Ogovaranje na poslu

Kako se nosite sa ogovaranjima na poslu i generalno ogovaranjem i da li ste nekada bili predmet istih?
Da li to tesko podnosite, ne reagujete, ignorisete?
Ne obraćam pažnju. Ne pitam i ne slušam ali sigurna sam da nas sve zakači tako nešto.
Nema ogovaranja kod mene, programeri se bave zanimljivijim stvarima.
Mislite da niste predmet istih? Pa vas najviše ogovaraju jer ste sakriveni u svojim sređenim pećinama i udarate čežnju ostatku administrativnog sveta.
 
Pa ne znam,bilo je ogovaranja dok sam radio.Mene licno takve stvari nisu zanimale.Jednostavno sta sam imao na umu,nekome da kazem uvek sam govorio u lice.Cuo sam od drugih ta ogovaranja o meni,ali mi to nije tesko padalo,jer su to bile obicne gluposti,jer niko nije nista zano o meni,sto vec drugi nisu znali.Tako da mi je bilo smesno.
 
Živim svoj život, tuđi me ne zanima, kao što me ne zanima šta ko misli o mom životu, meni uopšte.
Oni koji su mi bliski jedini znaju ko i šta sam i to je jedino bitno.
A kolege su samo kolege, sa njima imam isključivo poslovnu komunikaciju.
Šta pričaju u mom odsustvu, potpuno mi je nebitno, jer...
Psi laju, karavani prolaze...
 
Мислила сам да нисам занимљива да бих била предмет оговарања, кад оно...да будем искрена, уопште ме не дотиче негативно, нити се узнесем због похвала.
Само чујем, насмешим се и наставим даље.
 
Svi po nekad malo ogovaraju. Za to na poslu ,pa na poslu mi nisu drugarice nego koleginice,ne zbližavam se previše te ne znam da li ogovaraju. Bila je jedna koja je spletkarila, nazvala sefove da ne želi da prima od mene instrukcije,dobila je odgovor da potraži drugi posao,tako da vjerujem da se ostale od tad uzdržavaju ogovaranja.
Ne nosim se,ne zanima me.
 
ne radim u firmi da bi me neko ogovarao , najbliži prijatelji znam da me ne ogovaraju a za sve ostale ..baš me briga
da me ogovaraju oni koji me ne poznaju ne mogu , mogu samo da tupe jezičine što reče neko "za dobrim se konjem prašina diže"
ako sam nekada nekome i rekla za nekog nešto to nije ogovaranje, vec činjenica jer bih to isto i javno rekla ako vec nisam
 

Back
Top