Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
..nego sta nego hocu, ajde bas, pa da budem dobra tasta i zovem zeta na rucak u subotu:lol:..

Cannelloni (mere su za 4 osobe mada ja često pravim duplu meru)

8 kanelona
50gr narendanog kačkavalja (ne znam kakav kačkavalj voliš ali meni pašu jači ukusi poput edamera ili gaude)

Za nadev:
3 kašike ulja
manja glavica crnog luka
200gr mlevenog mesa (ja koristim junetinu, dvaput mlevenu)
1 kašičica vegete
50gr izrendanog kačkavalja
100ml neutralne pavlake
30ml vina (belog) ali ga ja ne stavljam, pošto ne volim da mi nadev bude kiselkast ali ti kako želiš

Za preliv od paradajza:
200ml pasiranog paradajza (ja koristim domaći iz flaše)
125ml vode (kada koristim mleveni paradajz iz flaše, ne stavljam toliko vode već manje, oko 100ml pošto je paradajz već dovoljno tečan)
1 kašičica vegete
1/2 kašičice tucane ljute paprike
1 kašičica šećera

Priprema:
Na ulju kratko propržiš crni luk sitno iseckan, dodaš mleveno meso i vegetu i dinstaš oko 20 minuta na umerenoj "vatri". Nakon što je meso gotovo, dodaš pavlaku i vino a pred kraj kuvanja i rendani kačkavalj. Staviš da se ohladi i za to vreme pripremiš preliv.
Preliv:
Paradajz pomešaš sa vodom, dodaš vegetu, tucanu papriku i šećer i kratko prokuvaš.

Nadevom puniš kanelone i ređaš u vatrostalnu posudu. Neko maže posudu uljem ali ja to ne radim. Kada ih poređaš, preliješ ih paradajzom i pospeš rendanim kačkavaljem (gore piše 50gr kačkavalja ali možeš i više), pokriješ alu-folijom i pečeš u rerni zagrejanoj na 200 stepeni oko 20 minuta a onda skloniš foliju i zapečeš ih. Novije pećnice peku sporije pa ih ja pečem pre skidanja folije skoro pola sata.

Super su i hladne i tople.

Uf, nadam se da nisam bila konfuzna.
 
Meh, mene je smorila ova zima.
Osetim kako nemam više energije i kako se sa svakim komadom neke testenine, pogačica, kolačića i tako toga samo još više zatrpavam u to nešto.
Nedostaju mi neke lepe sveže stvari i jedva čekam proleće :D


Pile, hvala na ideji, skroz sam izgubila iz vida da i to dinstano povrće može da se jede hladno :)

Znaš šta je super? Ako imaš klince ili muža koji se ne hrani dijetalno, izdinstaš povrće, sebi dodaš pirinač a njima u povrće dodaš rendani kačkavalj i pavlaku i napuniš im tortilje.
Svi srećni. I siti:)
 
Cannelloni (mere su za 4 osobe mada ja često pravim duplu meru)

8 kanelona
50gr narendanog kačkavalja (ne znam kakav kačkavalj voliš ali meni pašu jači ukusi poput edamera ili gaude)

Za nadev:
3 kašike ulja
manja glavica crnog luka
200gr mlevenog mesa (ja koristim junetinu, dvaput mlevenu)
1 kašičica vegete
50gr izrendanog kačkavalja
100ml neutralne pavlake
30ml vina (belog) ali ga ja ne stavljam, pošto ne volim da mi nadev bude kiselkast ali ti kako želiš

Za preliv od paradajza:
200ml pasiranog paradajza (ja koristim domaći iz flaše)
125ml vode (kada koristim mleveni paradajz iz flaše, ne stavljam toliko vode već manje, oko 100ml pošto je paradajz već dovoljno tečan)
1 kašičica vegete
1/2 kašičice tucane ljute paprike
1 kašičica šećera

Priprema:
Na ulju kratko propržiš crni luk sitno iseckan, dodaš mleveno meso i vegetu i dinstaš oko 20 minuta na umerenoj "vatri". Nakon što je meso gotovo, dodaš pavlaku i vino a pred kraj kuvanja i rendani kačkavalj. Staviš da se ohladi i za to vreme pripremiš preliv.
Preliv:
Paradajz pomešaš sa vodom, dodaš vegetu, tucanu papriku i šećer i kratko prokuvaš.

Nadevom puniš kanelone i ređaš u vatrostalnu posudu. Neko maže posudu uljem ali ja to ne radim. Kada ih poređaš, preliješ ih paradajzom i pospeš rendanim kačkavaljem (gore piše 50gr kačkavalja ali možeš i više), pokriješ alu-folijom i pečeš u rerni zagrejanoj na 200 stepeni oko 20 minuta a onda skloniš foliju i zapečeš ih. Novije pećnice peku sporije pa ih ja pečem pre skidanja folije skoro pola sata.

Super su i hladne i tople.

Uf, nadam se da nisam bila konfuzna.

