sta usporava,a sta daje brzinu

To kakav sam ja bokser možeš da proveriš na sparingu, da ne bude rekla - kazala.

A ti čoveče mešaš babe i žabe, ovo što pišeš je kardio izdržljivost tek sad vidim da si na to mislio. To dugo trčanje odavno je prevazidjeno iz te stare škole, trčali su kao ludaci bespotrebno a nije potrebno toliko jer se ne spremaš za polumaraton nego za meč. I na kraju se pretreniraju. Postoje mnogo bolje metode a najbitniji je situacioni kardio tj. treniraš onako kako ćeš da se boriš, tako rade mišići koji su stvarno potrebni za datu situaciju, džabe i trčanje i vijača i lupanje gume čekićem ako 80% treninga nisi bazirao na pokretima koje koristiš u meču/borbi. Pripreme boksera i MMA boraca i rvača nisu iste, bokseri imaju specifične potrebe treba 12 runde skačkati i prikupljati poene.

Trčanje je ok, radi se obično ujutru kilometar - dva i nema više potrebe prelazi se na drugi trening. Ono što je stvarno potrebno su šprintevi i kratki startovi u raznim pravcima jer za borbu treba biti eksplozivan to sam već rekao. Dobra stvar je i intervalno trčanje gde se smenjuju šprintevi i lagano trčanje.

A rusko zvono ili girja ti je isto što i ketllebel, kad sam ja to koristio verovatno si se pitao šta radi ovaj čika. Čak sam neke pokušao da napravim jer su papreno skupi. Inače radim trzaj girjom od 40kg

Vidis, ovaj cikica ima iza sebe 44 godina staza u borilackim vestinama, plus godine zivota :)
I dan danas se nosi sa klincima bez neke problematike i full kontaktu i u ostalim sistemima.
Klasican boks je bio prva stepenica na putu u BUDO.
Sto se tice Girje, kada je Pavel Testulijan poceo da je reklamira kao vojnu igracku, tad sam je imao u rukama.
Danas imam jednu 20kg, jednu od 16kg, i dve od 4 kg, a sve mi sluze kako za razlicite vezbice, tako i za katu disanja, koja je i ujedno izometriska tehnika kontrakcije : Sanchin;
Sve ovo pripada staro skoli bor. vestina.
Sto se tice trcanja i raznih varijanti na tu temu, jeste Zakon za izdrzljivost.
Ni Parlov, ni Muhammed Ali, su neporazeni sisli sa trona.
Isto tako i Fedor, koji je Sambo rvac, Randi je grckorimski stil.
A trcanje se radi bilo kada, a najbolje je ujutru, jer tada je organizam najodmorniji.
I sve sto koriste na treninzima je stara skola, koja je dokazala svoju Vrednost, ne samo na MMA, vec i na drugim takmicenjima.
Sto se tice Girje, u USA je ima u neogranicenim kolicinama,cene su vrlo pristupacne, mogu ti poslati koliko god ti treba, a Cena zavisi od postarine.
Evo ti domaci zadatak :
Cucanj na jednoj nozi sa tih 40 kg.
Drugi zadatak da odradis 300 spartanaca, imas na YT.
Treci da odradis u cugu :
500 hindu sklekova, i 500 hindu cucnjeva.
Imas takodje na YT.
Ovo je sve vezano za Izdrzljivost i takozvane kondicione pripreme.
A sve "stara" skola :)
 
@ ccaterpillar:
Misliš na potisak bućicama sa ravne klupe? To nikad nisam forsirao i radim samo kao pomoćnu vežbu posle glavne vežbe bench press u 5/3/1. Recimo 2 bućice po 32kg x 15 ponavljanja to mi je ostalo u glavi ta cifra.
Pistol squat strašna vežba!!! Sa svojih 105kg došao sam do 8 ponavljanja svojom težinom po jednoj nozi i bogami oznojio sam se dok sam došao do te cifre. Odavno ga nisam radio i jednom uzmem ploču od 20kg u rukama i zaprepastim se odradim 7x! Fazon je posle sam ukapirao da mnogo znači kad je težište napred dok držiš teg.

Trzaj spada u funkcionalnu vežbu i efikasan je za bilo koji sport verujem i za bilijar. Ovaj jednoručni girjom stvarno aktivira neke skrivene mišiće, jako dobra vežba
 
@ ccaterpillar:
Misliš na potisak bućicama sa ravne klupe? To nikad nisam forsirao i radim samo kao pomoćnu vežbu posle glavne vežbe bench press u 5/3/1. Recimo 2 bućice po 32kg x 15 ponavljanja to mi je ostalo u glavi ta cifra.
Pistol squat strašna vežba!!! Sa svojih 105kg došao sam do 8 ponavljanja svojom težinom po jednoj nozi i bogami oznojio sam se dok sam došao do te cifre. Odavno ga nisam radio i jednom uzmem ploču od 20kg u rukama i zaprepastim se odradim 7x! Fazon je posle sam ukapirao da mnogo znači kad je težište napred dok držiš teg.

