sta usporava,a sta daje brzinu

Najbolje je Bagzi da puno snagom nabodes u zid od cigala sa masnom bojom.:lol:

a ko kaze da ja ne nabadam po 5 minuta punom snagom u zid, kao dio treninga?
i tegatanom u ivicu od zida...
samo sad ne mogu obicnom pesnicom u zid neko vrijeme i moram primit tetanus, jer sam udarao u sistem
1cm u visini debela plastika (ne znam koliko debela)
1cm ispod nje (u visini ispod nje, a ne dubini) metal (sto ja nisam znao) pokriven istom plastikom pa se nije vidio...
pa mi je ovaj metal napravio da moram primit tetanus, a plastiku sam, probio, kolko je to dozvolio metal iznad tih 1cm plastike i ispod...pa onda imam pauzu
 
Poslednja izmena:
Treba uvesti ovde test na šizofreniju i psihoaktivne supstance
Treba uvesti funkcionalne moderatore... a sto se tice sizofrenije meni je cast da takav sizofrenicar kao ti misli da imam zisofreniju, sramio bi se kad ne bi bilo tako, kad ti to ne bi bas i mislio, i to sto ti to mislis mi je dokaz da sam na pravom putu,
, a sto uzimam dorge se ponosim, i sto ne postoji ona koju nisam probao, od igle do lokomotive. Uostalom, ne postoji osoba koja mi je u razgovoru uzivo prebacivala sto sam uzimao heroin, to se desava samo na forumu, a i tu to radi samo muski dio populacije ili zenske osobe sa muskim nikovima, a normalne zene se prema tome ophode drugacije, pogotovo lijepe normalne zene...
 
Poslednja izmena:
Lepo, lepo... a gde se bodeš, napred ili pozadi?

sta kaze? izrazavaj se artikulisano i jasno, ti nesposobni covjeku da izrazi svoje misli, sta napred i pozadi? u venu se bodem, svjestan da tebi to smeta, i potpuno me zabolje ****** smeta li to tebi ili ti ne smeta...i da li ti mislis da je to glupo ili genijalno...ti si nebitan u vezi mog bodenja, ti tu da promijenis nista ne mozes, ovo je isto kao da udaras glavom u zid kao sizofrenicar misleci da ces da ga slomis...probali su i normali ljudi da me ubijede da se ne bodem, a ne samo ti glisto
 
Poslednja izmena:
sta kaze? izrazavaj se artikulisano i jasno, ti nesposobni covjeku da izrazi svoje misli, sta napred i pozadi? u venu se bodem, svjestan da tebi to smeta, i potpuno me zabolje ****** smeta li to tebi ili ti ne smeta...i da li ti mislis da je to glupo ili genijalno...ti si nebitan u vezi mog bodenja, ti tu da promijenis nista ne mozes, ovo je isto kao da udaras glavom u zid kao sizofrenicar misleci da ces da ga slomis...probali su i normali ljudi da me ubijede da se ne bodem, a ne samo ti glisto

Bilo i bice - "Cega se pametan stidi, lud i glup se ponosi".
 
...brzinu usporava bildovanje
a povecava s teretom u sakama i na nogama
...mora se pratiti pokretna makivara
ili u prirodi na vjetru pomaci lisca ili sa sparing partnerom slicne imitacije...
...teretane ubijaju brzinu
a daju sasvim lazni osjecaj i snage i brzine...samo za oko...
a to nema nista sa borbenim smislom...
...sve je trening...brz hod kroz guzvu ili trcanje kroz masu a nikoga ne pomjeriti uskakanje i zaobilazenje ...sale su samo prinudni prostori
i ograniceni dio za realizaciju tehnike...
 