..hvala Pile, necu ni ja sipati vino, ne volim ga u hrani, mogu da im kupim jedino da piju uz kanelone...:)
..nemam domaci paradaiz ali je tomatino dobar pa cu njega...
..nadam se da mi nece pokvariti planove, a i ako hoce, pravcu za nas prvi put da probamo..:D
 
ja cu danas spanac i jaja
bas mi se to jede
odmaramo od mesa ovih dana i bas nam prija
a nadam se i da cu se naterati da spremim one lisnate pogacice sa sirom danas, sto sam trebala juce
onda odlazem rafaelo kocke za sutra , one od sweet cake
danima mi je temperatura 37.1-37.2
nisam prehladjena ni bolesna, ali mi ta temperatura kao stalno u ocima da stoji pa imam neki osecaj umora
verovatno od ovih nezdravih naglih promena vremena
 
ej moram da podelim nešto sa vama, tj jednu preporuku
nabavila sam mikro stimer
to je u suštini posuda u kojoj se stvari kuvaju na pari u mikrotalasnoj, može da se izgugla (micro steamer), moj je bio oko 500 dinara
i nisam je puno koristila, skuvala sam samo šargarepice jednom i lososa drugi put
i nikad bolje šargarepice nisam jela a i riba je bila supiš
može i pirinač i povrće razno, to ću tek da probam
računam da ako mikro i ubije neke vitamine, ubije ih i kuvanje u vodi, ovo na pari je baš zdravo
a i mnogo se štedi vreme i to
eto, podelila sam
=)
 
Bokice verovatno te neki virus al blago drma,ove promene vremena hladno pa toplo uticu da se virusi aktiviraju.
A za rafaelo bas probaj,super je,samo cu ti reci na sta da vodis racuna,da koru sa vrelim mlekom potopis,ako volis socnije mozes i 250ml mleka,i kad spajas fil sa margarinom da se fil skroz ohladi,margarin umutis miksereom i dodajes u margarin malo po malo fila i mutis.
Ja sam se dugo mucila sa filovima dok nisam iz svojih gresaka naucila da fil mora skroz da se ohladi,da ga dodajem postepeno u margarin i naravno mikserom umutim,i da mi je margarin najlakse da lepo umutim kad ga omeksam u mikro ili u rerni na najslabijoj vatri.
Od kad se drzim tih pravila filovi su mi kremsi,onako lagani i prozirni,a ne teski.

Btw,posto sam vec pisala da nam se pekarica pokvarila,od onog ludog testa sam danas napravila pogacu i to odlicnu,a sinoc picu,onu focaccia pogacu smo smazali jos juce onako toplu i mirisljavu.Eto testo sam potrosila za te tri stvari i mogu reci da je fenomenalno.Sledeci put cu kiflice,mekike,piroske.
Slike cu okaciti posle.
 
Bokice verovatno te neki virus al blago drma,ove promene vremena hladno pa toplo uticu da se virusi aktiviraju.
A za rafaelo bas probaj,super je,samo cu ti reci na sta da vodis racuna,da koru sa vrelim mlekom potopis,ako volis socnije mozes i 250ml mleka,i kad spajas fil sa margarinom da se fil skroz ohladi,margarin umutis miksereom i dodajes u margarin malo po malo fila i mutis.
Ja sam se dugo mucila sa filovima dok nisam iz svojih gresaka naucila da fil mora skroz da se ohladi,da ga dodajem postepeno u margarin i naravno mikserom umutim,i da mi je margarin najlakse da lepo umutim kad ga omeksam u mikro ili u rerni na najslabijoj vatri.
Od kad se drzim tih pravila filovi su mi kremsi,onako lagani i prozirni,a ne teski.

Btw,posto sam vec pisala da nam se pekarica pokvarila,od onog ludog testa sam danas napravila pogacu i to odlicnu,a sinoc picu,onu focaccia pogacu smo smazali jos juce onako toplu i mirisljavu.Eto testo sam potrosila za te tri stvari i mogu reci da je fenomenalno.Sledeci put cu kiflice,mekike,piroske.
Slike cu okaciti posle.
znam, znam to za filove i margarin
uvek se fil lepo ohladi, pa onda izradis margarin il maslac pa polako to sjedinjujes :)
a mleka ci sigurno vise sipati
volimo oboje kad su kore socne :) hvala ti puno
sutra ujutru cu to da spremim da ga obradujem kad dodje s posla, voli slatkise, a voli i kokos :)
 
Bas probaj pa javi utiske :)

Evo slika,sve od ludog testa

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Meni slike katastorfa ispadaju na dnevnom kucnom svetlu,pa cesto spustim roletne kad slikam,a bas na dnevnom napolju su superz:hm:
 
Ili neku ovakvu salatu, ja sam je juče pravila i prosto ne može da se stane sa jelom, samo, nemoj staviti toliko šećera koliko piše, ja sam stavila jednu kašiku http://www.recepti.com/kuvar/salate/4952-kfc-satata

e ja sam tu salatu jela u KFC, samo oni nju zovu coleslaw salata . Jedino mi se ta salata i svidela tamo, onako baš, baš. Ne znam kako je već nisam pravila kod kuće.

a KFC salata je: (sa sajta)
Sveže povrće u KFC stilu! Pet vrsta zelene salate, paradajz i svež krastavac, kombinovani sa prelivom po vašem izboru.


Afro, al ti je opasan nov avatar. Em škorpija, em svetli!!!
 
e ja sam tu salatu jela u KFC, samo oni nju zovu coleslaw salata . Jedino mi se ta salata i svidela tamo, onako baš, baš. Ne znam kako je već nisam pravila kod kuće.

a KFC salata je: (sa sajta)
Sveže povrće u KFC stilu! Pet vrsta zelene salate, paradajz i svež krastavac, kombinovani sa prelivom po vašem izboru.


Afro, al ti je opasan nov avatar. Em škorpija, em svetli!!!

...aaa..jesi videla, a trebalo je i da mrda, samo meni nesto nece, ne znam zasto...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top