SVINJSKI GRIP-VIRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
А овако се преноси....можда:think:

Svinjskigrip-1.jpg
 
Rekao ti licno? :roll:

Imate li neku ideju zasto ima toliko smrtnih slucajeva u Meksiku a u svakoj drugoj zemlji se virus ponasa kao obican grip?

Posto i obican grip ubija, kako se to umre od gripa? Pluca, visoka temperatura? Koji simptomi kod gripa su za zvanje hitne pomoci?

Beso, draga, reci mi da li da se upustim u "tamni vilajet: ako odem - kajaću se, ako ne odem-kajaću se??! :lol:
 
MArina: putuj bre slobodno, ovo je sve namestaljka! Do kraja maja, usostalom, ili ce 5 miliona ljudi biti mrtvo (ako grune pandemija ti znas sta to znaci i kako brzo ide) il ce se ispostaviti da je sve ovo bilo skretanje paznje pucanstva sa ekonomske krize (ko se brine za sopstveni zivot ne moze da strajkuje i zahteva povecanje plate, zar ne?!)
 
Beso, draga, reci mi da li da se upustim u "tamni vilajet: ako odem - kajaću se, ako ne odem-kajaću se??! :lol:


Un Beso: nije li neobicno da sve grozne bolescine koje prete pomorom uvek pocinju u siromastvu i u ugrozenim zemljama (sta je ikad pocelo u Americi, na primer?! ili u Kanadi?!): azijski grip (pticiji) u aziji, HIV u africi, Ebola zna se, evo sad MEksickog gripa......Moreeeeeeeee.....sve su to americki Masoni zamutili, paz' sta ti kazem!!! :think::thumbdown::hvala:
 
Un Beso: nije li neobicno da sve grozne bolescine koje prete pomorom uvek pocinju u siromastvu i u ugrozenim zemljama (sta je ikad pocelo u Americi, na primer?! ili u Kanadi?!): azijski grip (pticiji) u aziji, HIV u africi, Ebola zna se, evo sad MEksickog gripa......Moreeeeeeeee.....sve su to americki Masoni zamutili, paz' sta ti kazem!!! :think::thumbdown::hvala:

Stvarno. :neutral:
A inace mislim da se mediji utrkuju ko ce da napravi goru i panicarskiju vest.

Marina, nemam pojma stvarno. NIsam primetila da su narocito usaglaseni sta treba da radimo. Nama rekli da ako se razbolimo da ostanemo kuci i da ne idemo u hitnu pomoc da ne zarazimo jos nekog - a onda ide vest "jos uvek niko nije umro ali postoji mogucnost" :confused:
Tu sam vec pomislila da nas malo za.jebavaju sa panikom.
 
MArina: putuj bre slobodno, ovo je sve namestaljka! Do kraja maja, usostalom, ili ce 5 miliona ljudi biti mrtvo (ako grune pandemija ti znas sta to znaci i kako brzo ide) il ce se ispostaviti da je sve ovo bilo skretanje paznje pucanstva sa ekonomske krize (ko se brine za sopstveni zivot ne moze da strajkuje i zahteva povecanje plate, zar ne?!)

Ma, i meni sve liči na skretanje pažnje sa SEKE, al šta da radim- ja ne putujem sama( sa dvojicom kolega!) a oni se usrali još sad...U dilemi sam, stvarno...Bojim se da "ne pišam uz vetar" i da ne izigravam "mariju na prkosima" i da ne skviknem na kraju od tolike hrabrosti...A i ne mogu da zamislim kako u narednih par meseci nakon dolaska otuda, ne smem ni da pomislim da kašljucnem ili ne daj Bože - dobijem neku virusnu infekciju ( običnu prehladu, npr.) kojima sam ,btw, sklona...Kolege bi me zaobilazile u širokom luku...:confused:
 
Ej MArina - reko Kon juce da ovaj virus pravi problem samo onima sa najjacim imunitetom, zato sto takav imuni odgovor u napadu na virusa zapravo daje uzasno burnu reakciju (gigantsku temperaturu, bolove u zglobovima, upale itd). Dakle, ja uopste nisam u riziku (u mene bi taj virus uso i odmah otiso, razocaran!). A mislim ni ti, Marinice, a?!
 
