Ogovaranje na poslu

Мислила сам да нисам занимљива да бих била предмет оговарања, кад оно...да будем искрена, уопште ме не дотиче негативно, нити се узнесем због похвала.
Само чујем, насмешим се и наставим даље.
u redu je boldovano i tako treba ali ako cemo iskreno, iako nas se ne dotice ipak nikome nije prijatno kada cuje da je ogovaran , bar meni nije prijatno
a ogovaranje je pre svega nevaspitanje i nemoc onog ko ogovara i uglavnom ljubomora zbog necijeg uspeha, srece, izgleda , sposobnosti i slicno
 
Meni je atmosfera na poslu bitnija od svega ostalog. Ni težina posla, ni plata, ni radno vreme, ništa mi nije toliko presudno kao to da želim da budem okružen ljudima u čijem društvu mi je prijatno.
Naravno. Na poslu sam najveći deo dana i želim da mi bude prijatno i da sam opuštena, zato i kažem da se ne tangiram i ne trudim se da bi me neko "voleo", nego prihvatio kao osobu.
 
U većim kolektivima je sasvim uobičajena stvar tračarenje ili ogovaranje. Od male naznake neke priče, formiraju se celi romani, dodaju se detalji u zavisnosti od onog ko inicira trač. Nečije drugačije ponašanje odevanje, izražavanje, neki stav sve je podložno ogovaranju. Ne mogu da kažem da me nisu dotakli neki traćevi koje sam čula o sebi, ali sam ih uglavnom stoički podnela, ni jednog trenutka nisam osetila potrebu da idem i ispravljam krive Drine, već sam išla taktikom, svako čudo , tri dana. Neki ljudi se jednostavno hrane tuđim životima, jer svoj nemaju.. i da, uspeh se ne prašta, nešto se mora pronaći i komentarisati, kritikovati, izvrgavati ruglu ...Ne znam da li više pogađaju profesionalni tračevi ili lični, ali s godinama sam uspela da se distanciram i od tračara i od tračeva.
 
u redu je boldovano i tako treba ali ako cemo iskreno, iako nas se ne dotice ipak nikome nije prijatno kada cuje da je ogovaran , bar meni nije prijatno
a ogovaranje je pre svega nevaspitanje i nemoc onog ko ogovara i uglavnom ljubomora zbog necijeg uspeha, srece, izgleda , sposobnosti i slicno
Различито реагујемо...мене и колегиницу је оговарао колега. Ја сам то одавно сазнала и прећутала. Три пута.
Алиии...кад је она сазнала :rotf:
Пита ме шта ћеш да урадиш, ја кажем ништа, знам то одавно и смејем се. Она полуди и оде код њега, окрпи га тако да је овај почео да муца, окрпи га и за мене у смислу да ли зна колико пута сам га спасила од отпуштања, и како га није срамота, и да ће следећи пут да настрада ако чује да је само зуцнуо, јер и она зна много тога о њему а ћути, и да је мушка опајдара, ма шоу :rotf:
Овај је месец дана бежао од обе, од мене није баш могао скроз јер сам му шеф, а није ни било потребе...ја сам само прешла преко тога.
 
Различито реагујемо...мене и колегиницу је оговарао колега. Ја сам то одавно сазнала и прећутала. Три пута.
Алиии...кад је она сазнала :rotf:
Пита ме шта ћеш да урадиш, ја кажем ништа, знам то одавно и смејем се. Она полуди и оде код њега, окрпи га тако да је овај почео да муца, окрпи га и за мене у смислу да ли зна колико пута сам га спасила од отпуштања, и како га није срамота, и да ће следећи пут да настрада ако чује да је само зуцнуо, јер и она зна много тога о њему а ћути, и да је мушка опајдара, ма шоу :rotf:
Овај је месец дана бежао од обе, од мене није баш могао скроз јер сам му шеф, а није ни било потребе...ја сам само прешла преко тога.
Ignorisanje je najgore kazna. Cutis i gledas kako se muci jer ne zna da li ti znas.
 
Ignorisanje je najgore kazna. Cutis i gledas kako se muci jer ne zna da li ti znas.
Рекла му колегиница да ја све одавно знам, само не желим да се бавим њиме, испод части ми је...и ту га је покосила, убила му је его за сва времена :rotf:
 
Ako mislite da zbog toga sto samo sjedite u svome cosku i pijete o svome trosku,vas niko ne ogovara,varate se.🙂
Koliko traceva sam cula o osobama koje ne bi nikad ni sanjale ko ih ogovara,jer ih mozda i ne poznaju,a ovi ih ipak ogovaraju.
Neki sitni trac,neka prica o nekome je svojstvena manje ili vise svim ljudima...ali postoje osobe koje se iskljucivo time bave.E,te su mi najgore.
To su osobe koje ama bas nista u zivotu ne zanima osim traceva.Sa njima ne mozes ni o cemu drugom pricati,nista drugo ih ne zanima.
Klonim se takvih i pazim da nista cak ni bezazleno o nekom ne kazem jer se to odmah pretvori u bitnu i dramaticnu pricu,razlicitu od onog sto ste ispricali.
Licno mi nisu jasni ljudi koji se bave tudjim zivotima,i to do detalja,a da vrlo cesto i ne poznaju te osobe,niti ce ih upoznati.
I jos misle da nekog zanima ta njihova prica o nekom tamo bezveze koga niti poznajete,niti cete ikada upoznati.Svaki dan na poslu slusam te price,jer se ne mogu iskljuciti iz slusanja.
A posto se ne ukljucujem i nisam nikakav izvor informacija,primjecujem da me polako izopstavaju iz drustva.To mi uopste ne pada tesko,samo ponekad pomislim zasto vise ljude ne zanima nista drugo osim traceva?
Neki film,knjiga,emisija,muzika,misao o necemu,putovanja...to apsolutno nikog ne zanima,niti o tim temama imas sa kim pricati.
Postajes crna ovca.
 
