Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od sad cu nam jednom mesecno,
Kad se zadesim u NS-u,
kupiti 500-600 g lososa(medi 200 za dva rucka)
I nama ostatak spremim jedan rucak
Sa spanacem i krompirom
da se pocastimo

Meni samo nije jasno kako uz ove cene
ljudi hrane svoju decu zdravo
ja kad pocnem da razmisljam koliko bi nam
para trebalo da se hranimo bas zdravo
bez ruckova kod mama i njihovog slanja
mesa i povrca,
Pa nama bi cela moja i pola muzeve otislo na radnju i hranu :sad2:
A ostatak na racune... :(

Mnogo je sve skupo

Ali resila sam da bar dvaput nedeljno spremam ribu
pastrmka,.oslic, som... to je ono sto ima ovde da se nadje ponekad
ja volim svu ribu(mada najvise morsku)
Ali i ovo ce nam biti super... :)
lignje nisu skupe a kad pogledas ni morski plodovi kad ih smandrljas s pirincem.pa pogledaj suhomesnato koliko je skupo u odnosu na ribu i povrce,sta fali saranu,cak ni dimljeni nije skup
 
mogao bi sutra neki sataras da padne. dobio neki paradajs iz baste iz mml-a. imam i fini domaci luka, i nesto crvenih paprika

ali, hteo bih da ga malo obogatim tj sataras. jel ima neki predlog?

Najlepsi je , meni, uz pohovano belo
Inace, ja izdinstam luk, obavezno cen/dva belog luka , dodam paprike, paradajz, malo prosa( ne mora) i u vrucu rernu. Povremeno promesam i kad ocenim da ce za petnaestak minuta biti gotovo ( ne volim da se paprike raspadaju vec da budu cvrste) dodam taranu ( 2 jajeta i brasno umesim cvrsto i izrendam na krupno na trenici), malo vode.Kad je tarana skuvana jelo je gotovo. Bude mmmm

Ja sam danas imala pilecu supu sa griz knedlama, blitvu i pire krompir , pecena jaja uz to. I kolac od sljiva
 
Najlepsi je , meni, uz pohovano belo
Inace, ja izdinstam luk, obavezno cen/dva belog luka , dodam paprike, paradajz, malo prosa( ne mora) i u vrucu rernu. Povremeno promesam i kad ocenim da ce za petnaestak minuta biti gotovo ( ne volim da se paprike raspadaju vec da budu cvrste) dodam taranu ( 2 jajeta i brasno umesim cvrsto i izrendam na krupno na trenici), malo vode.Kad je tarana skuvana jelo je gotovo. Bude mmmm

Ja sam danas imala pilecu supu sa griz knedlama, blitvu i pire krompir , pecena jaja uz to. I kolac od sljiva

danas sam gledao neki indisjki recept, pirinac se kuva sa dodatkom karija u prahu, a piletina na kocke se dobro proprzi, pa se nalije sa 350ml pavlake za kuvanje i 200 gr paradaiz pirea, uz mnostvo zacina, tu bih ja samo so, biber i bosiljak. bas je saftano!

dobra ti je ideja za brzi rucak. videcemo
 
Evo ih moji Šampioni iz rerne punjeni integralnim pirinčem, papričicom i lukom saS paradajz i parmezan preko : )))

553483_10151812247809267_848874313_n.jpg
1170711_10151812247384267_944306211_n.jpg
 
lignje nisu skupe a kad pogledas ni morski plodovi kad ih smandrljas s pirincem.pa pogledaj suhomesnato koliko je skupo u odnosu na ribu i povrce,sta fali saranu,cak ni dimljeni nije skup

One nisu jos za decaka... mali je
Nisam ih nikad spremala, mada bi trebala prvo na nama da se isprobam
ali ovde ima da se kupe samo oni stapici, a meni to hemija cista..bas ih ne volim

a suhomesnato ne kupujemo uopste
mm i ja jedemo domaci kulen, slaninu i sunku
to nam potraje skoro cele godine
mozda mesec dana ostanemo bez kulena i sunke,
Tad jedemo slanine i ponekad kupimo ali retko
 
mogao bi sutra neki sataras da padne. dobio neki paradajs iz baste iz mml-a. imam i fini domaci luka, i nesto crvenih paprika

ali, hteo bih da ga malo obogatim tj sataras. jel ima neki predlog?

Pa sad, zavisi u kom smislu da ga obogatiš. Da li pohovanim mesom, kao što kaže Duusa ili nekim začinom. Ja sam danas pravila bećarac/sataraš, recimo da je to isto, i dodala sam jednu šargarepu i jednu tikvicu isečene na štapiće. Obavezno stavim malo mlevene ljute paprike, obično dodam i malo karija i kurkume, a najviše volim kad imam svežeg peršuna, da na kraju stavim prilično. Ali kad nemam stavim neki francuski provansalski začin od raznih travica.
 
