SVINJSKI GRIP-VIRUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
...nisam imunolog ja sam hipohondar :)

... kupim informacije sa raznih strana i ta prica o hiv-u mi malo neverovatna... pa u africi je najveca stopa obolevanja od side medju tim promiskuitetnim plemenima a u muslimanskim zemljama najmanja... ova stopa obolevanja od spanskog gripa ne znam koliko je tacna ali tako kazu.... a uslovi zivota sigurno da imaju uticaja i na stopu obolevanja i na stopu smrtnosti
Право да ти кажем, не знам колико су промискуитетни у Африци.:lol:

Али за студију знам да је тачна...проф. Вук Стамболовић (Соц. медицина)- ако си заинтересована, увек ће ти радо објаснити и показати, то сам сигурна.;)

Имају услови живота улогу у сваком смислу.:)
 
... pa zimi su ljudi vise u zatvorenim prostorijama i veca je sansa da se razbole, leti je sansa manja zato sto su vise na otvorenom....a i virus vise voli suv i hladan vazduh od vlaznog i toplog ima gripa i leti samo manje.... trebalo bi cesce provetravati prostorije u kojima se boravi
 
Poslednja izmena:
Znate sto ce biti u narednih 50 godina, ili neki katastrofalni zemljotres ili neka epidemija koja ce da ocisti 30-40% stanovnika tog kontinenta i to je to. Ne moze sve vise ovako

Pa sad,negde mora da se prekine veliki raskorak. Porizvodnja raste aritmeticki a broj stanovnika geometrijskom progresijom...

Mada ovakve prognoze su mi nekako apokalipticne, ne moze stomak to jos uvek da mi svari. Radije bih da mislim da ce sve biti ok :). Zato i mislim! :)
 
Stepen gotovosti podignut je od jutros na 5, dakle proglasena je epidemija. Takodje je novo da se ovaj grip (kao sto su sve vece sumnje i z aobican) prenosi putem ruku (prljavih i infektivnih) vise nego kapljicno. Zato - perite ruke sto cesce, ne rukujte se nisakim, izbegavajte ljubljenje (sem u krugu porodice). Ako ste na poslu nije lose imati vlazne maramice sa antiseptikom i povremeno ocistioti radnu povrsinu pogotovo ako je neko tu radio pre vas. Nema mesta panici, ali ima mesta obazrivosti i oprezu. Budimo oprezni i brinimo o svom zdravlju i o zdravlju drugih oko nas. I : ako je nekom slucajno lose, a doputovao je iz inostranstva ili razvija simptome gripa, neka ne slusa degenerika od ministra zdravlja koji je takve uputio "odabranom lekaru" u Dom Zdravlja (?!?!?!?! debil!) nego neka se naravno javi Infektivnoj klinici ili dezurnoj epidemioloskoj sluzbi.
 
Vala kakvo je nase zdravstvo, ima mesta panici.
A onih lekova za 1% stanovnistva... the, pa zna se kome ce ti lekovi ici (ako bude trebalo).

Ja imam dovoljno godina da se dobro secam kakva je panika bila u Bgd-u 72.ge (variola), kako se tesko dolazilo do gamaglobulina (koji je jedini mogao jedno vreme da zastiti one koji nisu smeli primiti vakcinu), kako se u podzemnom prolazu u centru Bgda, za zlatno prstenje i velike pare prodavao taj kaoi g-globulin (koji je bio neka vodica), a da ne pominjem kako je bilo smrtnih slucajeva posle primljene vakcine (jer su mnogi u nevreme primili tu vakcinu 1. put u zivotu, a mnogi su vakcinu primali i po 5-6X , kao ja na primer, jer lekari NISU ZNALI da prepoznaju da li se vakcina "primila" ili se "nije primila", posto su ona 2 lekara koji su se jedini u to razumeli bili na terenu, na krajnjem jugu gde su bili oboleli... jedna devojka sa N.Bgd-a je tada umrla posle primanja vakcine - nikada nije receno koliko je njih tada stradalo, ali je prijatelj moga pok, oca, jedan lekar, tada rekao da se ide na to da strada i par hiljada ljudi, ali ce par miliona ostati zivo...

