Šta mislite o fiat 500L?

Грдно ћеш се зајебати ако купиш тог голфа. А тих 4-5 хиљада више што ћеш дати никад нећеш извући из њега ни директно ни индиректно нити ћеш добити било шта у било ком облику осим на хауби босанску икону у виду VW знака. :mrgreen:

slazem se 100%

Od Fiata 500L za prosecnog srpskog vozaca koji hoce da vozi klasican gradski auto mislim da trenutno nema bolja ponuda na trzistu - ko zeli da vozi/kupi nov auto iz vise razloga:

- drzava ga subvencionise sa 3000 evra po automobilu
- prodaje se sa kamatom od 2% dok se ostala vozila prodaju sa kamatom od 6-10%
- ne krade se sto je vrlo bitan aspekt za kupovinu novog automobila narocito jer se time izbegava dodatan trosak u vidu kasko osiguranja koje je za nove automobile papreno
 
Slazem se sa prethidnim postom. Upravo to. Za novac za koji ga dobijete, izgledace da vozite mnogo skuplji autic, ako vam je to bitno. Ali i ovako , prelep je, jednostavno po meni vidi se da je skroz nov i da je puno energije ulozeno u njega, prosto zraci na ulicama!
Po meni, pun pogodak! A ima ih sve vise, najprodavaniji trenutno.
 
Malo previse pljujete tog golf, ne zelim da ulazim u tupave nebuloze ali izmedju ostalog tri automobila koja sam vozi odredjeni period : Marea 1.9jtd, Astra 1.7dti, i Golf V 1.9tdi... tri puta mozete da pogadjate koji auto se pokazao kao svemirski brod za ostala dva.
 
A ti bi mogao i malo da razmislis, jer ti automobili bas i nisu za poredjenje. E sad zasto? Prvo, zato sto se Marea pojavila 1996, znaci negde izmedju G3 i G4, Astra G, posto pretpostavljam da se radi o njoj 1998, a Golf 2003-4.
 
Malo previse pljujete tog golf, ne zelim da ulazim u tupave nebuloze ali izmedju ostalog tri automobila koja sam vozi odredjeni period : Marea 1.9jtd, Astra 1.7dti, i Golf V 1.9tdi... tri puta mozete da pogadjate koji auto se pokazao kao svemirski brod za ostala dva.


Па ти онда купи свемирски брод 1.2 и немој постављати питања ко шта мисли. Очигледно си довољно паметан да изабереш себи спејсшатл.
 
Upravo tako, i to u ovaj model sto ti vozis :D
Da ne govorimo o tome da je Fiat taj koji je prvi primenio direktno ubrizgavanje kod dizel motora ;)

@123456789
Probaj novu Cromu pa onda sedi u istog tog Golfa V pa ces itekako da vidis razliku, a slicnog su opsega godista. :cool:
JTD osim Fiata koriste i Opel, Jeep, Ford, Suzuki, Saab, Cadillac i to dovoljno govori kakvi su im motori.
Sa druge strane TDI ne koristi niko drugi osim same Folcike i njenih derivata :)
 
Evo moje iskustvo iz prethodnih dana, nisam pristrasan i nije me briga sto ga mi pravimo, probao sam ga i recicu sta mislim, bolje je ipak nego sto sam ocekivao.

Vodao sam matorog da proba sve zive aute u ova 2,3 dana, kod prijatelja koji drzi salon i na jos jedan plac, prvo 500l nacionale, pa onda cromu karavan, golf 6, bmw 120d, novi megan, neku oktaviu. Matori sve probao u danu.

Moje misljenje. Dosta prostran unutra, malo mi je nekako prazan, malo niza zadnja klupa enterijer jeftin i cini mi se trom kao da nece da ide, upravljivost nit smrdi nit mirse, kao i menjac. Pravi auto za shoping, grad i pijacu, za neku gradsku voznju je ok, mana je sto je benzinac, 6,7 litra trosi po specifikacijma, realno stanje je sigurno drugacije. S obzirom da moze da se uzme po ceni nove dacije i sa tim subencionisanim kreditom, sve u svemu, solidan izbor kao novi automobil za porodicu sa veliim prtljaznikom, gde upravljivost i motor nisu toliko presudni. Definitivno najbolje iz Srbije ikada, ko hoce da ispostuje nasu ekonomiju i treba da ga kupi.

@Oskar2215
Croma Karavan extra, probao sam pre dva dana, divota auto za moje, bolje osmisljena od 500l, bolje opremljena, cena super povoljna za polovnjaka starog 2,3 godine sa 100,150k. Posle svih tih isprobanih automobila, matori se totalno odusevio bmw kecom, sto sam i pretpostavljao, auto dominira i samara put, za razliku od svih isprobani, jeste da covek ima skoro 60 godina ali i on zna sta je dobro. Ja bih mu radije preporucio golfa zbog prostranosti i odrzavanja, ali na preporuku dobio sam istu odbojnost kao i na forumu prema VW i golf :), i sad se lomi, novi 500l ili bmw 1, eventualno ta croma, necu da uticem na coveka, mada meni se cini da je to gotova prica u korist Nemca.
 