Ako mislite da zbog toga sto samo sjedite u svome cosku i pijete o svome trosku,vas niko ne ogovara,varate se.🙂
Koliko traceva sam cula o osobama koje ne bi nikad ni sanjale ko ih ogovara,jer ih mozda i ne poznaju,a ovi ih ipak ogovaraju.
Neki sitni trac,neka prica o nekome je svojstvena manje ili vise svim ljudima...ali postoje osobe koje se iskljucivo time bave.E,te su mi najgore.
To su osobe koje ama bas nista u zivotu ne zanima osim traceva.Sa njima ne mozes ni o cemu drugom pricati,nista drugo ih ne zanima.
Klonim se takvih i pazim da nista cak ni bezazleno o nekom ne kazem jer se to odmah pretvori u bitnu i dramaticnu pricu,razlicitu od onog sto ste ispricali.
Licno mi nisu jasni ljudi koji se bave tudjim zivotima,i to do detalja,a da vrlo cesto i ne poznaju te osobe,niti ce ih upoznati.
I jos misle da nekog zanima ta njihova prica o nekom tamo bezveze koga niti poznajete,niti cete ikada upoznati.Svaki dan na poslu slusam te price,jer se ne mogu iskljuciti iz slusanja.
A posto se ne ukljucujem i nisam nikakav izvor informacija,primjecujem da me polako izopstavaju iz drustva.To mi uopste ne pada tesko,samo ponekad pomislim zasto vise ljude ne zanima nista drugo osim traceva?
Neki film,knjiga,emisija,muzika,misao o necemu,putovanja...to apsolutno nikog ne zanima,niti o tim temama imas sa kim pricati.
Postajes crna ovca.
Ja nebih umjeo tako riječito opisati takve istine i činjenice. Samo nisam siguran da je bezazleno i bezopasno odudarati od tog mediokritetstva. Takvi im postaju mete. Nažalost većina ljudi su površni, dobar dio zloban a licemjeri manje više svi.
 
Ја стварно тиме не могу да се бавим, била сам мета од основне школе, надмена, арогантна, уображена, а заправо сам само бирала окружење које ми је најпријатније. Ту сам некако и огуглала на оговарања и мишљење околине.
Мислила сам да смо у неким годинама прележали ту болест, оговарање, трачеви, смицалице, али изгледа да је то неким људима друго Ја, просто се тиме хране.
Па нека их онда, греота да људи гладују, ја живим живот по своме и не дозвољавам себи да се трошим на такве ствари или расправе.
 
Kako se nosite sa ogovaranjima na poslu i generalno ogovaranjem i da li ste nekada bili predmet istih?
Da li to tesko podnosite, ne reagujete, ignorisete?
To zna biti jako nezgodno. Slusala sam price o neradnicima, nekako su svi sem tih prisutnih neradnici, ali jedan je bio narocito istaknut. Prakticno idiot covjek koji ne zna nista, ne zna posao, tu je jer ga proteziraju, pa sta je rekao sta je uradio...upoznala covjeka nakon toga, ne samo da je prijatan nego vrlo upucen y svoj posao, odgovoran, ne bjezi kada se javi problem. Problematicno je i sto je ekipa potkazivala direktorima, sve na taj fazon. I to prosto utice na platu, bonuse, jer se napravi slika o nekome a on nije tu da se brani.
Zato mi je draze kada se menadzment bira sa strane a ne kada clanovi kolektiva napreduju u okviru istih timova. Bude vrlo nezdrava atmosfera.
Kao @limunada sto pise, tesko je naci kolege koji su zainteresovani za opusten razgovor. Ona bar ima onu sto prica o bolestima, aj bar nesto:lol:
 
Ја сам одувек имала срећу са колегама, сем оног једног несрећника. Увек су то опуштени разговори, о породицама, себи, ручковима, болестима, некада и о политици. Чак се због политике никада нисмо ни посвађали, а има нас од свих страна и боја, мада највише необојених :lol:
 
Kako se nosite sa ogovaranjima na poslu i generalno ogovaranjem i da li ste nekada bili predmet istih?
Da li to tesko podnosite, ne reagujete, ignorisete?

Nikada nikoga nisam ogovarala. I kada bih čula nešto o nekoj koleginici ili kolegi, to sam zadržavala u sebi.

Bila sam u dva navrata predmet ogovaranja. Prvi put sam se smejala i bilo mi je svejedno šta pričaju o meni.

Drugi put..bilo je jako, jako ružno. Napravili su mi pakao na poslu. Jedva sam izašla iz pakla...

Sa ove vremenske distance drugačije bih postupila...
 

Back
Top