Zašto neko veruje u mitove uvek sam se pitao, treba li da dodju oni iz Mythbustersa da vam razbiju iluzije?
Ako vam nije jasno pogledajte šta sam napisao o brzini i eksplozivnosti i koja je razlika izmedju te dve stvari. Ko te laže da se tegovima ne dobija eksplozivnost?( ti kažeš " bildovanje " a to je isto samo laicima). Šta je potrebno za eksplozivnost nego brza mišićna vlakna a ona se aktiviraju radom iznad 90% RM (laici bi rekli velikim težinama). Kako izgledaju sprinteri? Jel sad jasno koja je razlika izmedju Etiopljanina koji trči 42km i sprintera na 100m? U borilačkom sportu treba ovo prvo - eksplozivna reakcija a ne besomučno ponavljanje pigmeja. I eksplozivnost može da se radi da bi se dobila izdržljivost u toj eksplozivnosti a to je esencija borbe! Eksplozivni pokreti u što dužem vremenskom periodu i to je najbitniji režim snage za borilački sport. Ako vas zanima nastaviću
 
Mala kilaza, a veliki broj ponavljanja, to je ono pravo.
To ne valja. To je rad na izdržljivosti u snazi, ako samo tako besomučno radiš i izgubićeš upravo eksplozivnost.
Jedan od načina za dobijanje eksplozivnosti stvarno jeste rad sa malim težinama 40 - 50% RM maksimalno brzim izvodjenjem ali broj ponavljanja ne može biti veći od 15. Recimo ispucaš tako seriju na benču pa bez pauze predješ na čučanj pa na militari pres,... tako desetak vežbi napraviš krug. Cilj je da ta eksplozivnost dobije i dozu izdržljivosti a to je kao što sam rekao esencija borbe, to je vrlo blisko realnim potrebana borbe.
 
Najsmešnije mi je što je ovim "stručnjacima" Brus Li uzor a pojma nemaju kako je čovek trenirao, jelte pržio se strujom u bazenu i vežbao 16 sati dnevno...

A on je inteligentno shvatio princip borbe i učio na svojim i tudjim greškama, nije hteo mitove nego stvarnu borbu i na tome je zadužio ceo borilački svet
 
Prvo ne razumem na kakvu izdržljivost misliš.

Izdržljivost u snazi, snažna izdržljivost, repetitivna snaga/izdržljivost, izometrička izdržljivost..

Za Parlova ne znam kako je trenirao, ali verovatno za potrebe boksa to što sam i ja prošao, stara škola. Džak i male bućice, guranje zida za izometričku izdržljivost, gomile sklekova i naravno konstantno umoran i u katabolizmu...
Rendi i Fedor već na višem nivou jer za MMA potrebno da svi nivoi snage budu dobro utrenirani što je posebno teško kod teškaša...
Sa tim Rusom ne znam dal je to moguće i u kom vremenu sve to a i šta će mu sve to osim ako se ne takmiči u podizanju ketllebela iznad glave.
Nego ne razumem čemu tvoja pitanja šta hoćeš da dokažeš? Da se sve rešava besomučnim radom malim težinama? Tako dovodiš telo do iscrpljenosti a zapostavljaš ostale bitne stvari jer se baziraš samo na tome
 
Slab si ti bokser :)
Parlov je svoju izdrzljivost bazirao na veoma dugom trcanju .
Randi i Fedor za svoju izdrzljivost su radili specijalke, s tim sto je Fedor koristio rusku kuglu, a trcanje takodje za obadvojicu vazi.
I to u razlicitim intervalima, krace i duze staze.
A rus je odradio svoj rekord i to za svoju dusu.
Ocigledno da ti je nepoznato da je ruska kugla rekvizit koji se koristi kako u sportu, tako i u vojsci i policiji.
A zovu je Girja.
A kako saolinci grade svoju izdrzljivost :?:
 
Poslednja izmena:
To kakav sam ja bokser možeš da proveriš na sparingu, da ne bude rekla - kazala.