Trzaj spada u funkcionalnu vežbu i efikasan je za bilo koji sport verujem i za bilijar. Ovaj jednoručni girjom stvarno aktivira neke skrivene mišiće, jako dobra vežba

Онда смо ту негде, тј. мало си јачи ако толико понављања радиш после тешког бенча. Ништа, морам да пробам да "повећам" мало те гирје
 
Онда смо ту негде, тј. мало си јачи ако толико понављања радиш после тешког бенча. Ништа, морам да пробам да "повећам" мало те гирје
Trzaj i nabačaj radim pre glavnog lifta na treningu, ništa spektakularno jer nemam dobru tehniku ali se trudim...

Bench press odradio pre neki dan na 5+ danu, poslednja serija 126kg 7x. Koliki mi je max. nemam pojma gledam da poštedim CNS

- - - - - - - - - -

Одлична идеја, колико макс склекова у једној серији?
Probao sam i to, oko 100 komada.
Čučnjeva oko 150. Posle toga pet dana nisam ništa trenirao upale bile užas
 
Najviše radim razne plio sklekove sa tapšanjem, unakrst, sa uzvišenja,... na jednoj ruci ali ne kao iz Roki1 naizmenično, zezaju me zglobovi. Dobro je promeniti rutinu pa umesto benča ubaciti sklek sa opterećenjem. Jednostavno zamoliš nekog teškog da ti legne na lednja. Ovo sam video u nekom filmu o zatvorima i stvarno dobro radi
 
Najviše radim razne plio sklekove sa tapšanjem, unakrst, sa uzvišenja,... na jednoj ruci ali ne kao iz Roki1 naizmenično, zezaju me zglobovi. Dobro je promeniti rutinu pa umesto benča ubaciti sklek sa opterećenjem. Jednostavno zamoliš nekog teškog da ti legne na lednja. Ovo sam video u nekom filmu o zatvorima i stvarno dobro radi

Склек је бољи од бенча јер активира сератусе и трбушњаке, лопатице су слободније да се крећу итд..
Склек на једној руци је суепр ствар, пре пар дана сам урадио неких 4-5 серија по 7-8 понављања, боли ме све живо још увек, а највише припоји око пубичне кости, то су мишићи и тетиве ненавикли да раде код стандардних вежби.
 
Склек је бољи од бенча јер активира сератусе и трбушњаке, лопатице су слободније да се крећу итд..
Склек на једној руци је суепр ствар, пре пар дана сам урадио неких 4-5 серија по 7-8 понављања, боли ме све живо још увек, а највише припоји око пубичне кости, то су мишићи и тетиве ненавикли да раде код стандардних вежби.
Što jes, jes, sklekovi pogadjaju ono što benč ne može ali opet ni sa sklekom ne možeš da radiš na maksimalnoj snazi, ono možeš teoretski sa sklekom sa opterećenjem i sklekom na jednoj ruci jer su dovoljno teški ali praktično nemoguće zbog toga kako progresivno povećavati težine. Zaključak je, treba raditi oba i benč i sklekove.

Koliko su ti noge razmaknute kod skleka na jednoj ruci? Bogami što su bliže i ja se bližim jednom ponavljanju
 
Što jes, jes, sklekovi pogadjaju ono što benč ne može ali opet ni sa sklekom ne možeš da radiš na maksimalnoj snazi, ono možeš teoretski sa sklekom sa opterećenjem i sklekom na jednoj ruci jer su dovoljno teški ali praktično nemoguće zbog toga kako progresivno povećavati težine. Zaključak je, treba raditi oba i benč i sklekove.

Koliko su ti noge razmaknute kod skleka na jednoj ruci? Bogami što su bliže i ja se bližim jednom ponavljanju

Ја се за склекове на једној руци наместим тако што руке ставим у ширину рамена, ноге размакнем око 60 степени, то му дође око 1.2m, онда једна рука иде иза леђа, стопала се мало окрену, тако ако је нпр, склек на левој руци десна пета иде на под. И онда се иде у склек.
 
Ја се за склекове на једној руци наместим тако што руке ставим у ширину рамена, ноге размакнем око 60 степени, то му дође око 1.2m, онда једна рука иде иза леђа, стопала се мало окрену, тако ако је нпр, склек на левој руци десна пета иде на под. И онда се иде у склек.
Aha nisam znao ovo. Ja sam nekako suprotnu nogu od ruke sa kojom radim izbacivao u stranu i često nisam nalazio dobru poziciju
 
Aha nisam znao ovo. Ja sam nekako suprotnu nogu od ruke sa kojom radim izbacivao u stranu i često nisam nalazio dobru poziciju

У прво време треба радити само правилан почетни став, оно, наместиш се на једну руку за склек и држиш ту позицију 30-так секунди, онда промениш руку. Склек на једној руци је вежба за цео предњи кинетички ланац, груди, рамена, трбушњаци, илеопсоас, квадрицепс, и сви ти мишићи који стабилизују покрет морају да буду јаки, а код оних који не раде ту вежбу то није тако.

