Шушка се.........

Secam se kad je zvezda igrala u Ljubljani 1988-e,mi krenusmo tamo.Izadjemo u Zagrebu da kupimo sokove,kad tamo 30-ak zagrepcana nas ceka.Mi izlupali i njih i stanicu,dosla policija i pokupila i nas i njih.Kad ono u policiji sve Srbi?!Nas lepo ispratili na voz,njih zadrzali zbog remecenja javnog reda i mira.:lol:

Izvinjavam se za spam.Prica ima dodirnih tacaka sa temom, ili sam ja istripovao?::think:

Тих година су Винковци, Сарајево и Сплит била најжешћа гостовања, остало је било чисто зезање........................
Овде је ипак реч о нелчем другом, о (евентуалној) намери државе да иѕаѕове инциденте као оправдање за увођење забрана и цензура према онима које сматрају евентуалном опасношћу за своју власт.


А навијачка гостовања тих година су била ствар која се и дан данас препричава
 
..........да полиција (држава) намерава да испровоцира инциденте на предстојећој фудбалској утакмици Нови Пазар - Црвена Звезда која се игра следеће среде.
Ту информацију сам чуо на неколико страна а и чињеница да је гостујућим навијачима (Делијама) обезбеђено 2000 карата што представља 25 % уместо уобичајених 10% т.ј. 800карата.
Интересеовање за тај меч у Новом Пазару је огромно и заиста је нерезонски да управа клуба уместо да омогући својим навијачима да бодре свој клуб и на тај начин му помогну, помаже противничком тиму......
Прича се по чаршији да ће држава испровоцирати озбиљан инцидент и да ће то искористити као оправдање за увођење репресивних мера и забрана што већ дуже време покужшава да учини.....
Као што рекох ту причу сам чуо на неколико места и мислим да није далеко од истине. Изгледа да се наставља са гушењем свих организација које нису по вољи ДС-СПС власти и постепеним увођењем мрака, диктатуре и цензуре.........

Шта ви мислите?

П.С.
Ова тема је чисто политичка и молио бих вас да је тако и третирате.
Хвала

Hooligani na utakmicama ?
Engleski sistem - 5 godina robije ko udje na teren, 5 godina zabrane ulaska na bilo koji stadion ko baca baklje i petarde, preventivno javljanje i ostajanje u SUP u za sve potencijalne izgrednike, za vreme utakmica.
 
Локални мухамедови ратници су ово дуго чекали, наводно регрутација се спроводи и у Сарајеву. Делије ће се сигурно уздражавати од инцидената а вероватано ће и бити упућен јавни апел свим звездашима, но кључну реч даће полиција. Ако они одраде свој део посла и одвоје навијачке групе инцидената неће бити.
 
Hooligani na utakmicama ?
Engleski sistem - 5 godina robije ko udje na teren, 5 godina zabrane ulaska na bilo koji stadion ko baca baklje i petarde, preventivno javljanje i ostajanje u SUP u za sve potencijalne izgrednike, za vreme utakmica.

Ја мислим да мало ко то спори, али чини ми се да си промашио тему,
Овде говоримо о (евентуалној) намери државе да, вероватно преко својих убачених људи, испровоцира нереде који би јој послужили као алиби за увођење још већег мрака.
 
A zašto bi palio baklju na stadionu?
Može da je pali u svom stanu i mirno je pusti da izgori.
Можда зато што је то традиционалан навијачки реквизит у Србији и још неким земљама (Грчка, Италија, Хрватска, Босна, цела Јужна Америка........а и у Немачкој се у последње време веома интензивно пале)
али то није оно што сам питао,
Питање је Шта је потребно да би неко био окарактерисан као хулиган?
Деведесетих смо имали праву бујицу разноразних бесмислених и злонамерних квалификација и некако сам се надао да ће се са том праксом прекинути, али чини ми се да се и даље олако потеже за том ружном праксом када треба по сваку цену дисквалификовати неистомишљенике и дати зелено светло за обрачун са некима који нису по вољи (превасходно) власти.

Додуше, када видим да СПС седи у влади са ДС, Г17, ЛДП..................можда та милошевићевска пракса и није тако чудна?
 
