Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rekla bih da je piletina najviše na steroidima a to svi volimo da ručkamo : ))
Reke su odavno zagađene i ribe zatrovane ali sada kažu da je to slučaj i sa morskim svetom
Данас углавном мање него пре, јер је индустрија вишеструко редукована и код нас и код комшија, а и донекле су унапређене еколошке норме.
Дунав, Тиса, Сава, Дрина и још неке реке су чистије него пре четврт века, мада је нпр канал Д-Т-Д црна тачка у држави по питању загађености...уосталом није колега Блајбингер случајно из Србобрана.
:mrgreen:
 
Rekla bih da je piletina najviše na steroidima a to svi volimo da ručkamo : ))
Reke su odavno zagađene i ribe zatrovane ali sada kažu da je to slučaj i sa morskim svetom

piletina je najvise na hormonima (steroidi) i tetraciklinima, divno zar ne :lol:
normalno da je slucaj i sa morskim svetom, kod mene u osnovnoj nisi mogo u 7 da dobijes 2 ako ne znas odgovor na pitanje koliko ima mora na svetu? :lol:
 
Данас углавном мање него пре, јер је индустрија вишеструко редукована и код нас и код комшија, а и донекле су унапређене еколошке норме.
Дунав, Тиса, Сава, Дрина и још неке реке су чистије него пре четврт века, мада је нпр канал Д-Т-Д црна тачка у држави по питању загађености...уосталом није колега Блајбингер случајно из Србобрана.
:mrgreen:

I to je tačno ali većina metala koja se akumulirala u rečno tlo ne može da nestane tek tako, zapravo taj proces je kružni proces i traje godinama :D

piletina je najvise na hormonima (steroidi) i tetraciklinima, divno zar ne :lol:
normalno da je slucaj i sa morskim svetom, kod mene u osnovnoj nisi mogo u 7 da dobijes 2 ako ne znas odgovor na pitanje koliko ima mora na svetu? :lol:

I koliko ih ima :D?
Pilići bilderi

- - - - - - - - - -

Jao, gambori, sad si me podsetila da bih mogla neki dan da ih pravim : )))
 
I to je tačno ali većina metala koja se akumulirala u rečno tlo ne može da nestane tek tako, zapravo taj proces je kružni proces i traje godinama :D



I koliko ih ima :D?
Pilići bilderi

- - - - - - - - - -

Jao, gambori, sad si me podsetila da bih mogla neki dan da ih pravim : )))

jedno
sedi jedan ;)
al stvarno podseti me sa ovom pricom za tu fore kod profesorke, kako je ona pizdela kad vidi da neko krene da broji u sebi :zcepanje:
ista fora sa pitanjem kolko vodotokova ima u svetu, jezera, reka.... :lol:
mislim poenta oko cele ove price je sve je spojeno..... nema vise zdravo :(

svetleci pilici :lol:
 
I to je tačno ali većina metala koja se akumulirala u rečno tlo ne može da nestane tek tako, zapravo taj proces je kružni proces i traje godinama :D



I koliko ih ima :D?
Pilići bilderi

- - - - - - - - - -

Jao, gambori, sad si me podsetila da bih mogla neki dan da ih pravim : )))
Није кружни, углавном пропадне испод нивоа речног муља, а највећи део одхуји даље водом мутном, уосталом нема нових Блајбингера, а овaj је експедован у Венецуелу.
 
Poslednja izmena:
Kuvaju se gambori Pogledajte prilog 300686. Izgledaju BLJAK, ali kada ih sve lepo ocistim da se niko ne nabode i isprska, pa ususkam u crni, beli luk, vino, paradajz sok, zacine, lovor i prelijem spagete, uz salatu,... bice MLJAC.

...mnogo bi lepsi i ukusniji bili da si ih isprzila...a poenta i jeste u tome da svako sebi cisti dok jede....meni je to prosto greOta sto si ih
ubacila u vodu, onda si mogla da kupis ociscene, dobila bi i na gramazi vise....
 
verovatno zbog deteta

nego da ja vas pitam, jel ima da se kupe ti vasi skampi gambori i ostala grozota od zglavkara al samo meso, bez ostalih dodataka, znaci da mu ne vidim zglavke antene nogice i ostalo :zima:
i nemoj sad da mi se javi neki mudrijas pa da mi kaze al to je ovo ono, znaci imam fobiju i ne zanima me nista oko lepote serviranja, procesa spremanja i vadjenja iz ljusture i sl :lol:

htela bih da pojedem ponekad, zdravo je kao, mada s obirom da bleji u zamrzivacu godinama ti od zdravlja mozda ima samo z, al nebitno....
 
verovatno zbog deteta

nego da ja vas pitam, jel ima da se kupe ti vasi skampi gambori i ostala grozota od zglavkara al samo meso, bez ostalih dodataka, znaci da mu ne vidim zglavke antene nogice i ostalo :zima:
i nemoj sad da mi se javi neki mudrijas pa da mi kaze al to je ovo ono, znaci imam fobiju i ne zanima me nista oko lepote serviranja, procesa spremanja i sl :lol:

htela bih da pojedem ponekad, zdravo je kao, mada s obirom da bleji u zamrzivacu godinama ti od zdravlja mozda ima samo z, al nebitno....

..ima kako nema, i na meru i vakumirano....po marketima, i ribarnicama...
 
e vidjala sam, al ima kao morski plodovi ja se uhvatih za kesu a ono pipak od hobotnice me pozdravlja u onoj mesavini :pljus:
jel ima bez tih sirotih hobotnica osvetoljubivog karaktera sa onim pipcima da mi se ne setaju po tanjiru :zima:
e da i jel to sve ocisceno u tim kesicama sigurno? ne vidi se lepo zamrznuto je i zamagljeno ledom, nisam smela, sta ako mi iskoci neka antena :pljus:
 
e vidjala sam, al ima kao morski plodovi ja se uhvatih za kesu a ono pipak od hobotnice me pozdravlja u onoj mesavini :pljus:
jel ima bez tih sirotih hobotnica osvetoljubivog karaktera sa onim pipcima da mi se ne setaju po tanjiru :zima:
e da i jel to sve ocisceno u tim kesicama sigurno? ne vidi se lepo zamrznuto je i zamagljeno ledom, nisam smela, sta ako mi iskoci neka antena :pljus:

..pa sta to se jede, pipci su extra ukusni...a imas da kupis sve odvojeno na meru pa biras sta zelis....ne moras to vakumirano, gde ima svega po malo....
 
...jes od njih vise ne moze posten covek da mrdne od kuce, sa vrata traze kartu:mrgreen:

...to je prelepo ko voli, i zna da spremi, ko ne zna, dzaba baca parice....:ok:
...potrazi neki fini lagani recept, pa onda kupi i spremaj...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top