Ухвати партнера на бебу...

Meni je tu najinteresantniji mentalni sklop tog muškarca ili žene koji podlegnu "pritiscima" i uđu u neželjeni brak. 🤔
Čime su ga to ucenili?
Нису имали чиме да га уцене, пристао је због бебе на крају. Он је дете разведених родитеља, можда је био болећив, откуд знам... Како се иначе ожениш након пар виђања?
 
Нису имали чиме да га уцене, пристао је због бебе на крају. Он је дете разведених родитеља, можда је био болећив, откуд знам... Како се иначе ожениш након пар виђања?
Što zbog bebe? Kakve veze ima ta beba sa brakom? Ja bih kao muškarac naravno preuzeo odgovornost i učestvovao u odgajanju deteta. Ali sigurno se ne bih ženio. Pogotovo takvom osobom koja insistira na braku.
 
Ако је пристао да се ожени њоме, то је завршена ствар. Неће сигурно да спава у одвојеним собама и да се зарекне на целибат у браку, али то и даље не значи да је воли.
Ту је због детета, пре свега.
Pa dobro, prihvatio je odgovornost, ona je dobila šta je htela, znači oboma im tako odgovara.
 
Ако причаш о ситуацији моје другарице, момак је био бубњар тада врло популарне групе у старој Југи, за њу је то био одличан улов. А са мојом другарицом се забављао 4 године.
Hvatanje na bebu je prevara, kada zena laze da koristi kontracepciju, kada slaze da ce popiti pilulu i slicno...nema hvatanja na bebu tamo gdje muskarac ne koristi zastitu.
Slicna prevara je i kada zena ne zeli djecu a obmanjuje. Taj slucaj znam. Momak je vodio na ispitivanje sterilnosti, ne znam ni kako je saznao da je gospodja na pilulama.

Muskarci se vaspitavaju da budu neodgovorni. Prave djecu jer ih steze kondom, posle ih steze alimentacija.
Kao sto se i zene vaspitavaju da zazmure pred porocima, pred nasiljem i daje im se opravdanje u izmanipulisanosti.
Svi vide da je nasilna budala a ona izmanipulisana.
 
Što zbog bebe? Kakve veze ima ta beba sa brakom? Ja bih kao muškarac naravno preuzeo odgovornost i učestvovao u odgajanju deteta. Ali sigurno se ne bih ženio. Pogotovo takvom osobom koja insistira na braku.
Dete se ne odgaja parama i pranjem pred svetom nego prisustvom, a to se cak i odvojeno ne moze nazvati odgojem nego otaljavanjem
 
Пре неки дан сам се чула са другарицом, присетиле смо се неких догађаја из времена када је Исус ходао земљом...
Елем, њу је дечко преварио док су били на паузи и, десило се....девојка остане трудна, било је ту свега и свачега, претњи њене фамилије ако је не ожени, уцена, суза, преклињања...и реши он да је ожени.
Види се са овом мојом да јој саопшти одлуку, све јој се заклињући на љубав, али мора, ето, беба стиже.
Сећам се да смо обе биле у шоку...да ли у 20. веку то још увек постоји?
Сада је већ 21. век, и чујем да се такве ствари још увек дешавају...скоро сам чула пример да је студенткиња затруднела са типом од тридесетак година, она би да завршава факултет, он би да се жени, притиска је да роди.
Зашто, људи?
Зашто на силу брак?
И како живиш са неким знајући да се није добровољно заклео на вечну љубав, и да воли то дете, не тебе???

Zato što to tako mora na brdovitom Balkanu. Lično znam nekoliko primera bliskih drugarica. I svi su im se brakovi raspali posle 3-4-5 godina.
 
Пре неки дан сам се чула са другарицом, присетиле смо се неких догађаја из времена када је Исус ходао земљом...
Елем, њу је дечко преварио док су били на паузи и, десило се....девојка остане трудна, било је ту свега и свачега, претњи њене фамилије ако је не ожени, уцена, суза, преклињања...и реши он да је ожени.
Види се са овом мојом да јој саопшти одлуку, све јој се заклињући на љубав, али мора, ето, беба стиже.
Сећам се да смо обе биле у шоку...да ли у 20. веку то још увек постоји?
Сада је већ 21. век, и чујем да се такве ствари још увек дешавају...скоро сам чула пример да је студенткиња затруднела са типом од тридесетак година, она би да завршава факултет, он би да се жени, притиска је да роди.
Зашто, људи?
Зашто на силу брак?
И како живиш са неким знајући да се није добровољно заклео на вечну љубав, и да воли то дете, не тебе???
Nisam sigurna da se iko i sa kim voli dok ne pojedu zajedno put soli.
Tako da ne vidim spektakularan problem u sklapanju braka zbog prinove.
Prisila je druga stvar.
 
Što zbog bebe? Kakve veze ima ta beba sa brakom? Ja bih kao muškarac naravno preuzeo odgovornost i učestvovao u odgajanju deteta. Ali sigurno se ne bih ženio. Pogotovo takvom osobom koja insistira na braku.
Не бих ни ја, али ето...неки поклекну, који су разлози заиста не знам, различити смо.
 
