SVINJSKI GRIP-VIRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ej MArina - reko Kon juce da ovaj virus pravi problem samo onima sa najjacim imunitetom, zato sto takav imuni odgovor u napadu na virusa zapravo daje uzasno burnu reakciju (gigantsku temperaturu, bolove u zglobovima, upale itd). Dakle, ja uopste nisam u riziku (u mene bi taj virus uso i odmah otiso, razocaran!). A mislim ni ti, Marinice, a?!

Znaš, draga, ja se unazad godinama vakcinišem protiv gripa- takav mi posao....:confused: I ove godine sam. I, kao nikad pre, čini mi se - nisam imala više "običnih" virusnih infekcija- u proseku na tri-četiri nedelje sam slinavila (kod mene to bez temperature, samo curenje iz nosa u potocima:roll: koje traje tri dana...)...I tako 4-5 puta ove "zime"...

P.S. prošle godine se namerno nisam vakcinisala ( rekoh - da probam) i nebeše mi ništa...:D
 
:roll:Pa u tome i jeste poenta.Sve je to i napravljeno da bi se sve živo pozatvaralo i da se izvuče iz prvog plana to da su toliki ljudi zapravo zbog globalne krize ostali bez posla a ne zbog nekog gripa.
Ljudi se (pogotovo mislim na amere a bogme i japance koji su opšte poznati kao paničari) povlače u kuće,prave skladišta lekova,ne idu na posao zbog čega će imati i šansi da isti i izgube,sa druge strane pune se kase farmaceutskih organizacija jer ljudi bespotrebno bacaju pare na lekove.A i nije im na odmet da se malo uštedi na gorivu pošto je i po tom pitanju kriza.Koliko bi se samo na tome uštedelo zatvaranjem škola i koje čega:eek:

...baš tako nekako! Liči na skretanje pažnje sa globalne ekonomske krize...:confused:
 
...ovako izgleda...:think:

B00528_H1N1_flu_blue_sml-1.jpg
 
Da ali da se to pojavi baš sad:think:mnogo tu smrdi:thumbdown:

imas pravo da mislis sta hoces...ja licno ne verujem u neku teoriju zavere oko pojave tog virusa...niti cu da ulazim u raspravu oko toga pogotovo na ovom pdfu....cinjenica je da je tu i da je sada vec svejedno je li ili nije neka teorija zavere upletena u to....

ako pogledas nacin razmozavanja konkretno ovog H1N1 virusa i kojoj grupi virusa pripada shvatices da je vrlo sklon mutacijama....
 
...jesu- naravno...Biće za 2-3 meseca...
Svetska zdravstvena organizacija saopštila je da nekoliko laboratorija u svetu razvija vakcinu protiv influence A, odnosno virusa AH1N1, ali bi proces pripreme vakcine, kako navode američki naučnici, mogao da potraje mesecima.

Američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti već su izdvojili virus i napravili takozvanu kulturu, odnosno soj virusa koji predstavlja prvi korak ka pravljenju vakcine.
 
(pitanje za doktorke forumasice)
Sta mislite o ovome?

..."Међутим, вирус новог грипа делује све мање злокобно, оценили су амерички епидемиолози, а неки од њих кажу да нема разлога да се верује да је нови вирус опаснији од сезонског грипа, пренео је јуче Радио Дојче веле"
http://www.politika.rs/rubrike/Svet/SZO-Obolelo-615-osoba.sr.html
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top