Šta mislite o fiat 500L?

prenapumpane gume, olaksano vozilo i lagano na gasu.

pa neverujem dasu prenapumpane gume ; Goodyear Efficient Grip Performance ( Na događaju koji je organizovala kompanija Bosch, automobili FIAT 500L Living bili su opremljeni i Goodyear EfficientGrip pneumaticima, prvim koje primenjuju inovativnu tehnologiju uštede goriva i smanjuju otpor pri kotrljanju, što je direktno povezano sa potrošnjom goriva i emisijom CO2. )

EG-performance-sidewall_tcm2282-136296.jpg
 
Poslednja izmena:
ma svi lazu sa ovakvim tekstovima. Evo ti sta kaze covek iz prve ruke

Vozim 500L 1.6MJT od jula(običan,LIVING se kasnije pojavio u prodaji)...Prešao oko 6000km....Potrošnja u gradu oko 6L....Do Sitonije,pun+klima 5.2L(autoput 140-150km/h)...Predpostavljam da bi potrošnja na otvorenom mogla da padne na 4-4.5L kada se ne bi vozilo preko 120km/h,inače auto je za svaku pohvalu i preporuku.
(Vlasnik500L, 8. oktobar 2013 14:57)


Kolega, svaka čast na 5,2 na toj brzini - ja bih rekao da sam vozio isto, ali mi je prosek na autoputu bio oko 6-6,5, možda i malo više, s tim što padne posle Nea Moudanie, kada više nema autoputa. Za grad smo na istom.

Inače, na običnom magistralnom putu sa brzinama od 60 do 90-100 i klimom, potrošnja je oko 4,2.
(Miloš, 9. oktobar 2013 00:54)

Ovo je uvek potrosnja sa klimom.Ja imam utisak da moja Astra manje trosi od klime,kad je ukljucim potrosi boga,jeste da hladi kao luda ali klima trosi dosta.
 
Dobar, mali auto koji na zalost kosta puno. Dobri motori, menjaci savrseni ali preskupo za toliko malo prostora..
Fiat 500 je mali auto, a 500L nije. Ali zato mu je gepek kao kod Juga.
Nisu im savršeni menjači.
Iznenadio sam se kad sam video na "Yahoo autos" da je 500L stavljen medju 15 automobila koje treba izbegavati pri kupovini novog auta: :eek:
Ja nisam iznenađen, s obzirom da sam često u Fiatovoj fabrici i u kontaktu sa problemima koji nastaju prilikom proizvodnje. Morate da shvatite da mi nemamo osnovnu kulturu i volju za rad. I kad je tako, dobar auto nikada neće izaći iz takve fabrike.

Radnik sipa u par stotina automatskih menjača antifriz umesto ulja za menjače.
Radnik pogreši šrafove oko motora i uništi 700 motora.
Gotovo svi, 95% radnika, luduju kada odvezu Fiat 500L sa trake. Nov motor, prvi put startovan i pun gas, teranje u crveno i iživljavanje i smejanje. Da ne pričam o poligonu u samoj fabrici. Da ne pričam o testnim radnicima koji prolaze 100 km sa autima po selima (tačno znam koji krug se vozi) i na putu nov auto teraju kao ludaci i kada se vrate u fabriku, menja se cajger na kome piše 0 km.
Srbija i automobili... ne ide to.
A za USA tržište se slalo sve i svašta. Nije ni čudo što je za izbegavanje.
''Bilo je pod izgovorom: to ide na drugi kontinent, ne mora da se sredjuje to.''
 
Dobar, mali auto koji na zalost kosta puno. Dobri motori, menjaci savrseni ali preskupo za toliko malo prostora..
Da je upola jeftiniji bio bi prihvatljiv auto!
Ovako pisanje Yahooa nije nikakvo iznenađenje!
"Yahoo autos" da je 500L stavljen medju 15 automobila koje treba izbegavati pri kupovini novog auta: :eek:

https://autos.yahoo.com/news/2015-new-cars--trucks-and-crossovers-to-avoid-185842139.html


Morate da shvatite da mi nemamo osnovnu kulturu i volju za rad. I kad je tako, dobar auto nikada neće izaći iz takve fabrike.
"Zastava je oko pola veka imala monopol na YU tržištu. Pošto su imali monopol, nikada nisu napravili ništa dobro niti su naučili šta osim dizanja cena.
Slažem se sa megafavor-om da nikada neće napraviti dobar auto - bar ne po razumnoj ceni.
 