Nisam sigurna da se iko i sa kim voli dok ne pojedu zajedno put soli.
Tako da ne vidim spektakularan problem u sklapanju braka zbog prinove.
Prisila je druga stvar.
Не видим ни ја проблем ако се знају и воле.
Не бисмо ни писали овде да је тако.
 
Не треба да буде романтичан већ одржив.

Романтика је оружје мушкарца да му драга не оде за бољег од њега.
Ej, brt! Moj je posao da budem ciničan, a ne tvoj. Nisi me na'vatao na bebu pa da pravimo zajednicu cinika.
 
Nisam sigurna da se iko i sa kim voli dok ne pojedu zajedno put soli.
Tako da ne vidim spektakularan problem u sklapanju braka zbog prinove.
Prisila je druga stvar.

Ja mogu da shvatim da neko to uradi iz finansijskih razloga. Šeta tako od pratnera do partnera, pa koji nasedne. Ljudi se venčavaju zato što je žena ostala trudna, a bili su u kres šemi ili neka neobavezna varijanta. Pa bi muška strana da ispadne "muško". Da ne sramoti familiju i slične gluposti. Svačega sam se naslušala. Ovo za primoravanje uopšte nije redak slučaj.
Znaš gde 2/3 dece uz takvih brakova završe? Kod mene i mojih kolega. Jer kao što Bojanin reče, dete je onakvo kakav je brak.

To što kažeš za so, to stoji. Čak bih i podržala ovakve situacije da izniknu iz višegodišnjih veza. Ne moraš da budeš u braku da bi sa nekim prošao kroz trnje do zvezda. Ali zaista nikada neću shvatiti da se venčaš sa nekim jer ju desilo se, a veza se svodi na usputno viđanje.
 
Pa ni brakovi iz ljubavi (većina iz "ljubavi", što se mene tiče) nisu garant da će dete odrasti s osećajem da je voljeno i željeno.
Koliko je samo brakova iz kojih otac ili majka odjezde i deci se javljaju razglednicom, jednom godišnje.
Nema garancija.
Нема гаранције да ће било који брак опстати, овде не пишемо о томе, него о начину склапања брака.
 
Pa ni brakovi iz ljubavi (većina iz "ljubavi", što se mene tiče) nisu garant da će dete odrasti s osećajem da je voljeno i željeno.
Koliko je samo brakova iz kojih otac ili majka odjezde i deci se javljaju razglednicom, jednom godišnje.
Nema garancija.

Nemaš garancija ni za šta. Po meni je totalno neodgovorno zasnivati porodicu na neplaniranom detetu i istom takvom braku.
 
Ja mogu da shvatim da neko to uradi iz finansijskih razloga. Šeta tako od pratnera do partnera, pa koji nasedne. Ljudi se venčavaju zato što je žena ostala trudna, a bili su u kres šemi ili neka neobavezna varijanta. Pa bi muška strana da ispadne "muško". Da ne sramoti familiju i slične gluposti. Svačega sam se naslušala. Ovo za primoravanje uopšte nije redak slučaj.
Znaš gde 2/3 dece uz takvih brakova završe? Kod mene i mojih kolega. Jer kao što Bojanin reče, dete je onakvo kakav je brak.

To što kažeš za so, to stoji. Čak bih i podržala ovakve situacije da izniknu iz višegodišnjih veza. Ne moraš da budeš u braku da bi sa nekim prošao kroz trnje do zvezda. Ali zaista nikada neću shvatiti da se venčaš sa nekim jer ju desilo se, a veza se svodi na usputno viđanje.
Naravno samo znaš i sama koliki je procenat ljudi koji zastanu u razvoju i nikad emotivno ne sazru.
Šta je ljubav za mene?
Sposobnost da se istolerišu slabosti uz svest istinsku da nema savršenstva.

Slušam skoro ženu iz problematične porodice, naravno sad ima i loš brak. Užžžasno joj smeta što on leže kao kokoška i ustaje u 5h. J6t, baš je problematičan. Ko bi još istolerisao takvog muža?
Dakle, šta je ona i slični sposobna da istoleriše? Koji je njen domet?
Ne daj bože da muž potegne konkretan razilazak i da uzme dete (ona pije, a on ipak trpi uz pokušaje silne da je opasulji, da je sprovede u Palmotićevu), ona bi bila u stanju da naudi i sebi i detetu.
A brak je bio željen, kao i dete.
Zaista sam mišljenja da ljudi iz svoje nezrelosti, sebičnosti i nespoaobnosti za ljubav prave gluposti.
50%+ brakova se završi razvodom. Pa neće biti da su svi bili iznuđeni.
 
A da li uzimaš u obzir da je brak iz nazovi ljubavi prisutan u našoj kulturi poslednjih 70-80 godina?
Узимам у обзир да смо завршили са браковима под присилом, ваљда.
У чему је разлика да ли су те оженили тата или проводаџија, или те неко присили због бебе?
Уговорени брак или крес шема са бебом као исходом, нема љубави у оба случаја.
Само неки науче да живе са тиме, неки се разведу.
 

Back
Top