А кад одрадиш то, онда размрдаш кичму трбушњацима које радиш са ногама у лептир позицији, ко то није пробао тај никада и није погодио трбушњаке на прави начин.
 
Trzaj i nabačaj radim pre glavnog lifta na treningu, ništa spektakularno jer nemam dobru tehniku ali se trudim...

Bench press odradio pre neki dan na 5+ danu, poslednja serija 126kg 7x. Koliki mi je max. nemam pojma gledam da poštedim CNS

- - - - - - - - - -


Probao sam i to, oko 100 komada.
Čučnjeva oko 150. Posle toga pet dana nisam ništa trenirao upale bile užas

Vidis, to je "stara skola", ti si posle 100 sklekova i 150 cucnjeva, dobio upalu.
Pa gde je to teoretisanje o dugim i kratkim misicnim vlaknima za staru skolu.
U njoj ili uradis ili odes pod upalu :)

Vidi kako baja radi sklekove i cucnjeve i to Hindu, Srelac,a ne obicne zezalice:


- - - - - - - - - -

Ја се за склекове на једној руци наместим тако што руке ставим у ширину рамена, ноге размакнем око 60 степени, то му дође око 1.2m, онда једна рука иде иза леђа, стопала се мало окрену, тако ако је нпр, склек на левој руци десна пета иде на под. И онда се иде у склек.

Aha, a zasta ti sluze sklekovi na jednoj ruci :?:
Brus je to radio za publiku :)
 
Aha, a zasta ti sluze sklekovi na jednoj ruci :?:
Brus je to radio za publiku :)

Мени за шокирање целог тела, одлична вежба што се мене тиче. Не знам како ни зашто је то Брус Ли радио, али верујем да је био лакши од мене, а сигурно и спремнији, ја се не упоређујем са Брус Лијем ни Рони Колеманом, највише се упоређујем са самим собом, и са људима који су оно, natural, како их зову.

А како ти радиш склекове на једној руци и колико можеш да урадиш у једној серији?
 
Meni se čini da su onaj --bozg-- i ovaj ISTRAZIVAC jedan isti čovek
:-))))

Nisu, nisu, daleko bilo. Jasna se tu vidi distinkcija teske patologije i dusevnog stanja Istrazivaca odn PLP-a :mrgreen:

Onakav debilizam se moze videti samo kod Boze Zgradica. Ovo mu je bio 181 fejk profil, a recimo da je racunica da nov pravi svakog treceg dana, posto mu stari ugase (ne znam sto ga sad nema).

I mozes prepoznati da je to Bozo po polovini prve recenice u prvom postu koji ce napisati sa novog profila.:hahaha:
 
A podvojena ličnost, alter ego? Ima toga u psihijatrijskoj praksi

Pa sad Bozo moze da bude svasta, obzirom da je pisao za sebe da je vrsni - psiholog, filozofer, narkolog, umjetnik bez premca neurofilozof i ko zna koja salata reci vise njemu padne napamet hehehe.

Pa kako mu koji alter ego proradi (a svaki mu ima po neki PhD) on u skladu sa tim pise na raznim odfovima.

E samo jos padeze da nauci i da se NE ne pise sastavljeno uz glagole, a sastavljeno uz prideve.

A inace ima 3 F psihijatrijske dijagnoze, a on sam kaze da to nije istina i da ima mnogo vise, i da je zajebao svoje psihijatre, da nisu strucni dovoljno pa da mu nisu pronasli jos raznorazne koje ima, ali cuti i "pravi se lud" nije hteo da im kaze.

Urnebes. Mnogo smesan lik, jedva cekam da se opet vrati sa novim profilom, mozda ga puste sad za vikend opet da koristi internet u otvorenom odeljenju neke psihijatrijske klinike.
 
Мени за шокирање целог тела, одлична вежба што се мене тиче. Не знам како ни зашто је то Брус Ли радио, али верујем да је био лакши од мене, а сигурно и спремнији, ја се не упоређујем са Брус Лијем ни Рони Колеманом, највише се упоређујем са самим собом, и са људима који су оно, natural, како их зову.

А како ти радиш склекове на једној руци и колико можеш да урадиш у једној серији?

Samo ti nastavi da shokiras celo telo sa odlicnom vezbom.
Nemam potrebe da se opterecujem sa tim glupostima :lol:
 

Back
Top