Da li je ovo kovid, grip ili šta je?

To je bio moj odgovor na uvredu onoga kojega sam citirao.
Nekako se vakserima čini da je sasvim normalno da kažeš za antivaksere da su šljam, a obrnuto je kažnjivo?

Ali, mi ne možemo o tome da raspravljamo jer je krstarica uvela zabranu na bilo koju kritiku vaksera. Ne može šut protiv rogatog.

na temu - očigledno je da je propaganda u pitanju jer se odmah provlači kako nisu dovoljno vakcinisani i sad će sva deca u Srbiji da pomru.

A kad smo kod toga, kada je počela masovna vakcinacija protiv malih boginja u Srbiji?
Očigledno je ovde samo da se ne razumeš u materiju . I jeste, izvini ali tako je - antivakserska propaganda je uzela tolikog maha da sada ubiremo posledice
 
Nije mi bila namera da te uvredim,ali lečiti sebe lekovima koji nisu za humanu upotrebu,nego za lečenje životinja a pritom možeš jetru, bubrege, pankreasa uništiti pa može doći i do smrtnog ishoda,da je ivermektin za ljudsku upotrebu tačnije za ljudsko lečenje bio u MKB-10 u spisak lekova.


Hvala bogu što uopšte nemaš bolove zbog ivermektina.
 
Nije mi bila namera da te uvredim,ali lečiti sebe lekovima koji nisu za humanu upotrebu,nego za lečenje životinja a pritom možeš jetru, bubrege, pankreasa uništiti pa može doći i do smrtnog ishoda,da je ivermektin za ljudsku upotrebu tačnije za ljudsko lečenje bio u MKB-10 u spisak lekova.


Hvala bogu što uopšte nemaš bolove zbog ivermektina.
ma slučajno pišem ovde o vakcinama, @pikax me navukla (ima jedna druga tema za to)...

Nisam se uvredio za tvoj stav oko ivermektina. Pio sam ga nekoliko puta i nikada mi ništa nije bilo. Ni meni ni desetak drugih ljudi iz mog okruženja koji su ga takođe pili. Da se razumemo, ja ga ne kupujem u poljoprivrednoj apoteci. Ovaj moj je za ljudsku upotrebu.
 
U mojoj okolini je jedan dečko u ranim dvadesetim navukao nešto gde ga je zezao stomak, mučnina, pa onda sav smalaksao, bol u mišićima, lagana nesvestica i povišena temperatura oko 38.6 C

Brzo se oporavio, iz prve. Nakon dobrog odmora je bio kao nov, ali je sutradan opet bilo sve po starom. Sad je opwr kao dobro id drugog (ako ne i iz trećeg) cuga

A ja sam se muvao oko njega i evo mene sa istim simptomima.

Šta je u pitanju?
narodski se to nekada zvalo triper
 
Vakcina za male boginje je pocela da se primenjuje,cini mi se '71. godine,a deca koja su rodjena ranije i koja su prelezala male boginje se smatra da su stekli imunitet.Inace sam sa ta generacija koja nije primila vakcinu,ali nikada nisam imao male bogimje iako sam bio u blizini zarazenih osoba,t.j. dece u to vreme.
 
A kad smo kod toga, kada je počela masovna vakcinacija protiv malih boginja u Srbiji?
Zašto se brukaš ovakvim pitanjima?
Ako si odrastao u Srbiji/ Jugoslaviji/ vakcinisan si redovnom obaveznom imunizacijom sa navršenih 12 meseci živoata ( tako je bilo)
Od kada je uveden Internet i društvene mreže, svi sve znaju.
Poslednjih petnaestak godina se muduruje oko vakcina, mislim da je počelo sve baš sa vakcinom protiv morbila a uzelo maha sa Kovid vakcinama.

Čudi me da ti nije sve objasnio tvoj prijatelj Google, svakako ste nerazdvojni.
 
Zašto se brukaš ovakvim pitanjima?
Ako si odrastao u Srbiji/ Jugoslaviji/ vakcinisan si redovnom obaveznom imunizacijom sa navršenih 12 meseci živoata ( tako je bilo)
Od kada je uveden Internet i društvene mreže, svi sve znaju.
Poslednjih petnaestak godina se muduruje oko vakcina, mislim da je počelo sve baš sa vakcinom protiv morbila a uzelo maha sa Kovid vakcinama.

