Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Што се Јадрана тиче:http://forum.krstarica.com/showthread.php/532659-Evo-vam-vaš-NATO-i-Danke-Deutschland
Што се тиче Јапана и уопште радиоактивног загађења, остало је неколико нуклеарних подморница са све нуклеарним наоружањем и погонским реакторима на дну светских мора од стране и САД и СССР-а, као и неколицина нуклеарних бомби у бомбардерима који су пали у океане, западни Атлантик наспрам савезне државе Џорџије, источни Атлантик недалеко од канарских острва, Арктик, источни Пацифик....
Барем колико је познато.
Међутим и океан је огроман, тако да је све лутрија, али бар за океанску рибу не би требало да је нешто нарочито опасно.



ono tamo je vezano za kopno ..i samo pretpostavke ..no niko pametan i ne jede ribe iz velikih luka a i ne mogu se loviti na veliko ..

zato postoje zne lova


z:poz:
 
Poslednja izmena od moderatora:
ne opterecujem se vise sa tim
i nasa riba iz dunava pliva u kanalizaciji, pa je opet svi jedemo i jescemo je
civilizacija je dosla do tog stadijuma kada smo sve zagadili sto otpadnim vodama sto radioaktivnoscu
da ne vredi ni razbijati glavu imali na svetu jedna barica koja nije taknuta
na moju veliku zalost, ali tako je....
e sad mozemo se tesiti da je nase manje zagadjeno, ali ako uzmemo u obzir kolko inace vodimo racuna o svetu oko nas, male su sanse da je zaista tako....
(naravno, postoje ribnjaci, al to onda vise nije to, nije pravi saran recimo, nego podgojen ko i svaka svinja sto je podgojena...)

da ne pisem jos jedan post nepotrebno, slazem se sa sweet :)
inace pre par godina sam citala o tome, i sad sam se setila, ostalo je nekim clanaka, al komentari su naravno najbolji :)))))))
http://www.politika.rs/index.php?lid=lt&show=rubrike&part=list_reviews&int_itemID=78676
 
Poslednja izmena:
Bems kad bih sve gledali onda ne bi nista jeli jer je ceo sistem povezan i sve je zagadjeno,recimo zivotinje kao sto su svinje,kokoske i ribe iz uzgoja(saran) hrane se izmedju ostalog i ribljim brasnom gde se riba susi i onda melje,a ja bas znam koje ribe koriste za to,dal iz uvoza,i koji je to kvalitet,onda mi jedemo to svinjsko meso,a to svinja puna recimo zive i svega i svacega.
Isto tako i sa biljkama,zagadjena bude ili voda,ili zemlja,ili taj proizvodjac upotrebljava pesticide,hebricide i ostale hemije,i ti uzmes recimo povrce mislis hranis se zdravo a ono ko zna sta je unutra,mozda je vise stete nego koristi,mozda nije mi ne znamo jer nismo hemicari ne proveravamo to.
Ja recimo odem na pijacu i kupim sta mi treba,nit znam dal je to iz Srbije ili uvezeno,nit znam ko je proizvodjac jer su na pijaci 95% preprodavci,znaci ja kupujem verujuci drugoj strani da mi ne uvaljuje djubre,takoreci na rec.

I tako,mogu da pisem o ovme do sutra,svesna sam svega,al nista ne mogu da uradim povodom toga i zato gledam da se sto manje nerviram:zcool:

Btw,sad cu jos malo da probam onaj kolac od sinoc sto sam pravila pa kacim slike poslez:)
 
ja sam ozbiljno pocela da sumnjam u svoje kulinarske sposobnosti... ovo je vec 167 put da mi ne uspeva patispanj... eeeej! obican patispan! :sad2: a bas se lepo umutio i bas sam se ponadala da ce ovog puta da bude kako treba, vadim iz rerne on spljeskan kao palacinka, uopste nije narasto... kako vi pravite? nemam pojma u cemu gresim :(

sve sam tako, samo po 4... bice da je do brasna... jer sam ga izmiksirala na kraju... kratko al izgleda dovoljno da spadne

to miksiranje ti je presudno, zato je palo. Brašno nikako ne sme mikserom. Ja kad hoću da mi sigurno naraste i bude vazdušasto, posebno mutim žumanca, posebno belanca. Onda penu od belanaca ubacim u žumanca, pa lagano pomešam, a onda na kraju brašno i to mešam tako što lagano varjačom dižem sadržaj sa dna, kako da objasnim, mešam vertikalno, odozdo na gore, a ne horizontalno, ukrug, kao jelo na šporetu. Isto tako i kad sjedinjavam belanca i žumanca.
Možda preterujem, neka se jave veštije domaćice, ali ja sam malo istraumirana od toga da se neće dići (hihihi, nemoj neko da pomisli nešto drugo), da preduzimam sve moguće mere i sisteme.


ne opterecujem se vise sa tim
i nasa riba iz dunava pliva u kanalizaciji, pa je opet svi jedemo i jescemo je
civilizacija je dosla do tog stadijuma kada smo sve zagadili sto otpadnim vodama sto radioaktivnoscu
da ne vredi ni razbijati glavu imali na svetu jedna barica koja nije taknuta
na moju veliku zalost, ali tako je....
e sad mozemo se tesiti da je nase manje zagadjeno, ali ako uzmemo u obzir kolko inace vodimo racuna o svetu oko nas, male su sanse da je zaista tako....
(naravno, postoje ribnjaci, al to onda vise nije to, nije pravi saran recimo, nego podgojen ko i svaka svinja sto je podgojena...)