...sad kazu kao ti stariji sa slabijim imunitetom su vec bezbroj puta ili bili u dodiru sa raznim virusima gripa a uz to se i vakcinisali pa kao zato lakse izlaze na kraj i sa ovim virusom.... ja sam cesto prehladjena ali sam grip valjda imala samo jednom i to u avgustu, visoka temperatura zbog koje sam lezala na suncu sa jorganom preko glave, uz to sam i buncala i nisam znala gde se nalazim.... ako me ovaj zakaci opet u avgustu....
 
Ponavljam moguce je da u Srbiji nece ni doci grip,bez panike

a kako to zamisljas molim te:lol: da nije zalosno bilo bi smesno

e procitah svasta ....
to uporedjivanje sa pticijim gripom mozete mom avataru o rep...priciji grip se ne prenosi sa coveka na coveka, svinjski se prenosi sa coveka na coveka....kapljicnim putem...dakle dovoljno je da prodjete pored nekoga ko kine....

antibiotici se ne koriste za lecenje virusa

tamiflu ne moze da izleci....
 
Poslednja izmena:
A odakle Vam ideja da se pticiji grip ne prenosi sa coveka na coveka? Cela prica oko ovih virusa (i pticijeg, pa i ovog koga zovu svinjski iako to nije) jeste u MUTACIJI virusa, prema tome itekako se prenose sa coveka na coveka. Pri cemu se svinjski ne prenosi dominantno kapljicnim putem, naprotiv - radi se o dominantno kontaktnoj zarazi...itd.....antibiotici ne lec3e grip vec lece komplikacije koje virus napravi obaranjem imuniteta pa dolazi do bujanja saprofitne bakterijske flore koja daje razlicite upale (najcesce pluca), a tamiflu je antivirusni lek i moze imati znacajni lekoviti ucinak.....
 
tamiflu moze malo da pomogne...sva zavisi od imunog sistema pojedinaca....tamiflu nema dovoljno u srbiji...ima neka kolicina sa rokom trajanja do kraja ove godine...znaci aktivna supstanca u njemu polako iz dana u dan gubi svoja svojstva...

a ta prica da smo kao drzava spremni za pandemiju je takodje marketing da se narod umiri...svako ko je jednom iso na klinicki centar...konkretno recimo na infektivnu kliniku shvatice tu informaciju o opremljenosti naseg zdravstva kao neslanu salu vlade...:roll:

ne treba paniciti to je tacno ali treba biti obavesten pravim informacijama a ne onim sa dnevnika u pola osam i izvestajima ministarstva...:lol:
 
Dr,za sada niko ne dize paniku nego Srbija vec danas treba da bude spremna ako dodje do nas svinjska gripa.

1-Treba zatvoriti Skole-sve

2-antiotrov treba pod hitno spreminit sve apoteke i bolnice

3-Vandredna situacija bi od ovog casa bila potrebna

:roll:Pa u tome i jeste poenta.Sve je to i napravljeno da bi se sve živo pozatvaralo i da se izvuče iz prvog plana to da su toliki ljudi zapravo zbog globalne krize ostali bez posla a ne zbog nekog gripa.
Ljudi se (pogotovo mislim na amere a bogme i japance koji su opšte poznati kao paničari) povlače u kuće,prave skladišta lekova,ne idu na posao zbog čega će imati i šansi da isti i izgube,sa druge strane pune se kase farmaceutskih organizacija jer ljudi bespotrebno bacaju pare na lekove.A i nije im na odmet da se malo uštedi na gorivu pošto je i po tom pitanju kriza.Koliko bi se samo na tome uštedelo zatvaranjem škola i koje čega:eek:
 
:roll:Pa u tome i jeste poenta.Sve je to i napravljeno da bi se sve živo pozatvaralo i da se izvuče iz prvog plana to da su toliki ljudi zapravo zbog globalne krize ostali bez posla a ne zbog nekog gripa.
Ljudi se (pogotovo mislim na amere a bogme i japance koji su opšte poznati kao paničari) povlače u kuće,prave skladišta lekova,ne idu na posao zbog čega će imati i šansi da isti i izgube,sa druge strane pune se kase farmaceutskih organizacija jer ljudi bespotrebno bacaju pare na lekove.A i nije im na odmet da se malo uštedi na gorivu pošto je i po tom pitanju kriza.Koliko bi se samo na tome uštedelo zatvaranjem škola i koje čega:eek:

da posto kroz istoriju nikada nije bilo pandemije :roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top