Sta me nervira u kuhinji!

taman bi se najele da ovaj moj se prihvati nekog kuvanja. Dobro da budem iskrena nije on uopšte lenština, nikad ne očekuje da mu postavljam i posebno spremam da jede ako kojim slučajem (istina jako retko pošto je institucija zajedničkog obeda u nas svetinja) sam jede, to je ili posle dežurstva ili što je još gore u kasnim noćnim satima po drugi put dsa večera (e sad druga je stvar što ja to ne dozvoljavam nego skačem i spremam) On tako voli da gleda recepte i kad kuvam voli da sugeriše tipa više ulja više vina i sl dok ga ne isteram da mi ne zvoca. Od konkretnih stvari najeli bi se jaja na sve moguće načine, salata i natavno mesa, ali bi pri pomisli šta treba za njim sve oprati to preselo.
PS ja sam od onih srećnica čije muževe ne zanima fudbal (nije gledao ni jednu utakmicu sa SP, čak sinoć dok je bilo finale mi smo šetali pse) ali je zato navučen na ribolov.
Izvinte na spamu, bilo je jače od mene
 
ne verujem da je to bilo zasluzeno, jer kad vidim kako se drugi izrazavaju i koje termine koriste,,,trebalo bi ih banovati, a niko ih i ne opominje...mi nismo ni psovali ni vredjali nikoga, a iz kratica se moglo protumaciti sta je napisano...dobro bilo proslo...idi i peri sudove!:)
 
kupi nema šanse da se poksješ
ja imama ariston potpuno ugradnu i suupeer je

znas sta me nervira, sto ako dobro znam, prvo moras da ocistis sudje, pa tek onda da ga stavis u masinu...a ako ima neko za jednokratnu upotrebu...javi obavezno..ono da ga odvalis s terase na travnjak, pa da ti svi zivi psuju...ozbiljno na zapadu(ne divljem), ima praktivnim stvari, danas sam oprala tri puta sudje,,,,ejjjjjjjjjjj i kosu sam oprala:rotf:
 
Evo i mene malo kod vas :)
Mene najvise nervira kad hocu da sve odradim na brzinu i da mogu na miru da sednem sa gostima, a onda se obavezno desi da mi nesto ispadne i razbije se, ili pokipi, ili, ma znate vec kako to ide... Ali, ne nervira mene tooo!!! Mene u sustini nista ne nervira... ja za polomljenom casom samo bacim pogled i ko da se nista nije desilo, laganini je podignem i sklonim. Kao sto rekoh, ne nervira me nista, ali, ipak, smeta mi, da teko blego kazem, kad moj muz na sve to odlepi i jos prokomentarise kako sam smotana!!! Pa hadje ti dragi moj budi danima vredan u kuhinji i da vidim da li ce svo posudje biti na broju...
Toliko...
 
Pa kuhinja u celini! Volim da kuvam razne specijalitete, taman kao i muškarci kad kažu da vole da kuvaju, pa posle njihovog kuvanje neko mora detaljno da sprema kuhinju - dakle, povremeno i iz zadovoljstva. Ovako, svaki dan, kuvam, ali mi je nateži deo da uopšte smislim šta ću da kuvam, a kad skuvam, mrzim sudoveeeee!
Trenutno imam druge prioritete, ali sledeća stvar je mašina za sudove, već merkam gde ću da je smestim. :)
 
Ovoliko iskukasmo zbog mašine za sudove, a ni jedna se još nije javila da joj je neko poklonio mašinu, npr, za rođendan! Pa jel' oni imaju srca?:mrgreen:
E pa ja sam dobila za Novu godinu! Jeste da je mala i jeftina (4 kompleta, 10.000) ali brate RADI. Doduše dobila sam je zato što je 4 meseca suprug prao sudove pa mu se smučilo, ali poklonu se ne gleda u zube.
 
Nekada se moglo naći malo okruglo stakalce, nalik na malu pepeljaru, namenjeno baš da spreči da mleko pokipi. Ne verujem da se to sada može naći, tako da ti ne gine onaj lonac sa duplim dnom, koji pišti. A može se koristiti i za kremove koji treba da se mute na pari, jer ima i duple zidove, u koje se sipa voda. Ako staviš mleko na slabiju temperaturu, možeš ga ukuvati na polovinu količine, a da ne iskipi. Samo će postati gušće.
 
Zena brata moga muza je ucinila isto sto i moja snaja (a nisu se dogovarale jer i nemaju kontakta, vec su pametne zene): malo malo, pa zbog necega im muzevi peru sudove (ipak, vecina to ne voli da radi, normalno).
Rezultat toga je da su obe dobile na poklon sudomasinu od svoji muzeva i to odavno! :)

Ja bih primenila tu taktiku, ali imam bas mini kuhinju. :)

Taj lonac sa sduplim dnom koji pominje taote je odlican i za kuvanje pirinca, nista ne zagori, a i za razne sosove - ja ga iskljucivo za to koristim jer slatko mleko ne pijemo. Parkticna posuda.

Mene nervira kanta sa djubretom - gde god da stavim ne deluje mi estetski. A razne kante i velike i male sam isprobala, ali djubre je - djubre.
Jedino me tesi sto djubre mozemo da bacimo kada nam je volja, dok moja snaja mora da 'cuva' djubre u vecoj kanti u svom dvortistu ili unutar kuce jer 2X nedeljno dolaze djubretari (u pitanju je gradic u Z.Evropi).
pozdrav
 
I moja noćna mora je suđe. Ali ja sam na pitanje muža šta ću za rođ jasno i glasno rekla mašinu za pranje suđa.
A mene dodatno nervira što nemamo svi u kući isti ukus po pitanju hrane,pa je to večito neki kompromis da ne bi kuvala 3 jela,što kad imam vremena i uradim,a zamislite onda tu gomilu prljavih sudova.
Ni moj muž nije preterano zagrižen za sport ali za kompjuter...grrrr,tako da ne znam šta je gore.
 

Back
Top