Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A evo mog kolaca sa visnjama,prelep je,kremast i osvezavajuci,a lako i brzo se sprema :)

attachment.php


attachment.php
 
Hvala vamz:)

Majce sto ti je to dobroz:shock:

Ja napravila ludo testo,ono koje moze par dana u frizideru da stoji i vadi se po potrebi,a posto smo ostali bez hleba,a i pekarice koja se juce pokvarila:zroll:,napravicu neku pogacu od ovog testa,pa mozda mekike,kiflice,piroske,videcu imam vremena da razmislim,treba ga i sutra koristitiz:lol:
 
Hvala vamz:)

Majce sto ti je to dobroz:shock:

Ja napravila ludo testo,ono koje moze par dana u frizideru da stoji i vadi se po potrebi,a posto smo ostali bez hleba,a i pekarice koja se juce pokvarila:zroll:,napravicu neku pogacu od ovog testa,pa mozda mekike,kiflice,piroske,videcu imam vremena da razmislim,treba ga i sutra koristitiz:lol:
Sweet,kakvo ti je to ludo testo,bas me interesuje? :) I,sta mozes onda da pravis od njega?
 
Sweet,kakvo ti je to ludo testo,bas me interesuje? :) I,sta mozes onda da pravis od njega?

Ima vise recepta za ludo testo,ja pravim po ovom i to sad prvi put
http://www.coolinarika.com/recept/testo-za-peciva/
Mozes da pravis kiflice,pogace,buhtle,piroske,mekike,rol virsle ma sta god pozelis.
Ja sad pravim pogacu focaccia,za dalje cu videti,mozda picu,kiflice,mekike,eno ga u frizideruz:)
 
Razmisljajuci sta za rucak, setim se da imam neko pecenje (svinjsko) koje mi stoji u zamrzivacu nekih mesec dana. Em odstajlo, em zamrznuto, to vise nije to... A onda mi padne jedna ideja na pamet....
http://skuvajme.com/2012/02/20/dinstano-pecenje/

Dobijem takav rucak, prste da polizes!
Tako da od srca preporucujem, ako imate neke ostatke od bilo kakvog pecenja, evo kako da ih "reciklirate"!
Verujem da je ukusno... ja ponekad ispecem u rerni,npr.svinjski but ako zaledim,izvadim iz zamrzivaca i onako zaledjenog stavim u rernu da se pece... Ma,prste da polizes,kao sto kazes... Cula sam to od jedne svoje prijateljice i nisam verovala da je to tako ukusno,dok nisam sama ispekla i uverila se u to... Mislim da svinjsko pecenje nista ne moze da zameni ali kad se zamrzne,nije to vise to ali napravljeno napravljeno na ovaj nacin,mnogo bolje nego onako iz zamrzivaca a potom odledjenog....
 
Ima vise recepta za ludo testo,ja pravim po ovom i to sad prvi put
http://www.coolinarika.com/recept/testo-za-peciva/
Mozes da pravis kiflice,pogace,buhtle,piroske,mekike,rol virsle ma sta god pozelis.
Ja sad pravim pogacu focaccia,za dalje cu videti,mozda picu,kiflice,mekike,eno ga u frizideruz:)
Swet,bas ti hvala,ovo co zasigurno isprobati.... Mi mekike obozavamo svi,a moj sin (4 godine),prosto nekada ne moze da ceka da nadodju a potom jos da se peku.... Obicno ih pravim vikendom,tako da je ovo suuuperrr ideja...... Hvala...
 
KUPUS KIFLE

1/2 litre mleka, 1 kasika (supena)secera,1 kvasac, 2dcl ulja, 1 kasika(supena) soli i 1kg brasna.
Zamesiti testo.Ostaviti da odstoji tj naraste.Testo je inace dosta raslo kada udupla svoju prvobitnu velicinu, eto to da znate, ali ako naraste jos malkice ne smetaz:mrgreen:
Izrucite testo na radnu povrsinu,pospite malo brasna i premesite ga.
Podelite na 4 dela i svaki umesite u obgu, juftkicu ili kako vec zovete.
Umutite 250gr dobro jutro margarina sa 2 zumanca,1kasicica soli i 1 kasika(supena)brasna.
Svaku obgicu rastanjite na pravougaonk, velicine 30x25cm, premazite cetvrtinom mase od margarina i uvijte kao strudlicu.
Tako sve cetiri obgice.
Svaku strudlicu secite na trouglove i redjajte u pleh na pek papiru.
Premazite umucenim belancetom i pospite susamom.
Ostaviti da stoji u plehu 30min i peci na 250stepeni dok kifle ne dobiju zlatkastu boju.
IMG_0256-1.jpg
 
KUPUS KIFLE

1/2 litre mleka, 1 kasika (supena)secera,1 kvasac, 2dcl ulja, 1 kasika(supena) soli i 1kg brasna.
Zamesiti testo.Ostaviti da odstoji tj naraste.Testo je inace dosta raslo kada udupla svoju prvobitnu velicinu, eto to da znate, ali ako naraste jos malkice ne smetaz:mrgreen:
Izrucite testo na radnu povrsinu,pospite malo brasna i premesite ga.
Podelite na 4 dela i svaki umesite u obgu, juftkicu ili kako vec zovete.
Umutite 250gr dobro jutro margarina sa 2 zumanca,1kasicica soli i 1 kasika(supena)brasna.
Svaku obgicu rastanjite na pravougaonk, velicine 30x25cm, premazite cetvrtinom mase od margarina i uvijte kao strudlicu.
Tako sve cetiri obgice.
Svaku strudlicu secite na trouglove i redjajte u pleh na pek papiru.
Premazite umucenim belancetom i pospite susamom.
Ostaviti da stoji u plehu 30min i peci na 250stepeni dok kifle ne dobiju zlatkastu boju.
IMG_0256-1.jpg

...e, ovakve recepte ja volim kad se sve fino napise sta i kako se radi....hvala Jaco super su ti:D
Skandia drago mi je da ce ti koristiti <3

Evo ludog testa,napravila sam pogacu focaccia,odozgo maslinovo,beli luk i origano i so.Trebala je samo da mi bude malo tanja al mi je bio zauzet veliki pleh,pa sam u manjem pravila.Super je testo,vrh :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php

...divna ti je ova pogaca, mogu samo da zamislim kakav je lep ukus...ne izgleda debelo, bar se ne vidi na slici, ali sumnjam da vam je to
smetalo da uzivate:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top