Jel imate "nozekanje" ili normalne nozeve u kuhinji?

Koristim jedan od dva koji su stariji i od moje babe, nasleđeni od prababe. Bilo da sečem jabuku, hleb, ili lubenicu, uvek se okrećem samo njemu. Za slavu se na tanjire kao iz inata stavljaju (ne stavljam ih ja) ukrasni noževi koji mogu da seku samo pihtije, a tokom večeri mi svi blagodare na nekim ekstra noževima iz Ideje koji nisu bili ni 500din po setu.
 
nozeve, nozeve nosimo u dzepu da secemo ***** ko repu

kod nas u kuci svaki noz sece. i onaj ovalni za mazanje margarina. ostar da uvek moze naseci krisku hleba, ili neko meso na pola.
stim da imam i 3 viljuske naostrene za desnu ruku. koja moze parcice mesa da usitni. te viljuske izbegavaju ukucani, pa su ugl samo moje

i imam supenu kasiku duplo vece zapremine nego ove kucne kasicice sto se danas kotiste. jeste, i to je malo naostreno, malo :mrgreen:
 
nozeve, nozeve nosimo u dzepu da secemo ***** ko repu

kod nas u kuci svaki noz sece. i onaj ovalni za mazanje margarina. ostar da uvek moze naseci krisku hleba, ili neko meso na pola.
stim da imam i 3 viljuske naostrene za desnu ruku. koja moze parcice mesa da usitni. te viljuske izbegavaju ukucani, pa su ugl samo moje

i imam supenu kasiku duplo vece zapremine nego ove kucne kasicice sto se danas kotiste. jeste, i to je malo naostreno, malo :mrgreen:
I ti to nesto puno ostris.
Izgleda da ce i tebi da postavljaju neka pitanja.
Ponesi naocare za sunce.Meni su ukljucili neku lampu.Oci mi istjerali.
 
imam jedan ovakav :lol:

majkl-majers-imdb-2.jpg




ostali su normalni, vecih nekoliko
mora poseban za krompir meso i oni mali za svakodnevnu upotrebu
i reckav i gladak
 

Back
Top