Srpski narod zahteva

uff...Ti mene uopste ne razumes... rekao sam u postu gore kod eshumatora, razlikuj fakticki cin nastanka drzave, sa legitimitetom te novonastale drzave, i jedno i drugo je potrebno da bi se dobila moderna drzava. Bez etnickog ciscenja, gde sam ja to uopste podrzao ?

Rekao si da je svaka drzava nastala maltene na zlocinu.

Ako i jeste tako,a realno vecina drzava i jeste tako nastalo,onda se slazes da svetom ne vlada razum nego sila,jaci,nepravda.

Dakle reci tako a ne cas ovo,cas ono.

A ako je tako,znaci mi trebamo da se borimo za svaki pedalj zemlje,i da ne prezamo kako cemo to da ostvarimo.

Samim tim sto podrzavas tu logiku,ti podrzavas ratnu ideologiju,a iz ugla iste ti pozivas na izdaju?
 
I gazenju prava naroda koji na toj teritoriji zive. Sto se tice toga da u svetu postoji n takvih primera, gde bi se to moglo primeniti, sa tim se slazem. Tuzno je sta neke suverene drzave rade svasta sa svojim stanovnistvom... I sta sa tim?

to je netacno, imali su sva prava zagarantovana ustavom. i izvrnuo si tezu govorili smo o drzavi srbiji i medjuta sa tim?narodnom pravu, natu i agresiji. svu si pricu spustio na ravan nacionalne manjine
 
prvo, nisi odgovorio na pitanje diskontinuiteta, ili ti to bas nije jasno?

opet si u magli. referendum o bilo kakvim teritorijalnim promjenama unutar jedne suverene drzave je nuzan i moguc iskljucivo na cjelokupnoj teritoriji.

Ovo poslednje nije tacno. To je jedna od mogucnosti, nije nesto sto je nuzno, cak ni u formalno pravnom smislu. U vecini slucajeva verovatno i jeste tako, ne znam, nisam citao sve Ustave koji postoje na svetu.

A sto se tice diskontinuiteta, rekao sam u cemu je sustina u formalnom smislu, treba da kazem u sustinskom? Ponavljam, ustavno pravni diskontinuitet Znaci da se nov ustav donosi ne postojici procedure za promenu ustava koje su naznacene u prethodnom ustavu.
 
polako momci, bez vrijedjanja

Axa,ti si moderator ovde.

Ja koliko sam shvatio ovde po pravilniku nije dozvoljen separatizam,podrzavanje terorizma i forum se vodi zakonima Srbije.

Kosmet sa svih aspekata deo Srbije,i zasto ti dozvoljavas ovom korisniku da vrsi propagandu na stetu Srbije?

Lepo mu je objasnjeno,ali on ocigledno samo trazi razlog da izjavi da Kosmet nije deo Srbije!

Ajde da malom nije nesto jasno,ali kada mu se lepo objasni a on tera po svome,jasno je da iza svega toga stoji nesto drugo...
 
to je netacno, imali su sva prava zagarantovana ustavom. i izvrnuo si tezu govorili smo o drzavi srbiji i medjuta sa tim?narodnom pravu, natu i agresiji. svu si pricu spustio na ravan nacionalne manjine

Imali su prava na papiru, kao sto ih i vecina na papiru ima svuda po zemljinoj kugli. Fakticki, ni priblizno. Dokazano i za vreme bombardovanja.

Sto se tice drzave Srbije i prava, medjunarodno pravo jeste prekrseno tokom bombardovanja, ali to nema veze sa tim da li Kosovo ima legitimnost ili ne. Sto se tice legalnosti- opet jedna od velikih zabluda pravnika. Da je pravo matematika, sada bi rusili sve nelegalno izgradjene objekte, a ne bi produzavali rokove za nekoliko godina, povodom legalizacije. Pravo koje nema dodira sa stvarnim zivotom, nije pravo. Pravni akti su psihicki akti, znaci da ih stvaraju ljudi, a ti ljudi moraju da imaju postovanja prema realnosti, moralu, legitimitetu, itd...
 
I gazenju prava naroda koji na toj teritoriji zive. Sto se tice toga da u svetu postoji n takvih primera, gde bi se to moglo primeniti, sa tim se slazem. Tuzno je sta neke suverene drzave rade svasta sa svojim stanovnistvom... I sta sa tim?

Po tvom pisanju bih rekao da nemas manje od 25 godina i da dobro znas sta se desavalo na ovim prostorima.

