnerom.
Deca su fantastično pametna i sve shvataju. 😉
A ti ne moraš da ponoviš roditeljsku priču. Sama biraš. 🍀🙂
Naravno da ne mozes da utices na buducnost...mozes sa nekim imati lep brak i izroditi decu, pa opet da se posle 10 god razidjete i eto opet si samohrana majka
Ali to je drugo, to nije izbor u startu, to je sve zivot pun uspona i padova, i to je ok
A ovo iz teme je izbor koji je u startu osudjen na propast, a to mene licno jako iritira i ljuti, jer sasvim mi je ok da sebe sjebes ako zelis, ali nemas prava svoje dete da osudis na zivot bez porodice i to sopstvenim izborom, uzasno sebicno i jako plitkoumno
 
bilo je , još je , i biće
ako se malo dublje razmisli o ovom problemu neka iskustva ukazuju da sve više žene odlučuju da imaju decu , a ne i pored njih partnera, žele svoj porod , da imaju nešto _apsolutno_svoje , ali ne i nekog koga će "trpeti" i prati mu gaće
ljudi svako ima pravo na svoj izbor
kako stoje stvari , kakvi su društveni odnosi i smernice gde ide društvo pravo na svoj porod imaju svi
muškarci imaju mogućnost sa surogat majka
žene imaju opciju da izaberu od koga će ostati trudne , i po ovom pitanju ženama je mnogo lakše da ostvare to svoje roditeljstvo
etc etc etc
tema je veoma interesantna :ok: , ali i veoma kompleksna i obimna da bi tako olako
nekoga ili neku osudili ili apriori dali za pravo
 
Пре неки дан сам се чула са другарицом, присетиле смо се неких догађаја из времена када је Исус ходао земљом...
Елем, њу је дечко преварио док су били на паузи и, десило се....девојка остане трудна, било је ту свега и свачега, претњи њене фамилије ако је не ожени, уцена, суза, преклињања...и реши он да је ожени.
Види се са овом мојом да јој саопшти одлуку, све јој се заклињући на љубав, али мора, ето, беба стиже.
Сећам се да смо обе биле у шоку...да ли у 20. веку то још увек постоји?
Сада је већ 21. век, и чујем да се такве ствари још увек дешавају...скоро сам чула пример да је студенткиња затруднела са типом од тридесетак година, она би да завршава факултет, он би да се жени, притиска је да роди.
Зашто, људи?
Зашто на силу брак?
И како живиш са неким знајући да се није добровољно заклео на вечну љубав, и да воли то дете, не тебе???


Stvarno živite u patrijahalnom drustvu
Realno nije smjelo dotji do seksa
🤷🏻‍♀️
 
bilo je , još je , i biće
ako se malo dublje razmisli o ovom problemu neka iskustva ukazuju da sve više žene odlučuju da imaju decu , a ne i pored njih partnera, žele svoj porod , da imaju nešto _apsolutno_svoje , ali ne i nekog koga će "trpeti" i prati mu gaće
ljudi svako ima pravo na svoj izbor
kako stoje stvari , kakvi su društveni odnosi i smernice gde ide društvo pravo na svoj porod imaju svi
muškarci imaju mogućnost sa surogat majka
žene imaju opciju da izaberu od koga će ostati trudne , i po ovom pitanju ženama je mnogo lakše da ostvare to svoje roditeljstvo
etc etc etc
tema je veoma interesantna :ok: , ali i veoma kompleksna i obimna da bi tako olako
nekoga ili neku osudili ili apriori dali za pravo
Све је то супер, али са темом нема баш никакве везе.
 

Back
Top