Čudi me da ti nije sve objasnio tvoj prijatelj Google, svakako ste nerazdvojni.
Slučajno sam postavio to pitanje u ovoj temi, trebalo je u drugoj, ali da tebe podučim

Kod nas su počeli vakcinaciju protiv malih boginja 1971. Da li je i tebe zakačilo?

opširnije

Vakcinacija protiv malih boginja u Srbiji počela je 1971. godine primenom monovalentne vakcine. Međutim, ispostavilo se da jedna doza vakcine (najčešće se daje nakon navršene prve godine života) nije dovoljna, tj. da ne ostavlja efikasni i trajni imunitet, već da titar antitela nakon desetak godina počinje da pada.

Primena kombinovane vakcine protiv malih boginja i zauški počela je 1981. godine, dok je MMR vakcina (protiv malih boginja, zauški i rubele) počela da se primenjuje od 1996. godine. Sada je praksa da se obavezno daje i druga, tzv. buster doza vakcine u 6. godini života i tek tada govorimo o višedecenijskoj zaštiti.
 
Slučajno sam postavio to pitanje u ovoj temi, trebalo je u drugoj, ali da tebe podučim

Kod nas su počeli vakcinaciju protiv malih boginja 1971. Da li je i tebe zakačilo?

opširnije

Vakcinacija protiv malih boginja u Srbiji počela je 1971. godine primenom monovalentne vakcine. Međutim, ispostavilo se da jedna doza vakcine (najčešće se daje nakon navršene prve godine života) nije dovoljna, tj. da ne ostavlja efikasni i trajni imunitet, već da titar antitela nakon desetak godina počinje da pada.

Primena kombinovane vakcine protiv malih boginja i zauški počela je 1981. godine, dok je MMR vakcina (protiv malih boginja, zauški i rubele) počela da se primenjuje od 1996. godine. Sada je praksa da se obavezno daje i druga, tzv. buster doza vakcine u 6. godini života i tek tada govorimo o višedecenijskoj zaštiti.
Kažem, Gugl sve zna.
Ja sam vakcinisana po kalendaru+ vakcina, revakcina i buster protiv covida.
Moja deca su uredno vakcinisana protiv svih zaraznih bolesti.

Da zanemarimo kovid vakcine, da li si kao dete primio sve predviđene vakcine?
 
Meni je totalno neozbiljno izjašnjavati se kontra vakcina.
Da li ti @Sensei misliš da ne treba primati nijednu vakcinu? Mislim, mene lično ne zanima šta misli neko ko i ne zna o čemu je reč na stručnom nivou niti imam nameru da ulazim u polemike ..nego se pitam kako neko ko nije kompetentan uopšte može imati takav stav.
Pa nije to navijanje za FK ili omiljena boja za il protiv ,radi se o ozbiljnim stvarima .
 
Meni je totalno neozbiljno izjašnjavati se kontra vakcina.
Da li ti @Sensei misliš da ne treba primati nijednu vakcinu? Mislim, mene lično ne zanima šta misli neko ko i ne zna o čemu je reč na stručnom nivou niti imam nameru da ulazim u polemike ..nego se pitam kako neko ko nije kompetentan uopšte može imati takav stav.
Pa nije to navijanje za FK ili omiljena boja za il protiv ,radi se o ozbiljnim stvarima .
neću da raspravljam o vakcinama jer je to zabranjeno na krstarici.
 
Pisao sam i mislim ozbiljno.Nikako ne treba porediti vakcinu za Kovid i vakcine koje se daju decenijama unazad i imaju dobro dejstvo.Naravno uvek se nadje neka osoba da se vakcina ne primi,jer ima jak imunitet.Secam se moje sestre,koja je starija bila od mene i kada smo primali vakcine protiv Variole,ili velikih boginja.Meni i brat se primila vakcina iz prvog,a njoj tek iz treceg,a lekari su rekli,ako se ne primi ni tad da vise ne smeju da joj daju.medjuti srecom iz treceg puta je uspelo.U stvari to i nisu bili samo ubodi,ve takozvano cepljenje.Ubode se vakcina ubrizga i povuce se igla na dole,jedno pola santimetara.
 