Haha dobro rece sizif.

Nije mi jasna poenta ovog testa, koliko cesto u saobracaju imate priliku da udarite u goli betonski zid visine metar i po pri brzini od 100 Km/h ???
Kako ja vidim ovaj test, betonski zid simulira totalno nerealistican sudar u saobracaju. Najcesce se udara u druga vozila, bankine i stubove. Sve ostalo su promili.

Fiat 500L je prilicno visoko vozilo sedi se slicno visini u SUV vozilima, sto po meni ima prednost u realnom saobracaju u smislu bezbednosti, prvo zbog bolje preglednosti, drugo zbog cinjenice da sedite visoko u, ne daj boze, slucaju udesa. Odnosno u sudaru sa klasicnim automobilom nalazite se iznad zone guzvanja.
Ono sto jeste mana ovakvih vozila je kratka hauba, tj. kraca zona za guzvanje ispred vozaca.

Dalje neko napisa nema mesta u vozilu, pa to je smesno. Unutra je ogromna kolicina prostora kako po duzini tako po visini.

Ja sam citao i gledao neke testove, zale se ameri na testovima kako je auto nizak kada se sedi nazad. Ja uzmem test vozilo, sednem nazad ima mesta koliko hoces za glavu, a visok sam 191cm. A taj amer koji se zali na testu visok kao pigmej. Onda pricaju o nekim losim resenjima na istrument tabli, a ono veze sa zivotom nema. Dakle ciste namestaljke i negativna propaganda prate ovaj model.
 
Ja sam isto tako citao raznorazne komentare kad se pojavio auto ali sam ostao ravnodusan jer sam znao da takav auto nece skoro uci u moje dvoriste.
Ali ukazala se prilika i ja sam treba o da odradim zamenu i kad sam prvi put u zivotu seo u 500L toliko sam se odusevio da sam coveku rekao da cu mu korigovati zamenu koliko sam mu rekao da doplati.
Mesta ima extremno mnogo i sebastijan je verovatno seo u Fiat 500 koji je mali gradski autic a evo ko god dodje kod mene i pogleda auto ponudim mu da sedne i prvo ih pitam dali su sedeli i niko naravno nije a kad sednu treba da vidite taj izraz na licu jer niko ne veruje da je to izaslo iz Zastavine fabrike.
Naravno dotle pljuvacina samo takva skoro svuda a tvrdim da onaj ko ga ima moze da kaze da je zadovoljan.
JEste bilo je na nekim serijama problema sa stubom volana ali se resavalo u garanciji.
Mana kod najnovijih modela je sto su im uzbacili disk kocnice nazad i ubacili dobose a takodje su izbacili prikljucak za upaljac u gepeku pa ispadne da oni koji su ranije kupili 500L imaju bolji primerak.
Da je bucan nije i moja jedina zamerka najprodavanijem modelu 1,4 16V 95ks je ta sto je auto trom ali sam skontao o cemu se radi jer menjac je tako namesten da bukvalno u petu brzinu ubacujete na 60 km/h. Takvom voznjom po gradu je potrosnja 7L a obicno srbin misli da je uzeo formulu i gasira ga a onda mu naravno dize potrosnju jer mora dosta gasa da se da da bi ovaj auto isao kako neki ocekuju.
Po meni je prava mera za ovaj auto motor 1,6 M-jet jer mu je potrosnja nesto manja ali verujem da ide dosta bolje.
 
Vidim da si mitjan-e pitao za GTI pa verujem da ces se razocarati kako ide 500L jer zaista nije trkac ali kad pogledas oblik karoserije i njen klirens shvatices da je taj automobil napravljen za porodicu.
Jedan od razloga zasto sam ga uzeo je i moja cerka koja se odusevila autom kad ga je videla i ja sam hteo da i ovo probam sto zbog mene a najvise zbog dece. Kum vozi sluzbeni 500L u firmi i pre neki dan mi je rekao da bi mi najpametnije bilo da ostavim taj auto sebi a kad on to kaze onda verujem da je auto dobar.
 

Back
Top