Poslednja izmena:
BMW 1 ce da ga oderu na odrzavanje i na delove. Svaki deo od Fiata je 3-4 puta skuplji od BMW-a

Drugo BMW serije 1 kosta skoro duplo vise novca od Fiata 500L

cena mu je u zavisnosti od opreme od 20.500 do 30.000 evra

Ma znam, mada mislim da nije presudno u ovakvim slucajevima, da ce taj auto da lomi 30 hiljada godisnje drugacije bi bilo, a ove kilometrae tipa do 10 hiljada godisnje, 5 godina, 45-50 hiljada, ne moze bog zna sta da mu crkne, servis na 15 000, 3 servisa za 5 godina, neka se desi u tom periodu i neka jaca popravka od preko 1000eura u tom periodu, nije katastrofa.
Naprimer, ja sa mojim 530xd, kupljen sa 150k na sat, 210k sad na satu, nista sem mali veliki servis i neke sitnice, ne kazem da su servisi jeftini, daleko od toga, ali dobro, ja sam bio svestan toga.
 
@123456789
Odlicno si postupio, nije Golf jedini auto na svetu, treba probati vise modela i marki pa se odluciti. :ok:
Sta god da uzme od ta tri nece pogresiti (BMW je malo skuplji, ali boze moj opet je i on odlican izbor).

60% do duplo skuplji u zavisnosti od opreme nije bas malo :)

malo bi bilo 5-10%

A drugo Fiat 500L je mnogo veci i prostraniji od BMW keca. BMW kec je prilicno malen auto.

A ako hoce vec da izdvoji 22-30.000 evra za auto u tom cenovnom rangu postoje daleko daleko bolje alternative od BMW serije 1.

Eto na primer Honda Accord - premium limuzina, Toyota Avensis, Ford Mondeo i mnoge mnoge druge...
 
Па неће вероватно новог бмв-а.

moja je impresija da otac od kolege koji je otvorio temu zeli bas da uzme 500L a kolega ga nagovara da kupi nesto drugo, mada je manje kriticki nastrojen prema Fiatu od kako se provozao u istom

Naravno taj auto nije nikakav luksuz, i ne moze se porediti sa BMW-om serije 5 koji on vozi, ali mnoge ljude takav auto zadovoljava i to je sustina.

Na primer ja isto ne bih nikada voleo da vozim taj auto , osim kada ne bi bio prinudjen , zato sto preferiram drugacije automobile, al opet razumem ljude koji ih voze.

Svako ima drugacije prioritete prilikom kupovine automobila.
 
Ти си још код његовог првог поста и стандардно не читаш и не пратиш шта се даље пише него само отвориш прозор и куцаш. :)

Tako nekako, ali covek je u svakom slucaju sa puno volje hteo da pomogne :), to se ceni.

Podsetih se ove teme sinoc, pa rekoh da se javim.
500l neki drugi put, bmw 120d je krajnji izbor, 2009 godiste sa 130k na satu. Matori odusevljen, 180konjica dizel sa jakim obrtnim momentom. Vozi me sinoc sa neke svadbe, i preticemo 500l na autoputu, ja ga pitam kakav ti je bio osecaj kad si probao, pa si seo iz 500l u ovo, on mi kaze "pa u 500l, bih verovatno sad morao u preticanju da pozovem dva Rumuna da me poguraju, da bi uopste krenuli negde".. celo jutro se smejem :D :D :D
 
Tako nekako, ali covek je u svakom slucaju sa puno volje hteo da pomogne :), to se ceni.

Podsetih se ove teme sinoc, pa rekoh da se javim.
500l neki drugi put, bmw 120d je krajnji izbor, 2009 godiste sa 130k na satu. Matori odusevljen, 180konjica dizel sa jakim obrtnim momentom. Vozi me sinoc sa neke svadbe, i preticemo 500l na autoputu, ja ga pitam kakav ti je bio osecaj kad si probao, pa si seo iz 500l u ovo, on mi kaze "pa u 500l, bih verovatno sad morao u preticanju da pozovem dva Rumuna da me poguraju, da bi uopste krenuli negde".. celo jutro se smejem :D :D :D

nijeto nista sa mog stila na autoput preticem ko nista bmw 750 od 380 konjica .. verovatno pocrkali konji ..????????
 
Зато основни модел 120д кошта 28.450 евра код нас, а 500л 10.900. Та разлика од 17.500 евра је да те не би гурала два Румуна на ауто путу. :)



http://www.bmw.rs/rs/en/general/lokalni_sadrzaj/_shared/Cenovnik01072013.pdf?download=true

hehe :rotf:

- - - - - - - - - -

Ne znam, ljudi, ja bih radije uzeo nekog ludog polovnjaka za te pare

dva ane jedan
 

Back
Top