Danas se vise ne daje vakcina protiv velikih boginja jer su kao te boginje nestale sa lica zemlje (ali ne i iz svih laboratorija!!!).

Tako da ostaje samo da s emolimo Bogu da nas ovo zaobidje....:worth:
 
Sad kazu zena ima 41 godinu, nije virus (kad su pre otkrili da nije), a ceka se navodno potvrda??? E, svasta.
Jedno pisu, drugo pricaju,...svaki sat "izmena"...Ma, suludo je i misliti o tome, a kamoli razglabati,...Ne mozemo uticati na tok...Kao sto je dr WW rekla, paziti sebe i druge...i nadati se da ce nas zaobici kao sve sto nas zaobilazi :)
 
Poslednja izmena:
Cula sam juce (dr Kon rece na TV studiju B), a i danas (na Foxu, isto od nekog strucnog lica) da oni kojisu se redovno vakcinisali protiv obicne gripe, ipak imaju nekakvu malu zastitu i od ovog virusa (to su isto govorili i kada je bio upitanju i pticji grip)....

Ma bez brige,100% ce nas zaobici,ako nas zaobisao pticiji onda ce i svinjski grip!


LJUDI BEZ PANIKE,KOD NAS NECE DOCI
 
Ma bez brige,100% ce nas zaobici,ako nas zaobisao pticiji onda ce i svinjski grip!


LJUDI BEZ PANIKE,KOD NAS NECE DOCI

Nesbridzis stvarno pocinjes da me nerviras.:evil:
Prvo na temi operacija srca svaki post ti je budimo optimisti sad ovde ponavljas ko pokvarena ploca/nema mesta panici.
U redu je, ajde malo spusti loptu na zemlju.:rtfm:
Ako nemas sta pametno da napises postedi me toga zaobicice Srbiju i nema mesta panici.
 
Stepen gotovosti podignut je od jutros na 5, dakle proglasena je epidemija. Takodje je novo da se ovaj grip (kao sto su sve vece sumnje i z aobican) prenosi putem ruku (prljavih i infektivnih) vise nego kapljicno. Zato - perite ruke sto cesce, ne rukujte se nisakim, izbegavajte ljubljenje (sem u krugu porodice). Ako ste na poslu nije lose imati vlazne maramice sa antiseptikom i povremeno ocistioti radnu povrsinu pogotovo ako je neko tu radio pre vas. Nema mesta panici, ali ima mesta obazrivosti i oprezu. Budimo oprezni i brinimo o svom zdravlju i o zdravlju drugih oko nas. I : ako je nekom slucajno lose, a doputovao je iz inostranstva ili razvija simptome gripa, neka ne slusa degenerika od ministra zdravlja koji je takve uputio "odabranom lekaru" u Dom Zdravlja (?!?!?!?! debil!) nego neka se naravno javi Infektivnoj klinici ili dezurnoj epidemioloskoj sluzbi.


...ovo je najvaznije....vakcinu zaboravite i antivirusne lekove ... od ovog gripa umiru oni sa najjacim imunitetom... a zaboravite i letovanje - onaj spanski grip je poceo u martu a najopasniji talas koji je odneo najvise ljudskih zivota bio u avgustu

...i valjda ce mu promeniti naziv... bas je bezveze da neko umre od "svinjskog gripa"
 
...ovo je najvaznije....vakcinu zaboravite i antivirusne lekove ... od ovog gripa umiru oni sa najjacim imunitetom... a zaboravite i letovanje - onaj spanski grip je poceo u martu a najopasniji talas koji je odneo najvise ljudskih zivota bio u avgustu

...i valjda ce mu promeniti naziv... bas je bezveze da neko umre od "svinjskog gripa"

Meksicki grip su ga nazvali. Valjda ce onima koji umiru sad biti manje bezveze:aha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top