Pisao sam i mislim ozbiljno.Nikako ne treba porediti vakcinu za Kovid i vakcine koje se daju decenijama unazad i imaju dobro dejstvo.Naravno uvek se nadje neka osoba da se vakcina ne primi,jer ima jak imunitet.Secam se moje sestre,koja je starija bila od mene i kada smo primali vakcine protiv Variole,ili velikih boginja.Meni i brat se primila vakcina iz prvog,a njoj tek iz treceg,a lekari su rekli,ako se ne primi ni tad da vise ne smeju da joj daju.medjuti srecom iz treceg puta je uspelo.U stvari to i nisu bili samo ubodi,ve takozvano cepljenje.Ubode se vakcina ubrizga i povuce se igla na dole,jedno pola santimetara.
kako ti je sestra danas?

Antivakseri obično imaju pik na određene vakcine, recimo MMR, a u poslednje vreme COvid
 
kako ti je sestra danas?

Antivakseri obično imaju pik na određene vakcine, recimo MMR, a u poslednje vreme COvid
Nazalost umrla je pre vise od 10 godina,ali od mozdanog udara.Sto se tice Kovid vakcina,licno ne bih poredio sa redovnim decijim vakcinama.Nisam je primio,niti sam imao Kovid.U stvari mozda i jesam,jer mesec dana pre nego sto se pojavio Kovid,sam se prehladio i imao temperaturu,ali ne visoku.Nikada u zivotu nisam imao temperaturu,vecu od 37/6,ali ta temperatura tako lomi i cini coveka nemocnim.medjutim to sam izlecio cajevima,limunom i Bayerovim aspirinom.kada je to mene proslo onda su posle 15-ak dana poceli da pricaju o Kovidu.Ono kada su se vucko i Nestorovic smejali zajedno i pricali da slobodno smemo da idemo u Italiju u kupovinu,a tada je u Italiji kako su javljali bilo najgore.Ni jednu vrstu protiv kovida nismo primili ni zena,ni ja,ni deca,ni unuci.I svi su hvala bogu zivi i zdravi.Inace redovne vakcine smo svi primili.
 
Nazalost umrla je pre vise od 10 godina,ali od mozdanog udara.
Znam i ja jednu ženu kojoj se nije primali vakcina za variolu nekoliko puta. Nakon svega toga, inače zdrava žena koja se bavila atletikom u mladosti, je počela da se razboljeva od raznih hroničnih bolesti. Kasnije se i šlogirala. Umrla je u svojim ranim 70. što i nije neka starost naročito što je njena sorta poznata da ide do 90 i preko.
 
Znam i ja jednu ženu kojoj se nije primali vakcina za variolu nekoliko puta. Nakon svega toga, inače zdrava žena koja se bavila atletikom u mladosti, je počela da se razboljeva od raznih hroničnih bolesti. Kasnije se i šlogirala. Umrla je u svojim ranim 70. što i nije neka starost naročito što je njena sorta poznata da ide do 90 i preko.
Eto to je taj naučni nivo. Znam jednu ženu, moja tetka otkako pogledala u utorak kroz prozor - sve ode nizbrdo posle
 
Znam i ja jednu ženu kojoj se nije primali vakcina za variolu nekoliko puta. Nakon svega toga, inače zdrava žena koja se bavila atletikom u mladosti, je počela da se razboljeva od raznih hroničnih bolesti. Kasnije se i šlogirala. Umrla je u svojim ranim 70. što i nije neka starost naročito što je njena sorta poznata da ide do 90 i preko.
Moja sestra nije imala nikakvih problema,ali kako je njena gazdarica,gde je stanovala rekla da je oprala kosu i nije dobro osusila.Zato se to i desilo u snu.ujutru ju je gazdarica budila,ali nije mogla da je probudi.Bila je na VMA,pa uy Slankamenu i opet na VMA,ali nije bilo spasa.Kada sam je posetio video sam samo njene suze,a ona nije nicim mogla da mrda sem trepavicama.tesko sam to podneo i te nene uplakane oci,cesto vidi ispred sebe i danju i nocu.
 

Back
Top