Zasto bre onda tako lazes?

Kojem gazenju prava?alo pusti te NATO propagande.

A i uopstalom,taj narod je gazio sva prava "svoje" drzave,ne placajuci joj porez,svercujuci heroin itd.

Nemoj da se pravis blesav,a ako ne znas informisi se.
 
Ovo poslednje nije tacno. To je jedna od mogucnosti, nije nesto sto je nuzno, cak ni u formalno pravnom smislu. U vecini slucajeva verovatno i jeste tako, ne znam, nisam citao sve Ustave koji postoje na svetu.

A sto se tice diskontinuiteta, rekao sam u cemu je sustina u formalnom smislu, treba da kazem u sustinskom? Ponavljam, ustavno pravni diskontinuitet Znaci da se nov ustav donosi ne postojici procedure za promenu ustava koje su naznacene u prethodnom ustavu.

:) dobro ti to pravo-satro. naime, ovo drugo sam te pitao iskljucivo zbog toga da se razoblici tvoje poimanje prava: albanci ga imaju, ostvarili su ga silom, donijeli su ustav i gotovo,a?
prvo- tacno
naravno da je sve i jedan ustav veoma jasno odredjen spram teritorijalnog integriteta i suvereniteta
 
Ovo poslednje nije tacno. To je jedna od mogucnosti, nije nesto sto je nuzno, cak ni u formalno pravnom smislu. U vecini slucajeva verovatno i jeste tako, ne znam, nisam citao sve Ustave koji postoje na svetu.

A sto se tice diskontinuiteta, rekao sam u cemu je sustina u formalnom smislu, treba da kazem u sustinskom? Ponavljam, ustavno pravni diskontinuitet Znaci da se nov ustav donosi ne postojici procedure za promenu ustava koje su naznacene u prethodnom ustavu.

Ками, бесмислено је да се овде залажеш за принципе права , а заборављаш да је право погажено бомбардовањем НАТО алијансе, без резолуције УН.
 
Rekao si da je svaka drzava nastala maltene na zlocinu.

Ako i jeste tako,a realno vecina drzava i jeste tako nastalo,onda se slazes da svetom ne vlada razum nego sila,jaci,nepravda.

Dakle reci tako a ne cas ovo,cas ono.

A ako je tako,znaci mi trebamo da se borimo za svaki pedalj zemlje,i da ne prezamo kako cemo to da ostvarimo.

Samim tim sto podrzavas tu logiku,ti podrzavas ratnu ideologiju,a iz ugla iste ti pozivas na izdaju?

Ti mene apsolutno uopste ne razumes. Ne mogu da ponavljam jedno te isto po hiljaditi put.
 
Imali su prava na papiru, kao sto ih i vecina na papiru ima svuda po zemljinoj kugli. Fakticki, ni priblizno. Dokazano i za vreme bombardovanja.

Sto se tice drzave Srbije i prava, medjunarodno pravo jeste prekrseno tokom bombardovanja, ali to nema veze sa tim da li Kosovo ima legitimnost ili ne. Sto se tice legalnosti- opet jedna od velikih zabluda pravnika. Da je pravo matematika, sada bi rusili sve nelegalno izgradjene objekte, a ne bi produzavali rokove za nekoliko godina, povodom legalizacije. Pravo koje nema dodira sa stvarnim zivotom, nije pravo. Pravni akti su psihicki akti, znaci da ih stvaraju ljudi, a ti ljudi moraju da imaju postovanja prema realnosti, moralu, legitimitetu, itd...

A na istom tom papiru su i placali porez drzavi,prodavali hleb umesto heroina i svasta nesto.

Da,a za vreme bombardovanja su se pokazali takodje kao veoma lojalni drzavi,uostalom zato je i pocelo bombardovanje.

Ti znas da li je samo na papiru........

Imali su i vise nego sto su zasluzilili.
 
Imali su prava na papiru, kao sto ih i vecina na papiru ima svuda po zemljinoj kugli. Fakticki, ni priblizno. Dokazano i za vreme bombardovanja.

Sto se tice drzave Srbije i prava, medjunarodno pravo jeste prekrseno tokom bombardovanja, ali to nema veze sa tim da li Kosovo ima legitimnost ili ne. Sto se tice legalnosti- opet jedna od velikih zabluda pravnika. Da je pravo matematika, sada bi rusili sve nelegalno izgradjene objekte, a ne bi produzavali rokove za nekoliko godina, povodom legalizacije. Pravo koje nema dodira sa stvarnim zivotom, nije pravo. Pravni akti su psihicki akti, znaci da ih stvaraju ljudi, a ti ljudi moraju da imaju postovanja prema realnosti, moralu, legitimitetu, itd...

po cemu je legitimno?

po cemu je legalno?
 