A ti čoveče mešaš babe i žabe, ovo što pišeš je kardio izdržljivost tek sad vidim da si na to mislio. To dugo trčanje odavno je prevazidjeno iz te stare škole, trčali su kao ludaci bespotrebno a nije potrebno toliko jer se ne spremaš za polumaraton nego za meč. I na kraju se pretreniraju. Postoje mnogo bolje metode a najbitniji je situacioni kardio tj. treniraš onako kako ćeš da se boriš, tako rade mišići koji su stvarno potrebni za datu situaciju, džabe i trčanje i vijača i lupanje gume čekićem ako 80% treninga nisi bazirao na pokretima koje koristiš u meču/borbi. Pripreme boksera i MMA boraca i rvača nisu iste, bokseri imaju specifične potrebe treba 12 runde skačkati i prikupljati poene.

Trčanje je ok, radi se obično ujutru kilometar - dva i nema više potrebe prelazi se na drugi trening. Ono što je stvarno potrebno su šprintevi i kratki startovi u raznim pravcima jer za borbu treba biti eksplozivan to sam već rekao. Dobra stvar je i intervalno trčanje gde se smenjuju šprintevi i lagano trčanje.

A rusko zvono ili girja ti je isto što i ketllebel, kad sam ja to koristio verovatno si se pitao šta radi ovaj čika. Čak sam neke pokušao da napravim jer su papreno skupi. Inače radim trzaj girjom od 40kg
 
To kakav sam ja bokser možeš da proveriš na sparingu, da ne bude rekla - kazala.

A ti čoveče mešaš babe i žabe, ovo što pišeš je kardio izdržljivost tek sad vidim da si na to mislio. To dugo trčanje odavno je prevazidjeno iz te stare škole, trčali su kao ludaci bespotrebno a nije potrebno toliko jer se ne spremaš za polumaraton nego za meč. I na kraju se pretreniraju. Postoje mnogo bolje metode a najbitniji je situacioni kardio tj. treniraš onako kako ćeš da se boriš, tako rade mišići koji su stvarno potrebni za datu situaciju, džabe i trčanje i vijača i lupanje gume čekićem ako 80% treninga nisi bazirao na pokretima koje koristiš u meču/borbi. Pripreme boksera i MMA boraca i rvača nisu iste, bokseri imaju specifične potrebe treba 12 runde skačkati i prikupljati poene.

Trčanje je ok, radi se obično ujutru kilometar - dva i nema više potrebe prelazi se na drugi trening. Ono što je stvarno potrebno su šprintevi i kratki startovi u raznim pravcima jer za borbu treba biti eksplozivan to sam već rekao. Dobra stvar je i intervalno trčanje gde se smenjuju šprintevi i lagano trčanje.

A rusko zvono ili girja ti je isto što i ketllebel, kad sam ja to koristio verovatno si se pitao šta radi ovaj čika. Čak sam neke pokušao da napravim jer su papreno skupi. Inače radim trzaj girjom od 40kg


Da. Većina vežbi treba da bude podređena tehnikama. Postoji ceo univerzum zastarelih ili naprosto nepotrebnih metoda razvoja snage koji potiču iz drugih sportova i koji mogu dati određeni rezultat, ali traće energiju potrebnu za suštinske stvari. Elementarna ekonomija - ne stvara bogatstvo mnogo rada, nego pametan rad.
 
Da. Većina vežbi treba da bude podređena tehnikama. Postoji ceo univerzum zastarelih ili naprosto nepotrebnih metoda razvoja snage koji potiču iz drugih sportova i koji mogu dati određeni rezultat, ali traće energiju potrebnu za suštinske stvari. Elementarna ekonomija - ne stvara bogatstvo mnogo rada, nego pametan rad.
Dugo nisam pročitao nešto ovako pametno napisano
 
To kakav sam ja bokser možeš da proveriš na sparingu, da ne bude rekla - kazala.

