Šta mislite o fiat 500L?

Tako nekako, ali covek je u svakom slucaju sa puno volje hteo da pomogne :), to se ceni.

Podsetih se ove teme sinoc, pa rekoh da se javim.
500l neki drugi put, bmw 120d je krajnji izbor, 2009 godiste sa 130k na satu. Matori odusevljen, 180konjica dizel sa jakim obrtnim momentom. Vozi me sinoc sa neke svadbe, i preticemo 500l na autoputu, ja ga pitam kakav ti je bio osecaj kad si probao, pa si seo iz 500l u ovo, on mi kaze "pa u 500l, bih verovatno sad morao u preticanju da pozovem dva Rumuna da me poguraju, da bi uopste krenuli negde".. celo jutro se smejem :D :D :D

preterujes tj subjektivan si zato sto volis BMW i to razumem :)

Tebi se svidja vise bMW i izvrsio si uticaj na svog oca da i on isto uzme BMW :) I to je ok...

Al ne moras bas da karikiras i pricas da je 500L krs kojeg treba da guraju 2 rumuna jer nije tako :)

- - - - - - - - - -

Ne znam, ljudi, ja bih radije uzeo nekog ludog polovnjaka za te pare

ma sto ljudi sto cudi. Svako ima razlicite prioritete prilikom kupovine auta . Neki vole da voze nov, neki polovan, i svako je iz svoje tacke gledista - u pravu.
 
Vi mladi momci sto volite polovnjake: Kad se zenite da trazite raspustljku ili udovicu sa dva deteta.Nema da se mucis nista,razgazena mladica i proverena.A jeftinija ohohooo...:lol:

ja licno volim da vozim auto koji mi pricinjava zadovoljstvo da ga vozim.

Jer sam zaljubljenik u automobile, zato pre uvek kupim polovan neki u cijoj voznji uzivam nego nov ...

Ali naravno postoje ljudi kao ti koji vole tj uzivaju da se voze u novom autu pre svega.


I ja i ti smo u pravu sa svoje tacke gledista .
 
Sviđa mi se, ali ga ne bih kupio
1) ne postoji u verziji sa automatskim menjačem (neka me neko ispravi ako grešim)
2) mislim da su motori ipak malo slabi... ne kažem da ovi postojeći motori nekome savršeno ne odgovaraju, ali mislim da bi mu jedan proveren 1.9JTD legao k'o dupe na nošu...
 
Sviđa mi se, ali ga ne bih kupio
1) ne postoji u verziji sa automatskim menjačem (neka me neko ispravi ako grešim)
2) mislim da su motori ipak malo slabi... ne kažem da ovi postojeći motori nekome savršeno ne odgovaraju, ali mislim da bi mu jedan proveren 1.9JTD legao k'o dupe na nošu...

Stavili bi oni 1,9 da može da se uglavi :D Zezam se, to su neka njihova pro.eravanja, nove tehnologije, motor od 0,9 litara za auto od 1,5 tone i slično...Ako je 1,9 100 puta proveren u upotrebi, ne znam zašto ga nisu i dalje koristili :D
 
@Machony
1.9 Multijet (iliti JTD) se vise ne ugradjuje ni u jednom Fiatu, ali postoji jos uvek u Lanciji Delti kao twinturbo od 190 konja. :)
Mozda bi cak i mogao da se spakuje i u 500L ali pitanje je kako bi se ponasao, 1.6 multijet je i vise nego dovoljan od dizelasa. Jaci benzinci treba da se pojave ove ili pocetkom sledece godine posto se uveliko vec testiraju :super:
@Sizif
Cini mi se da postoji sa poluautomatskim, ali samo u verziji sa 1.3 multijet motorom, dok automatski postoji samo u Jenki verziji.
 
OK,dodas 10% i to ti je 3,7 racunam na grubo.Daleko ispod 4l. :think:

ma svi lazu sa ovakvim tekstovima. Evo ti sta kaze covek iz prve ruke

Vozim 500L 1.6MJT od jula(običan,LIVING se kasnije pojavio u prodaji)...Prešao oko 6000km....Potrošnja u gradu oko 6L....Do Sitonije,pun+klima 5.2L(autoput 140-150km/h)...Predpostavljam da bi potrošnja na otvorenom mogla da padne na 4-4.5L kada se ne bi vozilo preko 120km/h,inače auto je za svaku pohvalu i preporuku.
(Vlasnik500L, 8. oktobar 2013 14:57)


Kolega, svaka čast na 5,2 na toj brzini - ja bih rekao da sam vozio isto, ali mi je prosek na autoputu bio oko 6-6,5, možda i malo više, s tim što padne posle Nea Moudanie, kada više nema autoputa. Za grad smo na istom.

Inače, na običnom magistralnom putu sa brzinama od 60 do 90-100 i klimom, potrošnja je oko 4,2.
(Miloš, 9. oktobar 2013 00:54)
 
Poslednja izmena:
Sta ce vam racunar, internet i slobodne informacije, ima da uzimate dnevnu dozu Farme, Turskih serija, i "vaseg prava da ne znate nista" preko sarene kutije, dok vam veliki vodja saopstava da je sve u redu i da vi zapravo zivite srecno i prosperitetno... Naravno platicete i pretplatu za to.
 

Back
Top