Pa sad, zavisi u kom smislu da ga obogatiš. Da li pohovanim mesom, kao što kaže Duusa ili nekim začinom. Ja sam danas pravila bećarac/sataraš, recimo da je to isto, i dodala sam jednu šargarepu i jednu tikvicu isečene na štapiće. Obavezno stavim malo mlevene ljute paprike, obično dodam i malo karija i kurkume, a najviše volim kad imam svežeg peršuna, da na kraju stavim prilično. Ali kad nemam stavim neki francuski provansalski začin od raznih travica.

...jos da si uz to obarila neku testeninu, eto ti divne letnje paste:D

...ja inace kad pravim becarac/sataras, obavezno na kraju dodam jedno jaje da malo sve poveze....i uz to mi tacno ne treba nista, jedino ako imam parce sira moze da dodje
u obizr....divota jedna...

- - - - - - - - - -

Trenutno kuvam knedle sa sljivama , iz kesice :rumenko:
nemam mrvice al zato imam mleveni keks
uvaljacu ih u njega , prethodno proprzen sa puterom
ne moze da smeta ;)

...ajde bas javi kakve su....ja sam par puta gledala, i sve hocu necu da kupim, da pravim em mi je komplikovano,
em i nisam neki majstor....a ove zaledjene ako su dobre, skuvam sebi 2/3 i dosta.....:)
 
...jos da si uz to obarila neku testeninu, eto ti divne letnje paste:D

...ja inace kad pravim becarac/sataras, obavezno na kraju dodam jedno jaje da malo sve poveze....i uz to mi tacno ne treba nista, jedino ako imam parce sira moze da dodje
u obizr....divota jedna...

pravila sam uz to kus-kus i šnicle od lososa, a kad je bez mesa, onda ubacim jaje
 
...jos da si uz to obarila neku testeninu, eto ti divne letnje paste:D

...ja inace kad pravim becarac/sataras, obavezno na kraju dodam jedno jaje da malo sve poveze....i uz to mi tacno ne treba nista, jedino ako imam parce sira moze da dodje
u obizr....divota jedna...

pravila sam uz to kus-kus i šnicle od lososa, a kad je bez mesa, onda ubacim jaje

...ja i kad ima mesa ubacim jaje, nekako mi lepse, al' sve je stvar navike i ukusa...
 
Čičak, gledaj da izbegavaš somovinu da kupuješ, ta je najgora i prepuna derivata žive koji su toksični i dugo se zadržavaju u organizmu
Milsim, danas je sve manje više zagađeno al izbegavaj soma ako možeš

treba recnu u globalu izbegavati
a pogotovo soma zbog utova
mada kad pogledas a pilici a prasici....
ma sve je stetno bre :sad2:
necu ni da razmisljam samo se iznerviram :roll:

nego ne znam sta cu danas...imam neke krmenadlice pa cu da smuckam nesto :aha:
 
danas sam gledao neki indisjki recept, pirinac se kuva sa dodatkom karija u prahu, a piletina na kocke se dobro proprzi, pa se nalije sa 350ml pavlake za kuvanje i 200 gr paradaiz pirea, uz mnostvo zacina, tu bih ja samo so, biber i bosiljak. bas je saftano!

dobra ti je ideja za brzi rucak. videcemo

Ja nisam ljubitelj mesa, pa mi sataras dodje i kao idealan preliv za testeninu. Klasika: luk, paprika i (oljusteni) paradajz. Zacini po ukusu: origano, bosiljak,... Sjedinim sa testeninom i pobacam kockice sira, moze i vise vrsta.

Pogresno sam citirala... Nema veze.
 
One nisu jos za decaka... mali je
Nisam ih nikad spremala, mada bi trebala prvo na nama da se isprobam
ali ovde ima da se kupe samo oni stapici, a meni to hemija cista..bas ih ne volim

a suhomesnato ne kupujemo uopste
mm i ja jedemo domaci kulen, slaninu i sunku
to nam potraje skoro cele godine
mozda mesec dana ostanemo bez kulena i sunke,
Tad jedemo slanine i ponekad kupimo ali retko
Koliko ti je dete? Pazi. Mali cesto budu alergicni na morske plodove, ili ako imaju neku dr. alergiju, morski plodovi je jos vise pospese.
Moj sin je velik, 10 god., ali ne sme jagode, kupine i maline, pa izbegavam i to da mu pravim, tj. kada spremam, za njega posebno riba. Nadam se da ce se uskoro, sa pubertetom povuci.
Pazi i ti. Kazu da su pubertet, trudnoca i klimaks prelazni periodi, moze doci do alergija, ili postojece da se povuku.
 
treba recnu u globalu izbegavati
a pogotovo soma zbog utova
mada kad pogledas a pilici a prasici....
ma sve je stetno bre :sad2:
necu ni da razmisljam samo se iznerviram :roll:

nego ne znam sta cu danas...imam neke krmenadlice pa cu da smuckam nesto :aha:

Rekla bih da je piletina najviše na steroidima a to svi volimo da ručkamo : ))
Reke su odavno zagađene i ribe zatrovane ali sada kažu da je to slučaj i sa morskim svetom
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top