Можда зато што је то традиционалан навијачки реквизит у Србији и још неким земљама

pa sve dok taj "tradiocionalni" navijački rekvizit ne počne da se baca na teren, u publiku ili da se gura u usta nije bilo problema.
sad je sa tim gotovo.
postoje zastave, šalovi, kape, dlanovi i još sto načina za navijanje.
baklje su upasne jer u rukama dileja postaju oružje.
 
Ја мислим да мало ко то спори, али чини ми се да си промашио тему,
Овде говоримо о (евентуалној) намери државе да, вероватно преко својих убачених људи, испровоцира нереде који би јој послужили као алиби за увођење још већег мрака.

Не би им било први пут - мада су данас већ исувише провидни али ипак не одустају од старих матрица које се "виде из авиЈона"...:cool:
 
pa sve dok taj "tradiocionalni" navijački rekvizit ne počne da se baca na teren, u publiku ili da se gura u usta nije bilo problema.
sad je sa tim gotovo.
postoje zastave, šalovi, kape, dlanovi i još sto načina za navijanje.
baklje su upasne jer u rukama dileja postaju oružje.
Дакле, сложили смо се,
Онај ко запали бакљу и не баца је у терен или је не злоупотребљава на неки други начин не би требао да буде називан хулиганом.

П.С.
Помињање "гурања бакље у уста" је, немој се љутити, класична конструкција и медијска измишљотина која је у сред хајке успела да се усади у главе великог броја људи.
Према службеном налазу званичног судског вештака то фамозно гурање (као ни покушај) бакље "у уста" се није догодило.
потражи на нету, уверићеш се.
П.П.С.
Надам се да се такав одвратан инцидент више никада неће догодити
 
Аааааааааааа............дакле закључак на нивоу милошевићевог гласача из Лебана.............хорде страних плаћеника и домаћих издајника којима је једини циљ дестабилизација наше државе :rotf::rotf::rotf:


Браво, браво, браво.................какав си ти мајстор!!!!!! Медији размишљају уместо тебе, шта ће ти мозак када имаш кабловску ТВ.

ma njemu mozak nikad nije ni trebao z:D

da jeste ne bi se bavio sanerisanjem i trgovinom zenama po licnom priznanju z:D
 
Дакле, сложили смо се,
Онај ко запали бакљу и не баца је у терен или је не злоупотребљава на неки други начин не би требао да буде називан хулиганом.

Nismo se složili jer ne razumeš.
Nema baklji na stadionu i rešen problem.
Jel neko treba da gleda u pasulj hoće dileja zapaljenu baklju baciti ili ne?
 
Помињање "гурања бакље у уста" је, немој се љутити, класична конструкција и медијска измишљотина која је у сред хајке успела да се усади у главе великог броја људи.
Према службеном налазу званичног судског вештака то фамозно гурање (као ни покушај) бакље "у уста" се није догодило.
потражи на нету, уверићеш се.

Evo potražio sam.
Sad pročitaj šta si napisao

imgefy8.jpg
 
..........да полиција (држава) намерава да испровоцира инциденте на предстојећој фудбалској утакмици Нови Пазар - Црвена Звезда која се игра следеће среде.
Ту информацију сам чуо на неколико страна а и чињеница да је гостујућим навијачима (Делијама) обезбеђено 2000 карата што представља 25 % уместо уобичајених 10% т.ј. 800карата.
Интересеовање за тај меч у Новом Пазару је огромно и заиста је нерезонски да управа клуба уместо да омогући својим навијачима да бодре свој клуб и на тај начин му помогну, помаже противничком тиму......
Прича се по чаршији да ће држава испровоцирати озбиљан инцидент и да ће то искористити као оправдање за увођење репресивних мера и забрана што већ дуже време покужшава да учини.....
Као што рекох ту причу сам чуо на неколико места и мислим да није далеко од истине. Изгледа да се наставља са гушењем свих организација које нису по вољи ДС-СПС власти и постепеним увођењем мрака, диктатуре и цензуре.........

Шта ви мислите?

П.С.
Ова тема је чисто политичка и молио бих вас да је тако и третирате.
Хвала


pa ako delije odu dole da prave sra.nja i treba da ih zabrane
 
Nismo se složili jer ne razumeš.
Nema baklji na stadionu i rešen problem.
Jel neko treba da gleda u pasulj hoće dileja zapaljenu baklju baciti ili ne?