Po tvom pisanju bih rekao da nemas manje od 25 godina i da dobro znas sta se desavalo na ovim prostorima.

Zasto bre onda tako lazes?

Kojem gazenju prava?alo pusti te NATO propagande.

A i uopstalom,taj narod je gazio sva prava "svoje" drzave,ne placajuci joj porez,svercujuci heroin itd.

Nemoj da se pravis blesav,a ako ne znas informisi se.

Nisu Nato propagande. Tj, ima i toga, u detaljima, kao i u svakom ratu, ali sustina jeste ona koju sam rekao. I nema sta da se informisem, ja sam zbog Kosova indirektno i licno povezan, a sve sto se tamo desavalo nije tako prosto i jednostavno kako ti zamisljas.
 
Ti mene apsolutno uopste ne razumes. Ne mogu da ponavljam jedno te isto po hiljaditi put.

Ma ti si neverovatno bezobrazan.

Shiptari su klali,silovali,palili crkve jos u titovo vreme,sve se to zataskavalo pod velom bratstva i jedinstva.......znas li si sinovac da je u periodu od 1971 do 1981 na Kosmetu silovano brat bratu 1000 devojcica mladjih od 12 godina srpske nacionalnosti?pa ne znas.

A ja znam brda srpskih izbeglica iz tog vrmena kojima je silovana cerka sa nepunih 9,10,11 godina.......to je cisto zlo,a za silovanje srpske maloletnice su imali cak i poseban naziv.

99% Shiptara nisu placali diprinose niti poreze Srbji,muzli su je non sto,Sloba im uplacivao i za ovo i za ono,a donacije im nisu pomagale jer su jednostavno takav narod-primer-Albanija.

E kad su se nakotili ko u toru- e onda su poceli da kolju,ubijaju policajce iz zaseda

I kada je dosao Sloba i reko-E PA DOSTA VISE........onda im on nije davao prava :sad2:

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE nesoju jedan mali ni ne znas gde si supalj :evil:

Sram te bilo :evil:
 
Poslednja izmena:
Nisu Nato propagande. Tj, ima i toga, u detaljima, kao i u svakom ratu, ali sustina jeste ona koju sam rekao. I nema sta da se informisem, ja sam zbog Kosova indirektno i licno povezan, a sve sto se tamo desavalo nije tako prosto i jednostavno kako ti zamisljas.

Jesu naravno.
Detalje bolje da ne iznosimo,za svaki srpski zlocin ja dajem 100 siptarskih,ali necemo o tome.

Ajde nemoj da lazes malisha,ni ne znas sa kim pricas,nisam ja bas toliko blesav da mozes da me vatas na te fore.

Sad kao nekom treba da zapusis usta lazima da je i neko tvoj bio na Kosmetu.

Odakle ti bre toliko drskosti?
 
Ками, бесмислено је да се овде залажеш за принципе права , а заборављаш да је право погажено бомбардовањем НАТО алијансе, без резолуције УН.

Medjunarodno pravo jeste prekrseno, to sam i rekao. To je samo jedan element cele ove price.
 
Jesu naravno.
Detalje bolje da ne iznosimo,za svaki srpski zlocin ja dajem 100 siptarskih,ali necemo o tome.

Ajde nemoj da lazes malisha,ni ne znas sa kim pricas,nisam ja bas toliko blesav da mozes da me vatas na te fore.

Sad kao nekom treba da zapusis usta lazima da je i neko tvoj bio na Kosmetu.

Odakle ti bre toliko drskosti?

Hmmm. Dobro, neka bude. Ja lazem, drzak sam.. A ti imas neverovatan stav na celoj ovoj temi. Ok, lepo kazi da mislis da su svi oni, ili barem vecina- stoka. I sa tim stavom ja stvarno ne mogu da polemisem. To je objektivan stav sa kojim je i nemoguce polemisati, tebi je sve sto oni naprave gadno i odvratno...
Ako sam ja klinac, ti na ovoj temi zaista pokazujes 'zrelost'...

A sto se tice mog morala...:) :) Lepo je kad ti mozes da ocenjujes neciji moral preko foruma...
 