A ti čoveče mešaš babe i žabe, ovo što pišeš je kardio izdržljivost tek sad vidim da si na to mislio. To dugo trčanje odavno je prevazidjeno iz te stare škole, trčali su kao ludaci bespotrebno a nije potrebno toliko jer se ne spremaš za polumaraton nego za meč. I na kraju se pretreniraju. Postoje mnogo bolje metode a najbitniji je situacioni kardio tj. treniraš onako kako ćeš da se boriš, tako rade mišići koji su stvarno potrebni za datu situaciju, džabe i trčanje i vijača i lupanje gume čekićem ako 80% treninga nisi bazirao na pokretima koje koristiš u meču/borbi. Pripreme boksera i MMA boraca i rvača nisu iste, bokseri imaju specifične potrebe treba 12 runde skačkati i prikupljati poene.

Trčanje je ok, radi se obično ujutru kilometar - dva i nema više potrebe prelazi se na drugi trening. Ono što je stvarno potrebno su šprintevi i kratki startovi u raznim pravcima jer za borbu treba biti eksplozivan to sam već rekao. Dobra stvar je i intervalno trčanje gde se smenjuju šprintevi i lagano trčanje.

A rusko zvono ili girja ti je isto što i ketllebel, kad sam ja to koristio verovatno si se pitao šta radi ovaj čika. Čak sam neke pokušao da napravim jer su papreno skupi. Inače radim trzaj girjom od 40kg

Трзај гирјом је тако што исправиш руку изнад главе на крају?
 
Трзај гирјом је тако што исправиш руку изнад главе на крају?
Da da ispraviš na kraju. Tehnika malo treba da se usvoji ali lakše je mnogo nego trzaj klasični šipkom.
Teg stoji ispred, uhvati se nadhvatom, trzne gore i negde na pola puta rotiraš ruku da teg legne sa druge strane ruke i izbaci se gore. Spusti se dole pa se promeni ruka
 
Dugo nisam pročitao nešto ovako pametno napisano

Budala uči na sopstvenim greškama, razuman na tuđima. I tako čitam neku raspravu, wannabe "tradicionalisti" kritikuju moderni način vežbanja, dok se nekom čoveku nije zgadilo i napisao je, da su ti vaši učitelji iz prošlosti imali mogućnost da vide moderne metode i sredstva za vežbanje plakali bi od sreće. Po onoj staroj čovek hoće da bude veći katolik od Pape.Pa flangratno ignorišu napredak nauke oslanjajući se na metode koji nisu nešto superiornije, nego su nesrećnici iz ranijih vremena bili osuđeni da umesto gvožđa koriste kamenje, umesto znanja zagonetne spise itd.
To je oholost, idolatrija, ono što je "staro" je bolje, how yes no.
 
Крутост успорава, а убрзавају опуштеност и мекоћа. (Из тога је и произашла она "билдање успорава", што је у ствари само паушално тумачење честе појаве, да развој максималне снаге, ако није праћен одговарајућим вјежбама за флексибилност, доводи до крутости. Други узрок крутости је недовољно или лоше познавање одређене технике, или више њих, јер је најчешћи рефлекс тијела које се суочава са непознатом пријетњом да се укрути.) Такође, успорава редунданција, а убрзава економичност покрета. Зато сам појам брзине у борењу не могу посматрати одвојено од оног "техничког" дијела.
 
Da da ispraviš na kraju. Tehnika malo treba da se usvoji ali lakše je mnogo nego trzaj klasični šipkom.
Teg stoji ispred, uhvati se nadhvatom, trzne gore i negde na pola puta rotiraš ruku da teg legne sa druge strane ruke i izbaci se gore. Spusti se dole pa se promeni ruka

Хмм, ја сам то радио са 25kg, дакле не руско звоно него једноручни тег. Закључио сам да је добро за леђа јер тај покрет где је оптерећење на једној страни активира мишиће који нису активни код покрета где је оптерећење симетрично.
Иначе, кад си поменуо 40kg, ја равни потисак бућицама радим са 40kg, реци ми колику тежину ти користиш, чисто ради неке оријентације.
 

Back
Top