sta usporava,a sta daje brzinu

Onda pektoralis kod rotiranja?

Mada opet, za sve je potrebna grupa misica.

Пек не ротирa, пек је овде стaбилизaтор, код обaрaњa руку "држи" нaдлaктицу дa овa не оде спољa, aли пек неће спречити дa ти неко обори руку, нити ће ти помоћи дa ти неком обориш руку.

Испрaвно си зaкључио око покретa, сaмо ти још требa мaло увидa у aнaтомију...
 
Poslednja izmena:
Mozda fleksori na podlaktici, mada kao sto gnjec rece, potrebna je grupa misica i pritom je veca od svih navedenih do sad

Флексори нa подлaктици рaде нaјвећим делом кaо стaбилизaтори (стaбилизују положaј шaке), aли aко се сетиш дa постоји нaчин обaрaњa руку где противници укрсте подлaктице одмaх испод шaке, јaсно је дa тиме искључујеш ове мишиће, пa сaмим тим не могу бити примaрни у покрету обaрaњ руке.

Ево мaлa помоћ, тaј мишић није нa површини нити се види од "спољa".
 
Nisam se lepo izrazio. Mislio sam da pektoralis radi kao stabilizator i pomaze ti da savijes ruku nekome, to sam mislio pod rotiranjem.

Ne znam stvarno koji je misic...prihvatio sam se ovoga zezanja radi :) U zivotu nisam obarao ruke, nije mi ni interesantno tako da reci :)
 
Очекивао сам да ће колеге које су билдерски оријентисане да се више ангажују око одговора, али у реду.

Мишић који је примарно ангажован код обарања руке јесте мишић subscapularis.
Обарање руке је примарно покрет ротације надлактице око своје уздужне осе, ка унутра, а мишић интерни ротатор надлактице јесте горе поменути.

Налази се на унутрашњој страни лопатичне кости.

images
 
znaci ako radim to sve a tegove ne, bitju pitjitj patjetji .
dakle to znaci da cu biti veoma bitan i opasan
to sam oduvek zeleo
evo idem da pitjim sklekove u vis u dzaku na krusci

- - - - - - - - - -

zezam se
idem do prodavnice po pljuge
onako obicno
ne paceci
 
...brzinu posjedujemo , koliko posjedujemo...dovesti je do vrhunca nasih moći je put ne stopiranja samog sebe tj. tegove i vježbe snage kontrolisati i
posebno kvadricepse čuvati od 'mase' kao i tricepse...pustiti i ruke i noće da 'bježe'
nikako u stajaće prepreke.Ići za dzakom ili makivarom...
Brzina je 70. postotni dio borilaćkih vještina , naročito kod Karate_a .Dzudo moguće je da treba malo više na statičnost raditi ali to je za mene nepoznanica jer ne volim 'ometenost' sa jednim protivnikom...
 
Jao bre. Daj ljudi ne lupajte. Tegovi su sastavni deo svakog sporta. To sto se neko plasi tegova misleci da ce se usporiti je zato sto ne ume sa istima da radi. Svi veliki bokseri su dizali tegove, cuveni Bill Wallace je dizao tegove, a imao je najbrzu nogu.

Ne treba raditi BB treninge, ali tegove nikako ne treba izbaciti.
 
...ti zaista Gnjecaš...
...daj zaista posveti malo sebi samopoštovanja
jer te ovo pisanje predstavlja
kao čivavu
i totalnog nepoznavaoca smjera tj staze kojom bi htio...
...ljuti se koliko hoćeš
ali Ovdje moraš počtovati rangiranje
jer si na Budo_stranicama Krstarice...
...plus
nemaš ni malo poštovanja prema onima koji pišu
odkud znaš ko je ko...
...ili misliš
da si sve
a Sve je,- Tao...
 
problem je sto se srce ne moze nabildovati

Tacno...Moze samo dobiti na dimenziji,kao u
vecine sportista....Vise -manje.

- - - - - - - - - -



:ok:..........

Srce se moze "nabildovati" :) Opet ja sa mojim kontra stavovima... ali sam termin sportsko srce znaci da je doslo do hipetrofije srcanog misica... ali se postavlja pitanje koliko je to potrebno u borilackim sportovima... do hipertrofije srcanog misica dolazi u sportovima izdrzljivosti.
Olaksani uslovi... npr. kod atleticara je to sprint nizbrdo... mala nizbrdica, oko 10 stepeni, sprint na traci koja ide brze nego sto ti mzoes da trcih tih 10ak sekundi (toga kod nas nema), te trake su par puta vece od ovih komercijalnih, sa plafona ide pojas... sprintas dok ne padnes, a pojas te drzi tako da ostanes da visis u vazduhu. I za borenje i udarce ima resenja... U najmanju ruku se trenign brzine radi kad si potpuno odmoran, i prekida sa prvom pojavom zamora.

Srce se moze"nabildovati) ali to su jako specificni treninzi koji se rade u anaerobnom rezimu. Kratkotrajni intervali ali broj otkucaja srca mora da se natera skoro do maksimuma ili blizu, ne znam tacno. Za borilacke sprtove je vazno da bi sportista mogao da zapocne rundu sa sto nizim brojem otkucaja, tako ima vise vremena dok srce dodje u visok ritam. Srce pumpa istu kolicinu krvi ali posto je veca zapremina potreban je manji broj otkucaja. Posle za vreme odmora istrenirano srce mnogo vise uspori nego kod prosecnog coveka.

Ovo pricam zato sto je moj drug zavrsio DIF, a sada sprema doktorat. Radi sa sportistima koji treniraju borilacke vestine. On licno ima srce koje ujutro posle sna kuca 35-40 otkucaja.

Za povecanje brzine i eksplozivnosti sluze pliometrijske vezbe.
 
...ako je nečiji drug Majstor
to je on
a šta smo mi...
...brzina , reflex se minimalno povećavaju treninzima
genetika odlučuje
ali svako može izvući maximum i nikome on nije nezavidan...
...uvijek imati nekog sa sobom kad se vježba jer podsticajno je kad je neko tu...
...uvijek možemo reći,- za danas je dosta...
Samo i samo,- pred ogledalom jedino kad koriguješ udarac i nikad
narcisoidno...n i k a d ...
 

Back
Top