Element ove price je da ti,ja,grupa nas,nacionalna manjina,vecina u jednom regionu nemamo prava na samoopredeljenje.

Jos jedan element je da je OVK teroristicka organizacija

Sasvim dovoljan element da si ti simpatizer OVK.

Koja logika...

A naravno, svi Albanci na Kosovu su teroristi... Moze li u tvom poimanju sveta postojati i druga strana? Svaka ti cast, ovakvu doslednost u subjektivnosti nisam video na celom forumu...
 
Hmmm. Dobro, neka bude. Ja lazem, drzak sam.. A ti imas neverovatan stav na celoj ovoj temi. Ok, lepo kazi da mislis da su svi oni, ili barem vecina- stoka. I sa tim stavom ja stvarno ne mogu da polemisem. To je objektivan stav sa kojim je i nemoguce polemisati, tebi je sve sto oni naprave gadno i odvratno...
Ako sam ja klinac, ti na ovoj temi zaista pokazujes 'zrelost'...

A sto se tice mog morala...:) :) Lepo je kad ti mozes da ocenjujes neciji moral preko foruma...

Nemoj da lupas.

Imam isuvise blag stav.

Cisto da ti kazem,siptari su mnogo gori nego sto sam ovde opisao,nisu bas svi takvi,ali napr.kod hrvata,srba,slovenaca,nemaca itd. nema ni 30% takvih dok su kod njioh 95%.

Kada bih poceo da nabrajam po zlocinima,nelegalnom naseljavanju nabarajao bih 500 godina shiptarskih zlocina i na srpske bih naisao tek te 99' kada je uostalom bilo i opravdano samo s obzirom da su nam namestili bombarodavanje.


Jednostavno imam bezbroj argumenata veruj mi.

Uostralom cak i u nekom ludilu da nemam.....:)....pa sta se desavalo na Kosmetu od 99'??

Pazi.....toliko stvari do 99'......ali ajde ovako posto si pun laznog morala a vidi cuda mene nabedjujes za to.....sta se ada i u zadnjih 10 godina desava na Kosmetu?
Situacija je mnogo gora nego pre 99' i znaci sada bi neki NATO morao da bombarduje Kosmet zbog zlocina od 17 marta pa na dalje
.......e aj ne upustaj se u ovo.
 
Nemoj da lupas.

Imam isuvise blag stav.

Cisto da ti kazem,siptari su mnogo gori nego sto sam ovde opisao,nisu bas svi takvi,ali napr.kod hrvata,srba,slovenaca,nemaca itd. nema ni 30% takvih dok su kod njioh 95%.

Kada bih poceo da nabrajam po zlocinima,nelegalnom naseljavanju nabarajao bih 500 godina shiptarskih zlocina i na srpske bih naisao tek te 99' kada je uostalom bilo i opravdano samo s obzirom da su nam namestili bombarodavanje.


Jednostavno imam bezbroj argumenata veruj mi.

Uostralom cak i u nekom ludilu da nemam.....:)....pa sta se desavalo na Kosmetu od 99'??

Pazi.....toliko stvari do 99'......ali ajde ovako posto si pun laznog morala a vidi cuda mene nabedjujes za to.....sta se ada i u zadnjih 10 godina desava na Kosmetu?
Situacija je mnogo gora nego pre 99' i znaci sada bi neki NATO morao da bombarduje Kosmet zbog zlocina od 17 marta pa na dalje
.......e aj ne upustaj se u ovo.

Za te od '99- treba da ih pohapse. Sve koji su pocinili zlocin nad Srbima. To sto ne mogu sve da ih pohapse- je odvratno...


Hajde necu se upustati, i besmisleno je...

Samo jedna stvar- ne, nisi 'suvise blag' po ovom pitanju. Sto se tice pisanja na forumu, mozda uzivo jesi.
 
Ja to rekao?
Koji put si veceras uhvacen u lazi?

BTW,oce li neko ovog coveka banovati.......otvoreno je rekao da pordrzava OVK :)

:roll: Gde sam to rekao ? :roll: :roll:

Dobro, lazem, ne mislis to za sve Albance, vec samo za 95%, kao sto si napisao gore, promasio sam u proceni za 5 %:roll:

Ja se nadam da ti na ovoj temi citas sta pises... Vidis li i sam da ce neko ko te ne zna, pomisliti po ovoj temi da si mnogo mladji nego sto stvarno jesi... Nadmasio si i neke koji su bas, bas ostrasceni...
 

Back
Top