Sta me nervira u kuhinji!

Perem i sherpe i lonce, i od filova i od pasulja, i tepsije od pite sa sirom i ja sam prezadovoljna. Moja mashina je Simens, kupila sam je pre 3,5 godine polovnu u Crepaji , jedan bracni par se bavi prodajom uvozne polovne robe, moja mashina je kao nova, nishta joj ne fali, redovno je odrzavam i jednom mesecno operem sa sredstvom za skidanje masnoce i cishcenje, perem cak i one pvc kese sa kojima sharam torte...Ma ja sam prezadovoljna.:ok:
 
Perem i sherpe i lonce, i od filova i od pasulja, i tepsije od pite sa sirom i ja sam prezadovoljna. Moja mashina je Simens, kupila sam je pre 3,5 godine polovnu u Crepaji , jedan bracni par se bavi prodajom uvozne polovne robe, moja mashina je kao nova, nishta joj ne fali, redovno je odrzavam i jednom mesecno operem sa sredstvom za skidanje masnoce i cishcenje, perem cak i one pvc kese sa kojima sharam torte...Ma ja sam prezadovoljna.:ok:
Ej... jel' znaš da li se ti ljudi još bave istim poslom?
 
Zasto ne smeju u masini??????:eek:

Odere se teflon. Ostalo sme ali je pitanje koliko će dobro da je opere.

Ja imam staru mašinu "elektrolux" (doneo je moj dragi "u miraz" :lol:, da ne pominjem kako je bila neispravna i na šta je ličila :confused: - ne biste verovali, ali imam sliku :)), onu malu, koja staje na sudoperu (u prodavnicama to sad zovu "za četiri osobe", ali je ogromna razlika sa novom"mideom" koju smo kupili mami), dakle staje samo jedan red sudova. I sve što stavim - opere odlično. Doduše, ono baš jako zaprljano i "skorelo" najpre isperem hladnom vodom, a plehove od pizze (oni taman staju - ređaju se kao tanjiri) poprskam nekim sredstvom protiv masnoće, ali se sve lepo opere (osim kad naguram previše ili ne složim dobro pa nešto ometa propeler). U takvu mašinu, naravno, veći plehovi i šerpe ni fizički ne mogu da stanu :(.
U pomenutu "mideu" (koju smo u međuvremenu odneli i koristimo je za pranje čaša u šanku) stane otprilike polovina onoga što stane u "elektrolux" i ne opere se sve tako lepo.

Moja je Midea i odgovara mi makar sa te strane što u nju ređam direktno prljave sudove, samo ih isperem vrućom vodom, ne pravim lom u sudoperi. Verujem da ima i mašina koje peru bolje od nje ali flašice (Mimine) i cucle opere besprekorno i ne moram da se cimam sa onim četkama i četkicama, a šolje od zelenog čaja ne moram da ribam Arfom, samo ih isperem pre stavljanja u mašinu. Nego, Smeh, ima li ta Elektroluks fioku za deterdžent ili i ona kao mala Midea ima udubljenje u vratima za prašak? I jesi li probala da koristiš tablete u Midei? Mene nervira to doziranje praška i sredstva za ispiranje i to što mi od soli budu gorki sudovi... Sve bi to uz tabletu moglo da se izbegne ali piše na uputstvu od mašine da ne sme tableta. :besna:
 
Poslednja izmena:
Mi imamo onu masinu sto je zvanicno za 12 osoba - nije mi jasno kako su to izracunali i koliko obroka i pica su racunali za tih 12 osoba. Nas je u kuci 4 -oro ali sestra i zet sa decom su skoro svaki dan kod nas i naravno masinu ukljucujemo svaku noc a ponekad i jos jednu tokom dana.
Peremo i serpe i tiganje - nasa teorija (tj. moja i mamina) je da je masina lepo skine onaj najgori deo i malo raskvasi sve sto je masno i zaprljano i onda se posel samo malo propere ili ponekad zicom predje, ali se bas lako skida.
Prali smo i teflonske tiganje i nista im nije, samo pazimo da se nista ne nasloni na njih da ih ne izgrebe.
Da li je neko probao da opere tucak za meso (onaj metalni)?! E to me najvise nervira - rukom ne moze lepo da se opere a posle pranja u masini pocne da mu se skida najgornji sloj pa ostavlja boju na rukama i gadan je kada se uzme...
A flasice nikada nije bilo poente da preemo u masini jer je uvek pretrpana a i trudimo se da masinu ukljucujemo nocu a tada flasice najvise trebaju..... mnogo nam je lakse bilo onim cetkama (za flasice i cucle) da ih operemo.
 