дакле, залажеш се потпуне забране свега...........неку врсту диктатуре.
Тужно

По мом мишљењу није хулиган свако ко запали бакљу баш као што ни сваки "лупач у шерпу" )за време зимских протеста није био страни плаћеник.
 
Evo potražio sam.
Sad pročitaj šta si napisao

imgefy8.jpg

Нисам очекивао да ћеш се правити малоуман.

Замолио сам те да пронађеш ЗВАНИЧАН ИЗВЕШТАЈ СУДСКОГ ВЕШТАКА
из кога се јасно види да је фамозно "гурање бакље у уста" обична измишљотина и медијска конструкција коју је део јавности која не мисли својом главом, већ медији мисле уместо њих, оберучке прихватила.......................нисам мислио да си и ти део те "безмозгашке" мрзитељске екипе
1) Трајковићев надређени је изјавио да не зна откуд Трајковић на трибини, јер га он тамо није послао. Значи, Трајковић није био на дужности, што значи да је унео оружје, и то ватрено, на спортско борилиште. Колико ја знам, и то је кршење закона. Углавном, Трајковић те кобне вечери НИЈЕ БИО НА ДУЖНОСТИ. То не кажем ја, већ његови надређени.

2) Судски вештак је утврдио да нема опекотина око устију. Има их на леђима, на врату, али не и на устима. Што значи да нема говора о било каквом "гурању бакље у уста". То је Трајковић одвалио кад су му поставили једно незгодно питање, некако је морао да скрене причу на другу страну и направио је ортодоксну глупост изјавивши то.

УМ свакако мора да буде кажњен, и он је тога свестан. Али примерено кажњен. На крају, он је био само један од мнооого људи који су тукли тог жандара. Осудити га на 10 година је стварно превише.

Sudski veštak Dušan Dunjić ocenio je danas u Okružnom sudu u Beogradu da bi žandarm Nebojša Trajković umro na licu mesta, ili kasnije u bolnici, da mu je navijač Crvene zvezde gurnuo upaljenu baklju u usta, kao što se to posle incidenta na Marakani, 2. decembra 2007. godine, spekulisalo u medijima.
"Pokušaja guranja baklje u usta policajcu Trajkoviću nije bilo" izjavio je Dunjić.

Na ponovljenom sudjenju Urošu Mišiću, optuženom za pokušaj ubistva Trajkovića, veštak je precizirao da bi upaljena baklja, temperature 1.500 stepeni, ubila čoveka ne samo plamenom već i zapušenjem disajnih organa.

Obrazlažući svoj nalaz i mišljenje veštak medicinske struke naveo je da je Traković zadobio opekotine drugog stepena na levom obrazu, vratu i ledjima, ističući da je za takvu vrstu povreda bilo dovoljno da upaljena baklja od 1.500 stepeni bude udaljena i 10 do 20 centimetara od tela, odnosno da nije morala čak ni da bude prislonjena na kožu.
 
дакле, залажеш се потпуне забране свега...........неку врсту диктатуре.
Тужно

По мом мишљењу није хулиган свако ко запали бакљу баш као што ни сваки "лупач у шерпу" )за време зимских протеста није био страни плаћеник.
Za kakvu zabranu SVEGA se ja zalažem?:think:
Zalažem se za zabranu pirotehničkih sredstava na mestima na kojima ima puno ljudi i na kojima situacija može da izmakne kontroli.
Naročito ako je pirotehničko sredstvo u rukama maloumnog.
 
Замолио сам те да пронађеш ЗВАНИЧАН ИЗВЕШТАЈ СУДСКОГ ВЕШТАКА
из кога се јасно види ............

Ovo što si ti ovde kopirao ne znači da je zvaničan izveštaj sudskog veštaka, više su to komentari Mišićevih sledbenika i "stručni" zaključci.
Sve i da nije "gurao baklju u usta" odakle ove opekotine i gde je gurao baklju?

Eto, po tvome, treba opet pustiti Mišića na stadion, naravno sa bakljom, jer je sve ovo izmišljotina.
 

Back
Top