e vala, Bokice, ovo je sve tačno i ja se potpuno slažem. Ne vredi lupati glavu i izbegavati ovo ili ono... Mi i nemamo prave informacije. Ne samo mi u Srbiji, nego obični ljudi u celom svetu. Pored zagadjenja jake su farmakomafija i slične mafije, koje se trude da plasiraju svoje proizvode i samo im je profit važan, pa neće prezati ni od čega da s.jebu konkurenciju....... ali da ne širimo defetizam, na ovoj lepoj temi (koju ću ja morati malo da napustim i da predjem na Podršku za dijetu. Ne može se na obe. Ovde se svašta lepo vidi i ne može da se odoli, a onda to ima posledice....
 
ne bih da miniram bokicin djuvec sa somom, ali moram ovo da podelim sa vama:

"U poslednje dve godine postoje veliki problemi u plasmanu slatkovodnih riba proizvedenih na našim ribnjacima. Zahvaljujući nekontrolisanom uvozu, došlo je do toga da
se na našem tržištu nađe velika količina jeftinih vrsta riba, pre svega Pangasius pangasius iz Vijetnama , čiji je uvoz zabranjen u mnogim razvijenim zemljama, pre svega SAD,
Kanadi i većem broju zemalja Evropske Unije."
(izvor: http://www.rosa.agrif.bg.ac.rs/dokumenti/Proceedings 2011.pdf)

i da vas pitam, ima li onih koji ne jedu morsku ribu, nakon "japana"(tj. nuklearne nesrece)?
(nadam se da se zbog ovog pitanja nece zakuvati na temi o kuvanju:))

Тачно, мада је укусан..избегавати панагиус по сваку цену од 250 дин кило
Морске не једем превише, зубатац, скушу, туну, од слаководних само пастрмку, а шарана једем само из Скадарског језера, и у МАК кад сам у пролазу, ово по СРБ није шаран, ал добро нико ми не гарантује квалитет, ко зна шта су тамо складиштили лол..
Овај, а какав је Пагар, где плива та риба, цена јој је као бранцин, али је црвена и дебељушкаста као зубатац..јел фина?ж
Браво за умак са кромпириће, пробамо обавезно ;)
 
..ja pravim najjednostavnije....u lonac sipam malo ulja, dodam kasiku brasna da malo porumeni, sipam litar tomatino paradaiza i pola litra vode od prilike, kad pocne da vri smanjim jacinu ringle
pa dodam ili testeninu, ili napravim dronjke ili rizu kako kad, naravno zacin (vegetu), malo bibera, i to je to...svi je mnogo vole, lagana je, brza, blago kiselkasta, ne dodajem secer ni u corbu,
ni u sos od pradaiza iako mnogi to rade..mi volimo kad je malo tako kiselo da se oseti ukus paradaiza....
..jednostavnije od toga mislim da nema....
 
mi uopste ne stavljamo ulje i brasno
sok od paradajza i vode kolko da se razredi na zeljenu gustinu
soli i malo secera,. mi volimo malo poseceriti, pogotovo ako je kiselo previse
i naravno moz da napravis testo pa kidas valjuske u corbu
najvise volim paradajz corbu s valjuscima, baka kad mi spremi
 
e super, hvala vam, nsla sam neke na netu recepta, uglavnom su ga zakomplikovali da najmanje li;i na paradjz ;orbu
tako 'u, doda'u i malo bosiljka i one kuglice hlebne i super ce biti

danas to i neki recept, zapeceno mleveno meso sa spancem, trebalo bi da bude ok
 
..ja pravim najjednostavnije....u lonac sipam malo ulja, dodam kasiku brasna da malo porumeni, sipam litar tomatino paradaiza i pola litra vode od prilike, kad pocne da vri smanjim jacinu ringle
pa dodam ili testeninu, ili napravim dronjke ili rizu kako kad, naravno zacin (vegetu), malo bibera, i to je to...svi je mnogo vole, lagana je, brza, blago kiselkasta, ne dodajem secer ni u corbu,
ni u sos od pradaiza iako mnogi to rade..mi volimo kad je malo tako kiselo da se oseti ukus paradaiza....
..jednostavnije od toga mislim da nema....

Pravim isto takoz:)
 
e super, hvala vam, nsla sam neke na netu recepta, uglavnom su ga zakomplikovali da najmanje li;i na paradjz ;orbu
tako 'u, doda'u i malo bosiljka i one kuglice hlebne i super ce biti

danas to i neki recept, zapeceno mleveno meso sa spancem, trebalo bi da bude ok

..to zapeceno mleveno meso, mozes sa kojim god hoces zelenisom, ja pravim sa zeljem, cesce nego sa spanacem, ali je to, to,
kad bude zelja na pijaci, dobijes divan ukusan rucak, za mnogo manje para, i manje petljanja oko pranja tog zelenisa:)
 
Mrs.Bi:
to miksiranje ti je presudno, zato je palo. Brašno nikako ne sme mikserom.

Ja nemam ovo iskustvo. Ja sve mešam mikserom, i uvek mi bude penasto i vazdušasto. Prvo doooobro umutim belanca, dodam šećer, pa žumanca (ne jedno po jedno, jer ih odvajam u posebnu činijicu zajedno, a ne svako posebno) i na kraju brašno. Malo samo smanjim brzinu dok dodajem brašno, i to je to.
 
Ja nemam ovo iskustvo. Ja sve mešam mikserom, i uvek mi bude penasto i vazdušasto. Prvo doooobro umutim belanca, dodam šećer, pa žumanca (ne jedno po jedno, jer ih odvajam u posebnu činijicu zajedno, a ne svako posebno) i na kraju brašno. Malo samo smanjim brzinu dok dodajem brašno, i to je to.

Eto ti ga na....a mene ucili da nikako ne miksam brasno.

Jes da i nisam neki majstor za torte :lol:

A i ti ZD sto selis princes krofne u sred pecenja sporet na drva :think:...jel nesto bajes tim kolacima?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top