Kafana Sunčana strana ulice II

:bye:
e7e9fb52a8a446c62194a51e0524e979.jpg
 
:rumenko: ja kad kresnem mog Demona, 5,2 KS svi u selu kažu, eno ga Munja opet trimeriše...pa, moram. Fen kare, na keca : )
Znaš kako brzo raste trava.
Čime ti kosiš?


E, i znaš šta sam primetio.
Zabluda je da se seljaci bude rano.
Moraju neki u pola 8 jer dolazi kamion za mleko.
Ja u pola 8 nekad kresnem trimer, pa nemam vremena za dangubljenje. Onda pitaju, a to si ti jutros trimerisao...
 
I kod mene radi trimer povremeno. Mada ne baš tako često kao u okolini
jer imam ovce i koze, pa one održavaju voćnjak. Jedino oko kuće i bašte
mora da se kosi. Al i tu nekada vežem kozice na kratko, pa da vidiš kako
očiste sve bolje nego trimer.
Nema bolje kosačice od ovaca i koza. Pored mene je manji plac gde komšija pušta ovce, kad nisam tu (jer imam radoznalog psa). Ne može tako da pokosi nijedna mašina ili ručna kosa kao oFca.
 
Nema bolje kosačice od ovaca i koza. Pored mene je manji plac gde komšija pušta ovce, kad nisam tu (jer imam radoznalog psa). Ne može tako da pokosi nijedna mašina ili ručna kosa kao oFca.
Pa da. Ali su probirljive. Neće one baš svaku travu da pojedu. Pa se
onda dešava da im preovlada na pašnjaku baš ona trava koju ne vole.
Zato valja bar jednom u sezoni pokositi.
 
U zemlji postoji prirodni antidepresiv. To je Mikobakterija vake, bakterija koju nalazimo u zemlji koju ljudi gutaju ili udišu kada provode vreme u prirodi i rade baštenske poslove.

Ova bakterija stimuliše deo u mozgu odgovoran za proizvodnju serotonina (hormona sreće). Većina strastvenih baštovana će vam reći da je njihov vrt njihovo "srećno mesto" a stvarni fizički čin vrtlarstva smanjuje stres i podiže raspoloženje.

Mikobaktrija vake takođe poboljšava kongitivne funkcije, ima uticaj na Kronovu bolest, čak i na reumatoidni artritis. Prirodno dejstvo tih antidepresivnih bakterija u telu mogu se osetiti i do 3 nedelje.

Sadite, uprljajte ruke zemljom i budite zdraviji.
🙂🌱🌱🌱❤️🌍
 
Šta da radim ovih dana.
Kišovito je.
Da li da stopiraam automatsko zalivanje u plasteniku, za ostali deo ne brinem. Ili - da svaki drugi dan puštam kap po kap ili kako već? Šta predlažete?
Da, jednom dnevno, uveče sam naptelovao na 15 min, vreme mogu da promenim tj. dužinu zalivanja.
 

Back
Top