Joj, Koko, moj dodatak za majonez se u mašini raspao. A pere na 62 stepena. :sad2: Nisam sigurna ali čini mi se da je bio Moulinex. Mislim čitav aparat. Ali zato mali secko iz Kuvati srcem... :zaljubljena: Samo motor ne perem u mašini! A te dodatke za majonez mrzim, nikad ne mogu da se operu lepo ručno a kao što rekoh, sa mašinom sam imala loše iskustvo tako da njegovu upotrebu zaobilazim u širokom luku.
 
Mene nervira sudopera koja je u sadasnjem stancicu bukvalno odmah do ulaznih vrata pa se na nju prvo naleti.Bila je pozutela od vremena i godina i nikako ali nikako nisam mogla da je izribam ljudski,sto me je uzasavaloooo..e onda sam cilitom sa zutim poklopcem slucajno probala i konacno je izbelela,da se on krstio.Rekao mi je da nikada nije bila tako bela koliko se on seca.I sad nema mesta ni za kantu za smece.Pobogu ja kad sam dosla on je smece drzao do vrata u kesama!MUSKARAC!!! pa sam rat vodila da mi kupi kantu za smece,i kupio je neku mikro manju kantu nisam videla u zivotu.Dva puta dnevno bacam smece.A pranje sudova...ih,oce on..ali neka hvala!Samo uvalja sundjer u neku mast i raznese je po ostalim sudovima...fuj.
 
Kad uzmem nešto da radim onako kako ja radim... a ON ima sto svojih teorija, gunđanja, komentara... a niko mu, naravno, nije branio da sam uzme i spremi.
Neko veče su to bile girice koje sam stavila u rernu (zbog znamenitog mirisa, ali stavim i manje ulja, pa su manje masne), toliko je čantrao i zvocao da sam ih na kraju "dopržila" u tiganju (sa nekoliko opekotina od ulja koje je prskalo i "mirisom" koji se oseća dva dana posle). :evil::evil::evil::besna::besna::besna:
 
A vidim da se ovde uopšte ne nervirate.Ako, tako i treba, nervoza utiče na lepotu!:ok:

A mene sada jako jako nervira sav onaj krš koji sam ostavila u kuhinji!! :dash: Ovih dana krečila kuhinju, pripremam zidove za neki mural, pravila tortu koju sutra ukrašavam, i možete samo zamisliti kakva je to bomba tamo!:dash:
Popuštaju živci sa godinama, to sam ukapirala!:besna::besna:

:bye::bye::bye::bye:
 
Draga moja Stefanelli sta onda ja da kazem ako ti pricas o godinama i zivcima.
Trudim se da se ne nerviram iako razloga ima puno.
Najgore mi je kada sam u najvecem poslu a po nekoliko puta moram da prekidam jer moja gospoda ne mogu zajedno da dorickuju, a ni rucaju, jedan pije kafu, drugi caj itd a ja to sve moram da usluzim i podvorim. Najlakse mi je kada me ostave samu. Uradim triput vise posla i ne umorim se.
 
Moram ovde javno da pohvalim Irenu,jer napraviti onakve krasote,u onolickom prostoru stvarno je umetnost.A još kada se svi mešaju i izvoljevaju...:mrgreen:

Moja kuhinja je kao trećina njenog stana,pa mi ponekad fali prostora...

Teta Iro,svaka čast još jednom.:klap::klap:

Hvala draga moja. Vasa podrska mi uliva snagu i podize moral. Kada sam najumornija sednem ovde, podelim sa vama svoje muke i odmah mi je lakse. Sanjam da imam veliku svetlu kuhinju pa da u njoj na tenane mogu sa uzivanjem da radim, ali to ce izgleda ostati samo moji snovi. Sem ako kojim slucajem ne dobijem sedmicu na lotou :zcepanje::zcepanje:
 
Mene nervira kada neko soli sa kashichicom (najbolje je kolicinu soli proceniti prstohvatom).
ne volim kada neko ne zatvori kutijice sa zachinima iza sebe. kada su naredjani sudovi ispred sudopere.
machije dlake na krpi za sudove. kada neko ubaci povrce sa pijace direktno u frizider onako u plasticnoj kesi, a mozda najvise od svega kada neko ostavi mrvice od hleba na dasci i ne pochisti ih.
 
Perem i sherpe i lonce, i od filova i od pasulja, i tepsije od pite sa sirom i ja sam prezadovoljna. Moja mashina je Simens, kupila sam je pre 3,5 godine polovnu u Crepaji , jedan bracni par se bavi prodajom uvozne polovne robe, moja mashina je kao nova, nishta joj ne fali, redovno je odrzavam i jednom mesecno operem sa sredstvom za skidanje masnoce i cishcenje, perem cak i one pvc kese sa kojima sharam torte...Ma ja sam prezadovoljna.:ok:


Postovana Jeca023 , mozete li meni proslediti broj btracnog para iz Crepaje , koji se bavi prodajom polovne bele tehnike ???
Hvala Vam puno , pozzz
 

Back
Top